Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

Cienie do powiek

, (jakie polecacie?)
> , (jakie polecacie?)
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 25 wrz 2008 - 15:31
Post #21

Kasiu, są cienie, które ślizgają mi się na każdej bazie lub się z niej zsypują i kolor jest... do kitu (Astor np.).
Maciejka
czw, 25 wrz 2008 - 20:11
O rany, mam głupie pytanie, co to jest ta baza?
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post czw, 25 wrz 2008 - 20:11
Post #22

O rany, mam głupie pytanie, co to jest ta baza?

--------------------
Maciejka


Potwora
czw, 25 wrz 2008 - 20:53
Baza to taki preparat, który "wiąże" makjiaż dzieki temu lepiej trzyma się on twarzy, mamy bazy pod makijaż i osobno bazy pod cienie. Mogą być bazy matujące, rozświetlające itp. wizażyści mają takie cuda, że makijaż trzyma się i trzyma w niezmienionym stanie icon_wink.gif Nakładamy najpier krem na dzień, czekamy aż się wchłonie, potem bazę a na to podkład lub puder, czasem mozna dodatkowo opruszyć gotowy make up puderm utrwalającym ( fixującym), są tez spraye utrwalające. Bazy ma wiele firm np. Dax Cosm., Inglot, Smashbox, Lancome, MAC, Sephora.

Bazę pod cienie nakładamy na powiekę, przypudrowujemy pudrem sypkim na to nakładamy cienie, ma to za zadanie zwiększyć trwałość i intensywnośc kolorów. Ja osobiście uzywam dwóch baz: Art Deco i Lumene, niestety faktycznie wysuszają powiekę ale makijaż ma sie na nich bardzo dobrze.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post czw, 25 wrz 2008 - 20:53
Post #23

Baza to taki preparat, który "wiąże" makjiaż dzieki temu lepiej trzyma się on twarzy, mamy bazy pod makijaż i osobno bazy pod cienie. Mogą być bazy matujące, rozświetlające itp. wizażyści mają takie cuda, że makijaż trzyma się i trzyma w niezmienionym stanie icon_wink.gif Nakładamy najpier krem na dzień, czekamy aż się wchłonie, potem bazę a na to podkład lub puder, czasem mozna dodatkowo opruszyć gotowy make up puderm utrwalającym ( fixującym), są tez spraye utrwalające. Bazy ma wiele firm np. Dax Cosm., Inglot, Smashbox, Lancome, MAC, Sephora.

Bazę pod cienie nakładamy na powiekę, przypudrowujemy pudrem sypkim na to nakładamy cienie, ma to za zadanie zwiększyć trwałość i intensywnośc kolorów. Ja osobiście uzywam dwóch baz: Art Deco i Lumene, niestety faktycznie wysuszają powiekę ale makijaż ma sie na nich bardzo dobrze.
Ammm
nie, 28 wrz 2008 - 09:24
I cienie i baza Artdeco.
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post nie, 28 wrz 2008 - 09:24
Post #24

I cienie i baza Artdeco.

--------------------

Mariena
nie, 28 wrz 2008 - 10:41
Ja też nie wiedziałam o istnieniu czegoś takiego, jak baza pod cienie. Pod makijaż owszem,nawet używam czasem, na większe okazje. A cieni raczej nie używam, wolę kredki do oczu.
Mariena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,668
Dołączył: czw, 06 kwi 06 - 10:43
Skąd: spod Łodzi
Nr użytkownika: 5,501




post nie, 28 wrz 2008 - 10:41
Post #25

Ja też nie wiedziałam o istnieniu czegoś takiego, jak baza pod cienie. Pod makijaż owszem,nawet używam czasem, na większe okazje. A cieni raczej nie używam, wolę kredki do oczu.

--------------------
Swieca mi teraz dwa slonca i dobrze mi z tym :)



kasiarybka

Go??







post czw, 09 paź 2008 - 15:14
Post #26

CYTAT(Kaszanna @ Thu, 25 Sep 2008 - 15:22) *
Jaką bazę polecasz Kasiu? Nie wysusza ona powiek dodatkowo? Bo ja mam właśnie z tym problem.



Dopiero zauważyłam, ze ktoś sie dopytał icon_smile.gif
Ja jestem monotematyczna w sprawach makijażu Kaszanna icon_smile.gif Możemy pogadać na PW lub przez mail na ten temat. icon_smile.gif
Pogoda
pią, 10 paź 2008 - 00:59
Ja używam bazy Inglota i też jestem zadowolona. Nie mam jednak porównania z innymi firmami, więc mogę nie wiedziec, z czego się cieszę icon_wink.gif.
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post pią, 10 paź 2008 - 00:59
Post #27

Ja używam bazy Inglota i też jestem zadowolona. Nie mam jednak porównania z innymi firmami, więc mogę nie wiedziec, z czego się cieszę icon_wink.gif.
kasiarybka

Go??







post pią, 10 paź 2008 - 08:19
Post #28

Pisząc baza pod cienie, miałam na myśli podkład + korektor+ puder sypki, i dopiero wtedy cień.
Bazy mają to do siebie, że wysuszają....strasznie ciężko kupić dobrze nawilżającą bazę, myślę, że osoby z bardzo suchą cerą dobrze o tym wiedzą.
Wtedy bardzo, bardzo ważny jest krem, a najlepiej emulsja nawilżająca, dobrze żeby była z owsem icon_smile.gif
Bosanova
pią, 10 paź 2008 - 08:35
Kasiarybka: z owsem?icon_wink.gif Owies+oczy=wiesz,że może się to skończyć okulistycznym syndromem Renaty Beger?icon_wink.gif
Bosanova


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,737
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 13:08
Nr użytkownika: 14,153




post pią, 10 paź 2008 - 08:35
Post #29

Kasiarybka: z owsem?icon_wink.gif Owies+oczy=wiesz,że może się to skończyć okulistycznym syndromem Renaty Beger?icon_wink.gif
kasiarybka

Go??







post pią, 10 paź 2008 - 11:49
Post #30

Ha ha ha ha icon_smile.gif no tak, o tym nie pomyślałam icon_wink.gif
sdw
pią, 10 paź 2008 - 12:44
W przypadku braku dobrze nawilżającego kremu z owsem icon_mrgreen.gif polecam do demakijażu... tłustą smietanę. 30% świetnie się nadaje.

I nie smiać mi się tu, bo nie ma z czego. Moje oczy niemymi świadkami icon_wink.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pią, 10 paź 2008 - 12:44
Post #31

W przypadku braku dobrze nawilżającego kremu z owsem icon_mrgreen.gif polecam do demakijażu... tłustą smietanę. 30% świetnie się nadaje.

I nie smiać mi się tu, bo nie ma z czego. Moje oczy niemymi świadkami icon_wink.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
kasiarybka

Go??







post pią, 10 paź 2008 - 13:31
Post #32

Wiolu śmietana jako demakijaż to nie nowość icon_smile.gif ja piszę o kremie, który pod baze trzeba koniecznie nałożyć, bo baza wysusza strasznie. icon_smile.gif
Suzana
sob, 11 paź 2008 - 19:14
Ja lubię używać cieni Gosha.
Suzana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 227
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 09:52
Skąd: woj.pomorskie
Nr użytkownika: 14,219

GG:


post sob, 11 paź 2008 - 19:14
Post #33

Ja lubię używać cieni Gosha.
Zelda
pią, 07 lis 2008 - 23:17
CYTAT(Magdamelka @ Tue, 23 Sep 2008 - 12:06) *
Dla mnie faworytem sa cienie Clinique (zreszta nie tylko cienie, podklady, pudry sa super, kremy tez)

podpisuję się
(kredki też rewelacyjne)
Zelda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,015
Dołączył: wto, 08 maj 07 - 23:08
Nr użytkownika: 13,884




post pią, 07 lis 2008 - 23:17
Post #34

CYTAT(Magdamelka @ Tue, 23 Sep 2008 - 12:06) *
Dla mnie faworytem sa cienie Clinique (zreszta nie tylko cienie, podklady, pudry sa super, kremy tez)

podpisuję się
(kredki też rewelacyjne)
justin
sob, 08 lis 2008 - 05:25
mogę się podczepić z pytaniem jak pieknie oko cieniem wymalować lub kredką?

Bo ja to jestem z tych co to kredkę wzdłuż górnych rzęs i dolnych czasem prowadzą.
Cienie bardzo mi sie podobaja, ale na czyiś oczach, bo na swoich to jakos nijak nie potrafię sobie ładnie zrobić.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post sob, 08 lis 2008 - 05:25
Post #35

mogę się podczepić z pytaniem jak pieknie oko cieniem wymalować lub kredką?

Bo ja to jestem z tych co to kredkę wzdłuż górnych rzęs i dolnych czasem prowadzą.
Cienie bardzo mi sie podobaja, ale na czyiś oczach, bo na swoich to jakos nijak nie potrafię sobie ładnie zrobić.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
TAQILLA
czw, 13 lis 2008 - 00:18
w ramach tematu przewodniego - revlon z serii colorstay. Cienie w kamieniu - nie sypia się, nie tworzą grudek, na oku 10h po wymalowaniu wygladają praktycznie tak samo jak zaraz po nałożeniu. Nie wiem jak cenowo wyglądają na polskim rynku.....


justin nie jestem specjalistką - fachowcem ale oczy maluję od zawsze chyba, głównie cieniami. Szybki, łatwy i przede wszystkim fajny efekt daje wymalowanie oka w ten sposób, ze wewnetrzny kącik oka malujesz jasniejszym cieniem (osobiscie zwykle uzywam białego z perłowym blaskiem) a resztę oka ( w sesnie powieki) ciemniejszym kolorem. Jeśli ten ciemniejszy kolor jest duzo ciemniejszy niż ten w wewnetrznym kąciku to możesz dorzucić pośredni ton żeby "zamazać" granice między jednym a drugim kolorem. Pod dolnymi rzęsami cieniem ciemnieszym malujesz również kreskę i lekko rozmazujesz ją czystą pacynką. Pod łukiem brwiowym delikatnei kładziesz cień najjaśniejszy (ale nie tak mocno jak w kąciku oka) Do wykończenia, ciut pudru poniżej dolnych rzęs żeby rozmyć efekt jaskrawosci oka i gotowe. To cos w stylu efektu "smoke eye" tyle, ze niekoniecznie musisz używać tonacji biel, czerń, ew. srebro. Ten styl makijazu osobiscie stosuje przy kombinacji wszelkich kolorów - jest szybki, nie wymaga specjalnej precyzji (jak np kreska eyelinerem) i łądnie się prezentuje.
Oczywiście wcześniej twarz powinna byc przygotowana pod makijaż, a powieki nawilżone i odpowiednio "zaimpregnowane" icon_wink.gif . Ja smaruję całą twarz kremem nawilżającym, na to podkład i puder - sypkiego używam sporadycznie bo do tej pory nei nauczyłam się nim obsłuzyc tak, żeby nie nasypac go sobie do oczu 29.gif

Ten post edytował TAQILLA czw, 13 lis 2008 - 03:08
TAQILLA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,713
Dołączył: pon, 31 lip 06 - 22:38
Skąd: z drugiej strony świata...
Nr użytkownika: 6,799




post czw, 13 lis 2008 - 00:18
Post #36

w ramach tematu przewodniego - revlon z serii colorstay. Cienie w kamieniu - nie sypia się, nie tworzą grudek, na oku 10h po wymalowaniu wygladają praktycznie tak samo jak zaraz po nałożeniu. Nie wiem jak cenowo wyglądają na polskim rynku.....


justin nie jestem specjalistką - fachowcem ale oczy maluję od zawsze chyba, głównie cieniami. Szybki, łatwy i przede wszystkim fajny efekt daje wymalowanie oka w ten sposób, ze wewnetrzny kącik oka malujesz jasniejszym cieniem (osobiscie zwykle uzywam białego z perłowym blaskiem) a resztę oka ( w sesnie powieki) ciemniejszym kolorem. Jeśli ten ciemniejszy kolor jest duzo ciemniejszy niż ten w wewnetrznym kąciku to możesz dorzucić pośredni ton żeby "zamazać" granice między jednym a drugim kolorem. Pod dolnymi rzęsami cieniem ciemnieszym malujesz również kreskę i lekko rozmazujesz ją czystą pacynką. Pod łukiem brwiowym delikatnei kładziesz cień najjaśniejszy (ale nie tak mocno jak w kąciku oka) Do wykończenia, ciut pudru poniżej dolnych rzęs żeby rozmyć efekt jaskrawosci oka i gotowe. To cos w stylu efektu "smoke eye" tyle, ze niekoniecznie musisz używać tonacji biel, czerń, ew. srebro. Ten styl makijazu osobiscie stosuje przy kombinacji wszelkich kolorów - jest szybki, nie wymaga specjalnej precyzji (jak np kreska eyelinerem) i łądnie się prezentuje.
Oczywiście wcześniej twarz powinna byc przygotowana pod makijaż, a powieki nawilżone i odpowiednio "zaimpregnowane" icon_wink.gif . Ja smaruję całą twarz kremem nawilżającym, na to podkład i puder - sypkiego używam sporadycznie bo do tej pory nei nauczyłam się nim obsłuzyc tak, żeby nie nasypac go sobie do oczu 29.gif

--------------------
Olivia 2007
ognistaplama
czw, 13 lis 2008 - 03:05
Taqilla, jak to ladnie wyjasnilas icon_smile.gif Przyda mi sie, bo jakos wyobrazni mi w tej kwestii brak. Jutro wyprobuje.
ognistaplama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 761
Dołączył: pon, 12 maj 03 - 20:58
Nr użytkownika: 714




post czw, 13 lis 2008 - 03:05
Post #37

Taqilla, jak to ladnie wyjasnilas icon_smile.gif Przyda mi sie, bo jakos wyobrazni mi w tej kwestii brak. Jutro wyprobuje.

--------------------
justin
pią, 14 lis 2008 - 09:11
Taqilla, Lopatologicznie, w sam raz dla mnie. Super. Podoba mi się to wyjaśnienie. Na pewno wypróbuję. Tylko, czy to nie jest za mocny makijaż? Wiesz, te cienie dodatkowe pod brwiami trochę mnie odstraszaja, ale z drugiej strony nosze okulary to podobno oko powinno być mocno zaznaczone 03.gif
Szkoda, że nie mam starszej siostry, która by mnie nauczyła 03.gif Ale będę próbować, będę.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pią, 14 lis 2008 - 09:11
Post #38

Taqilla, Lopatologicznie, w sam raz dla mnie. Super. Podoba mi się to wyjaśnienie. Na pewno wypróbuję. Tylko, czy to nie jest za mocny makijaż? Wiesz, te cienie dodatkowe pod brwiami trochę mnie odstraszaja, ale z drugiej strony nosze okulary to podobno oko powinno być mocno zaznaczone 03.gif
Szkoda, że nie mam starszej siostry, która by mnie nauczyła 03.gif Ale będę próbować, będę.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Pogoda
pią, 14 lis 2008 - 11:33
Wiesz justin - o tym czy ten makijaż będzie mocny, czy nie, zależy tylko i wyłącznie od ciebie - jakich kolorów użyjesz, jak je nałożysz... Jeśli wybierzesz mocne, kontrastujące, połyskliwe albo ciemne kolory - to będzie mocny. Ale jeśli wybierzesz kolory naturalne, delikatne, pastelowe to i cały makijaż będzie delikatny i naturalny. Musisz sobie po prostu wygospodarować jakąś godzinkę na eksperymentowanie na sobie, zasiąść przed lustrem i zwyczajnie wypróbować kilka różnych wariantów kolorystycznych, sposobów nakładania... Ot, zwyczajnie poćwiczyć i poeksperymentować icon_wink.gif.
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post pią, 14 lis 2008 - 11:33
Post #39

Wiesz justin - o tym czy ten makijaż będzie mocny, czy nie, zależy tylko i wyłącznie od ciebie - jakich kolorów użyjesz, jak je nałożysz... Jeśli wybierzesz mocne, kontrastujące, połyskliwe albo ciemne kolory - to będzie mocny. Ale jeśli wybierzesz kolory naturalne, delikatne, pastelowe to i cały makijaż będzie delikatny i naturalny. Musisz sobie po prostu wygospodarować jakąś godzinkę na eksperymentowanie na sobie, zasiąść przed lustrem i zwyczajnie wypróbować kilka różnych wariantów kolorystycznych, sposobów nakładania... Ot, zwyczajnie poćwiczyć i poeksperymentować icon_wink.gif.
Potwora
pią, 14 lis 2008 - 12:21


Tu macie kurs makijażu.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post pią, 14 lis 2008 - 12:21
Post #40



Tu macie kurs makijażu.
> Cienie do powiek, (jakie polecacie?)
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 03:00
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama