Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

okna

, a właściwie firanki, zasłonki i karnisze
> , a wÅ‚aÅ›ciwie firanki, zasÅ‚onki i karnisze
agak
sob, 17 paź 2009 - 21:14
Remontujemy dom i nadszedł czas na założenie karniszy, firanek, zasłonek i takich tam. Totalnie nie mam pomysłów. Może pokażecie swoje okna i coś mi się rozjaśni. Potrzebuję pomysły na okna + drzwi balkonowe i na zwykłe pokojowe.
Na co zwrócić uwagę, żeby to było łatwe w użytkowaniu i praniu.
O co chodzi z taśmami?
Jakie karnisze polecacie?
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post sob, 17 paź 2009 - 21:14
Post #1

Remontujemy dom i nadszedł czas na założenie karniszy, firanek, zasłonek i takich tam. Totalnie nie mam pomysłów. Może pokażecie swoje okna i coś mi się rozjaśni. Potrzebuję pomysły na okna + drzwi balkonowe i na zwykłe pokojowe.
Na co zwrócić uwagę, żeby to było łatwe w użytkowaniu i praniu.
O co chodzi z taśmami?
Jakie karnisze polecacie?


--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

renata19750702
pon, 19 paź 2009 - 07:55
Agak, a jaki styl?
Bardzo dużo wzorów jest na stronach wykonawców - można coś podpatrzeć, np. https://www.finezja.pl/galeria.html

Co do taśm, to wszywa się je od razu w firankę lub zasłonę i w zależności od formy marszczenia taśmy uzyskuje się ślicznie, równo pomarszczoną firaneczkę na okno icon_smile.gif

Ten post edytował renata19750702 pon, 19 paź 2009 - 08:00
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
SkÄ…d: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post pon, 19 paź 2009 - 07:55
Post #2

Agak, a jaki styl?
Bardzo dużo wzorów jest na stronach wykonawców - można coś podpatrzeć, np. https://www.finezja.pl/galeria.html

Co do taśm, to wszywa się je od razu w firankę lub zasłonę i w zależności od formy marszczenia taśmy uzyskuje się ślicznie, równo pomarszczoną firaneczkę na okno icon_smile.gif

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
agak
pon, 19 paź 2009 - 10:13
Myślę o czymś klasycznym. Najważniejsze, żeby było praktyczne. Siedziałam w weekend n necie i przeglądałam oferty.
Zastanawiam siÄ™ nad czymÅ› takim ale nei wiem jak to w praktyce siÄ™ sprawdza.
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post pon, 19 paź 2009 - 10:13
Post #3

Myślę o czymś klasycznym. Najważniejsze, żeby było praktyczne. Siedziałam w weekend n necie i przeglądałam oferty.
Zastanawiam siÄ™ nad czymÅ› takim ale nei wiem jak to w praktyce siÄ™ sprawdza.


--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

renata19750702
pon, 19 paź 2009 - 10:32
Do tego taśmy nie trzeba, bo firanka ma na końcu taki tunel, który nakłada się na drążek. Co do podziału tej firaneczki przy oknie balkonowym, to pewnie dobre rozwiązanie. Ja takich nie mam, więc tylko gdybam. Mam za to ciężkie story, które kocham z racji staroświeckiego gustu?, ale które są przy oknach balkonowych szalenie niepraktyczne. Tak samo niepraktyczne są firanki woalowe, które niestety trzeba prasować po praniu.
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
SkÄ…d: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post pon, 19 paź 2009 - 10:32
Post #4

Do tego taśmy nie trzeba, bo firanka ma na końcu taki tunel, który nakłada się na drążek. Co do podziału tej firaneczki przy oknie balkonowym, to pewnie dobre rozwiązanie. Ja takich nie mam, więc tylko gdybam. Mam za to ciężkie story, które kocham z racji staroświeckiego gustu?, ale które są przy oknach balkonowych szalenie niepraktyczne. Tak samo niepraktyczne są firanki woalowe, które niestety trzeba prasować po praniu.

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
Ammm
pon, 26 paź 2009 - 10:31
Ja mam takie rozwiązanie w pokoju dzieci i jest takie sobie - firanki się ciężko przesuwają (może po prostu mam za wąskie te tunele).
Za to wizualnie podobnie wyglądają, a w użytkowaniu są praktyczniejsze (IMO) zasłony panelowe, które jeżdżą po szynie przymocowanej do sufitu. Jażdy panel ma osobny tor, można jej przesuwać niezależnie. Ja mam szynę 2 razy dłuższą niż okno i mogę zasłony przesunąć na ścianę obok odsłaniając drzwi balkonowe. Nie wiem, czy jasne się wypowiedziałam, jak nie, to mogę cyknąć fotkę i wstawić.

PS. Ktoś miał fantazję wstawiając taki widok za oknem icon_wink.gif))
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post pon, 26 paź 2009 - 10:31
Post #5

Ja mam takie rozwiązanie w pokoju dzieci i jest takie sobie - firanki się ciężko przesuwają (może po prostu mam za wąskie te tunele).
Za to wizualnie podobnie wyglądają, a w użytkowaniu są praktyczniejsze (IMO) zasłony panelowe, które jeżdżą po szynie przymocowanej do sufitu. Jażdy panel ma osobny tor, można jej przesuwać niezależnie. Ja mam szynę 2 razy dłuższą niż okno i mogę zasłony przesunąć na ścianę obok odsłaniając drzwi balkonowe. Nie wiem, czy jasne się wypowiedziałam, jak nie, to mogę cyknąć fotkę i wstawić.

PS. Ktoś miał fantazję wstawiając taki widok za oknem icon_wink.gif))


--------------------

agak
pon, 26 paź 2009 - 10:52
CYTAT(Ammm @ Mon, 26 Oct 2009 - 10:31) *
Nie wiem, czy jasne się wypowiedziałam, jak nie, to mogę cyknąć fotkę i wstawić.

PS. Ktoś miał fantazję wstawiając taki widok za oknem icon_wink.gif))


Chętnie zdjęcie obejrzę.

Też na konie zwróciłam uwagę, tylko skąd ja taki plakat wezmę. icon_wink.gif

Ma ktoÅ› makarony?
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post pon, 26 paź 2009 - 10:52
Post #6

CYTAT(Ammm @ Mon, 26 Oct 2009 - 10:31) *
Nie wiem, czy jasne się wypowiedziałam, jak nie, to mogę cyknąć fotkę i wstawić.

PS. Ktoś miał fantazję wstawiając taki widok za oknem icon_wink.gif))


Chętnie zdjęcie obejrzę.

Też na konie zwróciłam uwagę, tylko skąd ja taki plakat wezmę. icon_wink.gif

Ma ktoÅ› makarony?


--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

Macio

Go??







post pon, 26 paź 2009 - 18:15
Post #7

Moi znajomi mieli, wywalili, mają teraz zasłony upięte z firankami. Dość tradycyjnie. U dzieci rzymskie rolety.
Ammm
pon, 26 paź 2009 - 21:39
Zatem wygląda to tak (kolejność paneli można zmieniać:




Można je zsunąć w 1 (jeden się chowa za drugim):



Albo przesunąć na ścianę:



(można też oczywiście jako 1 ale już nie wrzucam zdjęcia, bo to chyba łatwo sobie wyobrazić).

Panele na górze przyczepione są do specjalnych listew na rzep, więc łatwo się je zdejmuje do prania (nie trzeba ściągać karnisza, tak jak w rozwiązaniu pokazanym przez Ciebie) na dole mają metalowy obciążnik, żeby równo wisiały.

Edit:
Acha, makarony ma moja sąsiadka, nasza pani od firanek też mnie na nie namawiała, ale mężowi memu się toto nie podoba. Sąsiadka jest zadowolona, pani od firanek mówi, że są bardzo łatwe w utrzymaniu, ale odradzała te tanie z supermarketów, bo ponoć po praniu zaczynają się strzępić. Ona poleca firmę ADO, ale one są dość drogie o ile dobrze pamiętam.

Ten post edytował Ammm pon, 26 paź 2009 - 21:43
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post pon, 26 paź 2009 - 21:39
Post #8

Zatem wygląda to tak (kolejność paneli można zmieniać:




Można je zsunąć w 1 (jeden się chowa za drugim):



Albo przesunąć na ścianę:



(można też oczywiście jako 1 ale już nie wrzucam zdjęcia, bo to chyba łatwo sobie wyobrazić).

Panele na górze przyczepione są do specjalnych listew na rzep, więc łatwo się je zdejmuje do prania (nie trzeba ściągać karnisza, tak jak w rozwiązaniu pokazanym przez Ciebie) na dole mają metalowy obciążnik, żeby równo wisiały.

Edit:
Acha, makarony ma moja sąsiadka, nasza pani od firanek też mnie na nie namawiała, ale mężowi memu się toto nie podoba. Sąsiadka jest zadowolona, pani od firanek mówi, że są bardzo łatwe w utrzymaniu, ale odradzała te tanie z supermarketów, bo ponoć po praniu zaczynają się strzępić. Ona poleca firmę ADO, ale one są dość drogie o ile dobrze pamiętam.

--------------------

Ulinka
pon, 26 paź 2009 - 22:26
Ja zaczerpnęłam swoje inspiracje z tej stronki
https://forum.muratordom.pl/dekoracja-okna,t26639.htm
Na którejś stronie są i moje rolety w salonie, ale nie pamiętam na której 37.gif
Ulinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: sob, 08 sty 05 - 14:21
SkÄ…d: z nad morza
Nr użytkownika: 2,505

GG:


post pon, 26 paź 2009 - 22:26
Post #9

Ja zaczerpnęłam swoje inspiracje z tej stronki
https://forum.muratordom.pl/dekoracja-okna,t26639.htm
Na którejś stronie są i moje rolety w salonie, ale nie pamiętam na której 37.gif

--------------------


i



agabr
czw, 29 paź 2009 - 11:41
Agak mozesz miec problem z konmi w galopie za oknem icon_wink.gif.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 29 paź 2009 - 11:41
Post #10

Agak mozesz miec problem z konmi w galopie za oknem icon_wink.gif.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
ciao
pią, 30 paź 2009 - 14:12
Ammmja z utesknieniem czekam na zdjecia Twoich wnetrz,zniknelas nam na listopadziakach 32.gif
ciao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,908
Dołączył: czw, 27 sty 05 - 18:23
SkÄ…d: Krakow
Nr użytkownika: 2,595




post pią, 30 paź 2009 - 14:12
Post #11

Ammmja z utesknieniem czekam na zdjecia Twoich wnetrz,zniknelas nam na listopadziakach 32.gif

--------------------
Brak polskich literowek
agak
sob, 31 paź 2009 - 09:07
CYTAT(agabr @ Thu, 29 Oct 2009 - 11:41) *
Agak mozesz miec problem z konmi w galopie za oknem icon_wink.gif.b

Mam kota w galopie, musi wystarczyć. icon_wink.gif

agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post sob, 31 paź 2009 - 09:07
Post #12

CYTAT(agabr @ Thu, 29 Oct 2009 - 11:41) *
Agak mozesz miec problem z konmi w galopie za oknem icon_wink.gif.b

Mam kota w galopie, musi wystarczyć. icon_wink.gif



--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

mateczka115
śro, 18 lis 2009 - 16:13
A ja mam problem z oknem w jadalni. Nie mam pomysłu jak go rozwiązać. Okno zakręca. Niestety część boczna jest bardzo krótka ok. 25 cm. Nie wiem jakie rozwiazanie byloby najlepsze. Karnisz ciężko będzie zrobić no i z roletami tez nie będzie to dobrze wyglądać. Poradźcie coś.
mateczka115


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: śro, 07 paź 09 - 15:56
Nr użytkownika: 29,456




post śro, 18 lis 2009 - 16:13
Post #13

A ja mam problem z oknem w jadalni. Nie mam pomysłu jak go rozwiązać. Okno zakręca. Niestety część boczna jest bardzo krótka ok. 25 cm. Nie wiem jakie rozwiazanie byloby najlepsze. Karnisz ciężko będzie zrobić no i z roletami tez nie będzie to dobrze wyglądać. Poradźcie coś.
Ryjek
sob, 21 lis 2009 - 14:25
Ja ma w salonie połączonym z kuchnia te oto roletki icon_smile.gif
https://www.zarzecka.pl/sklep/src/shop/szcz...;product_id=185
Mam 4 okna. Ludzią bardzo się podobają te inne firanki icon_smile.gif W sypialni mam inne firanki jakby połówki moge cyknac zdjęcie, a u syncia podobne jak w kuchni ale dzieciece lub rzymska na zmianę icon_smile.gif Poza tym na oknach mam rolety bordowe icon_smile.gif
Ryjek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,888
Dołączył: śro, 14 cze 06 - 15:10
SkÄ…d: Bogatynia
Nr użytkownika: 6,265

GG:


post sob, 21 lis 2009 - 14:25
Post #14

Ja ma w salonie połączonym z kuchnia te oto roletki icon_smile.gif
https://www.zarzecka.pl/sklep/src/shop/szcz...;product_id=185
Mam 4 okna. Ludzią bardzo się podobają te inne firanki icon_smile.gif W sypialni mam inne firanki jakby połówki moge cyknac zdjęcie, a u syncia podobne jak w kuchni ale dzieciece lub rzymska na zmianę icon_smile.gif Poza tym na oknach mam rolety bordowe icon_smile.gif

--------------------
Ryjek





Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 29 cze 2017 - 12:30
Post #15

Jakie karnisze polecacie? Kupuje siÄ™ teraz drewniane czy metalowe?
Marko0
śro, 22 sty 2020 - 14:16
Uważam, że karnisze musisz dopasować do swojego mieszkania. Do większości lokali i wystrojów pasują karnisze metalowe, natomiast karnisze drewniany nie będzie dobrze wyglądał w nowoczesnym wnętrzu. Podczas decyzji możesz doradzić się rodziny lub przyjaciół a nawet sprzedawcy w sklepie. Na stronie https://www.swiatfiranzaslon.pl/zaslony/ możesz kupić akcesoria do aranżacji okien. Na stronie znajdziesz również pomysły jak ciekawie można udekorować okna za pomocą firan i zasłon.
Marko0


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: pon, 04 kwi 16 - 14:53
Nr użytkownika: 47,361




post śro, 22 sty 2020 - 14:16
Post #16

Uważam, że karnisze musisz dopasować do swojego mieszkania. Do większości lokali i wystrojów pasują karnisze metalowe, natomiast karnisze drewniany nie będzie dobrze wyglądał w nowoczesnym wnętrzu. Podczas decyzji możesz doradzić się rodziny lub przyjaciół a nawet sprzedawcy w sklepie. Na stronie https://www.swiatfiranzaslon.pl/zaslony/ możesz kupić akcesoria do aranżacji okien. Na stronie znajdziesz również pomysły jak ciekawie można udekorować okna za pomocą firan i zasłon.
> okna, a wÅ‚aÅ›ciwie firanki, zasÅ‚onki i karnisze
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 00:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama