Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Na studia chce iść...znowu

> 
dumiczowa
śro, 12 kwi 2006 - 10:01
ale rodzna się w czoło puka... tak strasznie chciałabym isc, kierunek nie jest jakis rewelacyjny ale marzyłam o nim od zawsze, to jest to co chciałabym robic w zyciu, w ogóle załuje ze skonczyłam studia na kierunku który mnie nie interesuje i nigdy nie chciałabym pracowac w tym zawodzie,

teraz pojawia sie okazja...ale czy to dobry pomysł? zmiana zawodu? jak skoncze te studia bede miec 32 lata, zero doswiadczenia
studia zaoczne dojeżdzac bede musiała 100 km co drugi weekend?

co robi co robic, mało casu kruca bomba
dumiczowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,129
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 21:23
Skąd: z Wałbrzycha
Nr użytkownika: 269




post śro, 12 kwi 2006 - 10:01
Post #1

ale rodzna się w czoło puka... tak strasznie chciałabym isc, kierunek nie jest jakis rewelacyjny ale marzyłam o nim od zawsze, to jest to co chciałabym robic w zyciu, w ogóle załuje ze skonczyłam studia na kierunku który mnie nie interesuje i nigdy nie chciałabym pracowac w tym zawodzie,

teraz pojawia sie okazja...ale czy to dobry pomysł? zmiana zawodu? jak skoncze te studia bede miec 32 lata, zero doswiadczenia
studia zaoczne dojeżdzac bede musiała 100 km co drugi weekend?

co robi co robic, mało casu kruca bomba

--------------------
Czy ja tu byłam z pieskiem czy bez pieska?

Moje nieznośne miłości- Paweł 2004 i Kacper 2002
irminka2
śro, 12 kwi 2006 - 10:11
Zmiana zawodu to najmniejszy problem, ja w wieku własnie 32 lat zostałam wrzucona z dnia na dzień ,bez przygotowania w zupełnie nową dla mnie działkę( no z racji studiów znałam prawo pracy, ale to nie wszystko co było mi potrzebne) i jakoś nauczyłam się wszystkiego.

Rodzina dziś puka się w czoło , jak skończysz będa z ciebie dumni. A jeszcze jeśli to jest to co zawsze chciałas robić, idź na studia. Do emerytury masz kupę lat jeszcze i warto chyba przez te lata robić to co się lubi icon_smile.gif.
Życzę słusznych decyzji i powodzenia

Irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post śro, 12 kwi 2006 - 10:11
Post #2

Zmiana zawodu to najmniejszy problem, ja w wieku własnie 32 lat zostałam wrzucona z dnia na dzień ,bez przygotowania w zupełnie nową dla mnie działkę( no z racji studiów znałam prawo pracy, ale to nie wszystko co było mi potrzebne) i jakoś nauczyłam się wszystkiego.

Rodzina dziś puka się w czoło , jak skończysz będa z ciebie dumni. A jeszcze jeśli to jest to co zawsze chciałas robić, idź na studia. Do emerytury masz kupę lat jeszcze i warto chyba przez te lata robić to co się lubi icon_smile.gif.
Życzę słusznych decyzji i powodzenia

Irmina
paulap
śro, 12 kwi 2006 - 10:12
Jakbym tylko miała kasę to bym poszła. Co to jest 32 lata, bez przesady icon_wink.gif Sama właśnie myslę o podyplomowych, tylko na razie nie mam środków, a może to na razie pretekst jakis, bo jeszcze nie jestem pewna? Ale ważne, że już myslę o tym! Też myślę o kierunku, który był moim wymarzonym, ale w ostatniej chwili zmieniłam zdanie... Niby skończyłam pokrewny, ale zainteresowanie tamtym kierunkiem nie minęło... I pewnie pójdę w końcu na tą podyplomówkę!
paulap


Grupa: Administratorzy
Postów: 4,017
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 15:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 213

GG:


post śro, 12 kwi 2006 - 10:12
Post #3

Jakbym tylko miała kasę to bym poszła. Co to jest 32 lata, bez przesady icon_wink.gif Sama właśnie myslę o podyplomowych, tylko na razie nie mam środków, a może to na razie pretekst jakis, bo jeszcze nie jestem pewna? Ale ważne, że już myslę o tym! Też myślę o kierunku, który był moim wymarzonym, ale w ostatniej chwili zmieniłam zdanie... Niby skończyłam pokrewny, ale zainteresowanie tamtym kierunkiem nie minęło... I pewnie pójdę w końcu na tą podyplomówkę!

--------------------
addera
śro, 12 kwi 2006 - 10:22
Iść. Zdecydownie, zwłaszcza, że jest okazja. Potem może się nie trafić i będziesz żałowała do końca życia.
Powtarzam: iść icon_biggrin.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post śro, 12 kwi 2006 - 10:22
Post #4

Iść. Zdecydownie, zwłaszcza, że jest okazja. Potem może się nie trafić i będziesz żałowała do końca życia.
Powtarzam: iść icon_biggrin.gif

--------------------



agabr
śro, 12 kwi 2006 - 10:32
Idz, idz mowilam ladnie Ci w czerwonym icon_wink.gif.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post śro, 12 kwi 2006 - 10:32
Post #5

Idz, idz mowilam ladnie Ci w czerwonym icon_wink.gif.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
katiek
śro, 12 kwi 2006 - 10:32
Iść.
Ja marzę, że kiedyś skończę moją zaczętą historię i zrobię doktorat z prawa...
Ech marzenia...
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post śro, 12 kwi 2006 - 10:32
Post #6

Iść.
Ja marzę, że kiedyś skończę moją zaczętą historię i zrobię doktorat z prawa...
Ech marzenia...
Dor
śro, 12 kwi 2006 - 13:54
Iśc. Ja pierwsze studia podyplomowe zaczynałam w wieku 31 lat Michał miał wtedy 7 miesięcy i dałam radę. A w tym roku zaczęłam kolejną podyplomówkę. Całe szczęście, studia są na miejscu ale i tak muszę organizowac opiekę dla Młodego. Ale wszystko da się pogodzic.
Dor


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 634
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 16:37
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 354




post śro, 12 kwi 2006 - 13:54
Post #7

Iśc. Ja pierwsze studia podyplomowe zaczynałam w wieku 31 lat Michał miał wtedy 7 miesięcy i dałam radę. A w tym roku zaczęłam kolejną podyplomówkę. Całe szczęście, studia są na miejscu ale i tak muszę organizowac opiekę dla Młodego. Ale wszystko da się pogodzic.

--------------------
Dorota mama Michała 03.07.2000
marghe.
śro, 12 kwi 2006 - 14:03
CYTAT(dumiczowa)
ale rodzna się w czoło puka... tak strasznie chciałabym isc, kierunek nie jest jakis rewelacyjny ale  marzyłam o nim od zawsze, to jest to co chciałabym robic w zyciu, w ogóle załuje ze skonczyłam studia na kierunku który mnie nie interesuje i nigdy nie chciałabym  pracowac w tym zawodzie,


zwazywszy na to co piszesz wyżej - iśc jak najbardziej.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 12 kwi 2006 - 14:03
Post #8

CYTAT(dumiczowa)
ale rodzna się w czoło puka... tak strasznie chciałabym isc, kierunek nie jest jakis rewelacyjny ale  marzyłam o nim od zawsze, to jest to co chciałabym robic w zyciu, w ogóle załuje ze skonczyłam studia na kierunku który mnie nie interesuje i nigdy nie chciałabym  pracowac w tym zawodzie,


zwazywszy na to co piszesz wyżej - iśc jak najbardziej.
grzałka
śro, 12 kwi 2006 - 14:07
No oczywiście, ze iść. Zmiana zawodu to moim zdaniem nie problem, wiek nie gra roli- mam ojca, który zmieniał zawód 4 razy, w bardzo róznym wieku i szybko sie odnajdywał w tym, co robi. Ja miałam raz faze na zmianę zawodu, byłam co prawda troche młodsza...A studiowanie jest fajne icon_smile.gif

Wiec sie nie zastanawiaj, tylko działaj
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post śro, 12 kwi 2006 - 14:07
Post #9

No oczywiście, ze iść. Zmiana zawodu to moim zdaniem nie problem, wiek nie gra roli- mam ojca, który zmieniał zawód 4 razy, w bardzo róznym wieku i szybko sie odnajdywał w tym, co robi. Ja miałam raz faze na zmianę zawodu, byłam co prawda troche młodsza...A studiowanie jest fajne icon_smile.gif

Wiec sie nie zastanawiaj, tylko działaj

--------------------
_rybka
śro, 12 kwi 2006 - 15:02
Iść. Skoro Ty chcesz to nie ma się nad czym zastanawiać. Warto zainwestować w siebie. O brak doświadczenia bedziesz sie martwić później.
_rybka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,011
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 16:16
Skąd: Gdzieś koło tego...tam...
Nr użytkownika: 214

GG:


post śro, 12 kwi 2006 - 15:02
Post #10

Iść. Skoro Ty chcesz to nie ma się nad czym zastanawiać. Warto zainwestować w siebie. O brak doświadczenia bedziesz sie martwić później.
lena77
śro, 12 kwi 2006 - 15:40
Ja na nauke musze jeszcze poczekac az maz skonczy swoja edukacje.( a juz mowi o podyplomowce) tak wiec, jesli zapal mi nie minie zaczne kolejne studia w wieku 32 lat, a jesli podyplomowka meza dojdzie do skutku to i w wieku 34. Wiekiem sie akurat tak nie przejmuje tylko tym , czy pieniedzy starczy icon_rolleyes.gif Tez zaluje, ze konczylam te studia a nie inne-nie przepracowalam w zawodzie ani 1 dnia, tak wiec ja rowniez, tak jak dziewczyny mowie : Uczyc sie , uczyc sie dalej.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post śro, 12 kwi 2006 - 15:40
Post #11

Ja na nauke musze jeszcze poczekac az maz skonczy swoja edukacje.( a juz mowi o podyplomowce) tak wiec, jesli zapal mi nie minie zaczne kolejne studia w wieku 32 lat, a jesli podyplomowka meza dojdzie do skutku to i w wieku 34. Wiekiem sie akurat tak nie przejmuje tylko tym , czy pieniedzy starczy icon_rolleyes.gif Tez zaluje, ze konczylam te studia a nie inne-nie przepracowalam w zawodzie ani 1 dnia, tak wiec ja rowniez, tak jak dziewczyny mowie : Uczyc sie , uczyc sie dalej.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
Onika
śro, 12 kwi 2006 - 15:54
Witam.
Iść, iść jak najbardziej.
Ja ciągle marzę o upragnionym zawodzie (na studia nie poszłam, bo mi się uczyć nie chciało). Skończyłam szkołę w kierunku, który mnie zbytnio nie interesuje.
Namawiam z całego serca iść.

Może i ja się w końcu zdecyduję.
Onika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 176
Dołączył: sob, 01 kwi 06 - 22:27
Nr użytkownika: 5,454




post śro, 12 kwi 2006 - 15:54
Post #12

Witam.
Iść, iść jak najbardziej.
Ja ciągle marzę o upragnionym zawodzie (na studia nie poszłam, bo mi się uczyć nie chciało). Skończyłam szkołę w kierunku, który mnie zbytnio nie interesuje.
Namawiam z całego serca iść.

Może i ja się w końcu zdecyduję.

--------------------
Piotruś-15.02.2005
dumiczowa
śro, 12 kwi 2006 - 16:07
dzięki za odpowiedzi i słowa które zapalaja mnie jeszcze bardziej

postaram sie zacząc jednak te studia, maz nawet nie chce słyszec, moze go przekonam jednak (ma swoje racje, no ma)

aa i kierunek to ratownictwo medyczne...tak czy owak przyda sie , załamuje mnie jednak kondycja słuzby zdrowia, ale ja moge nawet dla idei pracowac icon_wink.gif w tym zawodzie

pozdrawiam i jeszzce raz dziękuje
dumiczowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,129
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 21:23
Skąd: z Wałbrzycha
Nr użytkownika: 269




post śro, 12 kwi 2006 - 16:07
Post #13

dzięki za odpowiedzi i słowa które zapalaja mnie jeszcze bardziej

postaram sie zacząc jednak te studia, maz nawet nie chce słyszec, moze go przekonam jednak (ma swoje racje, no ma)

aa i kierunek to ratownictwo medyczne...tak czy owak przyda sie , załamuje mnie jednak kondycja słuzby zdrowia, ale ja moge nawet dla idei pracowac icon_wink.gif w tym zawodzie

pozdrawiam i jeszzce raz dziękuje

--------------------
Czy ja tu byłam z pieskiem czy bez pieska?

Moje nieznośne miłości- Paweł 2004 i Kacper 2002
Maciejka
śro, 12 kwi 2006 - 17:45
dumi, iść na studia koniecznie. Zawsze możesz zrezygnować w trakcie. Nie wolno rezygnować z marzeń, z siebie. Zawsze będzie Cię to męczyło. A na stare lata sobie tego nie wybaczysz. Na razie jesteś młoda i obiecująca. Rób co czujesz!!! Trzymam kciuki.
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post śro, 12 kwi 2006 - 17:45
Post #14

dumi, iść na studia koniecznie. Zawsze możesz zrezygnować w trakcie. Nie wolno rezygnować z marzeń, z siebie. Zawsze będzie Cię to męczyło. A na stare lata sobie tego nie wybaczysz. Na razie jesteś młoda i obiecująca. Rób co czujesz!!! Trzymam kciuki.

--------------------
Maciejka


Dorotka25
śro, 12 kwi 2006 - 18:42
Agatko idź icon_smile.gif ja też się przymierzam do kolejnych studiów icon_biggrin.gif
Czyż życie nie polega na realizacji marzeń ?? icon_smile.gif zwłaszcza takich icon_biggrin.gif
Dorotka25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,411
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 08:25
Nr użytkownika: 134




post śro, 12 kwi 2006 - 18:42
Post #15

Agatko idź icon_smile.gif ja też się przymierzam do kolejnych studiów icon_biggrin.gif
Czyż życie nie polega na realizacji marzeń ?? icon_smile.gif zwłaszcza takich icon_biggrin.gif
grzałka
śro, 12 kwi 2006 - 19:11
o rany julek
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post śro, 12 kwi 2006 - 19:11
Post #16

o rany julek

--------------------
SylwiaK
śro, 12 kwi 2006 - 20:55
dumiczowa, idź!!!!!!!!!!!!!
Ja też się wybieram i też skończę jak będę miała 32 lata. Chcę iść na prawo, potem aplikacja, więc moja edukacja trwać będzie dłużej icon_smile.gif Ale na razie nikomu z rodziny tego nie mówię - tylko mężowi, zresztą on sam mnie na nie wyciąga (jest po prawie).
SylwiaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 734
Dołączył: sob, 10 wrz 05 - 12:16
Skąd: Szczytno
Nr użytkownika: 3,617

GG:


post śro, 12 kwi 2006 - 20:55
Post #17

dumiczowa, idź!!!!!!!!!!!!!
Ja też się wybieram i też skończę jak będę miała 32 lata. Chcę iść na prawo, potem aplikacja, więc moja edukacja trwać będzie dłużej icon_smile.gif Ale na razie nikomu z rodziny tego nie mówię - tylko mężowi, zresztą on sam mnie na nie wyciąga (jest po prawie).

--------------------
Kopisiowo
Sylwia, mama Kornelki (VII 2004) i Julka(II 2006)
user posted imageuser posted image
user posted imageuser posted image
anita b.
śro, 12 kwi 2006 - 22:09
moim zdaniem: iść
choćby dlatego, że jak nie pójdziesz, nie spróbujesz, nie dasz sobie szansy na zmianę zawodu, możesz żałować do końca życia. A jak pójdziesz, to też nie jest to decyzja niezmienialna icon_wink.gif

ja poszłam na studia podyplomowe jak miałam 31 lat, 6 lat po zakończeniu studiów właściwych. Zaliczam wszystko, studiuję nadal i tylko uczę mojego promotora elastycznego podejścia dla swojej jedynej dzieciatej studentki icon_wink.gif
anita b.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,523
Dołączył: pon, 16 maj 05 - 18:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,157




post śro, 12 kwi 2006 - 22:09
Post #18

moim zdaniem: iść
choćby dlatego, że jak nie pójdziesz, nie spróbujesz, nie dasz sobie szansy na zmianę zawodu, możesz żałować do końca życia. A jak pójdziesz, to też nie jest to decyzja niezmienialna icon_wink.gif

ja poszłam na studia podyplomowe jak miałam 31 lat, 6 lat po zakończeniu studiów właściwych. Zaliczam wszystko, studiuję nadal i tylko uczę mojego promotora elastycznego podejścia dla swojej jedynej dzieciatej studentki icon_wink.gif

--------------------
anita, mama Łukasza (9.09.2005)
Potwora
czw, 13 kwi 2006 - 13:04
Oczywiście, że iść, choćby po to aby Cię w nocy wzywać do mego dziecka icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
To oczywiście żarcik icon_biggrin.gif
Zawsze warto nauczyć się czegoś nowego, zawsze. Nowe umiejętności, wiedza nas rozwijają, zresztą im więcej zawodów tym lepiej. Ja też chcę iść na studia, ot tak właśnie dla rozwoju icon_rolleyes.gif ( a przymimam właśnie kończę 30 lat!!! icon_evil.gif o nie wiek nie ma tu nic do rzeczy)
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post czw, 13 kwi 2006 - 13:04
Post #19

Oczywiście, że iść, choćby po to aby Cię w nocy wzywać do mego dziecka icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
To oczywiście żarcik icon_biggrin.gif
Zawsze warto nauczyć się czegoś nowego, zawsze. Nowe umiejętności, wiedza nas rozwijają, zresztą im więcej zawodów tym lepiej. Ja też chcę iść na studia, ot tak właśnie dla rozwoju icon_rolleyes.gif ( a przymimam właśnie kończę 30 lat!!! icon_evil.gif o nie wiek nie ma tu nic do rzeczy)
Mama Mojzesza
czw, 13 kwi 2006 - 16:29
CYTAT(Ola Fisia)
o nie wiek nie ma tu nic do rzeczy


Agatka, moja ciocia poszla na studia (pierwsze w zyciu, byla po technikum) przed piecdziesiatka, skonczyla po piecdziesiatce, nastepnie zrobila podyplomowe a teraz robi doktorat icon_eek.gif i niedawno zaczela prowadzic zajecia na Uniwersytecie Opolskim icon_razz.gif

Powodzenia icon_biggrin.gif
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post czw, 13 kwi 2006 - 16:29
Post #20

CYTAT(Ola Fisia)
o nie wiek nie ma tu nic do rzeczy


Agatka, moja ciocia poszla na studia (pierwsze w zyciu, byla po technikum) przed piecdziesiatka, skonczyla po piecdziesiatce, nastepnie zrobila podyplomowe a teraz robi doktorat icon_eek.gif i niedawno zaczela prowadzic zajecia na Uniwersytecie Opolskim icon_razz.gif

Powodzenia icon_biggrin.gif
> Na studia chce iść...znowu
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:52
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama