Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

PLAMY NA TWARZY - JAK USUNĄĆ ?

> 
Aneta

Go??







post czw, 05 cze 2003 - 09:18
Post #1

Mam poważny problem z plamami na twarzy - trochę powstało w czasie ciąży, trochę od słońca. Znalazłam krem dr.Eris, ale trzeba go stosować 4-10 tygodni, a póżniej przez kolejne 10 tygodni unikać słońca- HA ! łatwo powiedzieć gdy zaczęły się upały !!!. Może znacie jakieś kosmetyki mniej "rygorystyczne" lub domowe sposoby ?
Aneta mama 2,5 letniego Erysia
kasiarybka

Go??







post czw, 05 cze 2003 - 09:39
Post #2

Cześć Anetko.
Był już taki poscik o przebariwniach icon_smile.gif
https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=334

Jest taka firma "NoeStrata".....powinna zadziałać.
SÄ… to kosmetyki przygotowane specjalnie do cery z przebarwieniami.

NoeStrata® NeoCeuticals TM Krem rozjaÅ›niajÄ…cy zawiera jako czynnik rozjaÅ›niajÄ…cy 2% hydrochinonu, 8% glikonolaktonu naturalnego, niedrażniÄ…cego polihydroksykwasu o wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ciach nawilżajÄ…cych, odżywczych i przeciwutleniajÄ…cych, mineralny filtr ochronny przed promieniowaniem UVA i UVB. W skÅ‚ad preparatu wchodzi również kompleks roÅ›linnych ekstraktów pielÄ™gnujÄ…cych skórÄ™ w tym ekstrakt z aloesu, rumianku, rozmarynu, ogórka i inne. Krem jest dodatkowo wzbogacony w aminokwasy o dziaÅ‚aniu odżywczym i pielÄ™gnujÄ…cym skórÄ™ - argininÄ™ i N-acetylocysteinÄ™.

Wskazania:
Krem zalecany jest dla osób z wrażliwą skórą w terapii przebarwień naskórkowych i mieszanych takich jak piegi, ostuda (melasma) o podłożu hormonalnym (ciąża, okres menopauzy i okołomenopauzalny), w czasie stosowania doustnej antykoncepcji i innego rodzaju kuracji hormonalnych i substytucji, zaburzenia miesiączkowania i zapalenie przydatków, zaburzenia endokrynologiczne - nadczynności tarczycy, choroby jajników, przebarwienia o podłożu genetycznym, w wyniku działania substancji fototoksycznych i/lub fotoalergizujących (leki, kosmetyki), w chorobach wątroby. Krem można z powodzeniem stosować w leczeniu przebarwień pozapalnych i pourazowych. Preparat posiada też wysoką skuteczność w leczeniu przebarwień na podłożu zmian trądzikowych (acne vulgaris).

Uwagi:
W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry należy zasprzestać stosowania. U dzieci, kobiet ciężarnych i matek karmiących stosować wyłącznie po konsultacji specjalisty. Produkt powienien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Preparat nie zapobiega występowaniu oparzeń słonecznych i opalenizny.


NoeStrata® NeoCeuticals TM Å»el rozjaÅ›niajÄ…cy zawiera jako czynnik rozjaÅ›niajÄ…cy 2% hydrochinonu. Zawiera również kwas 10% kwasu glikolowego naturalnego alfa-hydroksykwasu o wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ciach zÅ‚uszczajÄ…cych przebarwione kornecyty, nawilżajÄ…cych i odżywczych. Kwas glikolowy uÅ‚atwia penetracjÄ™ i dziaÅ‚a synergistycznie z hydrychinonem i innymi substancjami, potÄ™gujÄ…c dziaÅ‚anie. DziÄ™ki specjalnemu systemowi ochronnemu dla hydrychinonu uzyskano preparat o silnym i stabilnym dziaÅ‚aniu.

Wskazania:
Preparat zalecany jest w terapii przebarwień naskórkowych, skórnych i mieszanych takich jak: piegi, ostuda (melasma) o podłożu formonalnym (ciąża, okres menopauzy i okołomenopauzalnym, w czasie stosowania doustnej antykoncepcji i innego rodzaju kuracji hormonalnych i substytucji, zaburzenia miesiączkowania i zapalenie przydatków, zaburzenia endokrynologiczne - nadczynności tarczycy, choroby jajników, przebarwienia o podłożu genetycznym, w wyniku działania substancji fototoksycznych i/lub fotoalergizujących (leki, kosmetyki), w chorobach wątroby, plamy soczewicowate. Żel można z powodzeniem stosować w leczeniu przebarwień pozapalnych i pourazowych. preparat posiada też wysoką skuteczność w leczeniu przebarwień na podłozu zmian trądzikowych (acne valgaris).

Uwagi:
W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry należy zasprzestać stosowania Żelu i używać kremu rozjaśniającego z hydrochinonem i filtrem przeciwsłonecznym NeoStrata, przeznaczonego do skóry bardziej wrażliwej. U dzieci, kobiet ciężarnych i matek karmiących stosować wyłącznie po konsultacji specjalisty. Produkt powienien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Preparat nie zapobiega występowaniu oparzeń słonecznych i opalenizny.


NoeStrata® NeoCeuticals TM Å»el depigmentacyjny Specjalna formuÅ‚a preparatu sprawia, iż jest on polecany dla osób z nietolerancjÄ… hydrochinonu. Przebarwienia naskórkowe, pozapalne, melasma. Nie zawiera hydrochinonu.
Opak. 40g.

D4 -Żel rozjaśniający 4x Forte Wskazania:

Ostuda (chloasma, melasma) o podłożu hormonalnym (ciąża, okres menopauzy i okołomenopauzalny-poikilodermia Civatta, w czasie stosowania doustnej antykoncepcji i innego rodzaju kuracji hormonalnych i substytucji, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia endokrynologiczne - nadczynność tarczycy, choroby jajników), o podłożu genetycznym
Przebarwienia w wyniku działania substancji fototoksycznych i/lub fotoalergizujących (leki - chloropromazyna i jej pochodnen np. trifluperazina, monocylkina; niewłaściwe kosmetyki, zawierajace substancje światłouczuljace - Melanisis Riehli).
Phyto-photodennatitis - przebarwienia powstałe w następstwie ekspozycji na słońce podczas kontaktu z roślinami zawierającymi pochodne furokumaryn (psoralenów)
Berloque dermatitis - przebarwienia powstałe pod wpływem działania bergaptenu zawartego w perfumach, wodach kolońskich i niektórych kosmetykach.
Melanodermitis toxica Hoffmano-Haberman - przebarwienia związane z kontaktem z pochodnymi dziegci, przy jednoczesnej ekspozycji na światło
Przebarwienia pozapalne i potrÄ…dzikowe.
Piegi (ephelides).
Plamy soczewicowate (lentigines)
PUVA - lantigines, plamy powstałe na skutek naswietlania skóry metodą PUVA
Lentigines senilis - konsekwencja przewlekłych ekspozycji na światło. Plamy pojawiajace się na grzbietach dłoni i twarzy, w starczym wieku.
Lentigines senilis - u ludzi młodych, w wyniku oparzeń słonecznych.
W chorobach wÄ…troby
Uwagi:

Unikac kontaktu ze spojówką oka. W przypadku dostania się preparatu do oka należy przemyć starannie czystą wodą. U dzieci, kobiet ciężaenych i matek karmiących stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. produkt powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej.
Preparat nie zapobiega wystepowaniu oparzeń słonecznych i opalenizny. celem zabezpieczenia aktywnych substancji rozjasniających przed utlenieniem, zastosowano nowoczesny system zabezpieczajacy, dlatego też, przd pierwszym użyciem, należy bardzo silnie wstrząsnąc opakowaniem, a następnie kilka razy "pomopwać", aż do momentu wypłynięcia pierwszej kropli produktu.

Pozdrawiam KR.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 25 paź 2017 - 23:53
Post #3

A co sądzicie o laserze co2 ? Tutaj https://drlidiarajzer.pl/frakcyjny-laser-co2 widzę, że on pomaga na przebarwienia i nie tylko. Można jednocześnie pozbyć się drobnych zmarszczek i "odmłodzić" twarz. Jestem ciekawa jak to działa i jak długo się utrzymują efekty?
Karamba81
czw, 30 lis 2017 - 22:01
Mi na przebarwienia pomógł dopiero zabieg laserem Ellipse w Vici Clinic w Krakowie. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, że się na to skusiłam, bo przebarwienia już po tygodniu zupełnie zniknęły, a ja przestałam się wstydzić siebie. Także jeśli macie podobne problemy to jak najbardziej polecam icon_smile.gif
Karamba81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: czw, 30 lis 17 - 09:28
Nr użytkownika: 51,040




post czw, 30 lis 2017 - 22:01
Post #4

Mi na przebarwienia pomógł dopiero zabieg laserem Ellipse w Vici Clinic w Krakowie. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, że się na to skusiłam, bo przebarwienia już po tygodniu zupełnie zniknęły, a ja przestałam się wstydzić siebie. Także jeśli macie podobne problemy to jak najbardziej polecam icon_smile.gif
alka25
piÄ…, 01 gru 2017 - 12:05
Na przebarwienia to tylko laser. Kremy nie pomogÄ….
alka25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 524
Dołączył: pon, 14 lip 14 - 19:32
Nr użytkownika: 44,277




post piÄ…, 01 gru 2017 - 12:05
Post #5

Na przebarwienia to tylko laser. Kremy nie pomogÄ….


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 25 gru 2017 - 22:16
Post #6

Na przebarwienia mogę polecić zabieg fotoodmładzania. U mnie zadziałał bardzo dobrze. Już po drugim zabiegu było widać znaczną poprawę. Do tej pory nic innego mi nie pomogło, więc wszyscy, którzy mają podobny problem powinni się udać na taki zabieg.
magdapalslonce
nie, 24 mar 2019 - 21:15
wiele dobrego nasłuchałam się na temat stosowania kwasów. Takie zabiegi można wykonać u kosmetyczki, posiadają też kosmetyki z jakimiś małym stężeniem kwasu. Cudownie działa na zmarszczki, przebrarwienie i niedoskonałości
magdapalslonce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: czw, 14 mar 19 - 13:30
Nr użytkownika: 52,828




post nie, 24 mar 2019 - 21:15
Post #7

wiele dobrego nasłuchałam się na temat stosowania kwasów. Takie zabiegi można wykonać u kosmetyczki, posiadają też kosmetyki z jakimiś małym stężeniem kwasu. Cudownie działa na zmarszczki, przebrarwienie i niedoskonałości
Mama_Stasia
piÄ…, 17 maj 2019 - 08:24
ja akurat z kwasami to nigdy nie mieliśmy styczności się poznać, ale słyszałam, że dobrze robią na plamy tez po trądziku (siostra ma)
Mama_Stasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: czw, 04 kwi 19 - 09:06
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 52,921




post piÄ…, 17 maj 2019 - 08:24
Post #8

ja akurat z kwasami to nigdy nie mieliśmy styczności się poznać, ale słyszałam, że dobrze robią na plamy tez po trądziku (siostra ma)

--------------------
"Dziecko nie może myÅ›leć «jak dorosÅ‚y», ale może dzieciÄ™co zastanawiać siÄ™ nad poważnymi zagadnieniami dorosÅ‚ych; brak wiedzy i doÅ›wiadczenia zmusza je, by inaczej myÅ›laÅ‚o"
Helenita
pon, 23 wrz 2019 - 19:28
Na przebarwienia polecam kosmetyki wybielające NovaClear. Miałam dużo przebarwień słonecznych i po trądziku i bardzo pomogło mi regularne stosowanie serum NovaClear Whiten, zawierające aktywną alfa arbutynę, kwas azaleinowy oraz witaminę , które to spowalniają proces powstawania melaniny. Serum świetnie radzi sobie z wszelkiego rodzaju przebarwieniami, plamami, dosyć szybko wyrównuje koloryt skóry, bez jej dodatkowego podrażniania. Naprawdę polecam!
Helenita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 31
Dołączył: pon, 11 gru 17 - 22:49
Nr użytkownika: 51,106




post pon, 23 wrz 2019 - 19:28
Post #9

Na przebarwienia polecam kosmetyki wybielające NovaClear. Miałam dużo przebarwień słonecznych i po trądziku i bardzo pomogło mi regularne stosowanie serum NovaClear Whiten, zawierające aktywną alfa arbutynę, kwas azaleinowy oraz witaminę , które to spowalniają proces powstawania melaniny. Serum świetnie radzi sobie z wszelkiego rodzaju przebarwieniami, plamami, dosyć szybko wyrównuje koloryt skóry, bez jej dodatkowego podrażniania. Naprawdę polecam!
nenufarka
piÄ…, 27 wrz 2019 - 11:12
Maseczki z sokiem z cytryny albo okłady z niej icon_smile.gif
nenufarka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: śro, 14 sie 19 - 15:48
Skąd: Częstochowa
Nr użytkownika: 53,256




post piÄ…, 27 wrz 2019 - 11:12
Post #10

Maseczki z sokiem z cytryny albo okłady z niej icon_smile.gif

--------------------
Czasem trzeba zamilknąć, żeby zostać wysłuchanym
> PLAMY NA TWARZY - JAK USUNĄĆ ?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 20:47
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama