Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

praca kosmetyczki

, czy warto??
> , czy warto??
mamuśka81
pon, 27 sie 2012 - 09:07
Witajcie.
Od 5 lat siedzę w domu z dziećmi, zawodowo pracowałam tylko rok, tuż po studiach. Po Nowym Roku miałam wrócić do pracy (praca w budżetówce, biurowa, pieniądze takie sobie, średnie jak na Warszawę) , a w zeszłym miesiącu okazało się że szykują się ogromne zmiany w spólce i zwolnią 1000 osób. Na tą chwilę ruszył Program Dobrowolnych Zwolnień , resztę do tego 1000 dokoptują zwolnieniami grupowymi. Jest niemal pewne , że ja polecę w pierwszej kolejnosci . Także chcąc nie chcąc muszę odejść sama.
I teraz pytanie co dalej?
Myśłam żeby iść na kurs księgowosci i dalej w tym kierunku. (nie ma miałam styczności z tym tematem nigdy, matematyka nigdy nie była moją mocną stroną). Każdy mi to odradza, że praca nudna, że całe życie będę nad cyferkami całe dnie siedziała itp
Tyle że ja nie mam pomysłu na siebie. Myślałam , że będę całe życie w tej mojej firmie siedzieć, chociaż tam brak perspektyw i nie było żadnych możliwości rozwoju. Ale nie należe do przebojowych osób i bałabym się cokolwiek zmieniaćw życiu.
A teraz los zadecydował za mnie. Odchodzę i muszę zacząc moje zawodowe życie od zera.

W głowie kłębi mi się tysiąc myśli , bardzo sprzecznych. Dochodzę do tego że jestem beznadziejna, nie nadaję się do niczego 32.gif , skończyłam beznadziejne studia (na ktorych niepotrzebnie 5 lat wkuwałam dziwne rzeczy-studia przyrodnicze), nie mam pomysłu na siebie.
Ostatnio spotkałam się ze starymi znajomymi którzy na inform. o księgowości szeroko otworzyli oczy i popukali się w czoło. Stwierdzili że kompletnie to nie dla mnie . To oni podsunęli pomysl że może kosmetologia. Że w tym mogłabym się odnależź. Początkowo wyśmiałam ten pomysł.
Od jakiegoś czasu myslę o tym i wydaje mi sie to coraz bardziej sensowne. Tylko ciężko mi wszystko ogarnąc- jakie kursy, szkolenia? Czy w tej branży można coś osiągnąć czy do końca z ycia będę malować paznokcie w jakimś osiedlowym salonie 37.gif . ?I jak w praktyce wygląda praca kosmetyczki?

Zawsze w życiu wszystkiego się bałam. A teraz mam w sobie taką małą myśl , że może nie muszę do emerytury siedzieć w biurze w papierkach, że może uda mi się coś osiągnąć. Że może będę lubić swoją pracę i swoje życie. Że ze strachu przed nieznanym i czymś nowym nie zamknę się w biurze z nosem w papierach.
Ostatnio ktoś mnie spytał po co właściwie wracam do pracy, przecież nie muszę. JA na to bez zastanowienia odpowiedziałam - bo chcę się umalować i ładnie ubrać. I tyle, nie po to żeby wrócić i robić karierę zawodową.

Przepraszam, post chaotyczny, ale mam miliony mysli w głowie .
Czy któraś forumka mogłaby mi cokolwiek poradzić , nakierować? Pracuje któraś z Was w tym zawodzie?
mamuśka81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,154
Dołączył: czw, 21 gru 06 - 08:55
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 9,257




post pon, 27 sie 2012 - 09:07
Post #1

Witajcie.
Od 5 lat siedzę w domu z dziećmi, zawodowo pracowałam tylko rok, tuż po studiach. Po Nowym Roku miałam wrócić do pracy (praca w budżetówce, biurowa, pieniądze takie sobie, średnie jak na Warszawę) , a w zeszłym miesiącu okazało się że szykują się ogromne zmiany w spólce i zwolnią 1000 osób. Na tą chwilę ruszył Program Dobrowolnych Zwolnień , resztę do tego 1000 dokoptują zwolnieniami grupowymi. Jest niemal pewne , że ja polecę w pierwszej kolejnosci . Także chcąc nie chcąc muszę odejść sama.
I teraz pytanie co dalej?
Myśłam żeby iść na kurs księgowosci i dalej w tym kierunku. (nie ma miałam styczności z tym tematem nigdy, matematyka nigdy nie była moją mocną stroną). Każdy mi to odradza, że praca nudna, że całe życie będę nad cyferkami całe dnie siedziała itp
Tyle że ja nie mam pomysłu na siebie. Myślałam , że będę całe życie w tej mojej firmie siedzieć, chociaż tam brak perspektyw i nie było żadnych możliwości rozwoju. Ale nie należe do przebojowych osób i bałabym się cokolwiek zmieniaćw życiu.
A teraz los zadecydował za mnie. Odchodzę i muszę zacząc moje zawodowe życie od zera.

W głowie kłębi mi się tysiąc myśli , bardzo sprzecznych. Dochodzę do tego że jestem beznadziejna, nie nadaję się do niczego 32.gif , skończyłam beznadziejne studia (na ktorych niepotrzebnie 5 lat wkuwałam dziwne rzeczy-studia przyrodnicze), nie mam pomysłu na siebie.
Ostatnio spotkałam się ze starymi znajomymi którzy na inform. o księgowości szeroko otworzyli oczy i popukali się w czoło. Stwierdzili że kompletnie to nie dla mnie . To oni podsunęli pomysl że może kosmetologia. Że w tym mogłabym się odnależź. Początkowo wyśmiałam ten pomysł.
Od jakiegoś czasu myslę o tym i wydaje mi sie to coraz bardziej sensowne. Tylko ciężko mi wszystko ogarnąc- jakie kursy, szkolenia? Czy w tej branży można coś osiągnąć czy do końca z ycia będę malować paznokcie w jakimś osiedlowym salonie 37.gif . ?I jak w praktyce wygląda praca kosmetyczki?

Zawsze w życiu wszystkiego się bałam. A teraz mam w sobie taką małą myśl , że może nie muszę do emerytury siedzieć w biurze w papierkach, że może uda mi się coś osiągnąć. Że może będę lubić swoją pracę i swoje życie. Że ze strachu przed nieznanym i czymś nowym nie zamknę się w biurze z nosem w papierach.
Ostatnio ktoś mnie spytał po co właściwie wracam do pracy, przecież nie muszę. JA na to bez zastanowienia odpowiedziałam - bo chcę się umalować i ładnie ubrać. I tyle, nie po to żeby wrócić i robić karierę zawodową.

Przepraszam, post chaotyczny, ale mam miliony mysli w głowie .
Czy któraś forumka mogłaby mi cokolwiek poradzić , nakierować? Pracuje któraś z Was w tym zawodzie?
mariawo
pon, 17 wrz 2018 - 15:46
We Wrocławiu z kolei można szkolić się w Perfect Glamour. 100% profesjonalizmu, wysoka jakość produktów na których się pracuje, nowoczesność no i miłe prowadzące. Mi kursy u nich bardzo pasują.
mariawo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: pią, 07 wrz 18 - 11:55
Nr użytkownika: 52,017




post pon, 17 wrz 2018 - 15:46
Post #2

We Wrocławiu z kolei można szkolić się w Perfect Glamour. 100% profesjonalizmu, wysoka jakość produktów na których się pracuje, nowoczesność no i miłe prowadzące. Mi kursy u nich bardzo pasują.

Posty w temacie
mamuÅ›ka81   praca kosmetyczki   pon, 27 sie 2012 - 09:07
Kaszanka   ALe Ty myÅ›lisz o byciu kosmetyczkÄ… czy kosmetolo...   pon, 27 sie 2012 - 10:32
Lizia   Kosmetyczka, do której chodzÄ™ ma skoÅ„czone stud...   pon, 27 sie 2012 - 12:11
mlovea   KosmetologiÄ™ studiuje moja kuzynka. Bardzo trudne...   pon, 27 sie 2012 - 15:06
anndzia   Moja siostra wÅ‚asnie w czerwcu zrobiÅ‚a licencjat...   pon, 27 sie 2012 - 15:19
Sojka   UmiejÄ™tnoÅ›ci. UprzedzajÄ…c pytanie - nie musisz ...   pon, 12 maj 2014 - 19:37
zajÄ…c_Poziomka   Wszystko zależy od tego, co bedziesz robić. JeÅ›...   wto, 13 maj 2014 - 14:38
zajÄ…c_Poziomka   Zastanów siÄ™ czy wolisz pracÄ™ na wÅ‚asny rachun...   Å›ro, 14 maj 2014 - 15:44
Sojka   NaciÄ…gaczki masz w każdej branży. Zrobisz pazno...   sob, 17 maj 2014 - 09:13
Sojka   Tam gdzie ci pisaÅ‚am uczyÅ‚am siÄ™ w grupie 3 osÃ...   wto, 20 maj 2014 - 21:48
Sojka   Napisz jeÅ›li faktycznie bÄ™dziesz miaÅ‚a za kilka...   czw, 22 maj 2014 - 19:13
zajÄ…c_Poziomka   PrzeglÄ…dajÄ…c galeriÄ™ stwierdzam, że wszystkie ...   czw, 22 maj 2014 - 19:19
Sojka   Po prostu im wiÄ™cem czasu poÅ›wiÄ™cisz na przygot...   pon, 26 maj 2014 - 19:58
Sojka   Czy masz cokolwiek opanowane z listy programu zawo...   Å›ro, 28 maj 2014 - 20:54
sofia_   A czy któraÅ› z Was robiÅ‚a kursy w Go Work?? Wid...   pon, 27 kwi 2015 - 17:45
MonikaKosmetyczka   Z mojego doÅ›wiadczenia mogÄ™ polecić kursy organ...   wto, 01 wrz 2015 - 11:01
latika91   Mitama, napisaÅ‚am priv ;)   Å›ro, 13 wrz 2017 - 11:12
violka333   Po pierwsze uważam, że warto otworzyć wÅ‚asnÄ… ...   piÄ…, 02 lut 2018 - 19:56
mariawo   We WrocÅ‚awiu z kolei można szkolić siÄ™ w Perfe...   pon, 17 wrz 2018 - 15:46
Alkaara   dobrÄ… kosmetyczkÄ™, która ciÄ…gle siÄ™ rozwija t...   czw, 27 wrz 2018 - 11:17
> praca kosmetyczki, czy warto??
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 19:59
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama