Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

Jakie łóżko dla dziecka

> 
chapeau

Go??







post pią, 22 sie 2003 - 14:53
Post #1

Jakie łóżko Waszym zdaniem jest najlepsze dla dziecka ( moje ma teraz 2 lata), czy łóżko z materacem, czy też składane, pokoik Oli ma niewiele ponad 12 m. W tej chwili stoi tam łóżko 200 x 90 ale muszę je sprzedać bo i tak jest za wysokie, nie wiem czy zostawić materac i okupic tylko ramę cz w ogóle nowe łóżko składane. Poradźcie proszę!
Monisia
pią, 22 sie 2003 - 20:16
Ja gdy Laura miała ponad 2 latka kupiłam Jej taką małą sofę -miniaturke dla dzieci coś w rodzaju fotela rozkładanego.Spała na nim do 4 roku.Potem się przeprowadziliśmy i kupiliśmy Jej nowe łóżko-piętrowe.
Na górze jest łóżko a pod spodem biórko, półeczki i wielka ,wspaniała i bardzo pojemna szafa.
Jesteśmy ogromnie zadowoleni z tego łóżka.Laura zresztą też.Zajmuje mało miejsca bo tyle co zwykłe łóżko ale w tym jednym miejscu mieszczą się wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy córy.Dla nas to super rozwiązanie bo mamy kawalerkę więc każdy kąt się liczy.
Wiem ,że dla 2 letniego dziecka takie piętrowe łóżko jest za duże ale może wstrzymacie się i jak skończy 3 latka kupicie.

Pozdawiam
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post pią, 22 sie 2003 - 20:16
Post #2

Ja gdy Laura miała ponad 2 latka kupiłam Jej taką małą sofę -miniaturke dla dzieci coś w rodzaju fotela rozkładanego.Spała na nim do 4 roku.Potem się przeprowadziliśmy i kupiliśmy Jej nowe łóżko-piętrowe.
Na górze jest łóżko a pod spodem biórko, półeczki i wielka ,wspaniała i bardzo pojemna szafa.
Jesteśmy ogromnie zadowoleni z tego łóżka.Laura zresztą też.Zajmuje mało miejsca bo tyle co zwykłe łóżko ale w tym jednym miejscu mieszczą się wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy córy.Dla nas to super rozwiązanie bo mamy kawalerkę więc każdy kąt się liczy.
Wiem ,że dla 2 letniego dziecka takie piętrowe łóżko jest za duże ale może wstrzymacie się i jak skończy 3 latka kupicie.

Pozdawiam
Wbmot
pon, 25 sie 2003 - 14:09
Skoro masz już materac, to najtaniej byłoby dokupić ramę...
W końcu dziecko bardzo szybko rośnie , więc duże (czyt. długie) łóżko się przyda.

Jednak pokoik jest malutki, więc może jednak jakaś rozsuwana sofa, czy fotel? Dziecko miałoby więcej miejsca do zabawy.


Moje dziciaczki śpią na dużych łóżkach 200x90, ale pokój ma 20m kw. więc nie ma problemu...
Wbmot


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 483
Dołączył: pią, 21 mar 03 - 15:39
Nr użytkownika: 117




post pon, 25 sie 2003 - 14:09
Post #3

Skoro masz już materac, to najtaniej byłoby dokupić ramę...
W końcu dziecko bardzo szybko rośnie , więc duże (czyt. długie) łóżko się przyda.

Jednak pokoik jest malutki, więc może jednak jakaś rozsuwana sofa, czy fotel? Dziecko miałoby więcej miejsca do zabawy.


Moje dziciaczki śpią na dużych łóżkach 200x90, ale pokój ma 20m kw. więc nie ma problemu...
Iwonka_C
śro, 27 sie 2003 - 12:48
Julcia (6 lat) śpi na łóżku 90/200, natomiast Kacperkowi (praaaaaawie 2 latka) kupiliśmy łóżko z regulowaną długością, szerokość 90 cm. Teraz ma ustawione na długości 140 cm i wygląda jak tapczanik krasnoludka icon_lol.gif . A jak Kacperek będzie większy, to mu "rozciągniemy" wink.gif . Jedynym problemem przy tego typu łóżeczkach jest to, że trzeba dokupić do nich specjalny materac, który również ma możliwość regulacji długości (podzielony na człony, które można demontować).
Iwonka_C


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 27
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 13:50
Skąd: Piaseczno
Nr użytkownika: 470

GG:


post śro, 27 sie 2003 - 12:48
Post #4

Julcia (6 lat) śpi na łóżku 90/200, natomiast Kacperkowi (praaaaaawie 2 latka) kupiliśmy łóżko z regulowaną długością, szerokość 90 cm. Teraz ma ustawione na długości 140 cm i wygląda jak tapczanik krasnoludka icon_lol.gif . A jak Kacperek będzie większy, to mu "rozciągniemy" wink.gif . Jedynym problemem przy tego typu łóżeczkach jest to, że trzeba dokupić do nich specjalny materac, który również ma możliwość regulacji długości (podzielony na człony, które można demontować).

--------------------
mama Julki (27.09.1997 r.) i Kacperka (28.11.2001 r.)
Ciocia Magda
wto, 22 cze 2004 - 22:32
wyciągam post na górę. Bardzo proszę o porady łóżkowe icon_wink.gif . Moje dziewczyny mają już 3,5 roku a nadal śpią w łóżeczkach niemowlęcych, i coraz bardziej im to przeszkadza - mogą wychodzić swobodnie, ale już mało miejsca, zwłaszcza jak się dzieli łóżko z 50 pluszakami icon_rolleyes.gif

Niestety nie bardzo mamy miejsce na dwa łóżka 200x90, ale pewnie na tym się skończy. Tylko dlaczego one są takie wysokie?

Do jakich łóżek przeprowadziły się Wasze dzieci?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 22 cze 2004 - 22:32
Post #5

wyciągam post na górę. Bardzo proszę o porady łóżkowe icon_wink.gif . Moje dziewczyny mają już 3,5 roku a nadal śpią w łóżeczkach niemowlęcych, i coraz bardziej im to przeszkadza - mogą wychodzić swobodnie, ale już mało miejsca, zwłaszcza jak się dzieli łóżko z 50 pluszakami icon_rolleyes.gif

Niestety nie bardzo mamy miejsce na dwa łóżka 200x90, ale pewnie na tym się skończy. Tylko dlaczego one są takie wysokie?

Do jakich łóżek przeprowadziły się Wasze dzieci?

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Lila_
śro, 23 cze 2004 - 00:45
Swego czasu wybierałam pomiędzy tapczanem a wersalką - wybraliśmy wersalkę jednak.

Po pierwsze szerokość - istotna gdy się spi przy dziecku w czasie choroby.
Po drugie - z szerszego chyba jednak trudniej spaść wink.gif


Znalazłam prawie prostą i na sprężynach z której jestem baardzo zadowolona icon_biggrin.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post śro, 23 cze 2004 - 00:45
Post #6

Swego czasu wybierałam pomiędzy tapczanem a wersalką - wybraliśmy wersalkę jednak.

Po pierwsze szerokość - istotna gdy się spi przy dziecku w czasie choroby.
Po drugie - z szerszego chyba jednak trudniej spaść wink.gif


Znalazłam prawie prostą i na sprężynach z której jestem baardzo zadowolona icon_biggrin.gif

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Cleo
śro, 23 cze 2004 - 01:00
Michaska ma 2 latka, a od zimy chyba spi na fotelu, ktory na noc sie rozsuwa i wkalda 2 poduchy. fotel zamwialam u tapicera, wiec moglam dowomnie wymyslac rozmiary i wymsyliam, ze: jest szeroki,t ak ze obei sie tma miescimy podczas usypiania. Ma szerokie oparcia na rece i miekkie, jest srednio twardy. jes t wtakim kolorze jak chcielismy i z takiego amterialu jak chccielismy. Stelaz tez byl dobierany indywidualnie. A w ciagu dnia sprawdza sie jakos super wygodne przytulne miejsce, gdzie mozna czytac, bawic sie... ja i moje rodzenstwo tez mielismy takie fotele dluugi czas.icon_smile.gif
a koszt wyszedl chyba w sumie ok 250 wiecej niz za lozko czy fotel/tpaczan z tkaiej IKEI, ktora raczej na pewno nei gwarantuje takiej jakosci i komfortu, no i nie uwzglednia indywidualnych zapotrzebowań... i WIEM (pamietajac tamte nasze fotele z domu rodzinnego), ze sa super wytrzymale i po prawie 10 latach nadal wygladaja jak niedawno kupione!
cleo
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post śro, 23 cze 2004 - 01:00
Post #7

Michaska ma 2 latka, a od zimy chyba spi na fotelu, ktory na noc sie rozsuwa i wkalda 2 poduchy. fotel zamwialam u tapicera, wiec moglam dowomnie wymyslac rozmiary i wymsyliam, ze: jest szeroki,t ak ze obei sie tma miescimy podczas usypiania. Ma szerokie oparcia na rece i miekkie, jest srednio twardy. jes t wtakim kolorze jak chcielismy i z takiego amterialu jak chccielismy. Stelaz tez byl dobierany indywidualnie. A w ciagu dnia sprawdza sie jakos super wygodne przytulne miejsce, gdzie mozna czytac, bawic sie... ja i moje rodzenstwo tez mielismy takie fotele dluugi czas.icon_smile.gif
a koszt wyszedl chyba w sumie ok 250 wiecej niz za lozko czy fotel/tpaczan z tkaiej IKEI, ktora raczej na pewno nei gwarantuje takiej jakosci i komfortu, no i nie uwzglednia indywidualnych zapotrzebowań... i WIEM (pamietajac tamte nasze fotele z domu rodzinnego), ze sa super wytrzymale i po prawie 10 latach nadal wygladaja jak niedawno kupione!
cleo

--------------------
sdw
śro, 23 cze 2004 - 08:41
Moje dziewczyny spia na takim fotelu - sofie icon_rolleyes.gif . Ma 120 szerokosci i ponad 200 dugosci jak sie rozłozt. Z drewnianym stelazem, drewnianymi bokami. Super sie składa - nic nie trzeba wyciagac, chowac po prostu sie wyciaga bo na dole ma kółka i prowadnice. Zajmuje mało miejsca ale siedzisko kiedy jest złozony jest na tyle duze, ze obie swobodnie moga sie na nim bawic.

Ale mnie i tak mazy sie łózko na antresoli a pod spodem biurko, safki, komoda...

Moze jak juz bedziemy u siebie to im takie sprawie?
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post śro, 23 cze 2004 - 08:41
Post #8

Moje dziewczyny spia na takim fotelu - sofie icon_rolleyes.gif . Ma 120 szerokosci i ponad 200 dugosci jak sie rozłozt. Z drewnianym stelazem, drewnianymi bokami. Super sie składa - nic nie trzeba wyciagac, chowac po prostu sie wyciaga bo na dole ma kółka i prowadnice. Zajmuje mało miejsca ale siedzisko kiedy jest złozony jest na tyle duze, ze obie swobodnie moga sie na nim bawic.

Ale mnie i tak mazy sie łózko na antresoli a pod spodem biurko, safki, komoda...

Moze jak juz bedziemy u siebie to im takie sprawie?

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Cleo
śro, 23 cze 2004 - 10:35
u nas ma szerokosc 80 cm chyba...icon_smile.gif
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post śro, 23 cze 2004 - 10:35
Post #9

u nas ma szerokosc 80 cm chyba...icon_smile.gif

--------------------
Ciocia Magda
pon, 28 cze 2004 - 09:41
A co sądzicie o takim patencie jak BED1 na tej stronie
https://www.drewnostyl.com.pl/oferta.htm

Czy ktoś ma coś takiego i jakie są opinie. Dodam, że cena jest niestety znacznie wyższa niż na tej stronie (dostałam maila od producenta)
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pon, 28 cze 2004 - 09:41
Post #10

A co sądzicie o takim patencie jak BED1 na tej stronie
https://www.drewnostyl.com.pl/oferta.htm

Czy ktoś ma coś takiego i jakie są opinie. Dodam, że cena jest niestety znacznie wyższa niż na tej stronie (dostałam maila od producenta)

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Agusek
śro, 28 lip 2004 - 10:48
Właśnie rozmawiałam z drewnostylem icon_smile.gif

360 surowe, 500 lakierowane, + koszt dowozu firmą kurierską ok. 90. zł.
Zawsze mi się podobało to łóżeczko.
Agusek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,303
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 10:33
Skąd: Gliwice
Nr użytkownika: 493

GG:


post śro, 28 lip 2004 - 10:48
Post #11

Właśnie rozmawiałam z drewnostylem icon_smile.gif

360 surowe, 500 lakierowane, + koszt dowozu firmą kurierską ok. 90. zł.
Zawsze mi się podobało to łóżeczko.

--------------------
Alutek (2001) i Emilutek (2005)
Mika
czw, 05 sie 2004 - 16:30
Agusek -cennik im się chyba już zmienił -ja dostałam info,że nie lakierowane 390zł + 100zł transport DHL (lakierowane bez zmian) Od miesiecy się nad nim zastanawiam wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 05 sie 2004 - 16:30
Post #12

Agusek -cennik im się chyba już zmienił -ja dostałam info,że nie lakierowane 390zł + 100zł transport DHL (lakierowane bez zmian) Od miesiecy się nad nim zastanawiam wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Agnisma
czw, 05 sie 2004 - 19:40
Pokój Natalii ma też około 12m może nawet troszkę mniej icon_cool.gif
Ma w nim łóżko(200cm:90cm) z szafkami pod materacem icon_lol.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post czw, 05 sie 2004 - 19:40
Post #13

Pokój Natalii ma też około 12m może nawet troszkę mniej icon_cool.gif
Ma w nim łóżko(200cm:90cm) z szafkami pod materacem icon_lol.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
mazia

Go??







post czw, 03 mar 2005 - 20:57
Post #14

mój synek w grudniu skończył 2 latka. Jeszcze przed jego 2-mi urodzinkami dostaliśmy w prezencie łózko z materacem wielkości jak na "dużego Chłopa" tyle że pojedyncze. Troszkę się bałam czy Szymuś z niego nie spadnie ale gdzie tam... łóżko ustawiliśmy tak, żeod strony główki ma boczną(węższą) ściankę komody co stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie. I tak mój meżczyzna lula sobie w męskim łózu.
madzia85
sob, 21 maj 2016 - 12:35
Sprawdźcie sobie sklep https://martimeble.pl/23-lozka-pietrowe-metalowe Mają genialne łóżka piętrowe metalowe. Bardzo podoba mi się opcja rozłożenia go na dwa osobne po tym jak maluchy dorosną albo zechcą mieć osobne pokoje icon_smile.gif
madzia85


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: nie, 06 mar 16 - 15:05
Nr użytkownika: 47,232




post sob, 21 maj 2016 - 12:35
Post #15

Sprawdźcie sobie sklep https://martimeble.pl/23-lozka-pietrowe-metalowe Mają genialne łóżka piętrowe metalowe. Bardzo podoba mi się opcja rozłożenia go na dwa osobne po tym jak maluchy dorosną albo zechcą mieć osobne pokoje icon_smile.gif
Weronika26666
śro, 08 cze 2016 - 12:29
Ja długo szukałam odpowiednich mebli do pokoiku mojej córeczki Luizy.

Znalazłam taki artykuł i on pomógł.
https://intopassion.pl/lozeczka-dla-dzieci/
Moze wam sie też przyda.

Pozdrawiam
Wercia
Weronika26666


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18
Dołączył: wto, 26 kwi 16 - 14:14
Skąd: Katowice
Nr użytkownika: 47,468




post śro, 08 cze 2016 - 12:29
Post #16

Ja długo szukałam odpowiednich mebli do pokoiku mojej córeczki Luizy.

Znalazłam taki artykuł i on pomógł.
https://intopassion.pl/lozeczka-dla-dzieci/
Moze wam sie też przyda.

Pozdrawiam
Wercia
FajnaMama
wto, 30 maj 2017 - 15:18
Zależy w jakim wieku jest dziecko. Dla maluszków idealne będą takie łóżeczka jakie są tu: atbmeble.pl/kategoria-produktu/meble/lozeczka-niemowlece-120x60/. Są produkowane przez polską firmę, z dobrej jakości naturalnych materiałów. Są bezpieczne, komfortowe i bardzo ładnie się prezentują.
FajnaMama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 172
Dołączył: pon, 10 sty 11 - 17:10
Nr użytkownika: 35,399




post wto, 30 maj 2017 - 15:18
Post #17

Zależy w jakim wieku jest dziecko. Dla maluszków idealne będą takie łóżeczka jakie są tu: atbmeble.pl/kategoria-produktu/meble/lozeczka-niemowlece-120x60/. Są produkowane przez polską firmę, z dobrej jakości naturalnych materiałów. Są bezpieczne, komfortowe i bardzo ładnie się prezentują.

--------------------
Iga Poznań 25
pon, 31 lip 2017 - 14:45
Moja trójeczka pociech śpi na potrójnym łóżku piętrowym Artur, najmłodsze na dole, ale ma trzy lata. Dodatkowo zamówiłam barierkę, którą zakładam na noc na dolne łóżeczko.
Ta firma ma ogromny wybór łóżek pojedynczych podwójnych i tapczanów. Moja siostra zamawiała tam łóżko dla córki podwyższone o 20 cm plus dodatkowe barierki z przodu i z tyłu łóżka. Ja wybrałam rozmiar 200x90cm bo wychodzę z założenia, że oszczędzać mogą tylko bogaci. Łóżko jest solidne i zrobione z drewna sosnowego, więc posłuży wiele lat, a dzieci szybko rosną. Dla zainteresowanych przesyłam link do producenta.
https://mebledrewniane.eu/grupa.php?g=13
Iga Poznań 25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pon, 31 lip 17 - 13:12
Nr użytkownika: 50,123




post pon, 31 lip 2017 - 14:45
Post #18

Moja trójeczka pociech śpi na potrójnym łóżku piętrowym Artur, najmłodsze na dole, ale ma trzy lata. Dodatkowo zamówiłam barierkę, którą zakładam na noc na dolne łóżeczko.
Ta firma ma ogromny wybór łóżek pojedynczych podwójnych i tapczanów. Moja siostra zamawiała tam łóżko dla córki podwyższone o 20 cm plus dodatkowe barierki z przodu i z tyłu łóżka. Ja wybrałam rozmiar 200x90cm bo wychodzę z założenia, że oszczędzać mogą tylko bogaci. Łóżko jest solidne i zrobione z drewna sosnowego, więc posłuży wiele lat, a dzieci szybko rosną. Dla zainteresowanych przesyłam link do producenta.
https://mebledrewniane.eu/grupa.php?g=13
Idealny Materac
pią, 11 sie 2017 - 11:51
Łóżeczko jest oczywiście bardzo istotne, jednak nie zapominajmy, że ogromny wpływ na dobry i zdrowy sen dziecka ma również odpowiednio dobrany materac.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Idealny Materac - www.idealnymaterac.pl
W ofercie posiadamy materace dziecięce zaufanego producenta Hilding. Każdy z nich jest antyalergiczny, idealnie dopasowany do potrzeb dziecka.
Idealny Materac


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 11 sie 17 - 10:21
Nr użytkownika: 50,203




post pią, 11 sie 2017 - 11:51
Post #19

Łóżeczko jest oczywiście bardzo istotne, jednak nie zapominajmy, że ogromny wpływ na dobry i zdrowy sen dziecka ma również odpowiednio dobrany materac.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Idealny Materac - www.idealnymaterac.pl
W ofercie posiadamy materace dziecięce zaufanego producenta Hilding. Każdy z nich jest antyalergiczny, idealnie dopasowany do potrzeb dziecka.
tereferesklep
pią, 25 sie 2017 - 12:46
Do dobrego łózka fajnie by było mieć dobrą pościel. Na przykład poduszki motylki byłyby dobre. Sprawdź sama, na pewno Ci się spodobają.
tereferesklep


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 25 sie 17 - 12:44
Nr użytkownika: 50,281




post pią, 25 sie 2017 - 12:46
Post #20

Do dobrego łózka fajnie by było mieć dobrą pościel. Na przykład poduszki motylki byłyby dobre. Sprawdź sama, na pewno Ci się spodobają.
> Jakie łóżko dla dziecka
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 17:27
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama