Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Pora do przedszkola.

> 
sylwia.wk
nie, 23 kwi 2006 - 13:40
jak u was? my od wrzesnia mykamy do przedszkola a jak to bedzie to niewiem.
sylwia.wk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 210
Dołączył: śro, 12 paź 05 - 11:51
SkÄ…d: wieliczka
Nr użytkownika: 3,806




post nie, 23 kwi 2006 - 13:40
Post #1

jak u was? my od wrzesnia mykamy do przedszkola a jak to bedzie to niewiem.

--------------------



sylwia i dorianek
www.sylwia1982.smyki.pl-Zapraszamy!
Gunia
piÄ…, 28 kwi 2006 - 11:40
My też zdecydowaliśmy się w tym roku na przedszkole. Jeszcze nie wiem czy Basia została przyjęta, ale też ogarnia mnie niepokój na myśl, że moja maleńka córeczka ma zostawać sama w przedszkolu.
Pożyjemy zobaczymy. Przed nami jeszcze 5 miesięcy intensywnego rozwoju i przygotowań icon_biggrin.gif
Gunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 76
Dołączył: wto, 11 sty 05 - 15:14
Nr użytkownika: 2,524




post piÄ…, 28 kwi 2006 - 11:40
Post #2

My też zdecydowaliśmy się w tym roku na przedszkole. Jeszcze nie wiem czy Basia została przyjęta, ale też ogarnia mnie niepokój na myśl, że moja maleńka córeczka ma zostawać sama w przedszkolu.
Pożyjemy zobaczymy. Przed nami jeszcze 5 miesięcy intensywnego rozwoju i przygotowań icon_biggrin.gif
sylwia.wk
piÄ…, 28 kwi 2006 - 13:15
ja tez mam oczywiscie obawy.
nasza sasiadka olusia chodzi juz od wrzesnia2005 do przedszkola i byla mila spokojna dziewczynka a po pobycie 3mies w przedszkolu zrobila sie malym pyskatym diadelkiem.
sylwia.wk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 210
Dołączył: śro, 12 paź 05 - 11:51
SkÄ…d: wieliczka
Nr użytkownika: 3,806




post piÄ…, 28 kwi 2006 - 13:15
Post #3

ja tez mam oczywiscie obawy.
nasza sasiadka olusia chodzi juz od wrzesnia2005 do przedszkola i byla mila spokojna dziewczynka a po pobycie 3mies w przedszkolu zrobila sie malym pyskatym diadelkiem.

--------------------



sylwia i dorianek
www.sylwia1982.smyki.pl-Zapraszamy!
e_Ena
wto, 02 maj 2006 - 07:17
No to my przygodÄ™ z przedszkolem zaczynamy w czwartek icon_confused.gif Trzymajcie kciuki, bo mam trochÄ™ pietra icon_wink.gif
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post wto, 02 maj 2006 - 07:17
Post #4

No to my przygodÄ™ z przedszkolem zaczynamy w czwartek icon_confused.gif Trzymajcie kciuki, bo mam trochÄ™ pietra icon_wink.gif
Majo (Majeczki)
wto, 02 maj 2006 - 12:41
Ja też chciałam wysłać Alę do przedszkola już w maju, ale zaczynam mieć wątpliwości.
Z jednej strony to byłoby super rozwiązanie:
Ala miałaby się z kim bawić
Martusia odpoczęłaby od ciągle rozbieganej, narzucającej swoje towarzystwo siostry
ja też potrzebuję chwilkę dla siebie icon_wink.gif

ale boję się, że Alunia zacznie mi przynosić wszystkie dziecięce choroby i zarazi Martusię. Ona jest jeszcze taka malutka icon_rolleyes.gif
Majo (Majeczki)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 549
Dołączył: wto, 14 cze 05 - 18:55
SkÄ…d: okolice Kielc
Nr użytkownika: 3,269




post wto, 02 maj 2006 - 12:41
Post #5

Ja też chciałam wysłać Alę do przedszkola już w maju, ale zaczynam mieć wątpliwości.
Z jednej strony to byłoby super rozwiązanie:
Ala miałaby się z kim bawić
Martusia odpoczęłaby od ciągle rozbieganej, narzucającej swoje towarzystwo siostry
ja też potrzebuję chwilkę dla siebie icon_wink.gif

ale boję się, że Alunia zacznie mi przynosić wszystkie dziecięce choroby i zarazi Martusię. Ona jest jeszcze taka malutka icon_rolleyes.gif

--------------------

e_Ena
wto, 02 maj 2006 - 13:39
Majeczki, ja się łudzę, że największy wysyp wszelakich choróbsk przypada na jesień, wiosną (i to późną icon_wink.gif ) to już może nie będzie tak źle.
A uroki przedszkola w maju chyba większe niż we wrześniu, bo i rano wstaje się przyjemniej, i więcej zabaw w ogródku, i mniej ubierania/rozbierania. No tak się sama jak mogę pocieszam icon_wink.gif.
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post wto, 02 maj 2006 - 13:39
Post #6

Majeczki, ja się łudzę, że największy wysyp wszelakich choróbsk przypada na jesień, wiosną (i to późną icon_wink.gif ) to już może nie będzie tak źle.
A uroki przedszkola w maju chyba większe niż we wrześniu, bo i rano wstaje się przyjemniej, i więcej zabaw w ogródku, i mniej ubierania/rozbierania. No tak się sama jak mogę pocieszam icon_wink.gif.
Five
wto, 02 maj 2006 - 21:49
Moje dziewczynki cały czas są w przedszkolu. Wszystkie. Wika od roczku, ale są tam ze mną, ponieważ pracuję w przedszkolu. Teraz w maju i czerwcu, rzeczywiście mniej dzieci choruje, najwięcej jest ich w lutym i marcu. Uważam, że jeśli masz możliwość puszczenia Ali już teraz w maju do przedszkola, to powinnaś z tego korzystać. W każdej chwili możesz zrezygnować, niczego nie tracisz, myślę, że dyrekcja nie będzie czyniła problemów z ponownym przyjęciem córki. Spróbuj teraz, nie musisz jej nawet zaprowadzać od razu codziennie. Możesz np. co 2 dni. No, ale wiem, że i tak będziesz ponosiła tego koszty icon_rolleyes.gif Ja mam o tyle lepiej, że dziewczynki są w przedszkolu za darmo icon_wink.gif Spróbuj prowadzać Alę, nawet nie na cały dzień lecz na kilka godzin i w tym czasie będziesz mogła sobie odetchnąć icon_biggrin.gif
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
SkÄ…d: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post wto, 02 maj 2006 - 21:49
Post #7

Moje dziewczynki cały czas są w przedszkolu. Wszystkie. Wika od roczku, ale są tam ze mną, ponieważ pracuję w przedszkolu. Teraz w maju i czerwcu, rzeczywiście mniej dzieci choruje, najwięcej jest ich w lutym i marcu. Uważam, że jeśli masz możliwość puszczenia Ali już teraz w maju do przedszkola, to powinnaś z tego korzystać. W każdej chwili możesz zrezygnować, niczego nie tracisz, myślę, że dyrekcja nie będzie czyniła problemów z ponownym przyjęciem córki. Spróbuj teraz, nie musisz jej nawet zaprowadzać od razu codziennie. Możesz np. co 2 dni. No, ale wiem, że i tak będziesz ponosiła tego koszty icon_rolleyes.gif Ja mam o tyle lepiej, że dziewczynki są w przedszkolu za darmo icon_wink.gif Spróbuj prowadzać Alę, nawet nie na cały dzień lecz na kilka godzin i w tym czasie będziesz mogła sobie odetchnąć icon_biggrin.gif

--------------------
Cztery córki i syn.
Gunia
śro, 03 maj 2006 - 06:21
Piatka jak to za darmo. To w Polsce są jakieś grupy uprzywilejowane, które nie płacą za przedszkole?
Gunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 76
Dołączył: wto, 11 sty 05 - 15:14
Nr użytkownika: 2,524




post śro, 03 maj 2006 - 06:21
Post #8

Piatka jak to za darmo. To w Polsce są jakieś grupy uprzywilejowane, które nie płacą za przedszkole?
Five
śro, 03 maj 2006 - 12:42
CYTAT(Gunia)
Piatka jak to za darmo. To w Polsce są jakieś grupy uprzywilejowane, które nie płacą za przedszkole?
to takie grupy [przynajmniej w moim przedszkolu, nie wiem jak w innych wink.gif ] że jęsli mama pracuję w tym przedszkolu, nie musi za nie płacić dla dzieci. wink.gif icon_smile.gif
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
SkÄ…d: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post śro, 03 maj 2006 - 12:42
Post #9

CYTAT(Gunia)
Piatka jak to za darmo. To w Polsce są jakieś grupy uprzywilejowane, które nie płacą za przedszkole?
to takie grupy [przynajmniej w moim przedszkolu, nie wiem jak w innych wink.gif ] że jęsli mama pracuję w tym przedszkolu, nie musi za nie płacić dla dzieci. wink.gif icon_smile.gif

--------------------
Cztery córki i syn.
mama_do_kwadratu
śro, 03 maj 2006 - 13:00
CYTAT(Piatka)
CYTAT(Gunia)
Piatka jak to za darmo. To w Polsce są jakieś grupy uprzywilejowane, które nie płacą za przedszkole?
to takie grupy [przynajmniej w moim przedszkolu, nie wiem jak w innych icon_wink.gif ] że jęsli mama pracuję w tym przedszkolu, nie musi za nie płacić dla dzieci. icon_wink.gif icon_smile.gif

Ale nie płacisz czesnego czy Rady Rodziców?
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 03 maj 2006 - 13:00
Post #10

CYTAT(Piatka)
CYTAT(Gunia)
Piatka jak to za darmo. To w Polsce są jakieś grupy uprzywilejowane, które nie płacą za przedszkole?
to takie grupy [przynajmniej w moim przedszkolu, nie wiem jak w innych icon_wink.gif ] że jęsli mama pracuję w tym przedszkolu, nie musi za nie płacić dla dzieci. icon_wink.gif icon_smile.gif

Ale nie płacisz czesnego czy Rady Rodziców?

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Five
śro, 03 maj 2006 - 13:01
CYTAT(mama_do_kwadratu)
CYTAT(Piatka)
CYTAT(Gunia)
Piatka jak to za darmo. To w Polsce są jakieś grupy uprzywilejowane, które nie płacą za przedszkole?
to takie grupy [przynajmniej w moim przedszkolu, nie wiem jak w innych icon_wink.gif ] że jęsli mama pracuję w tym przedszkolu, nie musi za nie płacić dla dzieci. icon_wink.gif icon_smile.gif

Ale nie płacisz czesnego czy Rady Rodziców?
płacę tylko na Radę Rodziców, ale to i tak mniej niż cała kwota.
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
SkÄ…d: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post śro, 03 maj 2006 - 13:01
Post #11

CYTAT(mama_do_kwadratu)
CYTAT(Piatka)
CYTAT(Gunia)
Piatka jak to za darmo. To w Polsce są jakieś grupy uprzywilejowane, które nie płacą za przedszkole?
to takie grupy [przynajmniej w moim przedszkolu, nie wiem jak w innych icon_wink.gif ] że jęsli mama pracuję w tym przedszkolu, nie musi za nie płacić dla dzieci. icon_wink.gif icon_smile.gif

Ale nie płacisz czesnego czy Rady Rodziców?
płacę tylko na Radę Rodziców, ale to i tak mniej niż cała kwota.

--------------------
Cztery córki i syn.
sylwia.wk
śro, 03 maj 2006 - 13:03
to dziwne moja tesciowa pracuje lata w przedszkolu za synow placila za wnuka placi i za swe obiady placi.
sylwia.wk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 210
Dołączył: śro, 12 paź 05 - 11:51
SkÄ…d: wieliczka
Nr użytkownika: 3,806




post śro, 03 maj 2006 - 13:03
Post #12

to dziwne moja tesciowa pracuje lata w przedszkolu za synow placila za wnuka placi i za swe obiady placi.

--------------------



sylwia i dorianek
www.sylwia1982.smyki.pl-Zapraszamy!
Five
śro, 03 maj 2006 - 13:04
CYTAT(sylwia.wk)
to dziwne moja tesciowa pracuje lata w przedszkolu za synow placila za wnuka placi i za swe obiady placi.
to dziwne icon_rolleyes.gif icon_confused.gif ale w każdym przedszkolu jest chyba inaczej
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
SkÄ…d: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post śro, 03 maj 2006 - 13:04
Post #13

CYTAT(sylwia.wk)
to dziwne moja tesciowa pracuje lata w przedszkolu za synow placila za wnuka placi i za swe obiady placi.
to dziwne icon_rolleyes.gif icon_confused.gif ale w każdym przedszkolu jest chyba inaczej

--------------------
Cztery córki i syn.
sylwia.wk
śro, 03 maj 2006 - 13:40
pewnie tak. wink.gif
sylwia.wk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 210
Dołączył: śro, 12 paź 05 - 11:51
SkÄ…d: wieliczka
Nr użytkownika: 3,806




post śro, 03 maj 2006 - 13:40
Post #14

pewnie tak. wink.gif

--------------------



sylwia i dorianek
www.sylwia1982.smyki.pl-Zapraszamy!
mama_do_kwadratu
śro, 03 maj 2006 - 14:04
za wyżywienie dzieci też nie płacisz, Piatka?
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 03 maj 2006 - 14:04
Post #15

za wyżywienie dzieci też nie płacisz, Piatka?

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
myszka
czw, 04 maj 2006 - 12:44
O, ze mną pracuje też taka pani, która tak miała. Tzn. pracowała w przedszkolu i za córkę nie płaciła. Ale to było x-lat wstecz.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post czw, 04 maj 2006 - 12:44
Post #16

O, ze mną pracuje też taka pani, która tak miała. Tzn. pracowała w przedszkolu i za córkę nie płaciła. Ale to było x-lat wstecz.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
galopek
czw, 04 maj 2006 - 14:23
Dołączam sie do przedszkolaków icon_smile.gif W prawdzie nasza mała ma już za soba przedbiegi,bo była pół roku w prywatnym "ala" żłobku i faktycznie,pomimo małej grupki dzieci jak przyszła jesień tak dzieciaczki chorowały i zagilone chodziły na zmianę...a to najgorzej,bo maluchy ledwo sie przyzwyczają a potem zaczynają się posiedzenia w domu z powodu choroby i jak dziecko jest bardzo "antyprzedszkolakowe" to długo trzeba się nagadać i mieć cierpliwość.Ja w sumie będę poraz drugi przeżywać te początki,bo od wrzesnia mała idzie do normalnego przedszkola,więc na pewno bedę Was podczytywać i żalić icon_smile.gif

Ena no jak Dominisia????
galopek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,222
Dołączył: nie, 03 paź 04 - 10:20
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 2,145

GG:


post czw, 04 maj 2006 - 14:23
Post #17

Dołączam sie do przedszkolaków icon_smile.gif W prawdzie nasza mała ma już za soba przedbiegi,bo była pół roku w prywatnym "ala" żłobku i faktycznie,pomimo małej grupki dzieci jak przyszła jesień tak dzieciaczki chorowały i zagilone chodziły na zmianę...a to najgorzej,bo maluchy ledwo sie przyzwyczają a potem zaczynają się posiedzenia w domu z powodu choroby i jak dziecko jest bardzo "antyprzedszkolakowe" to długo trzeba się nagadać i mieć cierpliwość.Ja w sumie będę poraz drugi przeżywać te początki,bo od wrzesnia mała idzie do normalnego przedszkola,więc na pewno bedę Was podczytywać i żalić icon_smile.gif

Ena no jak Dominisia????

--------------------
Madzik z OliwiÄ… (2003),MajÄ… (2007) i JulciÄ… (2009)
Five
czw, 04 maj 2006 - 15:26
Mama-do-kwadratu, nie płacę wink.gif
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
SkÄ…d: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post czw, 04 maj 2006 - 15:26
Post #18

Mama-do-kwadratu, nie płacę wink.gif

--------------------
Cztery córki i syn.
mama_do_kwadratu
sob, 06 maj 2006 - 11:59
CYTAT(Piatka)
Mama-do-kwadratu, nie płacę icon_wink.gif

no, no, też bym tak chciała
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 06 maj 2006 - 11:59
Post #19

CYTAT(Piatka)
Mama-do-kwadratu, nie płacę icon_wink.gif

no, no, też bym tak chciała

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Five
sob, 06 maj 2006 - 21:06
CYTAT(mama_do_kwadratu)
CYTAT(Piatka)
Mama-do-kwadratu, nie płacę wink.gif

no, no, też bym tak chciała

no tak mi jest dobrze wink.gif musisz zacząć pracować w przedszkolu icon_razz.gif
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
SkÄ…d: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post sob, 06 maj 2006 - 21:06
Post #20

CYTAT(mama_do_kwadratu)
CYTAT(Piatka)
Mama-do-kwadratu, nie płacę wink.gif

no, no, też bym tak chciała

no tak mi jest dobrze wink.gif musisz zacząć pracować w przedszkolu icon_razz.gif

--------------------
Cztery córki i syn.
> Pora do przedszkola.
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 16:12
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama