Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Zamość

, wskazówki dla zamiejscowych
> , wskazówki dla zamiejscowych
grzałka
śro, 13 kwi 2011 - 16:31
Co zobaczyć? Co można ciekawego pokazać dzieciom (6-9)? Będziemy mieli około pół dnia
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post śro, 13 kwi 2011 - 16:31
Post #1

Co zobaczyć? Co można ciekawego pokazać dzieciom (6-9)? Będziemy mieli około pół dnia

--------------------
agabr
śro, 13 kwi 2011 - 17:23
Jedziecie? od 3 lat sie wybieramy .b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post śro, 13 kwi 2011 - 17:23
Post #2

Jedziecie? od 3 lat sie wybieramy .b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
jaAga*
śro, 13 kwi 2011 - 17:40
Mieszkam tu tyle lat a nie wiem co polecić. Starówka jest przepiękna sama w sobie, wszędzie blisko stamtąd-ale jakichś szczególnych atrakcji dla dzieci poza podświetlaną fontanną icon_wink.gif, nie mogę wymyślić - arsenał może, park.
Kiedy będziecie, bo zależy jaka pogoda...pomyslę jeszcze i dam znać jutro.
Grzałko, a może masz ochotę się spotkać?
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post śro, 13 kwi 2011 - 17:40
Post #3

Mieszkam tu tyle lat a nie wiem co polecić. Starówka jest przepiękna sama w sobie, wszędzie blisko stamtąd-ale jakichś szczególnych atrakcji dla dzieci poza podświetlaną fontanną icon_wink.gif, nie mogę wymyślić - arsenał może, park.
Kiedy będziecie, bo zależy jaka pogoda...pomyslę jeszcze i dam znać jutro.
Grzałko, a może masz ochotę się spotkać?


--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
grzałka
śro, 13 kwi 2011 - 19:10
Będziemy w maju. A jak zoo w Zamościu, fajne? Spotkanie raczej nierealne, niestety - za mało czasu i zbyt mało towarzyski mąż icon_wink.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post śro, 13 kwi 2011 - 19:10
Post #4

Będziemy w maju. A jak zoo w Zamościu, fajne? Spotkanie raczej nierealne, niestety - za mało czasu i zbyt mało towarzyski mąż icon_wink.gif

--------------------
gozar
śro, 13 kwi 2011 - 20:17
CYTAT(grzałka @ Wed, 13 Apr 2011 - 19:10) *
Będziemy w maju. A jak zoo w Zamościu, fajne? Spotkanie raczej nierealne, niestety - za mało czasu i zbyt mało towarzyski mąż icon_wink.gif

Zoo skromne ale fajny klimat i świetne jako miejsce na niedzielny popołudniowy , poobiedni spacer.
Ogólnie starówka warta schodzenia i była tam bardzo miła restauracyjka prowadzona przez sympatyczne małżeństwo, ale niestety nie pamiętam nazwy (w podcieniach jakiegoś dziedzińca).
gozar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,154
Dołączył: sob, 22 lis 08 - 17:37
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 23,761

GG:


post śro, 13 kwi 2011 - 20:17
Post #5

CYTAT(grzałka @ Wed, 13 Apr 2011 - 19:10) *
Będziemy w maju. A jak zoo w Zamościu, fajne? Spotkanie raczej nierealne, niestety - za mało czasu i zbyt mało towarzyski mąż icon_wink.gif

Zoo skromne ale fajny klimat i świetne jako miejsce na niedzielny popołudniowy , poobiedni spacer.
Ogólnie starówka warta schodzenia i była tam bardzo miła restauracyjka prowadzona przez sympatyczne małżeństwo, ale niestety nie pamiętam nazwy (w podcieniach jakiegoś dziedzińca).

--------------------
jaAga*
czw, 14 kwi 2011 - 08:16
Jeśli w maju to na starym mieście będą już ogródki z parasolami. Można wtedy usiąść przy kawie czy innej pizzy icon_wink.gif na zewnątrz i napawać się widokiem kolorowych kamieniczek. Przytulnych restauracyjek trochę jest. Zoo aktualnie jest w remoncie, który planowany jest do 11.2011, nie wiem jak to w tej chwili wygląda,może do maja wybierzemy się to dopiszę. Po remoncie napewno będzie fajniejsze niż dotychczas icon_wink.gif. skoro to dopiero w maju to spróbuję dowiedzieć się o jakieś atrakcje icon_wink.gif.

Tutaj link co wg władz miasta warto zobaczyć.

Ten post edytował jaAga* czw, 14 kwi 2011 - 08:21
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post czw, 14 kwi 2011 - 08:16
Post #6

Jeśli w maju to na starym mieście będą już ogródki z parasolami. Można wtedy usiąść przy kawie czy innej pizzy icon_wink.gif na zewnątrz i napawać się widokiem kolorowych kamieniczek. Przytulnych restauracyjek trochę jest. Zoo aktualnie jest w remoncie, który planowany jest do 11.2011, nie wiem jak to w tej chwili wygląda,może do maja wybierzemy się to dopiszę. Po remoncie napewno będzie fajniejsze niż dotychczas icon_wink.gif. skoro to dopiero w maju to spróbuję dowiedzieć się o jakieś atrakcje icon_wink.gif.

Tutaj link co wg władz miasta warto zobaczyć.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
jaAga*
wto, 10 maj 2011 - 13:57
W końcu byłam w Zoo, narazie nie polecam, bo to jeden wielki plac budowy. Jest czynne i bilet kosztuje grosze bo jeden odnowiony pawilon z drapieżnikami jest otwarty- od września mam nadzieję to ZOO będzie dużą atrakcją Zamościa.
A wogóle, to grzałko, byliście już?
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post wto, 10 maj 2011 - 13:57
Post #7

W końcu byłam w Zoo, narazie nie polecam, bo to jeden wielki plac budowy. Jest czynne i bilet kosztuje grosze bo jeden odnowiony pawilon z drapieżnikami jest otwarty- od września mam nadzieję to ZOO będzie dużą atrakcją Zamościa.
A wogóle, to grzałko, byliście już?

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
Orinoko
wto, 10 maj 2011 - 16:18
Niedaleko Starego Rynku w odległości spacerowej jest niewielkie muzeum militarne - czołgi, samoloty jakieś inne pojazdy bojowe. Byłam 3 lata temu, wiec nie wiem, czy jeszcze aktualne.
Nie wiem, czy coś można zwiedzać z fortyfikacji wewnątrz, kiedyś była jakaś trasa spacerowa, na pewno można się przejść wzdłuż murów miejskich.
Stary Rynek i stare miasto - hejnał grany przez trębacza o 12.00 (ale chyba tylko w sezonie wakacyjnym), pomnik hetmana Zamojskiego + pałac Zamojskich z zewnątrz, katedra zamojska, synagoga, w której mieściła się (mieści?) biblioteka miejska, park miejski, Rotunda zamojska (ale to raczej nie pod kątem dzieci).
(pewnie się powtórzyłam za linkiem JaAgi, ale wybaczcie, nie mogłam się powstrzymać, bo ja Zamościanka przesiedlona jestem 04.gif )
A tu z tego linka jeszcze parÄ™ atrakcji:
https://www.zamosc.pl/zamosc.php?get=page,41,26


Ten post edytował Orinoko wto, 10 maj 2011 - 16:20
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post wto, 10 maj 2011 - 16:18
Post #8

Niedaleko Starego Rynku w odległości spacerowej jest niewielkie muzeum militarne - czołgi, samoloty jakieś inne pojazdy bojowe. Byłam 3 lata temu, wiec nie wiem, czy jeszcze aktualne.
Nie wiem, czy coś można zwiedzać z fortyfikacji wewnątrz, kiedyś była jakaś trasa spacerowa, na pewno można się przejść wzdłuż murów miejskich.
Stary Rynek i stare miasto - hejnał grany przez trębacza o 12.00 (ale chyba tylko w sezonie wakacyjnym), pomnik hetmana Zamojskiego + pałac Zamojskich z zewnątrz, katedra zamojska, synagoga, w której mieściła się (mieści?) biblioteka miejska, park miejski, Rotunda zamojska (ale to raczej nie pod kątem dzieci).
(pewnie się powtórzyłam za linkiem JaAgi, ale wybaczcie, nie mogłam się powstrzymać, bo ja Zamościanka przesiedlona jestem 04.gif )
A tu z tego linka jeszcze parÄ™ atrakcji:
https://www.zamosc.pl/zamosc.php?get=page,41,26


--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
grzałka
wto, 10 maj 2011 - 18:14
Będziemy za tydzień. Dzięki za ostrzeżenie przed zoo icon_wink.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post wto, 10 maj 2011 - 18:14
Post #9

Będziemy za tydzień. Dzięki za ostrzeżenie przed zoo icon_wink.gif

--------------------
MalinowyLas
wto, 07 lut 2012 - 14:04
a ja wzięłam Babelka do Zamoscia. Bylismy w zoo - super klimat! Potem na lodach na starówce - cudowna atmosfera!
Szkoda, że Klaudynka się upaprała po łokcie lodami smerfowymi.
MalinowyLas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 23
Dołączył: wto, 07 lut 12 - 10:32
Nr użytkownika: 39,321




post wto, 07 lut 2012 - 14:04
Post #10

a ja wzięłam Babelka do Zamoscia. Bylismy w zoo - super klimat! Potem na lodach na starówce - cudowna atmosfera!
Szkoda, że Klaudynka się upaprała po łokcie lodami smerfowymi.
> Zamość, wskazówki dla zamiejscowych
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 13:43
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama