Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

balkon w kwiatach

, będzie jak mi pomożecie
> , bÄ™dzie jak mi pomożecie
cydorka
pon, 20 kwi 2009 - 13:16
jak w tytule
balkon u mnie pikny, po remoncie, no i pomyślałam o kwiatach
ale słabo się znam na takowych
balkon dłuuugi ale wąski więc raczej doniczki podłużne wchodzą w grę, połowa balkonu to sztachetki, połowa beton więc to co za betonem jeno moje oko będzie cieszyć
balkon niestety jest większą cześć dnia mocno nasłoneczniony

jakie kwiatki mam nabywać, jakie dzielnie zniosą duże nasłonecznienie

cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post pon, 20 kwi 2009 - 13:16
Post #1

jak w tytule
balkon u mnie pikny, po remoncie, no i pomyślałam o kwiatach
ale słabo się znam na takowych
balkon dłuuugi ale wąski więc raczej doniczki podłużne wchodzą w grę, połowa balkonu to sztachetki, połowa beton więc to co za betonem jeno moje oko będzie cieszyć
balkon niestety jest większą cześć dnia mocno nasłoneczniony

jakie kwiatki mam nabywać, jakie dzielnie zniosą duże nasłonecznienie

cyd
myszka
pon, 20 kwi 2009 - 13:33
Cyd, dla początkującej osoby bezpieczna propozycja to pelargonia. Przy czym jak posadzisz pelargonie pnące, to trochę więcej będziesz czekać na efekt i trochę więcej przy tym chodzić, no i nie lubią przeciągów. Jak kupisz te zwykłe - zero wysiłku i naprawdę są bardzo wytrzymałe na wszelkie niedociągnięcia. No dobra, trza to podlać, raz na jakiś czas zasilić, poobrywać zeschłe kwiatki, co by bujniej kwitły. I tyle.

Jak lubisz mieszane zestawy, to pelargonię możesz połączyć bakopą - ona też nie ma specjalnych wymagań.




myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post pon, 20 kwi 2009 - 13:33
Post #2

Cyd, dla początkującej osoby bezpieczna propozycja to pelargonia. Przy czym jak posadzisz pelargonie pnące, to trochę więcej będziesz czekać na efekt i trochę więcej przy tym chodzić, no i nie lubią przeciągów. Jak kupisz te zwykłe - zero wysiłku i naprawdę są bardzo wytrzymałe na wszelkie niedociągnięcia. No dobra, trza to podlać, raz na jakiś czas zasilić, poobrywać zeschłe kwiatki, co by bujniej kwitły. I tyle.

Jak lubisz mieszane zestawy, to pelargonię możesz połączyć bakopą - ona też nie ma specjalnych wymagań.






--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
..........
pon, 20 kwi 2009 - 19:23
.

Ten post edytował ania13 czw, 30 lip 2015 - 20:42
..........


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 314
Dołączył: sob, 01 lis 08 - 00:18
Nr użytkownika: 23,319




post pon, 20 kwi 2009 - 19:23
Post #3

.
Ika
pon, 20 kwi 2009 - 19:31
No właśnie - jak się naprawdę nazywa komarzyca? Bo "komarzyca" to obiegowa nazwa, podobnie jak niektórzy mówią "krakowiaki" na czerwone pelargonie. A ja potrzebuję właściwą nazwę komarzycy...
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 20 kwi 2009 - 19:31
Post #4

No właśnie - jak się naprawdę nazywa komarzyca? Bo "komarzyca" to obiegowa nazwa, podobnie jak niektórzy mówią "krakowiaki" na czerwone pelargonie. A ja potrzebuję właściwą nazwę komarzycy...

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Mika
pon, 20 kwi 2009 - 19:41
Ika -komarzyca to inaczej Plektrantus icon_wink.gif
ładnie się koponuje z surfinią -można je dadzić i w wiszących doniczkach i tak samo ładnie wygląda w okrągłych wysokich,bo obie zwisają

Cyd -surfinia też w słońcu wytrzyma -jeśli moje ze mną wytrzymały to z Tobą tym bardziej icon_wink.gif

p.s
Ika -na allegro piszą o niej też Pokrzywica

Ten post edytował Mika pon, 20 kwi 2009 - 19:42
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 20 kwi 2009 - 19:41
Post #5

Ika -komarzyca to inaczej Plektrantus icon_wink.gif
ładnie się koponuje z surfinią -można je dadzić i w wiszących doniczkach i tak samo ładnie wygląda w okrągłych wysokich,bo obie zwisają

Cyd -surfinia też w słońcu wytrzyma -jeśli moje ze mną wytrzymały to z Tobą tym bardziej icon_wink.gif

p.s
Ika -na allegro piszą o niej też Pokrzywica

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Ika
pon, 20 kwi 2009 - 19:44
Dzięki Mika! icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 20 kwi 2009 - 19:44
Post #6

Dzięki Mika! icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
moko.
pon, 20 kwi 2009 - 20:33
Pelargonie pnÄ…ce - nawet ja sobie z nimi radzÄ™ ! ( zapominalska o tym, ze mam balkon)
Surfinie oooo nie potrafiłam je zabić !
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 20 kwi 2009 - 20:33
Post #7

Pelargonie pnÄ…ce - nawet ja sobie z nimi radzÄ™ ! ( zapominalska o tym, ze mam balkon)
Surfinie oooo nie potrafiłam je zabić !

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
zajka

Go??







post pon, 20 kwi 2009 - 21:28
Post #8

Cydorko na balkon polecam jeszcze bakopę. Cudnie kwitnie a jak nie kwitnie, to tworzy piękną zieloną masę, która po krótkim opoczynku znowu zakwita. Pięknie komponuje się z pelargonią, bo ma drobniutkie, delikatne kwiaty. I jest wytrzymała na wszystko.
cydorka
pon, 20 kwi 2009 - 22:16
pelargonia, surfinia, bakopa i "komarzyca"
zapisałam
będę poszukiwać
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post pon, 20 kwi 2009 - 22:16
Post #9

pelargonia, surfinia, bakopa i "komarzyca"
zapisałam
będę poszukiwać
myszka
pon, 20 kwi 2009 - 23:58
No imho surfinia to już bardziej chimeryczna niż pelargonia, ale to też kwestia gustu. Komarzycy w ogóle nie znam. Lecę na allegro.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post pon, 20 kwi 2009 - 23:58
Post #10

No imho surfinia to już bardziej chimeryczna niż pelargonia, ale to też kwestia gustu. Komarzycy w ogóle nie znam. Lecę na allegro.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
Mika
wto, 21 kwi 2009 - 10:13
jest też "petunia jak surfinia" -może to mocniejsze?
chociaż ja w delikatnośc surfinni nie wierzę - nie dbam o kwiaty,jedne stały w wiecznym cieniu i na wietrze,drugie na tarasie pełnym słońca od wchodu do godziny 17 -jedyne co przy nich robiłam to zbierałam suche kwiaty i podlewałam
wot i cała filozofia icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 21 kwi 2009 - 10:13
Post #11

jest też "petunia jak surfinia" -może to mocniejsze?
chociaż ja w delikatnośc surfinni nie wierzę - nie dbam o kwiaty,jedne stały w wiecznym cieniu i na wietrze,drugie na tarasie pełnym słońca od wchodu do godziny 17 -jedyne co przy nich robiłam to zbierałam suche kwiaty i podlewałam
wot i cała filozofia icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
renata19750702
wto, 21 kwi 2009 - 13:52
U mnie jak co roku pelargonie i właśnie je polecam na mocne nasłonecznione tarasy. Oprócz tego, że nie są wymagające, to jeszcze mają inną zaletę: kwitną aż do przymrozków icon_smile.gif
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
SkÄ…d: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post wto, 21 kwi 2009 - 13:52
Post #12

U mnie jak co roku pelargonie i właśnie je polecam na mocne nasłonecznione tarasy. Oprócz tego, że nie są wymagające, to jeszcze mają inną zaletę: kwitną aż do przymrozków icon_smile.gif

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
Arwena.
wto, 21 kwi 2009 - 14:07
Moje surfinie stoją cały dzień w pełnym słońcu i kwitną aż do pierwszych przymrozków. Ale wolę te z kwiatkami "mini" - są łatwiejsze w obsłudze. Poza tym zawsze sobie mieszam w doniczkach, dodaję stokrotki, smagliczkę, lobelię, bakopę, bratki, turki itp. Jedynie niecierpki stawiam po zacienionej stronie domu. Im wystarcza słońce poranne.

PilnujÄ™ :
a) regularnego podlewania, najlepiej wieczorem, po zachodzie słońca i czasami rannego, przed wyjściem do pracy.
b) nawożenia np. biohumusem, co drugie, trzecie podlewanie
c) obrywam przekwitajÄ…ce pÄ…ki.
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post wto, 21 kwi 2009 - 14:07
Post #13

Moje surfinie stoją cały dzień w pełnym słońcu i kwitną aż do pierwszych przymrozków. Ale wolę te z kwiatkami "mini" - są łatwiejsze w obsłudze. Poza tym zawsze sobie mieszam w doniczkach, dodaję stokrotki, smagliczkę, lobelię, bakopę, bratki, turki itp. Jedynie niecierpki stawiam po zacienionej stronie domu. Im wystarcza słońce poranne.

PilnujÄ™ :
a) regularnego podlewania, najlepiej wieczorem, po zachodzie słońca i czasami rannego, przed wyjściem do pracy.
b) nawożenia np. biohumusem, co drugie, trzecie podlewanie
c) obrywam przekwitajÄ…ce pÄ…ki.

--------------------
everybody lies
addera
śro, 22 kwi 2009 - 12:51
CYTAT(Arwena. @ Tue, 21 Apr 2009 - 14:07) *
Jedynie niecierpki stawiam po zacienionej stronie domu. Im wystarcza słońce poranne.



u mnie będą niecierpki, bo balkon po stronie wschodniej raczej
surfinie "załatwiłam" juz kilkakrotnie 37.gif chyba tylko raz mi się udały icon_wink.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post śro, 22 kwi 2009 - 12:51
Post #14

CYTAT(Arwena. @ Tue, 21 Apr 2009 - 14:07) *
Jedynie niecierpki stawiam po zacienionej stronie domu. Im wystarcza słońce poranne.



u mnie będą niecierpki, bo balkon po stronie wschodniej raczej
surfinie "załatwiłam" juz kilkakrotnie 37.gif chyba tylko raz mi się udały icon_wink.gif

--------------------



cydorka
nie, 26 kwi 2009 - 19:21
może się komuś przyda:

Rośliny na balkon słoneczny: aksamitki, begonia stale kwitnąca, bratki, cynie, dimorfoteka, groszek pachnący, kobea pnąca, maciejka, mirt, nagietek lekarski, nemezja, nasturcja, lantana, lewkonia, lawenda, oleander, rezeda wonna, pelargonia, petunia, rozchodniki, rojniki, róże, szałwia błyszcząca, surfinia, złocienie.

Rośliny na balkon zacieniony: barwinek, celosia, begonia bulwiasta, funkia, fuksja, hortensja, heliotrop peruwiański, kropik, miodunka, niecierpek, niezapominajka, powój trójbarwny, wilec purpurowy.

Rośliny na balkon zaciszny: begonie, bakopa, diaskia, nemezja, sufrinie, sanwitalia, uczep, werbena, tytoń ozdobny.

Rośliny na balkon wietrzny: aksamitki, bratki, bukszpan, heliotrop, lobelie, osteospermum, rozchodniki, rojniki, stokrotki, szałwia, trzmielina.

Rośliny pachnące na balkony i tarasy Najbardziej popularną i pachnącą rośliną balkonową jest pelargonia. Cytrynowy zapach liści pelargonii odstrasza insekty. Najpiekniej pachną liście odmian graveolens, veriegatum, fragrans i tomentosum.
Inne rośliny pachnące odpowiednie na balkony i tarasy to goździki prodate, lawenda, szałwia, bazylia i plekantrus, którego liście pachną po deliktnym roztarciu i tojeść z liśćmi o zapachu miętowo-cytrynowym.. Aromat młodych listków szałwi jest mniej intensywny niż roślin dwuletnich.
Krzewy pachnące na balkony i tarasy to róże, oleandry i mirt.


cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post nie, 26 kwi 2009 - 19:21
Post #15

może się komuś przyda:

Rośliny na balkon słoneczny: aksamitki, begonia stale kwitnąca, bratki, cynie, dimorfoteka, groszek pachnący, kobea pnąca, maciejka, mirt, nagietek lekarski, nemezja, nasturcja, lantana, lewkonia, lawenda, oleander, rezeda wonna, pelargonia, petunia, rozchodniki, rojniki, róże, szałwia błyszcząca, surfinia, złocienie.

Rośliny na balkon zacieniony: barwinek, celosia, begonia bulwiasta, funkia, fuksja, hortensja, heliotrop peruwiański, kropik, miodunka, niecierpek, niezapominajka, powój trójbarwny, wilec purpurowy.

Rośliny na balkon zaciszny: begonie, bakopa, diaskia, nemezja, sufrinie, sanwitalia, uczep, werbena, tytoń ozdobny.

Rośliny na balkon wietrzny: aksamitki, bratki, bukszpan, heliotrop, lobelie, osteospermum, rozchodniki, rojniki, stokrotki, szałwia, trzmielina.

Rośliny pachnące na balkony i tarasy Najbardziej popularną i pachnącą rośliną balkonową jest pelargonia. Cytrynowy zapach liści pelargonii odstrasza insekty. Najpiekniej pachną liście odmian graveolens, veriegatum, fragrans i tomentosum.
Inne rośliny pachnące odpowiednie na balkony i tarasy to goździki prodate, lawenda, szałwia, bazylia i plekantrus, którego liście pachną po deliktnym roztarciu i tojeść z liśćmi o zapachu miętowo-cytrynowym.. Aromat młodych listków szałwi jest mniej intensywny niż roślin dwuletnich.
Krzewy pachnące na balkony i tarasy to róże, oleandry i mirt.


cyd
zajka

Go??







post pon, 27 kwi 2009 - 14:50
Post #16

Co do surfinii i petunii to jest tak, że delikatniejsza jest petunia. Najmniejszy deszcz, wiatr i kwiaty robią się poszarpane, brzydkie i czernieją.
Surfinia jest bardzo wytrzymała o ile kupiona oryginalna. Taka roślina jest tworzona w warunkach in vitro, jest czysta od patogenów, co przekłada się na wygląd. Niestety te kupione na bazarach (ba, nawet w wielu sklepach ogrodniczych) są rozmnażane z kawałków pędów, często już są zarażone pleśniami. Dlatego warto kupować oryginalne icon_wink.gif
Oczywiście nie można zapomnieć o podlewaniu (nawet 2x dziennie) i nawożeniu. Warto kupić specjalny nawóz do surfinii i podlewać nim roślinę każdorazowo.
Carrie
wto, 05 maj 2009 - 21:36
CYTAT(cydorka @ Sun, 26 Apr 2009 - 20:21) *
może się komuś przyda:

Rośliny na balkon słoneczny

Rośliny na balkon zacieniony:

Rośliny na balkon zaciszny:
Rośliny na balkon wietrzny:
Rośliny pachnące na balkony i tarasy


a rośliny na balkon wiecznie atakowany przez gołębie???? 32.gif Nie ma???
Jestem totalnie przygnębiona, nie dość,że balkon idiotyczny mam ("żygownik") i tylko 2 podłużne skrzynki udało mi się zamontować to jeszcze moje ukochane kwiay regularnie są mordowane przez gołębie.Kto wymyślił,że te ptaszyska są pod ochroną?Macie jakieś rozwiązania anty-gołębiowe? Borykałyście może z takim czymś? Bo co z tego,że pięknie sobie zaplanuję co posadzę, jak kwiaty nie wytrzymują do środka lata.
Obecnie mam tylko bratki.Wstępnie zniszczone, a jakże.Teraz odżyły i wybujały bo mąż mi skrzynki odrutował - od krawędzi skrzynki do górnej barierki pseudobalkonu druciki poprzeciągał gęsto,żeby ptaki nie lądowały na skrzynkach.
Ale o pelargoniach kaskadowych ( polecam bardzo) mogę zapomnieć.Nie będą miały jak się obwieszać.
A potrafią dotrzeć pędami niemal do okna u sąsiada piętro niżej.
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post wto, 05 maj 2009 - 21:36
Post #17

CYTAT(cydorka @ Sun, 26 Apr 2009 - 20:21) *
może się komuś przyda:

Rośliny na balkon słoneczny

Rośliny na balkon zacieniony:

Rośliny na balkon zaciszny:
Rośliny na balkon wietrzny:
Rośliny pachnące na balkony i tarasy


a rośliny na balkon wiecznie atakowany przez gołębie???? 32.gif Nie ma???
Jestem totalnie przygnębiona, nie dość,że balkon idiotyczny mam ("żygownik") i tylko 2 podłużne skrzynki udało mi się zamontować to jeszcze moje ukochane kwiay regularnie są mordowane przez gołębie.Kto wymyślił,że te ptaszyska są pod ochroną?Macie jakieś rozwiązania anty-gołębiowe? Borykałyście może z takim czymś? Bo co z tego,że pięknie sobie zaplanuję co posadzę, jak kwiaty nie wytrzymują do środka lata.
Obecnie mam tylko bratki.Wstępnie zniszczone, a jakże.Teraz odżyły i wybujały bo mąż mi skrzynki odrutował - od krawędzi skrzynki do górnej barierki pseudobalkonu druciki poprzeciągał gęsto,żeby ptaki nie lądowały na skrzynkach.
Ale o pelargoniach kaskadowych ( polecam bardzo) mogę zapomnieć.Nie będą miały jak się obwieszać.
A potrafią dotrzeć pędami niemal do okna u sąsiada piętro niżej.

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
Gdańszczanka
śro, 03 cze 2009 - 14:59
na razie podczytuję, ale mi się marzy...chciałabym kwiatki. mam duży półokrągły balkon (wschód-południe- zachód) - bardzo nasłoneczniony i bardzo wietrzny.
już nawet mogłabym mieć te pelargonei ale wytrzymaja duzy wiatr??

coś mało wymagającego bym chciała bo ja zapominalska jestem....
Niestety bedę robić w lipcu bo teraz kasy brak
Gdańszczanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,245
Dołączył: nie, 27 maj 07 - 21:29
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 14,590




post śro, 03 cze 2009 - 14:59
Post #18

na razie podczytuję, ale mi się marzy...chciałabym kwiatki. mam duży półokrągły balkon (wschód-południe- zachód) - bardzo nasłoneczniony i bardzo wietrzny.
już nawet mogłabym mieć te pelargonei ale wytrzymaja duzy wiatr??

coś mało wymagającego bym chciała bo ja zapominalska jestem....
Niestety bedę robić w lipcu bo teraz kasy brak

--------------------



zajka

Go??







post śro, 03 cze 2009 - 21:45
Post #19

Pelargonie wytrzymają wiatr. U nas hula właśnie sobie, aż gwiżdże, a pelargonie stoją pięknie icon_smile.gif
Mięta
śro, 13 maj 2020 - 11:23
No wlasnie sama rownież zastanawiam sie nad nowymi roslinami na balkonie...
Mięta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 386
Dołączył: śro, 13 mar 19 - 14:37
Nr użytkownika: 52,823




post śro, 13 maj 2020 - 11:23
Post #20

No wlasnie sama rownież zastanawiam sie nad nowymi roslinami na balkonie...
> balkon w kwiatach, bÄ™dzie jak mi pomożecie
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 14:41
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama