Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Jakie zajęcia pozaprzedszkolne?

> 
Magda.Mała.Mi
czw, 16 sie 2012 - 11:05
Nasza 4letnia córka we wrześniu rozpoczyna przygodę z przedszkolem. W przedszkolu są przeróżne zajęcia dodatkowe. Oczywiście zdecydowaliśmy się na język angielski, ale chcielibyśmy żeby chodziła też na kurs tańca. Niestety przedszkole nie ma w ofercie takich zajęć. W internecie znalazłam wyszukiwarkę zajęć pozalekcyjnych
[usunięte przez moderatora],a tam dużo szkół tańca dla dzieci w jej wieku. Zastanawiam się tylko, czy po całym dniu w przedszkolu będzie miała jeszcze siłę tańczyć. Zajęcia byłyby 2 razy w tygodniu. Co o tym myślicie?
Magda.Mała.Mi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: nie, 08 lis 09 - 11:56
Nr użytkownika: 30,024




post czw, 16 sie 2012 - 11:05
Post #1

Nasza 4letnia córka we wrześniu rozpoczyna przygodę z przedszkolem. W przedszkolu są przeróżne zajęcia dodatkowe. Oczywiście zdecydowaliśmy się na język angielski, ale chcielibyśmy żeby chodziła też na kurs tańca. Niestety przedszkole nie ma w ofercie takich zajęć. W internecie znalazłam wyszukiwarkę zajęć pozalekcyjnych
[usunięte przez moderatora],a tam dużo szkół tańca dla dzieci w jej wieku. Zastanawiam się tylko, czy po całym dniu w przedszkolu będzie miała jeszcze siłę tańczyć. Zajęcia byłyby 2 razy w tygodniu. Co o tym myślicie?
tuLena
czw, 16 sie 2012 - 11:31
a ja myślę, że jakoś mnie nie przekonuje proponowanie wspomnianej wyszukiwarki na tym forum, szczególnie w kontekście podobnego proponowania sprzed kilku dni
tuLena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,192
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 21:22
Nr użytkownika: 15,964




post czw, 16 sie 2012 - 11:31
Post #2

a ja myślę, że jakoś mnie nie przekonuje proponowanie wspomnianej wyszukiwarki na tym forum, szczególnie w kontekście podobnego proponowania sprzed kilku dni

--------------------






literówki mi się mnożą na potęgę- poprawiam co tylko mogę, żeby dało sie przeczytać ;))
z resztÄ… siÄ™ poddajÄ™....
Maciejka
czw, 16 sie 2012 - 21:32
A spróbuj poczekać. Może przedszkole coś jeszcze zaoferuje. Zwykle w przedszkolach pojawiają się dodatkowe oferty za dodatkową opłatą (tańce, balet, karate, komputery etc). Albo na tablicy ogłoszeń w przedszkolu ogłaszają się instytucje specjalizujące się w zajęciach dla małych dzieci. Ja nie jestem zwolenniczką zapisywania tak małych dzieci na zajęcia po przedszkolu. Pół dnia spędzają poza domem. Muszą mieć czas na zwykłe pobycie z mamą i tatą. Na tym etapie wydaje mi się to ważniejsze. No chyba, ze dziecko wraca z przedszkola np. o 13, jest sobie z mamą, a o 17 gdzieś idzie potańczyć. Moje dzieci siedziały w przedszkolu do 16-17. Tam miały angielski, tańce czy karate. A nie, ze starszym w zerówce chodziłam na karate do szkolnego klubu karate, bo bardzo, bardzo chciał, a przedszkole nie oferowało.
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post czw, 16 sie 2012 - 21:32
Post #3

A spróbuj poczekać. Może przedszkole coś jeszcze zaoferuje. Zwykle w przedszkolach pojawiają się dodatkowe oferty za dodatkową opłatą (tańce, balet, karate, komputery etc). Albo na tablicy ogłoszeń w przedszkolu ogłaszają się instytucje specjalizujące się w zajęciach dla małych dzieci. Ja nie jestem zwolenniczką zapisywania tak małych dzieci na zajęcia po przedszkolu. Pół dnia spędzają poza domem. Muszą mieć czas na zwykłe pobycie z mamą i tatą. Na tym etapie wydaje mi się to ważniejsze. No chyba, ze dziecko wraca z przedszkola np. o 13, jest sobie z mamą, a o 17 gdzieś idzie potańczyć. Moje dzieci siedziały w przedszkolu do 16-17. Tam miały angielski, tańce czy karate. A nie, ze starszym w zerówce chodziłam na karate do szkolnego klubu karate, bo bardzo, bardzo chciał, a przedszkole nie oferowało.

--------------------
Maciejka


Maciejka
czw, 16 sie 2012 - 21:34
CYTAT(tuLena @ Thu, 16 Aug 2012 - 12:31) *
a ja myślę, że jakoś mnie nie przekonuje proponowanie wspomnianej wyszukiwarki na tym forum, szczególnie w kontekście podobnego proponowania sprzed kilku dni

O, tuLena, ale jesteÅ› czujna icon_smile.gif
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post czw, 16 sie 2012 - 21:34
Post #4

CYTAT(tuLena @ Thu, 16 Aug 2012 - 12:31) *
a ja myślę, że jakoś mnie nie przekonuje proponowanie wspomnianej wyszukiwarki na tym forum, szczególnie w kontekście podobnego proponowania sprzed kilku dni

O, tuLena, ale jesteÅ› czujna icon_smile.gif

--------------------
Maciejka


emilia82
czw, 23 sie 2012 - 14:54
A czy dodatkowe zajęcia z tańca dla dziecka w wieku 5 lat może być dobrym pomysłem?
emilia82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: czw, 23 sie 12 - 14:48
Nr użytkownika: 40,832




post czw, 23 sie 2012 - 14:54
Post #5

A czy dodatkowe zajęcia z tańca dla dziecka w wieku 5 lat może być dobrym pomysłem?
Gruszka
piÄ…, 24 sie 2012 - 15:17
CYTAT(emilia82 @ Thu, 23 Aug 2012 - 15:54) *
A czy dodatkowe zajęcia z tańca dla dziecka w wieku 5 lat może być dobrym pomysłem?

Nie.




06.gif
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post piÄ…, 24 sie 2012 - 15:17
Post #6

CYTAT(emilia82 @ Thu, 23 Aug 2012 - 15:54) *
A czy dodatkowe zajęcia z tańca dla dziecka w wieku 5 lat może być dobrym pomysłem?

Nie.




06.gif

--------------------
pati.n
śro, 29 sie 2012 - 12:43
CYTAT(Gruszka @ Fri, 24 Aug 2012 - 16:17) *
Nie.
06.gif


Tak icon_smile.gif
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post śro, 29 sie 2012 - 12:43
Post #7

CYTAT(Gruszka @ Fri, 24 Aug 2012 - 16:17) *
Nie.
06.gif


Tak icon_smile.gif

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
katarakta
śro, 29 sie 2012 - 14:28
Z dodatkowych lekcji angielskiego skorzystamy by chociaz osłuchal sie z jezykiem.
Jak skonczy 6 lat i dalej bedzie mial zamilowanie do plywania to zapiszemy na lekcje plywania.
katarakta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 981
Dołączył: nie, 07 lut 10 - 12:22
Nr użytkownika: 31,526




post śro, 29 sie 2012 - 14:28
Post #8

Z dodatkowych lekcji angielskiego skorzystamy by chociaz osłuchal sie z jezykiem.
Jak skonczy 6 lat i dalej bedzie mial zamilowanie do plywania to zapiszemy na lekcje plywania.

--------------------
2007, 2011
henning
śro, 29 sie 2012 - 16:09
Wszystko zależy czy dziecko "dojrzało" już do dodatkowych zajęć i czy ma chęć chodzić na nie. Jeśli dziecko rwie się na dodatkowe zajęcia z tańca - czemu nie. Jeśli jednak to tylko pomysł rodziców i dziecko nie przejawia szczególnego zainteresowania może lepiej odpuścić i poczekać, aż maluch zacznie się czymś pasjonować i wtedy poszukać odpowiednich zajęć icon_smile.gif
henning


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 48
Dołączył: wto, 20 gru 11 - 11:14
Nr użytkownika: 38,783




post śro, 29 sie 2012 - 16:09
Post #9

Wszystko zależy czy dziecko "dojrzało" już do dodatkowych zajęć i czy ma chęć chodzić na nie. Jeśli dziecko rwie się na dodatkowe zajęcia z tańca - czemu nie. Jeśli jednak to tylko pomysł rodziców i dziecko nie przejawia szczególnego zainteresowania może lepiej odpuścić i poczekać, aż maluch zacznie się czymś pasjonować i wtedy poszukać odpowiednich zajęć icon_smile.gif
Gruszka
śro, 29 sie 2012 - 16:24
Wszystko zależy od tego, czy autorka wątku w ogóle zainteresowana jest odpowiedziamy na swoje pytanie. Najwyraźniej zapomniała wkleić w kolejnej wiadomości radosnej informacji, że znalazła juz świetne zajęcia i podaje link.
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post śro, 29 sie 2012 - 16:24
Post #10

Wszystko zależy od tego, czy autorka wątku w ogóle zainteresowana jest odpowiedziamy na swoje pytanie. Najwyraźniej zapomniała wkleić w kolejnej wiadomości radosnej informacji, że znalazła juz świetne zajęcia i podaje link.

--------------------
grubassek:)
wto, 04 wrz 2012 - 21:23
CYTAT(henning @ Wed, 29 Aug 2012 - 17:09) *
Wszystko zależy czy dziecko "dojrzało" już do dodatkowych zajęć i czy ma chęć chodzić na nie. Jeśli dziecko rwie się na dodatkowe zajęcia z tańca - czemu nie. Jeśli jednak to tylko pomysł rodziców i dziecko nie przejawia szczególnego zainteresowania może lepiej odpuścić i poczekać, aż maluch zacznie się czymś pasjonować i wtedy poszukać odpowiednich zajęć icon_smile.gif

dokladnie o tym samym pomyślałam ...popieram w 100% tą wypowiedź...
najbardziej przeraża mnie to co zaobserwowałam na ostatnim zebraniu w przedszkolu- wyścig i rywalizacja- ale wśród rodziców... a w wieku poźniejszym przejdzie to na dziieci.... żal
dzieci nie potrafią jeszcze wymawiac słów w języku polskim ale angielski musi być, do tego taniec 4 razy w tygodniu, akrobatyka, karate, basen- zero dzieciństwa, zero wolnego czasu....
grubassek:)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 14:03
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 18,200




post wto, 04 wrz 2012 - 21:23
Post #11

CYTAT(henning @ Wed, 29 Aug 2012 - 17:09) *
Wszystko zależy czy dziecko "dojrzało" już do dodatkowych zajęć i czy ma chęć chodzić na nie. Jeśli dziecko rwie się na dodatkowe zajęcia z tańca - czemu nie. Jeśli jednak to tylko pomysł rodziców i dziecko nie przejawia szczególnego zainteresowania może lepiej odpuścić i poczekać, aż maluch zacznie się czymś pasjonować i wtedy poszukać odpowiednich zajęć icon_smile.gif

dokladnie o tym samym pomyślałam ...popieram w 100% tą wypowiedź...
najbardziej przeraża mnie to co zaobserwowałam na ostatnim zebraniu w przedszkolu- wyścig i rywalizacja- ale wśród rodziców... a w wieku poźniejszym przejdzie to na dziieci.... żal
dzieci nie potrafią jeszcze wymawiac słów w języku polskim ale angielski musi być, do tego taniec 4 razy w tygodniu, akrobatyka, karate, basen- zero dzieciństwa, zero wolnego czasu....

--------------------
wiktore
śro, 12 wrz 2012 - 08:26
Ja widzę, ze 2 razy w tygodniu to maks pozalekcyjnych zajęc dla dziecka w zerówce. W przypadku 4 latka pewnie bym się nie zdecydowała- ewentualnie raz w tygodniu.
wiktore


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,543
Dołączył: czw, 29 gru 05 - 19:07
Nr użytkownika: 4,401




post śro, 12 wrz 2012 - 08:26
Post #12

Ja widzę, ze 2 razy w tygodniu to maks pozalekcyjnych zajęc dla dziecka w zerówce. W przypadku 4 latka pewnie bym się nie zdecydowała- ewentualnie raz w tygodniu.
Julcia_
czw, 13 wrz 2012 - 13:00
w 100% zgadzam sie z MaciejkÄ…
zalezy jak długo dziecko w przedszkolu jest
mój 4-latek jest do 14.00 wraca odpoczywa(lezy, nieraz uśnie0 i nei bardoz aja mam siłę a on juz wcale na dodatkowe zajecia raz w tygodniu zbierzemy się na basen i to max i z mamą
samemu na zajęcia na pewno bym go nie puściła -zbyt zmęczony i tęsknie za nim
pozatym ma tyle zajęć/atrakcji a przedszkolu, nawet bez dodatkowych zajęć, ze chyba na tak małe dziecko starczy
chyba ze np jest wielkim miłośnikiem tańca ..pytany chce iść na kurs(rozumie o co w kursie chodzi) to bym się zastanowiła
Maciej bardoz chce chodzić na basen, sam się dopomina to chodzimy mimo zmęczenia-wraca i kładzie się spać
Julcia_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,003
Dołączył: śro, 13 lut 08 - 10:39
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 18,172

GG:


post czw, 13 wrz 2012 - 13:00
Post #13

w 100% zgadzam sie z MaciejkÄ…
zalezy jak długo dziecko w przedszkolu jest
mój 4-latek jest do 14.00 wraca odpoczywa(lezy, nieraz uśnie0 i nei bardoz aja mam siłę a on juz wcale na dodatkowe zajecia raz w tygodniu zbierzemy się na basen i to max i z mamą
samemu na zajęcia na pewno bym go nie puściła -zbyt zmęczony i tęsknie za nim
pozatym ma tyle zajęć/atrakcji a przedszkolu, nawet bez dodatkowych zajęć, ze chyba na tak małe dziecko starczy
chyba ze np jest wielkim miłośnikiem tańca ..pytany chce iść na kurs(rozumie o co w kursie chodzi) to bym się zastanowiła
Maciej bardoz chce chodzić na basen, sam się dopomina to chodzimy mimo zmęczenia-wraca i kładzie się spać

--------------------


Agnes84
śro, 19 wrz 2012 - 11:50
Amelka ma w przedszkolu rytmikę, angielski i zajęcia z logopedą (grupowe).
Jutro po południu idziemy na próbne zajęcia Socatots. Miala któraś z Was okazję uczestniczyć?
Agnes84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,127
Dołączył: śro, 08 wrz 10 - 20:28
SkÄ…d: Bydgoszcz City
Nr użytkownika: 34,233

GG:


post śro, 19 wrz 2012 - 11:50
Post #14

Amelka ma w przedszkolu rytmikę, angielski i zajęcia z logopedą (grupowe).
Jutro po południu idziemy na próbne zajęcia Socatots. Miala któraś z Was okazję uczestniczyć?

--------------------
Amelia 2010r.
an.tośka
śro, 19 wrz 2012 - 13:20
K. w przedszkolu ma rytmikę, gimnastykę korekcyjną, od paź. będą zajęcia logopedyczne.
Wczoraj była lekcja pokazowa zajęć z piłką - "przedszkoliada", K był zachwycony więc go zapisałam. Z tego co znalazłam w necie to cos podobnego jak socatots.
an.tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,547
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 13:07
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,803

GG:


post śro, 19 wrz 2012 - 13:20
Post #15

K. w przedszkolu ma rytmikę, gimnastykę korekcyjną, od paź. będą zajęcia logopedyczne.
Wczoraj była lekcja pokazowa zajęć z piłką - "przedszkoliada", K był zachwycony więc go zapisałam. Z tego co znalazłam w necie to cos podobnego jak socatots.

--------------------


Hermia
śro, 19 wrz 2012 - 20:26
Lu ma w czesnym angielski codziennie, gimnastykę korekcyjną, rytmikę dwa razy w tygodniu, zajęcia z logopedą. Dodatkowo: taniec, szachy, basen, skrzypce. Zobaczymy co się wykruszy, chwilowo zapisał się na wszystko.
Hermia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,271
Dołączył: sob, 26 maj 07 - 14:32
SkÄ…d: okolice Krakowa
Nr użytkownika: 14,565




post śro, 19 wrz 2012 - 20:26
Post #16

Lu ma w czesnym angielski codziennie, gimnastykę korekcyjną, rytmikę dwa razy w tygodniu, zajęcia z logopedą. Dodatkowo: taniec, szachy, basen, skrzypce. Zobaczymy co się wykruszy, chwilowo zapisał się na wszystko.

--------------------


Pecia
śro, 19 wrz 2012 - 20:40
Zuza tez zapisywała się na wszystko uwielbiala różne zajęcia, ale nie chodziła nigdzie poza przedszkole (wszystko w ramach godzin w przedszkolu)
Natomiast Jasiek nie znosił żadnych zajęć dodatkowych
Trzeba obserwować dziecko, każde jest inne

Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post śro, 19 wrz 2012 - 20:40
Post #17

Zuza tez zapisywała się na wszystko uwielbiala różne zajęcia, ale nie chodziła nigdzie poza przedszkole (wszystko w ramach godzin w przedszkolu)
Natomiast Jasiek nie znosił żadnych zajęć dodatkowych
Trzeba obserwować dziecko, każde jest inne



--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
Agula9
piÄ…, 21 wrz 2012 - 17:20
U nas w przedszkolu w czasie pobytu jest tylko rytmika dla malców, dla 5-6-cio latków jeszcze angielski.
Dodatkowo oferują po 14-tej angielski, tańce, karate, plastyka, coś z historii dla dzieci i jeszcze jedne zajęcia (nie pamietam). Ja zdecyowałam się jak narazie tylko na angielski 2 razy w tyg po 30 min. Moja corcia ma 3 latka i umie po Polsku i sporo słówek po Angielsku też więc nie wiedzę problemu, żeby chodziła. Te zajęcia to nauka przez zabawę to chyba się nie namęczy a zawsze w ucho coś wpadnie icon_smile.gif
Resztę odpuszczam bo też uważam, że to by było za wiele. Dowozić jeszcze gdzieś popołudniami tez nie chcę bo musimy się nacieszyć sobą i sil brak.
Agula9


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,589
Dołączył: czw, 15 mar 12 - 21:35
SkÄ…d: CK
Nr użytkownika: 39,777




post piÄ…, 21 wrz 2012 - 17:20
Post #18

U nas w przedszkolu w czasie pobytu jest tylko rytmika dla malców, dla 5-6-cio latków jeszcze angielski.
Dodatkowo oferują po 14-tej angielski, tańce, karate, plastyka, coś z historii dla dzieci i jeszcze jedne zajęcia (nie pamietam). Ja zdecyowałam się jak narazie tylko na angielski 2 razy w tyg po 30 min. Moja corcia ma 3 latka i umie po Polsku i sporo słówek po Angielsku też więc nie wiedzę problemu, żeby chodziła. Te zajęcia to nauka przez zabawę to chyba się nie namęczy a zawsze w ucho coś wpadnie icon_smile.gif
Resztę odpuszczam bo też uważam, że to by było za wiele. Dowozić jeszcze gdzieś popołudniami tez nie chcę bo musimy się nacieszyć sobą i sil brak.

--------------------

Agnes84
piÄ…, 21 wrz 2012 - 17:48
Byłyśmy wczoraj na Socatots- rewelacja! Będziemy chodzić icon_smile.gif Amela zachwycona, zaskoczyła mnie że tak chętnie i praktycznie od wejścia uczestniczyła we wszystkim.

Agnes84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,127
Dołączył: śro, 08 wrz 10 - 20:28
SkÄ…d: Bydgoszcz City
Nr użytkownika: 34,233

GG:


post piÄ…, 21 wrz 2012 - 17:48
Post #19

Byłyśmy wczoraj na Socatots- rewelacja! Będziemy chodzić icon_smile.gif Amela zachwycona, zaskoczyła mnie że tak chętnie i praktycznie od wejścia uczestniczyła we wszystkim.



--------------------
Amelia 2010r.
Julcia_
wto, 25 wrz 2012 - 12:50
czyli tak jak piszemy -wszytko zalezy do dziecka

w końcu to dla niego te zajęcia i ono chodzi 08.gif
Julcia_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,003
Dołączył: śro, 13 lut 08 - 10:39
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 18,172

GG:


post wto, 25 wrz 2012 - 12:50
Post #20

czyli tak jak piszemy -wszytko zalezy do dziecka

w końcu to dla niego te zajęcia i ono chodzi 08.gif

--------------------


> Jakie zajÄ™cia pozaprzedszkolne?
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 12:31
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama