Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Kąpiele piękności :)

> 
kasiarybka

Go??







post czw, 29 maj 2003 - 20:43
Post #1

Nie każda z Nas ma czas, zeby pozwolić sobie na odświażające zabiegi u kosmetyczki, na które trzeba się umawiać, zaklepywać termin.....
mamy dzieci, dom i męża na głowie....czasami brakuje już czasu tylko dla siebie.
Kąpiel jest naszą codzienną odskocznią od dnia codziennego, chciałabym podzielić się z Wami sprawdzonymi przepisami na orzeżwiająco/kojące kąpiele icon_smile.gif

1. Kąpiel mleczna - podobno żona Nerona, słynna Poppea, troszcząc się o urodę, kąpała się w mleku oślic. My możemy również zafundować sobie kąpiel dobroczynnie wpływającą na wysuszoną skórę: do wody dodajemy 5 litrów mleka i trochę rozpuszczonej mąki kartoflanej.
2. Kąpiel orzeźwiająca - cztery łyżki lawendy wsypujemy do gotującej się wody, po czym naczynie z ziołami pozostawiamy na małym ogniu jeszcze na 40 minut, po odcedzeniu napar wlewamy do wanny.
3. Kąpiel pachnąca - do wanny wlewamy pachnący olejek z ulubionym zapachem - lawendowym, brzoskwiniowym czy różanym, po czym dopełniamy wannę wodą. Takiej aromatycznej kąpieli nie polecam jedynie osobom uczulonym na zapachy.
4. Kąpiel pomarańczowo-cytrynowa - wspaniale orzeźwia, a przy tym wygładza skórę. Żeby efekt był widoczny, musisz poświęcić przynajmniej 6 dorodnych owoców cytrusowych - na przykład 4 cytryny i 2 pomarańcze. Kroisz owoce na plasterki (wraz ze skórką), wrzucasz je do wanny wypełnionej wodą i ... sama się zanurzasz.
5. Kąpiel ziołowa - jest kilka sposobób na przygotowanie wonnej, ziołowej kąpieli. Do napełnionej wodą wanny możemy dodać napar z wybranych ziół albo zawiesić na kranie poniżej strumienia wody płócienny woreczek z ziołami.

Życzę Wszystkim Paniom i Panom też.....a co....
ożeżwienia po codziennych zmaganiach ze światem, ukojenia i spokoju icon_smile.gif
anonimowy

Go??







post wto, 10 cze 2003 - 22:56
Post #2

Dzieki Kasiu świetne pomysły z tymi kąpielami:)
kasiarybka

Go??







post śro, 01 paź 2003 - 23:43
Post #3

KÄ…piel przeciwstresowa
Zaparz osobno w szklankach z wrzącą wodą zioło melisy, rumianku i szałwii (po jednej torebce lub łyżce stołowej każdego zioła). Wszystkie z naparów dodaj do wanny z ciepłą wodą i zrelaksuj się w niej przez kilkanaście minut.

Kąpiel drożdżowa
Do około jednego litra słodkiego mleka dodaj 100 gram drożdży, dwie łyżeczki cukru i całość zagotuj. Tak przygotowany roztwór wlej do wanny z ciepłą wodą i zanurz się w niej na kilkanaście minut.
Ta kąpiel wspaniale oczyszcza skórę, pobudza i równocześnie rozgrzewa.

Kąpiel ujędrniająca skórę, pobudzająca i likwidująca stres
Do wanny z gorącą wodą wsyp kilka łyżeczek soli morskiej (dostępna w większości aptek) i dodaj litr mleka.
KM
nie, 11 sty 2004 - 18:51
Jak skorzystam to opiszę wrażenia....
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post nie, 11 sty 2004 - 18:51
Post #4

Jak skorzystam to opiszę wrażenia....
Lizia
pon, 01 mar 2004 - 16:52
A ja mam przepis na kąpiel dla osób o bardzo suchej skórze. Na wannę trzeba wziąć:
- 1/2 kg doożdży, zalać gorącą wodą tak żeby się sparzyły
- 1 paczka płatków owsianych takich najzwykliejszych (górskie się chyba nazywają), pogotować trochę w wodzie tak, żeby z tej wody zrobiło sięcoś takiego kleistego. Przy wlewaniu do wanny płatki trzeba przelać przez gazę albo coś w tym rodzaju, żeby się odpływ w wannie nie zakleił. Można przelać wodą żeby się ten klej dokładnie wypłukał.

dobrze jest sobie tak poleżeć ze 20 min. i koniecznie nie wolno się potem spłukiwać wodą.
Daje to skórze super dawkę witaminy B i różnych innych składników.
Super ulga dla alergików i osób z problamami skórnymi
Lizia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 838
Dołączył: czw, 26 lut 04 - 15:02
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,495

GG:


post pon, 01 mar 2004 - 16:52
Post #5

A ja mam przepis na kąpiel dla osób o bardzo suchej skórze. Na wannę trzeba wziąć:
- 1/2 kg doożdży, zalać gorącą wodą tak żeby się sparzyły
- 1 paczka płatków owsianych takich najzwykliejszych (górskie się chyba nazywają), pogotować trochę w wodzie tak, żeby z tej wody zrobiło sięcoś takiego kleistego. Przy wlewaniu do wanny płatki trzeba przelać przez gazę albo coś w tym rodzaju, żeby się odpływ w wannie nie zakleił. Można przelać wodą żeby się ten klej dokładnie wypłukał.

dobrze jest sobie tak poleżeć ze 20 min. i koniecznie nie wolno się potem spłukiwać wodą.
Daje to skórze super dawkę witaminy B i różnych innych składników.
Super ulga dla alergików i osób z problamami skórnymi
MAMI M.
piÄ…, 29 gru 2006 - 14:42
watek z lekka przedawniony icon_biggrin.gif ale co tam.................



KAPIEL CYNAMONOWA

na wanne potrzebujemy paczuszki cynamonu,ktory to zalewamy wrzatkiem.gdy sie zaparzy,powstanie takie cus niby kisiel. icon_lol.gif wlewamy do wanienki i lezymy relaksujac sie.pieknie pachnie ,oczywiscie jesli ktos lubi zapach cynamonu.na koniec splokujemy prysznicem,dokladnie,bo zafajdany recznik gwarantowany.kapiel ta poprawia koloryt skory,ujedrnia ja i rozgrzewa icon_biggrin.gif
MAMI M.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 24
Dołączył: czw, 28 gru 06 - 08:28
Nr użytkownika: 9,406




post piÄ…, 29 gru 2006 - 14:42
Post #6

watek z lekka przedawniony icon_biggrin.gif ale co tam.................



KAPIEL CYNAMONOWA

na wanne potrzebujemy paczuszki cynamonu,ktory to zalewamy wrzatkiem.gdy sie zaparzy,powstanie takie cus niby kisiel. icon_lol.gif wlewamy do wanienki i lezymy relaksujac sie.pieknie pachnie ,oczywiscie jesli ktos lubi zapach cynamonu.na koniec splokujemy prysznicem,dokladnie,bo zafajdany recznik gwarantowany.kapiel ta poprawia koloryt skory,ujedrnia ja i rozgrzewa icon_biggrin.gif
MAMI M.
piÄ…, 29 gru 2006 - 14:44
niestety nie dysponuje polskimi znakami w klawiaturze,wiec wybaczcie gdzieniegdzie dziwolagi slowne icon_redface.gif
MAMI M.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 24
Dołączył: czw, 28 gru 06 - 08:28
Nr użytkownika: 9,406




post piÄ…, 29 gru 2006 - 14:44
Post #7

niestety nie dysponuje polskimi znakami w klawiaturze,wiec wybaczcie gdzieniegdzie dziwolagi slowne icon_redface.gif
Adi2
śro, 21 lis 2007 - 12:48

Ja proponuję mleczna kąpiel(Afrodyta zdaję się takie spa sobie ceniła).Karton mleka 2% na wannę ciepłej nie za gorącej wody-leżeć 20 minut.
Adi2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: śro, 21 lis 07 - 12:18
Nr użytkownika: 16,987




post śro, 21 lis 2007 - 12:48
Post #8


Ja proponuję mleczna kąpiel(Afrodyta zdaję się takie spa sobie ceniła).Karton mleka 2% na wannę ciepłej nie za gorącej wody-leżeć 20 minut.
joaba
sob, 19 kwi 2008 - 21:47

mleczna kąpiel wypróbowałam-super
joaba


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,326
Dołączył: wto, 20 gru 05 - 22:06
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 4,346




post sob, 19 kwi 2008 - 21:47
Post #9


mleczna kąpiel wypróbowałam-super

--------------------




mamcia79
czw, 12 cze 2008 - 13:03
oj jak ja tęsknię za tym czasem kiedy miałam czas dla siebie, mogłam wylegiwać się w wannie, pół dnia poświęcić dla siebie aby poprawić sobie humor icon_smile.gif teraz to muszę męża prosić aby wyszedł gdzieś z małym albo wieczorkiem, ale wtedy to człowiek tylko czeka aby położyć się spać icon_smile.gif

dla mnie również kąpiel mleczna to rewelacja. mąż ył troszkę zdziwiony co robię ale było naprawdę super.
obecnie z braku czasu serwujÄ™ sobie normalny prysznic lub kÄ…piel.
mamcia79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 115
Dołączył: pon, 09 cze 08 - 11:09
Nr użytkownika: 20,211




post czw, 12 cze 2008 - 13:03
Post #10

oj jak ja tęsknię za tym czasem kiedy miałam czas dla siebie, mogłam wylegiwać się w wannie, pół dnia poświęcić dla siebie aby poprawić sobie humor icon_smile.gif teraz to muszę męża prosić aby wyszedł gdzieś z małym albo wieczorkiem, ale wtedy to człowiek tylko czeka aby położyć się spać icon_smile.gif

dla mnie również kąpiel mleczna to rewelacja. mąż ył troszkę zdziwiony co robię ale było naprawdę super.
obecnie z braku czasu serwujÄ™ sobie normalny prysznic lub kÄ…piel.

--------------------
Bururum
śro, 27 sty 2010 - 15:27
Niezłe pomysły. Ja jak dotąd stosowałam tylko peeling z kawy po kąpieli - super ujędrnia i napina skórę, podobno tez pomaga na celulit, chociaż ja robię od przypadku do przypadku więc nie zauważyłam 06.gif Trzeba kilka łyżeczek kawy zalać wrzątkiem, ale tak, żeby ledwie ją przykryło. Jak się trochę zaparzy i ostygnie, to możemy dodać oliwki, albo smarować się samą kawką. Peeling rewelacyjny, ale zostaje syf w wannie okropny 37.gif
Bururum


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: czw, 13 sie 09 - 09:12
Nr użytkownika: 28,633




post śro, 27 sty 2010 - 15:27
Post #11

Niezłe pomysły. Ja jak dotąd stosowałam tylko peeling z kawy po kąpieli - super ujędrnia i napina skórę, podobno tez pomaga na celulit, chociaż ja robię od przypadku do przypadku więc nie zauważyłam 06.gif Trzeba kilka łyżeczek kawy zalać wrzątkiem, ale tak, żeby ledwie ją przykryło. Jak się trochę zaparzy i ostygnie, to możemy dodać oliwki, albo smarować się samą kawką. Peeling rewelacyjny, ale zostaje syf w wannie okropny 37.gif
StokrotkaAnna
nie, 07 lut 2010 - 23:15
kąpiel mleczna z płatkami owsianymi plus peeling kawowy - to super sprawa! tylko ja kupuję mleko kozie , słyszałam ze lepiej działa.
StokrotkaAnna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: pią, 05 lut 10 - 12:01
Nr użytkownika: 31,490




post nie, 07 lut 2010 - 23:15
Post #12

kąpiel mleczna z płatkami owsianymi plus peeling kawowy - to super sprawa! tylko ja kupuję mleko kozie , słyszałam ze lepiej działa.
motylaNoga
pon, 26 lip 2010 - 17:00
Ja tam wlewam zwykłe:) Kiedyś wlałam do wanny dwa kartony mleka i zapomniałam,że to jedyne, które były w lodówce. Jak wrócił mój narzeczony to była mała afera- nie mógł uwierzyć,ze wlałam mleko do wanny:) Dobrym sposobem jest też dodanie do kąpieli odrobine olejku eukaliptusowego, to świetnie oczyszcza skórę i odblokowuje pory
motylaNoga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: śro, 14 lip 10 - 09:42
Nr użytkownika: 33,685




post pon, 26 lip 2010 - 17:00
Post #13

Ja tam wlewam zwykłe:) Kiedyś wlałam do wanny dwa kartony mleka i zapomniałam,że to jedyne, które były w lodówce. Jak wrócił mój narzeczony to była mała afera- nie mógł uwierzyć,ze wlałam mleko do wanny:) Dobrym sposobem jest też dodanie do kąpieli odrobine olejku eukaliptusowego, to świetnie oczyszcza skórę i odblokowuje pory
BluMore
pon, 26 lip 2010 - 18:04
ciekawy pomysl motylaNoga:)
BluMore


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 30
Dołączył: nie, 11 lip 10 - 17:53
Nr użytkownika: 33,654




post pon, 26 lip 2010 - 18:04
Post #14

ciekawy pomysl motylaNoga:)

--------------------
[Sygnatura usunięta z powodu naruszenia Regulaminu portalu maluchy.pl]
ilopawl
piÄ…, 24 wrz 2010 - 14:51
Pozazdroszcze bo my mamy tylko prysznic i tak małą łazienke, że wanna się nie zmieści rycze.gif
ilopawl


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 481
Dołączył: wto, 21 lip 09 - 19:42
Skąd: ostrów wielkopolski
Nr użytkownika: 28,340

GG:


post piÄ…, 24 wrz 2010 - 14:51
Post #15

Pozazdroszcze bo my mamy tylko prysznic i tak małą łazienke, że wanna się nie zmieści rycze.gif

--------------------

FajnaMama
pon, 24 sty 2011 - 10:26
Dzisiaj w takim razie kąpiel ziołowa - na stresik idealna - zobaczymy, ale nie moge doczekać się wieczoru.
FajnaMama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 172
Dołączył: pon, 10 sty 11 - 17:10
Nr użytkownika: 35,399




post pon, 24 sty 2011 - 10:26
Post #16

Dzisiaj w takim razie kąpiel ziołowa - na stresik idealna - zobaczymy, ale nie moge doczekać się wieczoru.

--------------------
Danuśka
pon, 14 mar 2011 - 12:55
Moja kąpiel piękności to:

Åšwiece
oliwka
sól lawendowa
i duużo piany

Wszystko mi odchodzi po takiej kÄ…pieli icon_smile.gif
Danuśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: śro, 19 maj 10 - 13:25
Nr użytkownika: 33,016




post pon, 14 mar 2011 - 12:55
Post #17

Moja kąpiel piękności to:

Åšwiece
oliwka
sól lawendowa
i duużo piany

Wszystko mi odchodzi po takiej kÄ…pieli icon_smile.gif
edi38
śro, 13 kwi 2011 - 11:42
A ja ostatnio zrobiłam sobie absolutnie odpężającą kąpiel z płynem Original Source o zapachu czekolady i mięty. Leżałam sobie i czytałam książeczkę, a mój mąż mi białe winko donosił. Cudownie się odprężyłam i bez wydawania mega kasy na spa poczułam się baaaardzo dopieszczona icon_smile.gif
edi38


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 27
Dołączył: pią, 10 lis 06 - 14:29
Nr użytkownika: 8,413




post śro, 13 kwi 2011 - 11:42
Post #18

A ja ostatnio zrobiłam sobie absolutnie odpężającą kąpiel z płynem Original Source o zapachu czekolady i mięty. Leżałam sobie i czytałam książeczkę, a mój mąż mi białe winko donosił. Cudownie się odprężyłam i bez wydawania mega kasy na spa poczułam się baaaardzo dopieszczona icon_smile.gif
bagietka
piÄ…, 15 kwi 2011 - 20:52
zazdroszczę, bo ja mam prysznic tylko - ale sama chciałam, wiec teraz mam icon_wink.gif ale Original Source też znam - ja mam żele pod prysznic z tej firmy, faktycznie super icon_smile.gif
bagietka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 23
Dołączył: pon, 29 wrz 08 - 20:49
Nr użytkownika: 22,067




post piÄ…, 15 kwi 2011 - 20:52
Post #19

zazdroszczę, bo ja mam prysznic tylko - ale sama chciałam, wiec teraz mam icon_wink.gif ale Original Source też znam - ja mam żele pod prysznic z tej firmy, faktycznie super icon_smile.gif
Amelya
nie, 19 lut 2012 - 20:46
CYTAT(Eliza_ @ Mon, 01 Mar 2004 - 16:52) *
A ja mam przepis na kąpiel dla osób o bardzo suchej skórze. Na wannę trzeba wziąć:
- 1/2 kg doożdży, zalać gorącą wodą tak żeby się sparzyły
- 1 paczka płatków owsianych takich najzwykliejszych (górskie się chyba nazywają), pogotować trochę w wodzie tak, żeby z


raj!! musze cos takiego zrobic! icon_smile.gif))
skore mam na ciele jak wior icon_smile.gif
Amelya


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 22
Dołączył: nie, 19 lut 12 - 17:50
Nr użytkownika: 39,472




post nie, 19 lut 2012 - 20:46
Post #20

CYTAT(Eliza_ @ Mon, 01 Mar 2004 - 16:52) *
A ja mam przepis na kąpiel dla osób o bardzo suchej skórze. Na wannę trzeba wziąć:
- 1/2 kg doożdży, zalać gorącą wodą tak żeby się sparzyły
- 1 paczka płatków owsianych takich najzwykliejszych (górskie się chyba nazywają), pogotować trochę w wodzie tak, żeby z


raj!! musze cos takiego zrobic! icon_smile.gif))
skore mam na ciele jak wior icon_smile.gif
> KÄ…piele piÄ™knoÅ›ci :)
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 09:52
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama