Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Zęby mleczne

, kiedy wypadanie?
> , kiedy wypadanie?
Honey*
piÄ…, 20 lip 2012 - 16:54
Zuzia 6 lat skonczy pod koniec wrzesnia. Ma wszystkie mleczaki, do tego urosly jej szostki na dole.
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post piÄ…, 20 lip 2012 - 16:54
Post #21

Zuzia 6 lat skonczy pod koniec wrzesnia. Ma wszystkie mleczaki, do tego urosly jej szostki na dole.

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
biedronka83
sob, 21 lip 2012 - 10:34
Ania ma 6 lat i wszystkie mleczaki w buzi co niezmiernie mnie cieszy icon_smile.gif u kilku koleżanek w grupie widać brak jedynek.
biedronka83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,833
Dołączył: czw, 02 kwi 09 - 12:09
Skąd: Małopolska
Nr użytkownika: 26,492




post sob, 21 lip 2012 - 10:34
Post #22

Ania ma 6 lat i wszystkie mleczaki w buzi co niezmiernie mnie cieszy icon_smile.gif u kilku koleżanek w grupie widać brak jedynek.

--------------------
agama76
nie, 22 lip 2012 - 10:14
Przyjmuje sie ze zeby powinny sie wymienic do 13 roku zycia. Moj starszy 13 skonczyl a zostala mu mleczna piatka na dole - dentystka kazala zrobic zdjecie i okazalo sie ze nie ma zawiazka zeba i staly mu tam nigdy nie wyrosnie icon_sad.gif Tak sie ponoc zdarza. Jezeli przedluza sie oczekiwanie na stale zeby najlepiej zrobic rtg, od razu caly pantogram i wtedy wiadomo czy i kiedy stale zeby beda.
agama76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,107
Dołączył: pon, 21 cze 04 - 21:18
Nr użytkownika: 1,877




post nie, 22 lip 2012 - 10:14
Post #23

Przyjmuje sie ze zeby powinny sie wymienic do 13 roku zycia. Moj starszy 13 skonczyl a zostala mu mleczna piatka na dole - dentystka kazala zrobic zdjecie i okazalo sie ze nie ma zawiazka zeba i staly mu tam nigdy nie wyrosnie icon_sad.gif Tak sie ponoc zdarza. Jezeli przedluza sie oczekiwanie na stale zeby najlepiej zrobic rtg, od razu caly pantogram i wtedy wiadomo czy i kiedy stale zeby beda.
KM
nie, 22 lip 2012 - 10:53
CYTAT(jaAga* @ Mon, 16 Jul 2012 - 14:42) *
Julka zawsze wypierwszona icon_wink.gif, pierwsze zęby wypadły przed 5 urodzinami, w tej chwili ma 9,5 roku i tylko dwa mleczaki zostały - 5-tki.
Na to nie ma reguły, Karince wszystkie mocno siedzą.


I trójki-kły też ma już stałe? Nasza dentystka mówi, że K "wypierwszony", ale kły ma mleczne i jeszcze jakieś z tyłu też.
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post nie, 22 lip 2012 - 10:53
Post #24

CYTAT(jaAga* @ Mon, 16 Jul 2012 - 14:42) *
Julka zawsze wypierwszona icon_wink.gif, pierwsze zęby wypadły przed 5 urodzinami, w tej chwili ma 9,5 roku i tylko dwa mleczaki zostały - 5-tki.
Na to nie ma reguły, Karince wszystkie mocno siedzą.


I trójki-kły też ma już stałe? Nasza dentystka mówi, że K "wypierwszony", ale kły ma mleczne i jeszcze jakieś z tyłu też.
Ika
nie, 22 lip 2012 - 11:15
Wiecie co... mnie się pozajączkowało, które On ma stałe a które mleczne icon_confused.gif Na pewno czwórki mleczne, jedynki i dwójki stałe, ale trójki...? No CHYBA mleczne... ale głowy bym nie dała. Zamotałam się.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 22 lip 2012 - 11:15
Post #25

Wiecie co... mnie się pozajączkowało, które On ma stałe a które mleczne icon_confused.gif Na pewno czwórki mleczne, jedynki i dwójki stałe, ale trójki...? No CHYBA mleczne... ale głowy bym nie dała. Zamotałam się.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
ajlonka
nie, 22 lip 2012 - 13:56
Adaś 5 skończy w październiku, na razie nic się nie rusza. Ale on sam juz teraz planuje, że jak ząbek wypadnie to przyjdzie zębowa wróżka i da prezent za ząbka (kiedyś oglądał Franklina 06.gif )
ajlonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,528
Dołączył: śro, 18 kwi 07 - 16:59
SkÄ…d: DG
Nr użytkownika: 13,062




post nie, 22 lip 2012 - 13:56
Post #26

Adaś 5 skończy w październiku, na razie nic się nie rusza. Ale on sam juz teraz planuje, że jak ząbek wypadnie to przyjdzie zębowa wróżka i da prezent za ząbka (kiedyś oglądał Franklina 06.gif )

--------------------




Olcia_2
śro, 08 sie 2012 - 16:56
Moj D. w pazdzierniku skonczy 7 lat i jeszcze nawet mu sie nie ruszaja mleczaki. Czy to nie za dlugo?
Olcia_2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 69
Dołączył: czw, 15 lut 07 - 11:06
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 11,073

GG:


post śro, 08 sie 2012 - 16:56
Post #27

Moj D. w pazdzierniku skonczy 7 lat i jeszcze nawet mu sie nie ruszaja mleczaki. Czy to nie za dlugo?

--------------------


~Luna~
piÄ…, 17 sie 2012 - 20:09
Czy jest jakiś określony czas na wypadnięcie mleczaka ???

Dwa miesiące temu pisalam, że mojemu teraz już siedmiolatkowi, rusza się dolna jedynka.
Myślalam , że to pójdzie raz dwa i zobaczymy nowy ząbek.
Tymczasem minęły dwa miesiące i nic, mleczak rusza się jak się ruszał , wypaść nie myśli.
Tak się złożyło, że na wczasach nawiązała się rozmowa o mleczkach i orzeczono, że coś długo mojemu młodemu ten nowy ząb wychodzi.
Wystraszyłam się nieco, zaraz po powrocie z urlopu (dziś) zapisałam go do stomatologa , ale termin dopiero za miesiąc.

Czy rzeczywiście jest się czy matwić i mam szukać wizyty prywatnej ???
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post piÄ…, 17 sie 2012 - 20:09
Post #28

Czy jest jakiś określony czas na wypadnięcie mleczaka ???

Dwa miesiące temu pisalam, że mojemu teraz już siedmiolatkowi, rusza się dolna jedynka.
Myślalam , że to pójdzie raz dwa i zobaczymy nowy ząbek.
Tymczasem minęły dwa miesiące i nic, mleczak rusza się jak się ruszał , wypaść nie myśli.
Tak się złożyło, że na wczasach nawiązała się rozmowa o mleczkach i orzeczono, że coś długo mojemu młodemu ten nowy ząb wychodzi.
Wystraszyłam się nieco, zaraz po powrocie z urlopu (dziś) zapisałam go do stomatologa , ale termin dopiero za miesiąc.

Czy rzeczywiście jest się czy matwić i mam szukać wizyty prywatnej ???

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
Joanna 81
nie, 19 sie 2012 - 14:23
Córki koleżanka w wieku 5 lat i miesiąca nie ma 2 dolnych jedynek. Mojej wszystkie póki co się trzymają. Nie ma reguły.

Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
SkÄ…d: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post nie, 19 sie 2012 - 14:23
Post #29

Córki koleżanka w wieku 5 lat i miesiąca nie ma 2 dolnych jedynek. Mojej wszystkie póki co się trzymają. Nie ma reguły.



--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
dankin-82
śro, 22 sie 2012 - 14:06
mojej starszej 2 dolne jedynki wypadły pod koniec lipca a już wyrosły jej nowiusie, szybko
inne zębiszcza się dzielnie trzymają 06.gif
dankin-82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,724
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 21:38
Skąd: Lubin /dolnośląskie/
Nr użytkownika: 2,798




post śro, 22 sie 2012 - 14:06
Post #30

mojej starszej 2 dolne jedynki wypadły pod koniec lipca a już wyrosły jej nowiusie, szybko
inne zębiszcza się dzielnie trzymają 06.gif

--------------------
jaAga*
śro, 22 sie 2012 - 15:18
CYTAT(KM @ Sun, 22 Jul 2012 - 10:53) *
I trójki-kły też ma już stałe? Nasza dentystka mówi, że K "wypierwszony", ale kły ma mleczne i jeszcze jakieś z tyłu też.

Dopiero przeczytałam. Tak kły wyrosły po czwórkach, przed 5-tkami. A ze "śmiesznych" sytuacji, to Julia ma krzywą dolną trójkę (zachodzi na boczny ząb) i ukruszyła sobie kawałeczek tej trójki. Idziemy więc do dentysty i tłumacze, że ząb ukruszony, na co on- nic nie trzeba robic, przecież to mleczaki.....to się zdziwił jak zajrzał do paszczy, chyba mi nie uwierzył, jak mówiłam, że stała trójka się ukruszyła.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post śro, 22 sie 2012 - 15:18
Post #31

CYTAT(KM @ Sun, 22 Jul 2012 - 10:53) *
I trójki-kły też ma już stałe? Nasza dentystka mówi, że K "wypierwszony", ale kły ma mleczne i jeszcze jakieś z tyłu też.

Dopiero przeczytałam. Tak kły wyrosły po czwórkach, przed 5-tkami. A ze "śmiesznych" sytuacji, to Julia ma krzywą dolną trójkę (zachodzi na boczny ząb) i ukruszyła sobie kawałeczek tej trójki. Idziemy więc do dentysty i tłumacze, że ząb ukruszony, na co on- nic nie trzeba robic, przecież to mleczaki.....to się zdziwił jak zajrzał do paszczy, chyba mi nie uwierzył, jak mówiłam, że stała trójka się ukruszyła.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 29 sty 2018 - 12:12
Post #32

A to nie jest tak,że każde dziecko przechodzi ten czxas inaczej?


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post piÄ…, 02 lut 2018 - 09:05
Post #33

Oczywiscie,że tak. Jednemu dzieciaczkowi zeby wypadają wczesniej.Drugiemu dziecku wypadaja zęby później.Chociaż róznice raczej nie przekraczają roku.

Jesli coś Cie martwi to w sieci są strony, na których zestawione są kiedy mogą wypadać zęby mleczne oraz jakie konkretnie zabki wypadają.
https://www.oliloli-newlife.com/2017/11/kie...by-mleczne.html
Możesz sobie poczytać. Ewentualnie wybrać sie do lekarza stomatologa.
> ZÄ™by mleczne, kiedy wypadanie?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 18:48
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama