Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

auto rodzinne

, porady dla żółtodzioba
> , porady dla żółtodzioba
ggabrysia
czw, 15 lip 2010 - 12:53
ech wiem , temat wałkowany wiele razu...

jesteśmy w tym temacie zieloni i to konkretnie bo mój M z tych , których tematy moto nie kręcą

dziewczyny proszę rzućcie garścią porad
na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu samochodu dla rodziny 2+2 ( z opcją 2+3 być może kiedyś)?
jaki zastosować klucz do wyboru?
temat rzeka, ilu użytkowników tyle opinii, ale są może jakieś uniwersalne kryteria?





ggabrysia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,181
Dołączył: wto, 13 lut 07 - 12:17
Skąd: Śląsk Cieszyński
Nr użytkownika: 11,011




post czw, 15 lip 2010 - 12:53
Post #1

ech wiem , temat wałkowany wiele razu...

jesteśmy w tym temacie zieloni i to konkretnie bo mój M z tych , których tematy moto nie kręcą

dziewczyny proszę rzućcie garścią porad
na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu samochodu dla rodziny 2+2 ( z opcją 2+3 być może kiedyś)?
jaki zastosować klucz do wyboru?
temat rzeka, ilu użytkowników tyle opinii, ale są może jakieś uniwersalne kryteria?







--------------------
"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" (J.P.II)

PiotruÅ› (13.05.2006) i Juleczka (20.03.2009)

mój dietetyczny blog zapraszam
WiolkaTG
czw, 15 lip 2010 - 13:21
Ja poleam fiata Multiple icon_smile.gif to z tych taszych do wyboru icon_smile.gif Croma tez super ale drozsza icon_smile.gif Ogolnie auta nie psujace sie. Multipla troszke brzydka ale w srodku super wygodna i 6 osobowa icon_smile.gif
WiolkaTG


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,463
Dołączył: śro, 26 sie 09 - 11:27
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 28,821

GG:


post czw, 15 lip 2010 - 13:21
Post #2

Ja poleam fiata Multiple icon_smile.gif to z tych taszych do wyboru icon_smile.gif Croma tez super ale drozsza icon_smile.gif Ogolnie auta nie psujace sie. Multipla troszke brzydka ale w srodku super wygodna i 6 osobowa icon_smile.gif

--------------------

mari_emzet
czw, 15 lip 2010 - 13:42
Konkretnego modelu nie podam, bo siÄ™ nie znam icon_razz.gif

Według mnie, auto powinno być przestronne, wygodne. Duży bagażnik. Mało zżerające gaz/paliwo/inne. Jak mój ślubny wróci to podpytam icon_razz.gif
mari_emzet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 771
Dołączył: śro, 07 kwi 10 - 12:07
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 32,424

GG:


post czw, 15 lip 2010 - 13:42
Post #3

Konkretnego modelu nie podam, bo siÄ™ nie znam icon_razz.gif

Według mnie, auto powinno być przestronne, wygodne. Duży bagażnik. Mało zżerające gaz/paliwo/inne. Jak mój ślubny wróci to podpytam icon_razz.gif
WiolkaTG
czw, 15 lip 2010 - 13:45
CYTAT(mari_mz86 @ Thu, 15 Jul 2010 - 14:42) *
Konkretnego modelu nie podam, bo siÄ™ nie znam icon_razz.gif

Według mnie, auto powinno być przestronne, wygodne. Duży bagażnik. Mało zżerające gaz/paliwo/inne. Jak mój ślubny wróci to podpytam icon_razz.gif


No właśnie to wszystko posiada Multipla icon_smile.gif Jedyna wada tego auto jest brzydkie na zewnatrz icon_smile.gif
WiolkaTG


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,463
Dołączył: śro, 26 sie 09 - 11:27
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 28,821

GG:


post czw, 15 lip 2010 - 13:45
Post #4

CYTAT(mari_mz86 @ Thu, 15 Jul 2010 - 14:42) *
Konkretnego modelu nie podam, bo siÄ™ nie znam icon_razz.gif

Według mnie, auto powinno być przestronne, wygodne. Duży bagażnik. Mało zżerające gaz/paliwo/inne. Jak mój ślubny wróci to podpytam icon_razz.gif


No właśnie to wszystko posiada Multipla icon_smile.gif Jedyna wada tego auto jest brzydkie na zewnatrz icon_smile.gif

--------------------



Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 15 lip 2010 - 13:45
Post #5

My mamy od lat VW Sharana i jest to suuuper rodzinne, wygodne i pojemne auto. dla rodzinki 2+2 lug 2+3 jest naprawde super.
Wozkiem wjezdzam do bagaznika bez skladania:-)

chyba wazne jest, zebyscie wiedzieli ile chcecie przeznaczyc na auto, to wazne kryterium, bo inaczej to mozna wyliczac w nieskonczonosc te super auta. mi sie straszliwie podoba audi Q7, a kosztuje tyle, co maly domek, wiec temat sie konczy na podobaniu:-)
magdalenka
czw, 15 lip 2010 - 13:49
mam galaxy, czyli, powiedzmy, sharana. Polecam. Mam wersje family, czyli z foteli z tyłu jednym pociągnięciem ręki zrobisz fotel dla małego dziecka lub tylko podwyższenie dla starszego. Jest to auto max 7 osobowe, części/zamienników sporo. Nie mam zastrzeżeń. Moim obecnym marzeniem motoryzacyjnym jest posiadanie busa, bo 4 rowery do galxy nie wchodzą - ale to już wygodnictwo - nie pamięta człowiek, jak wózek czy rower trzeba było złożyć przed włożeniem icon_biggrin.gif.

Ten post edytował magdalenka czw, 15 lip 2010 - 13:56
magdalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,052
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:54
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 237




post czw, 15 lip 2010 - 13:49
Post #6

mam galaxy, czyli, powiedzmy, sharana. Polecam. Mam wersje family, czyli z foteli z tyłu jednym pociągnięciem ręki zrobisz fotel dla małego dziecka lub tylko podwyższenie dla starszego. Jest to auto max 7 osobowe, części/zamienników sporo. Nie mam zastrzeżeń. Moim obecnym marzeniem motoryzacyjnym jest posiadanie busa, bo 4 rowery do galxy nie wchodzą - ale to już wygodnictwo - nie pamięta człowiek, jak wózek czy rower trzeba było złożyć przed włożeniem icon_biggrin.gif.
ciao
czw, 15 lip 2010 - 13:57
OPEL ZAFIRA DISEL wygodne, rodzinne autko,kiedys jechalismy w 7 osob,wszystkim wygodnie i bardzo wesolo icon_wink.gif
ciao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,908
Dołączył: czw, 27 sty 05 - 18:23
SkÄ…d: Krakow
Nr użytkownika: 2,595




post czw, 15 lip 2010 - 13:57
Post #7

OPEL ZAFIRA DISEL wygodne, rodzinne autko,kiedys jechalismy w 7 osob,wszystkim wygodnie i bardzo wesolo icon_wink.gif


--------------------
Brak polskich literowek
ggabrysia
czw, 15 lip 2010 - 14:07
na pewno kryterium jest u nas kasa...jeszcze nie wiem ile możemy przeznaczyć, trudno mi gdybać, tym bardziej, że się nie znam
auto będzie stać na parkingu

czy klimatyzacja jest tak ważna?
ggabrysia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,181
Dołączył: wto, 13 lut 07 - 12:17
Skąd: Śląsk Cieszyński
Nr użytkownika: 11,011




post czw, 15 lip 2010 - 14:07
Post #8

na pewno kryterium jest u nas kasa...jeszcze nie wiem ile możemy przeznaczyć, trudno mi gdybać, tym bardziej, że się nie znam
auto będzie stać na parkingu

czy klimatyzacja jest tak ważna?

--------------------
"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" (J.P.II)

PiotruÅ› (13.05.2006) i Juleczka (20.03.2009)

mój dietetyczny blog zapraszam


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 15 lip 2010 - 14:14
Post #9

Dla nas klimatyzacja jest SUPER wazna. Dla was, z malymi dziecmi, pewnie tez.
Wyobraz sobie, ze przy dzisiejszych upalach, mace sie zapakowac z dziecmi do auta na wycieczke..no masakra. Zreszta w zimnie tez bardzo przyjemnie jechac cieplym autkiem.
ggabrysia
czw, 15 lip 2010 - 14:35
Magdamelka no wyobrażam sobie..znaczy się nie wyobrażam sobie jazdy bez klimy icon_wink.gif

trochę poszperałam i wiem kolejna rzecz icon_sad.gif szukamy czegoś raczej niezbyt drogiego
ceny z końcówką "...naście" nie wchodzą w grę póki co
ggabrysia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,181
Dołączył: wto, 13 lut 07 - 12:17
Skąd: Śląsk Cieszyński
Nr użytkownika: 11,011




post czw, 15 lip 2010 - 14:35
Post #10

Magdamelka no wyobrażam sobie..znaczy się nie wyobrażam sobie jazdy bez klimy icon_wink.gif

trochę poszperałam i wiem kolejna rzecz icon_sad.gif szukamy czegoś raczej niezbyt drogiego
ceny z końcówką "...naście" nie wchodzą w grę póki co

--------------------
"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" (J.P.II)

PiotruÅ› (13.05.2006) i Juleczka (20.03.2009)

mój dietetyczny blog zapraszam
Mafia
czw, 15 lip 2010 - 14:43
Jeśłi chcesz kupić samochód za kilka tysięcy - czyli dość mocno już używany, to nie wybieraj uwzględniając plany przyszłościowo sięgające poza rok - dwa. Szukajcie samochodu na teraz, a jak rodzina się powiększy będziecie się przesiadać do kolejnego.
Zastanów się też, jakie trasy będziecie pokonywać, do czego ten samochód jest potrzebny? Czy duży bagażnik to mus, bo jeździcie często rodzinnie czy wystarczy mniejszy, a ewentualnie wrzucicie bagażnik na dach jak raz w roku będziecie wyjeżdżać na urlop. Wszelkie vany potrzebują raczej więcej paliwa, mają wyższą pojemność, więc ich eksploatacja codzienna będzie wyższa.
Koniecznie trzeb przymierzyć foteliki dzieci do samochodu, bo czasem bywają tu niespodzianki.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post czw, 15 lip 2010 - 14:43
Post #11

Jeśłi chcesz kupić samochód za kilka tysięcy - czyli dość mocno już używany, to nie wybieraj uwzględniając plany przyszłościowo sięgające poza rok - dwa. Szukajcie samochodu na teraz, a jak rodzina się powiększy będziecie się przesiadać do kolejnego.
Zastanów się też, jakie trasy będziecie pokonywać, do czego ten samochód jest potrzebny? Czy duży bagażnik to mus, bo jeździcie często rodzinnie czy wystarczy mniejszy, a ewentualnie wrzucicie bagażnik na dach jak raz w roku będziecie wyjeżdżać na urlop. Wszelkie vany potrzebują raczej więcej paliwa, mają wyższą pojemność, więc ich eksploatacja codzienna będzie wyższa.
Koniecznie trzeb przymierzyć foteliki dzieci do samochodu, bo czasem bywają tu niespodzianki.

--------------------
Mafia
Agnieszka Kamila
czw, 15 lip 2010 - 14:48
mój małż twierdzi ze VW turan ( czy jakos tak) spełnia warunki auta rodzinnego, osobiscie się nie znam
Agnieszka Kamila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,290
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 20:41
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 15,962

GG:


post czw, 15 lip 2010 - 14:48
Post #12

mój małż twierdzi ze VW turan ( czy jakos tak) spełnia warunki auta rodzinnego, osobiscie się nie znam
WiolkaTG
czw, 15 lip 2010 - 15:15
No widzisz to Multipla miesci sie w kosztach icon_smile.gif
Jak to mawia mój małż auto ma jeździć a nie sie podobać icon_smile.gif
WiolkaTG


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,463
Dołączył: śro, 26 sie 09 - 11:27
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 28,821

GG:


post czw, 15 lip 2010 - 15:15
Post #13

No widzisz to Multipla miesci sie w kosztach icon_smile.gif
Jak to mawia mój małż auto ma jeździć a nie sie podobać icon_smile.gif

--------------------

Lorien
czw, 15 lip 2010 - 20:57
CYTAT(WiolkaTG @ Thu, 15 Jul 2010 - 16:15) *
Jak to mawia mój małż auto ma jeździć a nie sie podobać icon_smile.gif


Tu się zgodzę, jadąc nie patrzymy jak wygląda z zewnątrz, auto ma być funkcjonalne.

CYTAT
Wszelkie vany potrzebują raczej więcej paliwa, mają wyższą pojemność, więc ich eksploatacja codzienna będzie wyższa.


Zgodzę się w przypadku busa, ale vany już nie koniecznie. Duże auta z silnikiem dwulitrowym nie spalają wcale więcej paliwa, a potrafią mieć bardzo przyzwoitą moc. Kiedyś byłam przekonana, że im większe auto, tym więcej pali, do czasu, aż sama nie stałam się właścicielem takiego samochodu, palił mniej niż mały stary fordzik icon_wink.gif

Lorien


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,346
Dołączył: pią, 21 sty 05 - 19:55
Nr użytkownika: 2,567




post czw, 15 lip 2010 - 20:57
Post #14

CYTAT(WiolkaTG @ Thu, 15 Jul 2010 - 16:15) *
Jak to mawia mój małż auto ma jeździć a nie sie podobać icon_smile.gif


Tu się zgodzę, jadąc nie patrzymy jak wygląda z zewnątrz, auto ma być funkcjonalne.

CYTAT
Wszelkie vany potrzebują raczej więcej paliwa, mają wyższą pojemność, więc ich eksploatacja codzienna będzie wyższa.


Zgodzę się w przypadku busa, ale vany już nie koniecznie. Duże auta z silnikiem dwulitrowym nie spalają wcale więcej paliwa, a potrafią mieć bardzo przyzwoitą moc. Kiedyś byłam przekonana, że im większe auto, tym więcej pali, do czasu, aż sama nie stałam się właścicielem takiego samochodu, palił mniej niż mały stary fordzik icon_wink.gif

agak
czw, 15 lip 2010 - 21:15
CYTAT(ciao @ Thu, 15 Jul 2010 - 13:57) *
OPEL ZAFIRA DISEL wygodne, rodzinne autko,kiedys jechalismy w 7 osob,wszystkim wygodnie i bardzo wesolo icon_wink.gif


Podpiszę się. Super auto dla 2+2 i więcej. Mamy Zafire i teraz planujemy też kupić Zafirę tylko nowszą.
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post czw, 15 lip 2010 - 21:15
Post #15

CYTAT(ciao @ Thu, 15 Jul 2010 - 13:57) *
OPEL ZAFIRA DISEL wygodne, rodzinne autko,kiedys jechalismy w 7 osob,wszystkim wygodnie i bardzo wesolo icon_wink.gif


Podpiszę się. Super auto dla 2+2 i więcej. Mamy Zafire i teraz planujemy też kupić Zafirę tylko nowszą.

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

Mafia
piÄ…, 16 lip 2010 - 08:06
CYTAT(Lorien)
Zgodzę się w przypadku busa, ale vany już nie koniecznie. Duże auta z silnikiem dwulitrowym nie spalają wcale więcej paliwa, a potrafią mieć bardzo przyzwoitą moc.


Nie jestem fachowcem od samochodów, więc możesz mieć rację. Ale silnik 2litrowy powoduje wyższą opłatę OC. Pali mniej pewnie jeśli silnik nie jest benzynowy, a wtedy znowu samochód jest droższy.
Znane mi vany i busy wszystkie paliły więcej od zwykłego osobowego kombi.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post piÄ…, 16 lip 2010 - 08:06
Post #16

CYTAT(Lorien)
Zgodzę się w przypadku busa, ale vany już nie koniecznie. Duże auta z silnikiem dwulitrowym nie spalają wcale więcej paliwa, a potrafią mieć bardzo przyzwoitą moc.


Nie jestem fachowcem od samochodów, więc możesz mieć rację. Ale silnik 2litrowy powoduje wyższą opłatę OC. Pali mniej pewnie jeśli silnik nie jest benzynowy, a wtedy znowu samochód jest droższy.
Znane mi vany i busy wszystkie paliły więcej od zwykłego osobowego kombi.

--------------------
Mafia
gosiagosia
piÄ…, 16 lip 2010 - 08:10
my mam renault scenic, na 2+2 starczy, ale na 2+3 może być gorzej, głównie chodzi o wózki.
przymierzamy się do zmiany w przyszłości na jakiegoś nie mini vana tym razem, ale vana.
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post piÄ…, 16 lip 2010 - 08:10
Post #17

my mam renault scenic, na 2+2 starczy, ale na 2+3 może być gorzej, głównie chodzi o wózki.
przymierzamy się do zmiany w przyszłości na jakiegoś nie mini vana tym razem, ale vana.

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
aronka
piÄ…, 16 lip 2010 - 10:49
CYTAT(Magdamelka @ Thu, 15 Jul 2010 - 12:45) *
My mamy od lat VW Sharana i jest to suuuper rodzinne, wygodne i pojemne auto. dla rodzinki 2+2 lug 2+3 jest naprawde super.
Wozkiem wjezdzam do bagaznika bez skladania:-)


Sharan jest świetnym autem. Bagażnik ma ogromny. Woziliśmy wózki (bez składania), rowery, bagaże itd. Zdarzyło nam się na dalszy wyjazd brać jeszcze boxa na dach, co przy tak wysokim samochodzie jest niestety uciążliwe, bo trzeba brać drabinkę, żeby sięgnąć.
Niedawno, po wyjęciu foteli mąż przewoził nim meble - regały, stół, szafki. Bez problemu.
A przede wszystkim jest wygodny, jest dużo miejsca na nogi. Ja zawsze mówiłam o nim "autobus". icon_wink.gif A co ważne - jest dość bezpieczny. Jednak ma dużo z przodu i z tyłu. icon_wink.gif
Niestety będziemy się go pozbywać, bo teraz mąż wozi nim głównie... powietrze.
No i nie kupujcie bez klimatyzacji! W takie upały bez tego ani rusz.
aronka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,424
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 23:30
Nr użytkownika: 484




post piÄ…, 16 lip 2010 - 10:49
Post #18

CYTAT(Magdamelka @ Thu, 15 Jul 2010 - 12:45) *
My mamy od lat VW Sharana i jest to suuuper rodzinne, wygodne i pojemne auto. dla rodzinki 2+2 lug 2+3 jest naprawde super.
Wozkiem wjezdzam do bagaznika bez skladania:-)


Sharan jest świetnym autem. Bagażnik ma ogromny. Woziliśmy wózki (bez składania), rowery, bagaże itd. Zdarzyło nam się na dalszy wyjazd brać jeszcze boxa na dach, co przy tak wysokim samochodzie jest niestety uciążliwe, bo trzeba brać drabinkę, żeby sięgnąć.
Niedawno, po wyjęciu foteli mąż przewoził nim meble - regały, stół, szafki. Bez problemu.
A przede wszystkim jest wygodny, jest dużo miejsca na nogi. Ja zawsze mówiłam o nim "autobus". icon_wink.gif A co ważne - jest dość bezpieczny. Jednak ma dużo z przodu i z tyłu. icon_wink.gif
Niestety będziemy się go pozbywać, bo teraz mąż wozi nim głównie... powietrze.
No i nie kupujcie bez klimatyzacji! W takie upały bez tego ani rusz.
gosiagosia
piÄ…, 16 lip 2010 - 11:56
u nas klima nie nabita. da radę jeździć, ale czasem człowiek poci się jak świnia icon_neutral.gif
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post piÄ…, 16 lip 2010 - 11:56
Post #19

u nas klima nie nabita. da radę jeździć, ale czasem człowiek poci się jak świnia icon_neutral.gif

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
ggabrysia
piÄ…, 16 lip 2010 - 12:04
dzięki dziewczyny za odzew...teraz siedzę i myślę co by tu....ale jest jeszcze troszkę czasu icon_smile.gif
ggabrysia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,181
Dołączył: wto, 13 lut 07 - 12:17
Skąd: Śląsk Cieszyński
Nr użytkownika: 11,011




post piÄ…, 16 lip 2010 - 12:04
Post #20

dzięki dziewczyny za odzew...teraz siedzę i myślę co by tu....ale jest jeszcze troszkę czasu icon_smile.gif

--------------------
"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" (J.P.II)

PiotruÅ› (13.05.2006) i Juleczka (20.03.2009)

mój dietetyczny blog zapraszam
> auto rodzinne, porady dla żółtodzioba
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 22:20
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama