Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Mam prośbę do wszystkich Mamuś !

, nietypowÄ…....
> , nietypowÄ…....
tissaia
pon, 25 cze 2007 - 12:55
Jak w temacie- prośba nieco dziwna, ale wiem ,że na forumowe mamy mogę liczyć. icon_smile.gif

Mam zaprojektować zeszyt.
Z tym,że nie taki zwykły, tylko zeszyt do prowadzenia obserwacji maluszka. Czyli - kupki, zupki, wysypki, temperaturki, rozszerzanie diety itp. Sama taki zeszyt prowadzę, bo Maks jest alergikiem i notatki ułatwiają mi ewentualne namierzenie alergenu i rozszerzanie diety, ale potrzebuję Waszych rad.

Co powinno znaleźć się w takim zeszycie?
Pytam nie tyle o formę graficzną ( tabelka lub jakiś inny podział ...) ile o zawartość merytoryczną.
Dzielić to na dni? Czy na tygodnie? Na pewno muszę zostawić dużą rubrykę na 'uwagi".
I czy w ogóle taki zeszyt ułatwiłby Wam prowadzenie takich notatek?


Mam dziwnÄ… pracÄ™ icon_cool.gif

Z góry dziękuję Wam za wszelkie uwagi!!!
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post pon, 25 cze 2007 - 12:55
Post #1

Jak w temacie- prośba nieco dziwna, ale wiem ,że na forumowe mamy mogę liczyć. icon_smile.gif

Mam zaprojektować zeszyt.
Z tym,że nie taki zwykły, tylko zeszyt do prowadzenia obserwacji maluszka. Czyli - kupki, zupki, wysypki, temperaturki, rozszerzanie diety itp. Sama taki zeszyt prowadzę, bo Maks jest alergikiem i notatki ułatwiają mi ewentualne namierzenie alergenu i rozszerzanie diety, ale potrzebuję Waszych rad.

Co powinno znaleźć się w takim zeszycie?
Pytam nie tyle o formę graficzną ( tabelka lub jakiś inny podział ...) ile o zawartość merytoryczną.
Dzielić to na dni? Czy na tygodnie? Na pewno muszę zostawić dużą rubrykę na 'uwagi".
I czy w ogóle taki zeszyt ułatwiłby Wam prowadzenie takich notatek?


Mam dziwnÄ… pracÄ™ icon_cool.gif

Z góry dziękuję Wam za wszelkie uwagi!!!

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
Ela-mama
sob, 22 mar 2008 - 21:30
Ja prowadzę takie zapiski już od dłuższego czsu. Najbardziej sprawdził mi się zwykły kalendarz, w którym każdy dzień to jedna strona. Zapisuję w nim: kolejne posiłki (co dostała - warto zapisywać godziny, jeżeli nie je o stałej porze) napoje - rodzaj; następnie stolce (ilość i rodzaj N -norm, B - rozwol, Z - zapart); sen - ile razy się budziła itp; poza tym: kosmetyki: kremy - jezeli zamieniam; no i lekarstwa, witaminy itp. Jeżli jej zachowanie w ciągu dnia jest dziwne to tez. No i najważniejsze (u mnie) stan skóry 1 - łagodne zmainy, 2 - umiarkowane, 3 - silne. Uzywam skrótów, gdyż zajęło by to sporo czasu. Dzieki tym zapiskom wykryłam kukurydzę i podejrzewałam żółtko (które niestety chyba się potwierdzi). Zauważyłam też, że nutramigen 2 równieżmusi zostać wyeliminowany. myślę więc, że warto. Powodzenia
Ela-mama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pią, 21 mar 08 - 21:04
Nr użytkownika: 18,911




post sob, 22 mar 2008 - 21:30
Post #2

Ja prowadzę takie zapiski już od dłuższego czsu. Najbardziej sprawdził mi się zwykły kalendarz, w którym każdy dzień to jedna strona. Zapisuję w nim: kolejne posiłki (co dostała - warto zapisywać godziny, jeżeli nie je o stałej porze) napoje - rodzaj; następnie stolce (ilość i rodzaj N -norm, B - rozwol, Z - zapart); sen - ile razy się budziła itp; poza tym: kosmetyki: kremy - jezeli zamieniam; no i lekarstwa, witaminy itp. Jeżli jej zachowanie w ciągu dnia jest dziwne to tez. No i najważniejsze (u mnie) stan skóry 1 - łagodne zmainy, 2 - umiarkowane, 3 - silne. Uzywam skrótów, gdyż zajęło by to sporo czasu. Dzieki tym zapiskom wykryłam kukurydzę i podejrzewałam żółtko (które niestety chyba się potwierdzi). Zauważyłam też, że nutramigen 2 równieżmusi zostać wyeliminowany. myślę więc, że warto. Powodzenia
> Mam proÅ›bÄ™ do wszystkich MamuÅ› !, nietypowÄ…....
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 06:26
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama