Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
9 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Rocznik 89 i młodsze

> 
Eta
pon, 23 lut 2009 - 13:47
ooo kochana, nawet polskie prawo dopuszcza małżeństwo w wieku 16 lat za zgodą rodziców. Poza tym o pedofilii jest mowa w przypadku związku z małoletnim poziżej 15 lat.
Poza tym Kamcia czuję się dobrze ze swoim macierzyństwem i co, powiesz jej że to nienormalne że jest matką.
Szybko, ale co do tego co jest a co nie jest normalne to bym się w takiej kwestii nie wypowiadałam.

A co do mierzenia swoją miarą, to obudź się kobieto, robisz to w co drugim wątku, osądzasz i jedziesz po innych a na dodatek uważasz, że masz do tego prawo.
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post pon, 23 lut 2009 - 13:47
Post #21

ooo kochana, nawet polskie prawo dopuszcza małżeństwo w wieku 16 lat za zgodą rodziców. Poza tym o pedofilii jest mowa w przypadku związku z małoletnim poziżej 15 lat.
Poza tym Kamcia czuję się dobrze ze swoim macierzyństwem i co, powiesz jej że to nienormalne że jest matką.
Szybko, ale co do tego co jest a co nie jest normalne to bym się w takiej kwestii nie wypowiadałam.

A co do mierzenia swoją miarą, to obudź się kobieto, robisz to w co drugim wątku, osądzasz i jedziesz po innych a na dodatek uważasz, że masz do tego prawo.

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
Kamcia_

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 14:57
Post #22

oliweczka27 czy ja cię prosiłam o to by mnie osądzać?
Zastanów się na drugi raz zanim coś powiesz, bo to co napisałaś bardzo mnie dotknęło.. 41.gif 41.gif

Dla mnie kolejność nie ma znaczenia.. na szkołę jest czas zawsze.
Poza tym to było już prawie 3 lata temu.. I co? Jakoś żyje nam się bardzo dobrze, dziecku nic nie brakuje!
Co cie to w ogóle obchodzi co ja robię ze swoim życiem? I chociaż miałam 16 lat na pewno nie byłam dzieckiem.. życie zmusiło mnie do szybszego dorośnięcia.. Nic o mnie nie wiesz a snujesz takie osądy..
Odezwała się.. diabel.gif

A ten tekst, że zalatuje ci to pedofilią to już całkowite przegięcie..

Dzięki ci bardzo.. 41.gif
Gruszka
pon, 23 lut 2009 - 15:25
Oliweczka, weź Ty się babo opamiętaj. Ja już momentami mam dośc Twojego tępego i ograniczonego moralizatorstwa. Nie znasz Kamci, nic o niej nie wiesz - weź idź się pooburzac gdzie indziej.
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post pon, 23 lut 2009 - 15:25
Post #23

Oliweczka, weź Ty się babo opamiętaj. Ja już momentami mam dośc Twojego tępego i ograniczonego moralizatorstwa. Nie znasz Kamci, nic o niej nie wiesz - weź idź się pooburzac gdzie indziej.

--------------------
A.L.

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 15:51
Post #24

kamcia ja np osadzac Cie nie chce, ciesze sie ze Ci sie w zyciu uolozlo i zycze jak najlepiej.
Ale zdanie mam podobne jak Oliweczka, 16 lat to nie jest czas na planowanie potomstwa. I tez uwazam ze najpierw szkola, praca a dziecko potem.
Eta
pon, 23 lut 2009 - 15:53
Asia, ale tu nie chodzi o to, że Kamcia ciążę planuje, ona ma już dziecko i takie gadanie nie ma już sensu.
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post pon, 23 lut 2009 - 15:53
Post #25

Asia, ale tu nie chodzi o to, że Kamcia ciążę planuje, ona ma już dziecko i takie gadanie nie ma już sensu.

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
Macio

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 15:59
Post #26

Oliweczko każdy jest kowalem własnego losu. Ty niestety (mam podobne zdanie jak Eta) mierzysz wszystkich swoją miarą. Np. co do kwestii posiadania kolejnego dziecka. Ja szanuję to, że Ty jak top powiedziałaś "pieluchom mówię nie" i ok. Masz jedną córkę. A Ty szanuj to, że ludzie dokonują swoich wyborów. Wszak jako pedagog nie powinnaś takich poglądów wygłaszać.
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 16:04
Post #27

CYTAT(A.L. @ Mon, 23 Feb 2009 - 13:51) *
kamcia ja np osadzac Cie nie chce, ciesze sie ze Ci sie w zyciu uolozlo i zycze jak najlepiej.
Ale zdanie mam podobne jak Oliweczka, 16 lat to nie jest czas na planowanie potomstwa. I tez uwazam ze najpierw szkola, praca a dziecko potem.

Też tak uważam. Zresztą Polskie prawo pozwala na opiekę nad dzieckiem dopiero osobie pełnoletniej.
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 16:06
Post #28

CYTAT(Macio @ Mon, 23 Feb 2009 - 13:59) *
Oliweczko każdy jest kowalem własnego losu. Ty niestety (mam podobne zdanie jak Eta) mierzysz wszystkich swoją miarą. Np. co do kwestii posiadania kolejnego dziecka. Ja szanuję to, że Ty jak top powiedziałaś "pieluchom mówię nie" i ok. Masz jedną córkę. A Ty szanuj to, że ludzie dokonują swoich wyborów. Wszak jako pedagog nie powinnaś takich poglądów wygłaszać.

No Macio ale jako pedagog właśnie Oliweczka ma prawo, a może wręcz obowiązek mówić o tym, że 16 lat to nie jest najlepszy czas na planowanie dziecka, bo samemu się jest jeszcze dzieckiem.
cytryna
pon, 23 lut 2009 - 16:09
Każdy ma prawo do planowania swego życia wg własnego pomysłu. Czasem ludzie nie dojrzewają nigdy. A co do Ciebie Oliweczko, to jak na pedagoga (nauczyciela?) to przejawiasz zaskakujący brak czytania tekstu ze zrozumieniem.
cytryna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 686
Dołączył: sob, 16 sie 08 - 22:34
Nr użytkownika: 21,242




post pon, 23 lut 2009 - 16:09
Post #29

Każdy ma prawo do planowania swego życia wg własnego pomysłu. Czasem ludzie nie dojrzewają nigdy. A co do Ciebie Oliweczko, to jak na pedagoga (nauczyciela?) to przejawiasz zaskakujący brak czytania tekstu ze zrozumieniem.

--------------------


Macio

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 16:12
Post #30

CYTAT(jully @ Mon, 23 Feb 2009 - 15:06) *
No Macio ale jako pedagog właśnie Oliweczka ma prawo, a może wręcz obowiązek mówić o tym, że 16 lat to nie jest najlepszy czas na planowanie dziecka, bo samemu się jest jeszcze dzieckiem.

Nie Jully nie o to mi chodziło. Nie ma prawa jako pedagog osądzać matki, która już ma dziecko, niezależnie od wieku w jakim je urodziła. Ja nie twierdzę, ze wiek lat 16 to odpowiedni wiek na posiadanie czy planowanie dziecka .No umówmy się nie jest odpowiedni. Ale Kamcia jest już matką i to od 3 lat. Zatem osądzanie jej moim zdaniem jest nie na miejscu. I nie w taki sposób.
Jako pedagog ma prawo powiedzieć tak młodej osobie, która rozważa starania się o dziecko lub się stara. Natomiast krytykowanie w taki sposób przeze mnie zostało odebrane jako "podcinanie skrzydeł". Bo Kamcia jest! matką, uczy się i myślę, że stara wychować dobrze swoje dziecko.
I każdy dojrzewa w innym wieku. Ja mając lat 17 musiałam stać się dorosłą osobą. Bynajmniej nie byłam w ciąży ani dziecka nie planowałam. Ale musiałam podjąć wiele ważnych decyzji, o których wiedziałam tyle, że będą rzutowały na całe moje dorosłe życie. Mam nadzieję, że w miarę jasno się wyraziłam, na tym etapie czuje się odmóżdżona 29.gif
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 16:26
Post #31

Ale Oliweczka napisała, że nieodpowiedzialnością jest staranie się o dziecko w tym wieku, a nie że mama która ma 16 lat jest jakaś tam. Ja również uważam, że nieodpowiedzialne jest staranie się o dziecko w tak młodym wieku ( w którym podkreślam jeszcze raz matka nie może być prawnym opiekunem swojego dziecka)
Macio

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 16:30
Post #32

CYTAT(jully @ Mon, 23 Feb 2009 - 15:26) *
Ale Oliweczka napisała, że nieodpowiedzialnością jest staranie się o dziecko w tym wieku, a nie że mama która ma 16 lat jest jakaś tam. Ja również uważam, że nieodpowiedzialne jest staranie się o dziecko w tak młodym wieku ( w którym podkreślam jeszcze raz matka nie może być prawnym opiekunem swojego dziecka)

No widzisz ja inaczej zinterpretowałam jej wypowiedź.
Być może mylnie.
agabr
pon, 23 lut 2009 - 16:36
CYTAT(jully @ Mon, 23 Feb 2009 - 15:06) *
No Macio ale jako pedagog właśnie Oliweczka ma prawo, a może wręcz obowiązek mówić o tym, że 16 lat to nie jest najlepszy czas na planowanie dziecka, bo samemu się jest jeszcze dzieckiem.

Zdecydowanie podpisuje sie pod Jully , i mysle ze z poprawnoscia polityczna bardzo latwo przegiac .Tak zdecydowanie niezaleznie od stopnia dojrzalosci emocjonalnej -szesnascie lat to jest sie nastolatka i nie chodzi o osadzanie posiadaczki owych szesnastu lat .I chyba pierwszyraz w zyciu obronie Oliweczke -nie wyobrazam sobie zeby nauczyciel czy ktokowliek inny zreszta przyklaskiwal tak wczesnej prokreacji.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pon, 23 lut 2009 - 16:36
Post #33

CYTAT(jully @ Mon, 23 Feb 2009 - 15:06) *
No Macio ale jako pedagog właśnie Oliweczka ma prawo, a może wręcz obowiązek mówić o tym, że 16 lat to nie jest najlepszy czas na planowanie dziecka, bo samemu się jest jeszcze dzieckiem.

Zdecydowanie podpisuje sie pod Jully , i mysle ze z poprawnoscia polityczna bardzo latwo przegiac .Tak zdecydowanie niezaleznie od stopnia dojrzalosci emocjonalnej -szesnascie lat to jest sie nastolatka i nie chodzi o osadzanie posiadaczki owych szesnastu lat .I chyba pierwszyraz w zyciu obronie Oliweczke -nie wyobrazam sobie zeby nauczyciel czy ktokowliek inny zreszta przyklaskiwal tak wczesnej prokreacji.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
Macio

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 16:46
Post #34

Ale Agnieszka gdyby Oliweczka napisała do osoby starającej się w tym wieku o dziecko ok. Ale ona napisała to do matki.
I zgadzam się z Wami w 100% w pozostałej części.
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 16:50
Post #35

CYTAT(Macio @ Mon, 23 Feb 2009 - 14:46) *
Ale Agnieszka gdyby Oliweczka napisała do osoby starającej się w tym wieku o dziecko ok. Ale ona napisała to do matki.
I zgadzam się z Wami w 100% w pozostałej części.

No ale do matki, która wcześniej napisała icon_wink.gif że starała się o dziecko w wieku 16 lat. Zareagowanie na to jest ważne, chociażby dlatego, żeby inne 16 latki nie myślały, że jest społeczne przyzwolenie na staranie się o dziecko w tym wieku.
Kamcia_

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 16:52
Post #36

Jak już jest taka dyskusja na temat wieku to może sprostuję, że urodziłam dziecko pod koniec maja, mając 17 lat, a na początku października skończyłam 18. Więc to tytko 5 miesięcy..

I też niektóre mówicie, że 16 lat to nie jest odpowiedni wiek na planowanie dziecka.. Dla mnie był to odpowiedni wiek.. Ludzie są różni, każdy ma inna dojrzałość emocjonalną..
Ja rozumiem to, że niektóre z Was uważają to za głupie, ale nie znacie mnie.. Nie wiecie co wtedy czułam itd. To była decyzja tylko moja i mojego męża, i absolutnie jej nie żałujemy.

I też nie myślcie, że to była jakaś taka nasza zachcianka, bo w pełni wiedziałam, co mnie będzie czekało. Od razu jak zaszłam w ciąże przewertowałam chyba cały internet, żeby dowiedzieć się wszystkiego na temat macierzyństwa.
Dla mnie to absolutnie nie było nieodpowiedzialnością, a Wy myślcie sobie co chcecie icon_wink.gif

Myślę, że możemy już skończyć ten temat icon_wink.gif Nie lubię o tym wszystkim dyskutować, bo i tak wiem, jakie jest zdanie wszystkich na temat tak wczesnego rodzenia dzieci icon_wink.gif W każdym bądź razie Wasze wypowiedzi przyjmuje na luzie, bo potraficie to normalnie powiedzieć.. A oliweczka wg. mnie przesadziła z tym tonem.. i do tego ta pedofilia 21.gif


Kamcia_

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 17:12
Post #37

Aha.. Eta dziękuję za Twoje posty, jakoś mi raźniej icon_wink.gif icon_smile.gif
brzózka4
pon, 23 lut 2009 - 18:06
Wiesz co Oliweczko , myślę, że jednak przesadziłaś i z tymi wykrzyknikami i z tekstem o pedofilii. Co innego, gdybys pisała ogólnie - ja tez uwazam, ze lepiej poczekać z dziećmi do momentu jakiejś stabilizacji i zakonczenia pewnego etapu edukacji. Ale pisanie do konkretnych osób takim tonem to dla mnie chamstwo. Tym bardziej, ze np. Kamcia to mama dobra i odpowiedzialna i myślę, ze słusznie mogła się poczuć urażona. A tak swoją drogą to nie jest to wątek, gdzie ktoś zadaje pytanie ''Co myslicie o wczesnym macierzyństwie?'' gdzie, być może, Twój ton byłby bardziej na miejscu.
brzózka4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,217
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 11:08
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 14,226




post pon, 23 lut 2009 - 18:06
Post #38

Wiesz co Oliweczko , myślę, że jednak przesadziłaś i z tymi wykrzyknikami i z tekstem o pedofilii. Co innego, gdybys pisała ogólnie - ja tez uwazam, ze lepiej poczekać z dziećmi do momentu jakiejś stabilizacji i zakonczenia pewnego etapu edukacji. Ale pisanie do konkretnych osób takim tonem to dla mnie chamstwo. Tym bardziej, ze np. Kamcia to mama dobra i odpowiedzialna i myślę, ze słusznie mogła się poczuć urażona. A tak swoją drogą to nie jest to wątek, gdzie ktoś zadaje pytanie ''Co myslicie o wczesnym macierzyństwie?'' gdzie, być może, Twój ton byłby bardziej na miejscu.
Sabinaa
pon, 23 lut 2009 - 19:16
Dokładnie brzózka, zgadzam się z Tobą, ok rozumiem że każdy może miec własne zdanie, ale żeby takim tonem krytykowac kogoś, kogo się wogóle nie zna dla mnie jest w ogóle nie na miejscu.

A tak w ogóle nie wiem czy OLIWECZKA ma pojęcie co to znaczy pedofilia?

A co do Kamci, to uważam że skoro sobie poradziła i jej dzidziuś ma już ponad 2 latka, to chyba nie zasługuje na teksty typu "nieodpowiedzialna" matka.

Sama za 3 miesiące skończę 18lat i spodziewam się dziecka, i wcale nie uważam, że jestem nieodpowiedzialna. Według mnie nieodpowiedzialna dziewczyna jest taka, która we wczesnym wieku zajdzie w ciąże i zdecyduje się na usunięcie dziecka. Bo jeżeli dziewczyna urodzi dziecko,to chyba sama ta decyzja świadczy o odpowiedzialności
Sabinaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,406
Dołączył: śro, 11 lut 09 - 20:01
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 25,411




post pon, 23 lut 2009 - 19:16
Post #39

Dokładnie brzózka, zgadzam się z Tobą, ok rozumiem że każdy może miec własne zdanie, ale żeby takim tonem krytykowac kogoś, kogo się wogóle nie zna dla mnie jest w ogóle nie na miejscu.

A tak w ogóle nie wiem czy OLIWECZKA ma pojęcie co to znaczy pedofilia?

A co do Kamci, to uważam że skoro sobie poradziła i jej dzidziuś ma już ponad 2 latka, to chyba nie zasługuje na teksty typu "nieodpowiedzialna" matka.

Sama za 3 miesiące skończę 18lat i spodziewam się dziecka, i wcale nie uważam, że jestem nieodpowiedzialna. Według mnie nieodpowiedzialna dziewczyna jest taka, która we wczesnym wieku zajdzie w ciąże i zdecyduje się na usunięcie dziecka. Bo jeżeli dziewczyna urodzi dziecko,to chyba sama ta decyzja świadczy o odpowiedzialności


--------------------




Kamcia_

Go??







post pon, 23 lut 2009 - 19:44
Post #40

Dokładnie, Brzózka dobrze mówi.. To jest takie wrzucanie wszystkich do jednego wora.. icon_sad.gif
> Rocznik 89 i mÅ‚odsze
Start new topic
Reply to this topic
9 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 19:53
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama