Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Trzecia klasa

, ostatni rok przed wielkimi zmianami
> , ostatni rok przed wielkimi zmianami
Monika ww
wto, 04 wrz 2007 - 17:09
U Alka plan bardzo fajny, jutro mają już pierwszy basen - na ostatniej lekcji.

Alek zadowolony, bo siedzi w Å‚awce z najlepszym kologÄ… 03.gif
Monika ww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,026
Dołączył: pią, 30 maj 03 - 17:32
Nr użytkownika: 786




post wto, 04 wrz 2007 - 17:09
Post #21

U Alka plan bardzo fajny, jutro mają już pierwszy basen - na ostatniej lekcji.

Alek zadowolony, bo siedzi w Å‚awce z najlepszym kologÄ… 03.gif
iff
wto, 04 wrz 2007 - 21:41
w 3 klasie podstawowy jest dofinansowanie z urzedu miasta z wydzialu ekologii chyba, po 150 zl na osobe
dlatego generalnie robia w 3 klasie zielona szkole dluzsza nad morze
u P. akurat co roku robia i tak tygodniowe zielone szkoly w gory, wiec w tym roku naprawde byl wyjazdowy, bo i oboz narciarski i zielona szkola w maju, oboz i kolonia w wakacje, zielona szkola teraz
u nas w szkolach sie odbywa to tak, ze od wrzesnbia co miesiac na ten cel rodzice wplacaja jakas czesc kasy, aby w maju/czerwcu wyjechac

czy Wasze dzieci pisza wyraznie ?
moj ma tendencje do gryzmolenia... normalnie widze kopie pisma mojego meza, okropne, nie wiem czy z tym walczyc, czy olac
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post wto, 04 wrz 2007 - 21:41
Post #22

w 3 klasie podstawowy jest dofinansowanie z urzedu miasta z wydzialu ekologii chyba, po 150 zl na osobe
dlatego generalnie robia w 3 klasie zielona szkole dluzsza nad morze
u P. akurat co roku robia i tak tygodniowe zielone szkoly w gory, wiec w tym roku naprawde byl wyjazdowy, bo i oboz narciarski i zielona szkola w maju, oboz i kolonia w wakacje, zielona szkola teraz
u nas w szkolach sie odbywa to tak, ze od wrzesnbia co miesiac na ten cel rodzice wplacaja jakas czesc kasy, aby w maju/czerwcu wyjechac

czy Wasze dzieci pisza wyraznie ?
moj ma tendencje do gryzmolenia... normalnie widze kopie pisma mojego meza, okropne, nie wiem czy z tym walczyc, czy olac
Abotak
wto, 04 wrz 2007 - 22:30
Moje co prawda nie szkolne, ale pisze ladnie. Ona wogole ma artystyczna dusze wiec i pismo musi byc ladne, wypielegnowane (choc pisze szybko, w przeciwienstwie do starszej siostry).

Natomiast moja niespelna 7latka gryzmoli ponad miare. Ale to ma raczej zwiazek z leworecznoscia i uporem (bo nie chce trzymac pisaka tak jak powinna). Chyba dam jej pioro do pisania. Moze zacznie tak ustawiac reke by sobie nie rozmazywac. icon_rolleyes.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 04 wrz 2007 - 22:30
Post #23

Moje co prawda nie szkolne, ale pisze ladnie. Ona wogole ma artystyczna dusze wiec i pismo musi byc ladne, wypielegnowane (choc pisze szybko, w przeciwienstwie do starszej siostry).

Natomiast moja niespelna 7latka gryzmoli ponad miare. Ale to ma raczej zwiazek z leworecznoscia i uporem (bo nie chce trzymac pisaka tak jak powinna). Chyba dam jej pioro do pisania. Moze zacznie tak ustawiac reke by sobie nie rozmazywac. icon_rolleyes.gif
MagduÅ›
śro, 05 wrz 2007 - 08:01
Norbert w pierwszej klasie pisał bardzo ładnie. Był nawet wytypowany do konkursu kaligraficznego. Potem im dalej tym było gorzej.
Teraz to mogę powiedzieć, że zaczął wręcz bazgrać. Nie mogę tego za nic pojąć 21.gif
MagduÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,160
Dołączył: pon, 23 kwi 07 - 11:41
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 13,244

GG:


post śro, 05 wrz 2007 - 08:01
Post #24

Norbert w pierwszej klasie pisał bardzo ładnie. Był nawet wytypowany do konkursu kaligraficznego. Potem im dalej tym było gorzej.
Teraz to mogę powiedzieć, że zaczął wręcz bazgrać. Nie mogę tego za nic pojąć 21.gif

--------------------
Mama Norberta 14.01.1998r. i Wiktorka 19.02.2006r.



irminka2
śro, 05 wrz 2007 - 09:26
Wojtuś jak się stara pisze ładnie, jak sie śpieszy lub mu sie nie chce i robi coś "na odpiernicz" wychodzą gryzmoły.

Yes,yes, yes- taka była wczoraj moja reakcja - dyrekcja na naszą prośbę zmieniła klasie plan lekcji i w czwartek, na którym najbardziej mi zależało, Wojtek będzie miał na rano. Czyli tylko raz do 16.15 i raz do 15.25.Pasuje nam bardzo.icon_smile.gif

Irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post śro, 05 wrz 2007 - 09:26
Post #25

Wojtuś jak się stara pisze ładnie, jak sie śpieszy lub mu sie nie chce i robi coś "na odpiernicz" wychodzą gryzmoły.

Yes,yes, yes- taka była wczoraj moja reakcja - dyrekcja na naszą prośbę zmieniła klasie plan lekcji i w czwartek, na którym najbardziej mi zależało, Wojtek będzie miał na rano. Czyli tylko raz do 16.15 i raz do 15.25.Pasuje nam bardzo.icon_smile.gif

Irmina
anetadr
śro, 05 wrz 2007 - 10:15
Karolina pisze wyraźnie. Może nie jakoś super ładnie, ale w miarę estetycznie. Jest leworęczna i pisze piórem. Nie zamazuje. Może te współczesne atramenty tak szybko schną?

Aneta

Ten post edytował anetadr śro, 05 wrz 2007 - 10:23
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post śro, 05 wrz 2007 - 10:15
Post #26

Karolina pisze wyraźnie. Może nie jakoś super ładnie, ale w miarę estetycznie. Jest leworęczna i pisze piórem. Nie zamazuje. Może te współczesne atramenty tak szybko schną?

Aneta

--------------------
Mika
śro, 05 wrz 2007 - 10:40
Ola ładnie pisze,z dnia na dzień coraz bardziej podobnie do taty
a tata... kaligrafuje jak dziewczyna icon_lol.gif
no nijak oduczyć się go nie da
rozwalają mnie te zawijaski,kółeczka zamiast kropek
ja w ciągu swojego życia miałam ze 140 charakterów pisma
ale może dlatego żem śmaja i sprawdzałam jaki wyjdzie mi najlepiej wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 05 wrz 2007 - 10:40
Post #27

Ola ładnie pisze,z dnia na dzień coraz bardziej podobnie do taty
a tata... kaligrafuje jak dziewczyna icon_lol.gif
no nijak oduczyć się go nie da
rozwalają mnie te zawijaski,kółeczka zamiast kropek
ja w ciągu swojego życia miałam ze 140 charakterów pisma
ale może dlatego żem śmaja i sprawdzałam jaki wyjdzie mi najlepiej wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Mafia
czw, 06 wrz 2007 - 08:04
Maciek gryzmoli, pisze niestarannie i niechlujnie, ale on bardzo nie lubi tego robić. Czasem zwracam uwagę, ale z drugiej strony nie chcę go katować tym. Najważniejsze dla mnie, żeby błędów nie robił i sam po sobie przeczytał icon_wink.gif
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post czw, 06 wrz 2007 - 08:04
Post #28

Maciek gryzmoli, pisze niestarannie i niechlujnie, ale on bardzo nie lubi tego robić. Czasem zwracam uwagę, ale z drugiej strony nie chcę go katować tym. Najważniejsze dla mnie, żeby błędów nie robił i sam po sobie przeczytał icon_wink.gif

--------------------
Mafia
moko.
śro, 12 wrz 2007 - 10:46
Oskar zazwyczaj pisze szybko - więc koślawi litery, natomiast jesli pisze powoli to dość ładnie. Niestety ja mam b.brzydki charakter pisma i chyba mały odziedził po mnie ten charakter.
Oskar ma basen i informatykÄ™ - w II klasie tez mieli te przedmioty icon_smile.gif
Dalej chodzi na szkółke pływacką - widzę, że go to dalej pasjonuje i b.dobrze.
W ławce siedzi z najlepszym kumplem icon_wink.gif na szkółke też razem chodzą.
Teraz Oskar coś chory jest icon_sad.gif zmiana pogody i alergia dała nam w kość znów i musieliśmy ratowac się zastrzykami z hydrokortyzonu....
Póki co Oskar siedzi w domu i płacze, ze chce do szkoły wracać.....
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 12 wrz 2007 - 10:46
Post #29

Oskar zazwyczaj pisze szybko - więc koślawi litery, natomiast jesli pisze powoli to dość ładnie. Niestety ja mam b.brzydki charakter pisma i chyba mały odziedził po mnie ten charakter.
Oskar ma basen i informatykÄ™ - w II klasie tez mieli te przedmioty icon_smile.gif
Dalej chodzi na szkółke pływacką - widzę, że go to dalej pasjonuje i b.dobrze.
W ławce siedzi z najlepszym kumplem icon_wink.gif na szkółke też razem chodzą.
Teraz Oskar coś chory jest icon_sad.gif zmiana pogody i alergia dała nam w kość znów i musieliśmy ratowac się zastrzykami z hydrokortyzonu....
Póki co Oskar siedzi w domu i płacze, ze chce do szkoły wracać.....


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Bebe
nie, 04 lis 2007 - 10:04
Moje starsze dziecię bazgrze jak kura pazurem. I nie mam na to wpływu 41.gif . Natomiast młodsze jakby ładniej...tylko ,że po ścianach 06.gif .
Bebe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 612
Dołączył: pią, 07 paź 05 - 16:41
SkÄ…d: ze ÅšlÄ…ska
Nr użytkownika: 3,782

GG:


post nie, 04 lis 2007 - 10:04
Post #30

Moje starsze dziecię bazgrze jak kura pazurem. I nie mam na to wpływu 41.gif . Natomiast młodsze jakby ładniej...tylko ,że po ścianach 06.gif .

--------------------




Gdy oceniasz ludzi, nie masz czasu ich kochać.
— Matka Teresa z Kalkuty
anetadr
nie, 04 lis 2007 - 12:00
CYTAT(Bebe @ nie, 04 lis 2007 - 10:04) *
Natomiast młodsze jakby ładniej...tylko ,że po ścianach 06.gif .

No od czegoś trzeba zacząć icon_biggrin.gif.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post nie, 04 lis 2007 - 12:00
Post #31

CYTAT(Bebe @ nie, 04 lis 2007 - 10:04) *
Natomiast młodsze jakby ładniej...tylko ,że po ścianach 06.gif .

No od czegoś trzeba zacząć icon_biggrin.gif.

Aneta

--------------------
iff
nie, 04 lis 2007 - 16:32
byl u Was juz sprawdzian przed trzeciotescikiem ?
czy jak to zwal ?
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post nie, 04 lis 2007 - 16:32
Post #32

byl u Was juz sprawdzian przed trzeciotescikiem ?
czy jak to zwal ?
Mika
nie, 04 lis 2007 - 16:51
CYTAT(omega @ nie, 04 lis 2007 - 16:32) *
byl u Was juz sprawdzian przed trzeciotescikiem ?
czy jak to zwal ?


Olka coś miała
jakiś test ze wszystkich wiadomości od 1 klasy
nie był to ani kangurek ani ten rzeszowski (czy jak mu tam)
i muszę się pochwalić,że jako jedyna dostałą piątkę wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post nie, 04 lis 2007 - 16:51
Post #33

CYTAT(omega @ nie, 04 lis 2007 - 16:32) *
byl u Was juz sprawdzian przed trzeciotescikiem ?
czy jak to zwal ?


Olka coś miała
jakiś test ze wszystkich wiadomości od 1 klasy
nie był to ani kangurek ani ten rzeszowski (czy jak mu tam)
i muszę się pochwalić,że jako jedyna dostałą piątkę wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Monika ww
nie, 04 lis 2007 - 19:49
U nas jeszcze nie było takiego sprawdzianu...

Alek zgłosił się do konkursu matematycznego Alfik
Monika ww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,026
Dołączył: pią, 30 maj 03 - 17:32
Nr użytkownika: 786




post nie, 04 lis 2007 - 19:49
Post #34

U nas jeszcze nie było takiego sprawdzianu...

Alek zgłosił się do konkursu matematycznego Alfik
moko.
pon, 12 lis 2007 - 12:17
Oskar miał sprawdzian i napisał go na 5. Ogólnie matematyka dla niego to prościzna
Najwięcej błedów robi, gdy ma z tablicy przepisac coś, wtedy zapomni a to ogonka przy e, albo kropki nad z. Tu najwiecej błedów popełnia.
natomiast jesli chodzi o jakąś twórczość własną np. pisanie opowiadań to zawsze jest genialny 08.gif
Ortografia to pikuÅ›.icon_wink.gif
W sumie całkiem dobrze mu idzie
Aha ostatnio kocha czytać książki i to jak kocha. Potrafi calusieńki dzien przesiedzieć nad ksiażką.

Wypożycza bardzo dużo książek i pochłania je.
O pochwalÄ™ siÄ™ icon_smile.gif
Oskar ostatnio brał udział w ogólnoszkolnym konkursie ku pochwale biblioteki. dzieci miały za zadanie zrobić laurkę dla biblioteki. Oskar wygrał - dodam, ze mu trochę pomagałam icon_smile.gif
Nagroda miała byc książka, ale w koncu głowną nagrodą były mazaki. Oskar beczał bo liczył na książkę a nie na mazaki. Kupiłam mu w nagrode książkę oj jak się cieszył.


moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 12 lis 2007 - 12:17
Post #35

Oskar miał sprawdzian i napisał go na 5. Ogólnie matematyka dla niego to prościzna
Najwięcej błedów robi, gdy ma z tablicy przepisac coś, wtedy zapomni a to ogonka przy e, albo kropki nad z. Tu najwiecej błedów popełnia.
natomiast jesli chodzi o jakąś twórczość własną np. pisanie opowiadań to zawsze jest genialny 08.gif
Ortografia to pikuÅ›.icon_wink.gif
W sumie całkiem dobrze mu idzie
Aha ostatnio kocha czytać książki i to jak kocha. Potrafi calusieńki dzien przesiedzieć nad ksiażką.

Wypożycza bardzo dużo książek i pochłania je.
O pochwalÄ™ siÄ™ icon_smile.gif
Oskar ostatnio brał udział w ogólnoszkolnym konkursie ku pochwale biblioteki. dzieci miały za zadanie zrobić laurkę dla biblioteki. Oskar wygrał - dodam, ze mu trochę pomagałam icon_smile.gif
Nagroda miała byc książka, ale w koncu głowną nagrodą były mazaki. Oskar beczał bo liczył na książkę a nie na mazaki. Kupiłam mu w nagrode książkę oj jak się cieszył.




--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
anetadr
wto, 08 sty 2008 - 19:10
Wróciłam niedawno z zebrania podsumowującego pierwszy semestr trzeciej klasy (od poniedziałku u nas ferie). Muszę się pochwalić, że Karolina zebrała najwyższe oceny i i gratulacje dla rodziców zdolnej córki.
PuchnÄ™ z dumy icon_smile.gif.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post wto, 08 sty 2008 - 19:10
Post #36

Wróciłam niedawno z zebrania podsumowującego pierwszy semestr trzeciej klasy (od poniedziałku u nas ferie). Muszę się pochwalić, że Karolina zebrała najwyższe oceny i i gratulacje dla rodziców zdolnej córki.
PuchnÄ™ z dumy icon_smile.gif.

Aneta

--------------------
sterna_aga
czw, 10 sty 2008 - 15:24
gratuluję zdolniachów!!!

u nas ferie dopiero w lutym icon_sad.gif ale co tam poczekamy ....
Nasza nauczycielka ostro daje w trzeciej klasie dzieciakom popalić - wypracowania, referaty, wystąpienia przed klasą, olbrzymie notatki (już zeszyt w grubą linię). I dzieci radzą sobie doskonale. Maja świadomość tego, że muszą robić coś więcej niż zwykła praca domowa w ćwiczeniach, że trzeba pogrzebać w starych notatkach lub innych książkach. Uczą się pracować samodzielnie. Moim zdanie to bardzo dobrze, bo gdy w czwartej klasie każdy przedmiot będzie w mniemaniu nauczycieli najważniejszy (każda z nas pamięta to doskonale ze swoich szkolnych lat) to nasze dzieciaczki powinny umieć podzielić stosownie czas i ogarnąć to wszytko.
A jak jest u Waszych pociech w szkołach?? Robią tylko te ćwiczenia z kompletów podręczników, czy pracują dużo więcej?
W sumie to w przypadku nauczycielki Patryka od początku było tak, ze sporo pracy w zeszycie i na dodatkowych materiałach na lekcji a te "ćwiczenia - uzupełnianki" traktowano jako utrwalenie materiału i prace samodzielną do domu.

Pozdrawiam
sterna_aga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 212
Dołączył: pon, 04 cze 07 - 10:26
Skąd: Piaseczno k/ W-wy/ korzenie Międzyrzecz
Nr użytkownika: 14,741

GG:


post czw, 10 sty 2008 - 15:24
Post #37

gratuluję zdolniachów!!!

u nas ferie dopiero w lutym icon_sad.gif ale co tam poczekamy ....
Nasza nauczycielka ostro daje w trzeciej klasie dzieciakom popalić - wypracowania, referaty, wystąpienia przed klasą, olbrzymie notatki (już zeszyt w grubą linię). I dzieci radzą sobie doskonale. Maja świadomość tego, że muszą robić coś więcej niż zwykła praca domowa w ćwiczeniach, że trzeba pogrzebać w starych notatkach lub innych książkach. Uczą się pracować samodzielnie. Moim zdanie to bardzo dobrze, bo gdy w czwartej klasie każdy przedmiot będzie w mniemaniu nauczycieli najważniejszy (każda z nas pamięta to doskonale ze swoich szkolnych lat) to nasze dzieciaczki powinny umieć podzielić stosownie czas i ogarnąć to wszytko.
A jak jest u Waszych pociech w szkołach?? Robią tylko te ćwiczenia z kompletów podręczników, czy pracują dużo więcej?
W sumie to w przypadku nauczycielki Patryka od początku było tak, ze sporo pracy w zeszycie i na dodatkowych materiałach na lekcji a te "ćwiczenia - uzupełnianki" traktowano jako utrwalenie materiału i prace samodzielną do domu.

Pozdrawiam

--------------------


anax
sob, 19 sty 2008 - 18:13
witajcie
sorki ze sie wcinam w wasz wątek.ale chciałam zapytać czym się interesują wasze dziewczyny.Chciałam kupić torebkę na urodziny bratnicy i nie wiem którą wybrac.

https://www.allegro.pl/item294256880_hit_to...ent_tanio_.html
https://www.allegro.pl/item298718324_sliczn...e_torebki_.html

a może co innego jest teraz na topie.poradzcie dobre kobitki.
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post sob, 19 sty 2008 - 18:13
Post #38

witajcie
sorki ze sie wcinam w wasz wątek.ale chciałam zapytać czym się interesują wasze dziewczyny.Chciałam kupić torebkę na urodziny bratnicy i nie wiem którą wybrac.

https://www.allegro.pl/item294256880_hit_to...ent_tanio_.html
https://www.allegro.pl/item298718324_sliczn...e_torebki_.html

a może co innego jest teraz na topie.poradzcie dobre kobitki.

--------------------


Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post sob, 19 sty 2008 - 18:24
Post #39

z tych dwóch to pierwsza

u nasz przeszłoby coś w tym stylu
https://www.allegro.pl/item296998184_torebk...firmy_nici.html
https://www.allegro.pl/item297831488_nici_t...ynki_2008_.html
https://www.allegro.pl/item296763292_super_...nici_jolly.html



--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Monika ww
sob, 19 sty 2008 - 18:54
CYTAT(anax @ sob, 19 sty 2008 - 18:13) *


TakÄ… torebkÄ™ ostatnio dalam w prezencie 10-letniej bratanicy - bardzo jej siÄ™ spodobala.
Monika ww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,026
Dołączył: pią, 30 maj 03 - 17:32
Nr użytkownika: 786




post sob, 19 sty 2008 - 18:54
Post #40

CYTAT(anax @ sob, 19 sty 2008 - 18:13) *


TakÄ… torebkÄ™ ostatnio dalam w prezencie 10-letniej bratanicy - bardzo jej siÄ™ spodobala.
> Trzecia klasa, ostatni rok przed wielkimi zmianami
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 10:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama