Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

książki dla nastolatków

, co kupić?
> , co kupić?
e_Ena
pią, 11 gru 2009 - 08:46
Muszę wybrać dwie książki dla nastolatków, dla dziewczyny i dla chłopca. Nie wiem jakie lubią, nie wiem czy w ogóle lubią czytać, dlatego chciałabym żeby to było coś "wciągającego", z akcją, dla dziewczyny pewnie z wątkiem miłosnym icon_smile.gif. W księgarni spędziłam godzinę przy regale "dla młodzieży" i nie mogłam się zdecydować. Proszę o parę podpowiedzi, najlepiej konkretnych książek, albo może chociaż sprawdzonych autorów piszących typowo dla młodzieży.
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
Skąd: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post pią, 11 gru 2009 - 08:46
Post #1

Muszę wybrać dwie książki dla nastolatków, dla dziewczyny i dla chłopca. Nie wiem jakie lubią, nie wiem czy w ogóle lubią czytać, dlatego chciałabym żeby to było coś "wciągającego", z akcją, dla dziewczyny pewnie z wątkiem miłosnym icon_smile.gif. W księgarni spędziłam godzinę przy regale "dla młodzieży" i nie mogłam się zdecydować. Proszę o parę podpowiedzi, najlepiej konkretnych książek, albo może chociaż sprawdzonych autorów piszących typowo dla młodzieży.
Truśka
pią, 11 gru 2009 - 09:16
Mogę polecić serię Zwiadowcy, ze starszych pozycji to Seria o Tomku Wilmowski, Felix, Net i Nika, Władca pierścieni, seria O Panu Samochodziku i jeszcze Strażnik graala, Templariusz ścieżki przeznaczenia. To tak na szybko, może coś później jeszcze dopiszę.
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post pią, 11 gru 2009 - 09:16
Post #2

Mogę polecić serię Zwiadowcy, ze starszych pozycji to Seria o Tomku Wilmowski, Felix, Net i Nika, Władca pierścieni, seria O Panu Samochodziku i jeszcze Strażnik graala, Templariusz ścieżki przeznaczenia. To tak na szybko, może coś później jeszcze dopiszę.

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
e_Ena
pią, 11 gru 2009 - 09:41
Truśka, dziękuję zaraz dokładnie przejrzę linki i czekam na więcej. Wolałabym raczej coś bardziej współczesnego, bo mniejsze ryzyko, że już mają lub czytali icon_smile.gif, może coś zahaczającego tematyką o problemy współczesnej młodzieży, bo np. Pana Samochodzika moje własne dziecko (takie prawie nastoletnie icon_wink.gif) polubiło, ale czy ta seria trafia w gust większości 13-14-latków?
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
Skąd: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post pią, 11 gru 2009 - 09:41
Post #3

Truśka, dziękuję zaraz dokładnie przejrzę linki i czekam na więcej. Wolałabym raczej coś bardziej współczesnego, bo mniejsze ryzyko, że już mają lub czytali icon_smile.gif, może coś zahaczającego tematyką o problemy współczesnej młodzieży, bo np. Pana Samochodzika moje własne dziecko (takie prawie nastoletnie icon_wink.gif) polubiło, ale czy ta seria trafia w gust większości 13-14-latków?
agabr
pią, 11 gru 2009 - 10:05
Ena zdecydowanie Felixa , bardzo wspolczesny .b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pią, 11 gru 2009 - 10:05
Post #4

Ena zdecydowanie Felixa , bardzo wspolczesny .b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
Silije
pią, 11 gru 2009 - 10:12
Ja też stawiam na "Felixa, Neta i Nikę". Pan Samochodzik to chyba ze 3 lata wcześniej.
Godne polecenia są też "Kroniki pradawnego mroku" https://www.literatura.gildia.pl/serie/kron...radawnego_mroku
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
Skąd: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post pią, 11 gru 2009 - 10:12
Post #5

Ja też stawiam na "Felixa, Neta i Nikę". Pan Samochodzik to chyba ze 3 lata wcześniej.
Godne polecenia są też "Kroniki pradawnego mroku" https://www.literatura.gildia.pl/serie/kron...radawnego_mroku

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Magduś
pią, 11 gru 2009 - 11:11
A ja polecam sagę Angie Sage. Bardzo fajnie się czyta, podobne klimaty do Harrego Pottera.
"Zakazana maggia"
"Smoczy lot"
"Duch królowej"
"Tajemna wyprawa".
Magduś


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,160
Dołączył: pon, 23 kwi 07 - 11:41
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 13,244

GG:


post pią, 11 gru 2009 - 11:11
Post #6

A ja polecam sagę Angie Sage. Bardzo fajnie się czyta, podobne klimaty do Harrego Pottera.
"Zakazana maggia"
"Smoczy lot"
"Duch królowej"
"Tajemna wyprawa".

--------------------
Mama Norberta 14.01.1998r. i Wiktorka 19.02.2006r.



Agnieszka AZJ
pią, 11 gru 2009 - 11:12
Popieram "Felixa, Neta i Nikę', a dla dziewczynki może "Trzynastkę na karku' Katarzyny Majgier ?
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 11 gru 2009 - 11:12
Post #7

Popieram "Felixa, Neta i Nikę', a dla dziewczynki może "Trzynastkę na karku' Katarzyny Majgier ?

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Truśka
pią, 11 gru 2009 - 11:38
CYTAT
Godne polecenia są też "Kroniki pradawnego mroku" https://www.literatura.gildia.pl/serie/kron...radawnego_mroku

A za to ja dziękuję, muszę podsunąć swojemu 'pochłaniaczowi' książek. icon_wink.gif
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post pią, 11 gru 2009 - 11:38
Post #8

CYTAT
Godne polecenia są też "Kroniki pradawnego mroku" https://www.literatura.gildia.pl/serie/kron...radawnego_mroku

A za to ja dziękuję, muszę podsunąć swojemu 'pochłaniaczowi' książek. icon_wink.gif

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
Graz
pią, 11 gru 2009 - 11:43
Agnieszko, pod wpływem Twoje bloga kupiłam młodszej nastolatce własnie Trzynastke. Mam nadzieje, że Jej sie spodoba.
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pią, 11 gru 2009 - 11:43
Post #9

Agnieszko, pod wpływem Twoje bloga kupiłam młodszej nastolatce własnie Trzynastke. Mam nadzieje, że Jej sie spodoba.

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

Agnieszka AZJ
pią, 11 gru 2009 - 11:46
Też mam taką nadzieję icon_smile.gif

"Trzynastka" to poczatek cyklu - własnie ukazała się jego czwarta część "Miłość Ci wszystko wypaczy" i muszę przyznać, że jak rzadko wszystkie tomy trzymają poziom pierwszego.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 11 gru 2009 - 11:46
Post #10

Też mam taką nadzieję icon_smile.gif

"Trzynastka" to poczatek cyklu - własnie ukazała się jego czwarta część "Miłość Ci wszystko wypaczy" i muszę przyznać, że jak rzadko wszystkie tomy trzymają poziom pierwszego.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Pogoda
pią, 11 gru 2009 - 13:36
Eeee... Harry Potter? icon_twisted.gif

Tak, pierwszy tom to książka dla dzieci... Ale ostatni to już tylko dla dorosłych. A ja wszystkie tomy czytałam jako stara baba i wciągnięta byłam na Amen od pierwszego tomu... icon_lol.gif
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post pią, 11 gru 2009 - 13:36
Post #11

Eeee... Harry Potter? icon_twisted.gif

Tak, pierwszy tom to książka dla dzieci... Ale ostatni to już tylko dla dorosłych. A ja wszystkie tomy czytałam jako stara baba i wciągnięta byłam na Amen od pierwszego tomu... icon_lol.gif
Magduś
pią, 11 gru 2009 - 14:43
CYTAT(Pogoda @ Fri, 11 Dec 2009 - 13:36) *
Eeee... Harry Potter? icon_twisted.gif

Tak, pierwszy tom to książka dla dzieci... Ale ostatni to już tylko dla dorosłych. A ja wszystkie tomy czytałam jako stara baba i wciągnięta byłam na Amen od pierwszego tomu... icon_lol.gif


No w tym temacie mówimy raczej o nastolatkach, nie o dzieciach icon_wink.gif
Magduś


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,160
Dołączył: pon, 23 kwi 07 - 11:41
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 13,244

GG:


post pią, 11 gru 2009 - 14:43
Post #12

CYTAT(Pogoda @ Fri, 11 Dec 2009 - 13:36) *
Eeee... Harry Potter? icon_twisted.gif

Tak, pierwszy tom to książka dla dzieci... Ale ostatni to już tylko dla dorosłych. A ja wszystkie tomy czytałam jako stara baba i wciągnięta byłam na Amen od pierwszego tomu... icon_lol.gif


No w tym temacie mówimy raczej o nastolatkach, nie o dzieciach icon_wink.gif


--------------------
Mama Norberta 14.01.1998r. i Wiktorka 19.02.2006r.



Pogoda
pią, 11 gru 2009 - 14:48
CYTAT(Magduś @ Fri, 11 Dec 2009 - 14:43) *
No w tym temacie mówimy raczej o nastolatkach, nie o dzieciach icon_wink.gif



Tak, wiem, ja również mówię o nastolatkach.
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post pią, 11 gru 2009 - 14:48
Post #13

CYTAT(Magduś @ Fri, 11 Dec 2009 - 14:43) *
No w tym temacie mówimy raczej o nastolatkach, nie o dzieciach icon_wink.gif



Tak, wiem, ja również mówię o nastolatkach.
Monika ww
pią, 11 gru 2009 - 15:00
Moja dwunastoletnia bratanica przeczytała ostatnio "Zmierzch" i kolejne trzy częsci z tej serii, bardzo ją wciągnęło 03.gif
Monika ww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,026
Dołączył: pią, 30 maj 03 - 17:32
Nr użytkownika: 786




post pią, 11 gru 2009 - 15:00
Post #14

Moja dwunastoletnia bratanica przeczytała ostatnio "Zmierzch" i kolejne trzy częsci z tej serii, bardzo ją wciągnęło 03.gif
Agnieszka AZJ
pią, 11 gru 2009 - 15:47
CYTAT(Pogoda @ Fri, 11 Dec 2009 - 14:48) *
Tak, wiem, ja również mówię o nastolatkach.


Pogoda,
obecne nastolatki to dzieci, które się na Harrym Potterze wychowały icon_wink.gif Nawet jeśli nie czytali książek, to na 99,99 % oglądali filmy. A jeśli nie ogladali, to dlatego, że ich ta tematyka nie interesuje.

Tak czy inaczej - prezent z Harrego P. ma ogromną szansę bć prezentem nietrafionym.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 11 gru 2009 - 15:47
Post #15

CYTAT(Pogoda @ Fri, 11 Dec 2009 - 14:48) *
Tak, wiem, ja również mówię o nastolatkach.


Pogoda,
obecne nastolatki to dzieci, które się na Harrym Potterze wychowały icon_wink.gif Nawet jeśli nie czytali książek, to na 99,99 % oglądali filmy. A jeśli nie ogladali, to dlatego, że ich ta tematyka nie interesuje.

Tak czy inaczej - prezent z Harrego P. ma ogromną szansę bć prezentem nietrafionym.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Pogoda
pią, 11 gru 2009 - 16:03
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 11 Dec 2009 - 15:47) *
Pogoda,
obecne nastolatki to dzieci, które się na Harrym Potterze wychowały icon_wink.gif Nawet jeśli nie czytali książek, to na 99,99 % oglądali filmy. A jeśli nie ogladali, to dlatego, że ich ta tematyka nie interesuje.

Tak czy inaczej - prezent z Harrego P. ma ogromną szansę bć prezentem nietrafionym.



A to fakt. Nie wzięłam tego pod uwagę.
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post pią, 11 gru 2009 - 16:03
Post #16

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 11 Dec 2009 - 15:47) *
Pogoda,
obecne nastolatki to dzieci, które się na Harrym Potterze wychowały icon_wink.gif Nawet jeśli nie czytali książek, to na 99,99 % oglądali filmy. A jeśli nie ogladali, to dlatego, że ich ta tematyka nie interesuje.

Tak czy inaczej - prezent z Harrego P. ma ogromną szansę bć prezentem nietrafionym.



A to fakt. Nie wzięłam tego pod uwagę.
e_Ena
pią, 11 gru 2009 - 19:31
Dzięki wielkie za pomoc. Propozycje pospisywałam i wyruszam do księgarni icon_smile.gif
Ale jeszcze parę pytań:
- Jeżeli kupię Feliksa Neta i Nikę - czy ma znaczenie, którą część? Czy one są niezależne od siebie? I czy nadaje się bardziej dla chłopaka czy dla dziewczyny?
- Zwiadowcy - czy to się przypadkiem nie urywa w najciekawszym momencie icon_wink.gif, bo na okładce jest napisane "księga I", rozumiem że są też następne,

CYTAT(Monika ww @ Fri, 11 Dec 2009 - 15:00) *
Moja dwunastoletnia bratanica przeczytała ostatnio "Zmierzch" i kolejne trzy częsci z tej serii, bardzo ją wciągnęło 03.gif


Monika, myślałam o "Zmierzchu", bo widzę że to na topie teraz icon_wink.gif, ale nie byłam pewna czy to dla nastolatki

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 11 Dec 2009 - 11:46) *
"Trzynastka" to poczatek cyklu - własnie ukazała się jego czwarta część "Miłość Ci wszystko wypaczy" i muszę przyznać, że jak rzadko wszystkie tomy trzymają poziom pierwszego.


ta propozycja też mi się podoba (ja 20 lat temu uwielbiałam pamiętniki, czytać i pisać icon_wink.gif), tylko że dziewczyna ma 14 lat, mam nadzieję że książka z trzynastką w tytule nie wyda jej się odpowiednia dla małolatów icon_wink.gif.
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
Skąd: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post pią, 11 gru 2009 - 19:31
Post #17

Dzięki wielkie za pomoc. Propozycje pospisywałam i wyruszam do księgarni icon_smile.gif
Ale jeszcze parę pytań:
- Jeżeli kupię Feliksa Neta i Nikę - czy ma znaczenie, którą część? Czy one są niezależne od siebie? I czy nadaje się bardziej dla chłopaka czy dla dziewczyny?
- Zwiadowcy - czy to się przypadkiem nie urywa w najciekawszym momencie icon_wink.gif, bo na okładce jest napisane "księga I", rozumiem że są też następne,

CYTAT(Monika ww @ Fri, 11 Dec 2009 - 15:00) *
Moja dwunastoletnia bratanica przeczytała ostatnio "Zmierzch" i kolejne trzy częsci z tej serii, bardzo ją wciągnęło 03.gif


Monika, myślałam o "Zmierzchu", bo widzę że to na topie teraz icon_wink.gif, ale nie byłam pewna czy to dla nastolatki

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 11 Dec 2009 - 11:46) *
"Trzynastka" to poczatek cyklu - własnie ukazała się jego czwarta część "Miłość Ci wszystko wypaczy" i muszę przyznać, że jak rzadko wszystkie tomy trzymają poziom pierwszego.


ta propozycja też mi się podoba (ja 20 lat temu uwielbiałam pamiętniki, czytać i pisać icon_wink.gif), tylko że dziewczyna ma 14 lat, mam nadzieję że książka z trzynastką w tytule nie wyda jej się odpowiednia dla małolatów icon_wink.gif.
Artola
pią, 11 gru 2009 - 19:41
Dla dziewczyny polecam Musierowicz 03.gif
Artola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,476
Dołączył: pon, 10 sie 09 - 15:25
Nr użytkownika: 28,585




post pią, 11 gru 2009 - 19:41
Post #18

Dla dziewczyny polecam Musierowicz 03.gif

--------------------
"Każda droga jest łatwiejsza, gdy widzisz to, co dobre jest"
https://szafazksiazkami.blogspot.com/
https://dzieciczytaja.blogspot.com/
Agnieszka AZJ
pią, 11 gru 2009 - 19:53
CYTAT(Ena @ Fri, 11 Dec 2009 - 19:31) *
- Jeżeli kupię Feliksa Neta i Nikę - czy ma znaczenie, którą część? Czy one są niezależne od siebie? I czy nadaje się bardziej dla chłopaka czy dla dziewczyny?


Najlepiej jednak zacząć od pierwszej czyli "FNN i gang niewidzialnych ludzi", bo tam oni się poznają i zaczynają wspólnie działać jako team. Częśći są zasadniczo oddzielne, czasem są jakieś nawiązania do poprzednich, ale nie uniemożliwiające czytania. Poza tym pirwsze dwie są IMO najlepsze icon_smile.gif

Gdzieś w środku Netowi rodzi się rodzeństwo nazywane bratosiostra i to określenie w późniejszych częściach nie jest wyjaśniane, ale też jego nierozumienie nic nie utrudnia.
Ja opuściłam dwie poprzednie części (5 i 6), ktore stanowiły całośc i teraz przeczytałam siódmą. Było parę odniesień, których nie rozumiałam, dla całości akcji - bez znaczenia.

Dla chłopaka czy dla dziewczyny - IMO jest to lektura unisex icon_wink.gif No chyba, ze dziewczyna bardzo zakręcona na punkcie kobiecości.

Dla czternastolatki niezła może byc jeszcze jakaś ksiązka Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk - ja u siebie opisałam trzy, a jest jeszcze "13 Poprzeczna" (zeszłoroczna ksiązka roku IBBY) o trzech na pozór diametralnie różnych dziewczynach z drugiej klasy gimnazjum i najnowsza "Wystarczy, ze jesteś", w której MGA podejmuje swego rodzaju dyskusję z fenomenem "Zmierzchu". Obie mogę polecić ze spokojnym sumieniem.

Edit:
opisałam już też "Wystarczy że jesteś"

Ten post edytował Agnieszka AZJ śro, 03 lut 2010 - 10:17
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 11 gru 2009 - 19:53
Post #19

CYTAT(Ena @ Fri, 11 Dec 2009 - 19:31) *
- Jeżeli kupię Feliksa Neta i Nikę - czy ma znaczenie, którą część? Czy one są niezależne od siebie? I czy nadaje się bardziej dla chłopaka czy dla dziewczyny?


Najlepiej jednak zacząć od pierwszej czyli "FNN i gang niewidzialnych ludzi", bo tam oni się poznają i zaczynają wspólnie działać jako team. Częśći są zasadniczo oddzielne, czasem są jakieś nawiązania do poprzednich, ale nie uniemożliwiające czytania. Poza tym pirwsze dwie są IMO najlepsze icon_smile.gif

Gdzieś w środku Netowi rodzi się rodzeństwo nazywane bratosiostra i to określenie w późniejszych częściach nie jest wyjaśniane, ale też jego nierozumienie nic nie utrudnia.
Ja opuściłam dwie poprzednie części (5 i 6), ktore stanowiły całośc i teraz przeczytałam siódmą. Było parę odniesień, których nie rozumiałam, dla całości akcji - bez znaczenia.

Dla chłopaka czy dla dziewczyny - IMO jest to lektura unisex icon_wink.gif No chyba, ze dziewczyna bardzo zakręcona na punkcie kobiecości.

Dla czternastolatki niezła może byc jeszcze jakaś ksiązka Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk - ja u siebie opisałam trzy, a jest jeszcze "13 Poprzeczna" (zeszłoroczna ksiązka roku IBBY) o trzech na pozór diametralnie różnych dziewczynach z drugiej klasy gimnazjum i najnowsza "Wystarczy, ze jesteś", w której MGA podejmuje swego rodzaju dyskusję z fenomenem "Zmierzchu". Obie mogę polecić ze spokojnym sumieniem.

Edit:
opisałam już też "Wystarczy że jesteś"

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Truśka
pią, 11 gru 2009 - 22:14
CYTAT
Zwiadowcy - czy to się przypadkiem nie urywa w najciekawszym momencie icon_wink.gif, bo na okładce jest napisane "księga I", rozumiem że są też następne

oczywiście Ruiny Gorlanu to pierwsza część i urywa się w bardzo ciekawym miejscu 29.gif
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post pią, 11 gru 2009 - 22:14
Post #20

CYTAT
Zwiadowcy - czy to się przypadkiem nie urywa w najciekawszym momencie icon_wink.gif, bo na okładce jest napisane "księga I", rozumiem że są też następne

oczywiście Ruiny Gorlanu to pierwsza część i urywa się w bardzo ciekawym miejscu 29.gif

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
> książki dla nastolatków, co kupić?
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 20:58
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama