Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Galowo czy nie - oto jest pytanie

, z historyjka z życia gimnazjalistki
> , z historyjka z życia gimnazjalistki
sdw
pią, 19 wrz 2014 - 09:27
Ludek, tu nie ma co czekać do zebrania i nie robić afery. Sprawa nadaje się akkuratnie do zrobienia tej afery i to w tempie natychmiastowym. Nie odpuściłabym i na pewno nie byłabym łagodna.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pią, 19 wrz 2014 - 09:27
Post #21

Ludek, tu nie ma co czekać do zebrania i nie robić afery. Sprawa nadaje się akkuratnie do zrobienia tej afery i to w tempie natychmiastowym. Nie odpuściłabym i na pewno nie byłabym łagodna.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Elak
pią, 19 wrz 2014 - 11:36
Ludku rozumiem, że nowa szkoła i pewnie nie chcesz ani Ty, ani Twoja córka zamieszania. Jednak pewnych rzeczy nie można tolerować/akceptować. Nauczycielowi też można/tu wręcz trzeba zwrócić uwagę. Również zapytałabym o to pod czyją opieką w tym czasie było moje dziecko. 29.gif

Swoją drogą raz w liceum ubrałam się z premedytacją w nieodpowiedni strój galowy. Założyłam czerwoną spódnicę i białą bluzkę. Nikt nie zwrócił mi uwagi, nauczyciele nawet nie komentowali, tylko koledzy byli w szoku, że się odważyłam 06.gif
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post pią, 19 wrz 2014 - 11:36
Post #22

Ludku rozumiem, że nowa szkoła i pewnie nie chcesz ani Ty, ani Twoja córka zamieszania. Jednak pewnych rzeczy nie można tolerować/akceptować. Nauczycielowi też można/tu wręcz trzeba zwrócić uwagę. Również zapytałabym o to pod czyją opieką w tym czasie było moje dziecko. 29.gif

Swoją drogą raz w liceum ubrałam się z premedytacją w nieodpowiedni strój galowy. Założyłam czerwoną spódnicę i białą bluzkę. Nikt nie zwrócił mi uwagi, nauczyciele nawet nie komentowali, tylko koledzy byli w szoku, że się odważyłam 06.gif

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

Agnieszka AZJ
pią, 19 wrz 2014 - 11:39
CYTAT(sdw @ Fri, 19 Sep 2014 - 10:27) *
Ludek, tu nie ma co czekać do zebrania i nie robić afery. Sprawa nadaje się akkuratnie do zrobienia tej afery i to w tempie natychmiastowym. Nie odpuściłabym i na pewno nie byłabym łagodna.



Się podpiszę.

Szczególnie, że jednak to nie jest jeszcze wiek, w którm człowiek tak na 100 % odpowiada za to, w co się ubiera.



Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 19 wrz 2014 - 11:39
Post #23

CYTAT(sdw @ Fri, 19 Sep 2014 - 10:27) *
Ludek, tu nie ma co czekać do zebrania i nie robić afery. Sprawa nadaje się akkuratnie do zrobienia tej afery i to w tempie natychmiastowym. Nie odpuściłabym i na pewno nie byłabym łagodna.



Się podpiszę.

Szczególnie, że jednak to nie jest jeszcze wiek, w którm człowiek tak na 100 % odpowiada za to, w co się ubiera.





--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
ulla
sob, 20 wrz 2014 - 01:05
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 19 Sep 2014 - 09:39) *
Się podpiszę.

Szczególnie, że jednak to nie jest jeszcze wiek, w którm człowiek tak na 100 % odpowiada za to, w co się ubiera.



Tym bardziej, że jeżeli nie ma, a pewnie jednak nie ma, jasno określonych wytycznych, co do tego jak wygląda strój galowy, to ten galowy niczym się od eleganckiego nie różni. Przynajmniej w mojej ocenie.
Jeżeli jasno nie powiedziano biała bluzka + granatowa/czarna spódniczka/sukienka - to nie można tego wymagać.
A niewpuszczenie/wyproszenie ucznia z lekcji jest niedopuszczalne, jeżeli nie zapewni mu się opieki.

Ps. Zawsze mi się przypomina mój strój maturalny. Mama mi uszyła spódnico-spodnie, z takiego dość ciężkiego lejącego się materiału ze wzrokiem w kolorach złoto-czerwonawych (więcej złotego). I był to, na najbliższe dwa lata mój ulubiony strój galowy (+ oczywiście biała bluzka, uszyta z mojej sukienki komunijnej, dopasowana krojem do reszty). Nie dość, że wszystkie dziewczyny w klasie mi obmacały te spodnie z dużą zazdrością, to nawet na egzaminie wstępnym na studia zostałam zapamiętana przez strój.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post sob, 20 wrz 2014 - 01:05
Post #24

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 19 Sep 2014 - 09:39) *
Się podpiszę.

Szczególnie, że jednak to nie jest jeszcze wiek, w którm człowiek tak na 100 % odpowiada za to, w co się ubiera.



Tym bardziej, że jeżeli nie ma, a pewnie jednak nie ma, jasno określonych wytycznych, co do tego jak wygląda strój galowy, to ten galowy niczym się od eleganckiego nie różni. Przynajmniej w mojej ocenie.
Jeżeli jasno nie powiedziano biała bluzka + granatowa/czarna spódniczka/sukienka - to nie można tego wymagać.
A niewpuszczenie/wyproszenie ucznia z lekcji jest niedopuszczalne, jeżeli nie zapewni mu się opieki.

Ps. Zawsze mi się przypomina mój strój maturalny. Mama mi uszyła spódnico-spodnie, z takiego dość ciężkiego lejącego się materiału ze wzrokiem w kolorach złoto-czerwonawych (więcej złotego). I był to, na najbliższe dwa lata mój ulubiony strój galowy (+ oczywiście biała bluzka, uszyta z mojej sukienki komunijnej, dopasowana krojem do reszty). Nie dość, że wszystkie dziewczyny w klasie mi obmacały te spodnie z dużą zazdrością, to nawet na egzaminie wstępnym na studia zostałam zapamiętana przez strój.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
wiewiórczak
nie, 21 wrz 2014 - 13:41
Nauczycielka złamała konstytucyjne prawo do nauki, nie jest ono ograniczone wyznaniem, stanem konta rodziców czy też strojem. I nie ma znaczenia czy miał uczeń opiekę na ten czas.

Strój galowy oraz uroczystości, na które jest wymagany, powinny być precyzyjnie zdefiniowane w regulaminie szkoły, uczniowie i rodzice powinny te zasady znać, czyli powinny być dostępne na stronie szkoły lub w innym miejscu.
wiewiórczak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,654
Dołączył: śro, 30 maj 07 - 17:51
Nr użytkownika: 14,671




post nie, 21 wrz 2014 - 13:41
Post #25

Nauczycielka złamała konstytucyjne prawo do nauki, nie jest ono ograniczone wyznaniem, stanem konta rodziców czy też strojem. I nie ma znaczenia czy miał uczeń opiekę na ten czas.

Strój galowy oraz uroczystości, na które jest wymagany, powinny być precyzyjnie zdefiniowane w regulaminie szkoły, uczniowie i rodzice powinny te zasady znać, czyli powinny być dostępne na stronie szkoły lub w innym miejscu.


--------------------
Uświadamiasz sobie, że jesteś w średnim wieku, kiedy wspomnienia stają się ważniejsze od marzeń.
ulla
pon, 22 wrz 2014 - 17:21
CYTAT(wiewiórczak @ Sun, 21 Sep 2014 - 11:41) *
Nauczycielka złamała konstytucyjne prawo do nauki, nie jest ono ograniczone wyznaniem, stanem konta rodziców czy też strojem. I nie ma znaczenia czy miał uczeń opiekę na ten czas.



Umknęło mi to, ale to jest clou.
Nigdy i w żadnym wypadku uczeń nie może zostać wyproszony z lekcji w szkole (nawet wliczając stosowanie kar i wysłanie na "dywanik", inaczej musi się to odbywać). Ale niewpuszczenie na lekcję to jest rzeczywiście wbrew konstytucyjnym prawom. I szczerze mówiąc, to jak najbardziej zasługuje na interwencję.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post pon, 22 wrz 2014 - 17:21
Post #26

CYTAT(wiewiórczak @ Sun, 21 Sep 2014 - 11:41) *
Nauczycielka złamała konstytucyjne prawo do nauki, nie jest ono ograniczone wyznaniem, stanem konta rodziców czy też strojem. I nie ma znaczenia czy miał uczeń opiekę na ten czas.



Umknęło mi to, ale to jest clou.
Nigdy i w żadnym wypadku uczeń nie może zostać wyproszony z lekcji w szkole (nawet wliczając stosowanie kar i wysłanie na "dywanik", inaczej musi się to odbywać). Ale niewpuszczenie na lekcję to jest rzeczywiście wbrew konstytucyjnym prawom. I szczerze mówiąc, to jak najbardziej zasługuje na interwencję.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Mariola***
pon, 22 wrz 2014 - 20:06
Jestem zażenowana do potęgi. Nie skomentuję Pani
Mariola***


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,966
Dołączył: pon, 19 sty 04 - 20:15
Skąd: dg
Nr użytkownika: 1,351

GG:


post pon, 22 wrz 2014 - 20:06
Post #27

Jestem zażenowana do potęgi. Nie skomentuję Pani

--------------------
Miłosz -ur 26.07.2004
Martyna -ur 02.06.2007
swiatdziecka
pią, 26 paź 2018 - 11:49
Nie wyobrażam sobie, żeby moje dziecko musiało chodzić na galowo do szkoły kiedy nie ma żadnej uroczystości. Maluchy biegają, bawią się i jest im niewygodnie. Najczęściej wkładam mojemu synowi dresy i bluzy chłopięce z nadrukiem i jest bardzo zadowolony z takich stalówek icon_biggrin.gif
swiatdziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pią, 26 paź 18 - 11:30
Nr użytkownika: 52,235




post pią, 26 paź 2018 - 11:49
Post #28

Nie wyobrażam sobie, żeby moje dziecko musiało chodzić na galowo do szkoły kiedy nie ma żadnej uroczystości. Maluchy biegają, bawią się i jest im niewygodnie. Najczęściej wkładam mojemu synowi dresy i bluzy chłopięce z nadrukiem i jest bardzo zadowolony z takich stalówek icon_biggrin.gif
> Galowo czy nie - oto jest pytanie, z historyjka z życia gimnazjalistki
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 23:00
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama