Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

Czerwcowych dzieciaczków odsłona druga

, Nowe przygody, radości, problemy. Nowa część Czerwcówek 2010
> , Nowe przygody, radości, problemy. Nowa część Czerwcówek 2010
Martalka
czw, 14 cze 2012 - 19:22
maggy, Nicola śliczna!!!

Swoją drogą ciekawe ile Mila mierzy.. ale pewnie mniej icon_smile.gif

Dasz przepis na szyszki?????????? jak to te co pamiętam z dziecinstwa to moim na bank posmakują icon_smile.gif
Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post czw, 14 cze 2012 - 19:22
Post #21

maggy, Nicola śliczna!!!

Swoją drogą ciekawe ile Mila mierzy.. ale pewnie mniej icon_smile.gif

Dasz przepis na szyszki?????????? jak to te co pamiętam z dziecinstwa to moim na bank posmakują icon_smile.gif

--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
Abunieczek
czw, 14 cze 2012 - 20:33
Abi ma 90cm i waży 12.6kg ale i tak jest pucia icon_smile.gif

Ja zdycham, ale się rozchorowałam 29.gif katar, kaszel, plecy jak mnie bolą to szok, do tego cały nos i czoło a oczy to czuje,że zaraz mi eksplodują 37.gif

Abunieczek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 706
Dołączył: sob, 01 maj 10 - 12:55
Skąd: z zacisznego kącika....
Nr użytkownika: 32,794




post czw, 14 cze 2012 - 20:33
Post #22

Abi ma 90cm i waży 12.6kg ale i tak jest pucia icon_smile.gif

Ja zdycham, ale się rozchorowałam 29.gif katar, kaszel, plecy jak mnie bolą to szok, do tego cały nos i czoło a oczy to czuje,że zaraz mi eksplodują 37.gif



--------------------
Czerwcówka 2010
_______________

maggy
pią, 15 cze 2012 - 09:24
Martalka - mówisz i masz 06.gif

-0,5 kg krówek
-0,5 kostki margaryny
- 2 łyżki kakao
-paczka ryżu preparowanego

Krówki rozpuścić na małym ogniu,dodać margarynę i kakao,wszystko rozpuścić na jednolitą masę ,wsypać ryż i formować kulki

smacznego 06.gif .

nie wiem czy to są takie jak jadłaś ale mój" młody" do tej pory się nie nimi zajada 04.gif

Abunieczek - wielka dziewuszka z Abi 06.gif

Mig4 - udanej imprezki życzę icon_smile.gif

I oczywiście spóznione życzenia urodzinowe wszystkim maluszkom brawo_bis.gif
maggy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 354
Dołączył: pią, 21 sie 09 - 08:21
Nr użytkownika: 28,738




post pią, 15 cze 2012 - 09:24
Post #23

Martalka - mówisz i masz 06.gif

-0,5 kg krówek
-0,5 kostki margaryny
- 2 łyżki kakao
-paczka ryżu preparowanego

Krówki rozpuścić na małym ogniu,dodać margarynę i kakao,wszystko rozpuścić na jednolitą masę ,wsypać ryż i formować kulki

smacznego 06.gif .

nie wiem czy to są takie jak jadłaś ale mój" młody" do tej pory się nie nimi zajada 04.gif

Abunieczek - wielka dziewuszka z Abi 06.gif

Mig4 - udanej imprezki życzę icon_smile.gif

I oczywiście spóznione życzenia urodzinowe wszystkim maluszkom brawo_bis.gif

--------------------
maggy
pią, 15 cze 2012 - 09:25
Paula -zdrówka przytul.gif
maggy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 354
Dołączył: pią, 21 sie 09 - 08:21
Nr użytkownika: 28,738




post pią, 15 cze 2012 - 09:25
Post #24

Paula -zdrówka przytul.gif

--------------------
dorota.N
nie, 17 cze 2012 - 14:57
ojejku te szyszki to musze też koniecznie swoim chłopakom zrobić ,jak tutaj ten ryż dostane icon_smile.gif

no i spóżnione życzenia dla solenizantek icon_smile.gif brawo_bis.gif

maggy zdjecia przesliczne same słodkości icon_smile.gif

A co do siadania na nocnik to u nas tez nic a nic w tym kierunku sie nie udziela 13.gif
czasami sprobuje usiaśc na toalete tak jak to robi jego brat ale tylko ustami poudaje że siusia i po sprawie .
No ale jego czas w końcu kiedyś przyjdzie 06.gif

Oscarek jest juz przeniesiony do grupy 2-3 latków w przedszkolu .Jak ten czas leci 37.gif
Teraz siedzi w grupie wiewiórek ,nadal mi się wydziera jak go zostawiam rano...
Co dziwne Tatusiowi tak nieodstawia szopek jak mi

A co do tatusiów to wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca -oczywiscie w UK icon_smile.gif

My juz kartki mamy wypisane i dla dziadka\ i dla tatusia ,kurtke deszczowa z chłopakami wybraliśmy w prezencie
Na ta nasza prawdziwie angielska pogode jak ulał icon_smile.gif


Teraz tylko w planie pójście na Zumba bo juz mam dosyc noszenia tych dodatkowych 15 kg!!!!
Których za nic nie moge się pozbyć! 21.gif
dorota.N


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,040
Dołączył: sob, 26 sty 08 - 11:56
Skąd: UK
Nr użytkownika: 17,833

GG:


post nie, 17 cze 2012 - 14:57
Post #25

ojejku te szyszki to musze też koniecznie swoim chłopakom zrobić ,jak tutaj ten ryż dostane icon_smile.gif

no i spóżnione życzenia dla solenizantek icon_smile.gif brawo_bis.gif

maggy zdjecia przesliczne same słodkości icon_smile.gif

A co do siadania na nocnik to u nas tez nic a nic w tym kierunku sie nie udziela 13.gif
czasami sprobuje usiaśc na toalete tak jak to robi jego brat ale tylko ustami poudaje że siusia i po sprawie .
No ale jego czas w końcu kiedyś przyjdzie 06.gif

Oscarek jest juz przeniesiony do grupy 2-3 latków w przedszkolu .Jak ten czas leci 37.gif
Teraz siedzi w grupie wiewiórek ,nadal mi się wydziera jak go zostawiam rano...
Co dziwne Tatusiowi tak nieodstawia szopek jak mi

A co do tatusiów to wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca -oczywiscie w UK icon_smile.gif

My juz kartki mamy wypisane i dla dziadka\ i dla tatusia ,kurtke deszczowa z chłopakami wybraliśmy w prezencie
Na ta nasza prawdziwie angielska pogode jak ulał icon_smile.gif


Teraz tylko w planie pójście na Zumba bo juz mam dosyc noszenia tych dodatkowych 15 kg!!!!
Których za nic nie moge się pozbyć! 21.gif

--------------------

mój nowy sens życia-moje serce ur.04/04/08 3714g.

nasze szczęście ur.26 maja 2010 3725g.
Martalka
nie, 17 cze 2012 - 19:23
tez mam w planach zumbę, tylko kiedy?!?! 04.gif

Milena właśnie kazała zdjąć sobie pieluchę.. chyba ją drażni icon_razz.gif I nawet usiadła na nocnik... i nic dalej.
Cóż... nosi pieluchy nadal...


Dzisiaj pierwszy ładny dzień icon_smile.gif Fajnie!

Ups, już po 18tej.. zaczynam kąpiele 37.gif
Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post nie, 17 cze 2012 - 19:23
Post #26

tez mam w planach zumbę, tylko kiedy?!?! 04.gif

Milena właśnie kazała zdjąć sobie pieluchę.. chyba ją drażni icon_razz.gif I nawet usiadła na nocnik... i nic dalej.
Cóż... nosi pieluchy nadal...


Dzisiaj pierwszy ładny dzień icon_smile.gif Fajnie!

Ups, już po 18tej.. zaczynam kąpiele 37.gif

--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
lenka28
pon, 18 cze 2012 - 11:58
Hej Mamusie! Pamiętacie mnie jeszcze? icon_wink.gif) Usciski dla Was i dla waszych pociech!
lenka28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 213
Dołączył: śro, 23 gru 09 - 04:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 30,751




post pon, 18 cze 2012 - 11:58
Post #27

Hej Mamusie! Pamiętacie mnie jeszcze? icon_wink.gif) Usciski dla Was i dla waszych pociech!

--------------------
Martalka
pon, 18 cze 2012 - 23:24
lenka, no pamietacie, pamiętacie!! 06.gif
ale czemu ty ani słowa nie napisałaś co u was????
Jak chłopcy? Jak Ty się miewasz?
Gdzie teraz przebywacie? 06.gif
Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post pon, 18 cze 2012 - 23:24
Post #28

lenka, no pamietacie, pamiętacie!! 06.gif
ale czemu ty ani słowa nie napisałaś co u was????
Jak chłopcy? Jak Ty się miewasz?
Gdzie teraz przebywacie? 06.gif

--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
lenka28
wto, 19 cze 2012 - 14:03
Już pisze... icon_smile.gif My bez zmian - ciagle mieszkamy w Anglii. W maju mina nam rok od wyjazdu z PL. Czas tak szybko leci... 10dni temu chłopcy skończyli 2 latka duże chłopaki już sa z nich i naszczescie rosną zdrowo. Odpukac do tej pory może z 4 razy byli przeziebieni i naszczescie nie wiedza jeszcze co to antybiotyki... Szczerze mówiąc to nie wiem czy tu w UK robią coś takiego jak bilans dwulatka - trzeba bedzie sie chyba wybrać do przychodni. Chłopcy mówią coraz wiecej. Nie są to jeszcze jakieś pełne zdania ale słów znają sporo. Z Xaviera trochę większy gadula niż z Oskara. Oski mówi trochę mniej zrozumiale i przez to trochę sie denerwuje. Generalnie chłopcy są trochę jak ogień i woda icon_wink.gif Straszne lobuziaki icon_smile.gif A jakieś dwa miesiące temu zainteresowały ich nocnik. Kupiłam im je jeszcze gdzieś w zimie ale ze nie chcieli na nie w ogóle siadać to nocniki wyladowaly w łazience i tak obrastaly kurzem icon_wink.gif Az któregoś dnia mój T.zobaczyl ze w nich coś pływa icon_wink.gif I tak sie samo zaczęło najpierw Oskar biegał na nocnik a my mu wszyscy bilismy brawo a po kilku dniach zacza tez Xavo. Pampersy dalej używamy zwłaszcza w nocy czy na wyjścia ale tez i czasem w ciagu dnia w domu. Niestety jak chłopcy czuja na pupci majteczki czy spodnie to czesto zapominają o nocnikach- mysla chyba ze to pampki i sie posikuja. Najlepiej im idzie jak mogą biegać z gołymi pupami wtedy zawsze trafiają do nocnika - niestety ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza i na gołe pupki jest zazimno :-// A tak ogólnie jak nam sie żyje? Pierwsze 9 miesięcy było naprawdę bardzo ciężkich ale jakoś od marca żyje sie już zupełnie inaczej wynajelismy sobie tez bardzo fajny dom z ogródkiem... Mi niedługo zaczynaja sie wakacje bo ciagle chodzę do szkoły... A ty Marto ciagle mieszkacie w UK? Gratuluje synka!!! Wyczytałam ze macie z Paula profile na FB to was tam poszukam icon_wink.gif Zajrze tu pózniej teraz biorę chłopców na spacer - trzeba wykorzystać chwile kiedy nie pada...

Ten post edytował lenka28 wto, 19 cze 2012 - 14:07
lenka28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 213
Dołączył: śro, 23 gru 09 - 04:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 30,751




post wto, 19 cze 2012 - 14:03
Post #29

Już pisze... icon_smile.gif My bez zmian - ciagle mieszkamy w Anglii. W maju mina nam rok od wyjazdu z PL. Czas tak szybko leci... 10dni temu chłopcy skończyli 2 latka duże chłopaki już sa z nich i naszczescie rosną zdrowo. Odpukac do tej pory może z 4 razy byli przeziebieni i naszczescie nie wiedza jeszcze co to antybiotyki... Szczerze mówiąc to nie wiem czy tu w UK robią coś takiego jak bilans dwulatka - trzeba bedzie sie chyba wybrać do przychodni. Chłopcy mówią coraz wiecej. Nie są to jeszcze jakieś pełne zdania ale słów znają sporo. Z Xaviera trochę większy gadula niż z Oskara. Oski mówi trochę mniej zrozumiale i przez to trochę sie denerwuje. Generalnie chłopcy są trochę jak ogień i woda icon_wink.gif Straszne lobuziaki icon_smile.gif A jakieś dwa miesiące temu zainteresowały ich nocnik. Kupiłam im je jeszcze gdzieś w zimie ale ze nie chcieli na nie w ogóle siadać to nocniki wyladowaly w łazience i tak obrastaly kurzem icon_wink.gif Az któregoś dnia mój T.zobaczyl ze w nich coś pływa icon_wink.gif I tak sie samo zaczęło najpierw Oskar biegał na nocnik a my mu wszyscy bilismy brawo a po kilku dniach zacza tez Xavo. Pampersy dalej używamy zwłaszcza w nocy czy na wyjścia ale tez i czasem w ciagu dnia w domu. Niestety jak chłopcy czuja na pupci majteczki czy spodnie to czesto zapominają o nocnikach- mysla chyba ze to pampki i sie posikuja. Najlepiej im idzie jak mogą biegać z gołymi pupami wtedy zawsze trafiają do nocnika - niestety ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza i na gołe pupki jest zazimno :-// A tak ogólnie jak nam sie żyje? Pierwsze 9 miesięcy było naprawdę bardzo ciężkich ale jakoś od marca żyje sie już zupełnie inaczej wynajelismy sobie tez bardzo fajny dom z ogródkiem... Mi niedługo zaczynaja sie wakacje bo ciagle chodzę do szkoły... A ty Marto ciagle mieszkacie w UK? Gratuluje synka!!! Wyczytałam ze macie z Paula profile na FB to was tam poszukam icon_wink.gif Zajrze tu pózniej teraz biorę chłopców na spacer - trzeba wykorzystać chwile kiedy nie pada...

--------------------
emilly
śro, 20 cze 2012 - 09:15
Lenka, u nas żadnego bilansu 2-latka nie robią, 3-latka również icon_wink.gif
emilly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: czw, 28 lut 08 - 17:57
Skąd: UK
Nr użytkownika: 18,473

GG:


post śro, 20 cze 2012 - 09:15
Post #30

Lenka, u nas żadnego bilansu 2-latka nie robią, 3-latka również icon_wink.gif
ewik.
śro, 20 cze 2012 - 09:40
Witam w nowej odsłonie icon_biggrin.gif
Dużo zdrówka dla dwulatków.

My urodziny spędziłyśmy w szpitalu. Łucja miała zapalenie krtani i tchawicy, troszkę się przyduszała więc tydzień spędziłyśmy w szpitalu. Już jest dobrze i mała rozrabia w domu. Na razie bilansu jej nie robiłam bo po tym szpitalu strasznie się boi lekarzy więc pójdziemy pod koniec czerwca dopiero. Waży 15kg i ma 90cm wiec chyba najcięższa kluska na wątku icon_wink.gif

lenka super,że chłopaki nie chorują. Moja Łucja kilka razy już na antybiotyku była chociaż teraz była infekcja wirusowa i obyło się bez antybiotyku.

Co do siadania na nocnik to owszem, siada, robi ale nie woła. Trzeba ją samemu posadzić a sama woła jak już leci.

dorota.N, Mrtalka zumba to tez moje marzenie icon_wink.gif

Ten post edytował ewik. śro, 20 cze 2012 - 09:41
ewik.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,556
Dołączył: czw, 19 sty 06 - 12:46
Skąd: mazowieckie
Nr użytkownika: 4,633




post śro, 20 cze 2012 - 09:40
Post #31

Witam w nowej odsłonie icon_biggrin.gif
Dużo zdrówka dla dwulatków.

My urodziny spędziłyśmy w szpitalu. Łucja miała zapalenie krtani i tchawicy, troszkę się przyduszała więc tydzień spędziłyśmy w szpitalu. Już jest dobrze i mała rozrabia w domu. Na razie bilansu jej nie robiłam bo po tym szpitalu strasznie się boi lekarzy więc pójdziemy pod koniec czerwca dopiero. Waży 15kg i ma 90cm wiec chyba najcięższa kluska na wątku icon_wink.gif

lenka super,że chłopaki nie chorują. Moja Łucja kilka razy już na antybiotyku była chociaż teraz była infekcja wirusowa i obyło się bez antybiotyku.

Co do siadania na nocnik to owszem, siada, robi ale nie woła. Trzeba ją samemu posadzić a sama woła jak już leci.

dorota.N, Mrtalka zumba to tez moje marzenie icon_wink.gif

--------------------
O. 2006 Ł. 2010
weda
śro, 20 cze 2012 - 13:28
emilly,a u mnie robią bilanse,co prawda nie 3 latków ale roczniaków i dwulatków jak najbardziej
w children's centre
aha (tu dodaje edit) jeśli dziecko jest zarejesrowane w przychodni to powinno w okolicy urodzin nadejsć pocztą zawiadomienie kiedy i gdzie jest termin bilansu-nawet mapkę dla niezorientowanych dołączaja
bilans obejmuje: obserwację dziecka podczas zabawy-utzymanie np.kredki w ręku,próby rysowania,chód czy prosty,budowanie z klocków,rozmowa z matka czy ja cos niepokoi,pytania dot.diety-i równiez porady,czy dziecko mówi i ile,ważenie ,mierzenie i darmowy pakiet książeczek z rymowankami,kredkami i kolorowankami-to tyle ile pamiętam
martalko,dorota.N,ryż preparowany dostaniecie tutaj,a jakże,jest w asda,tam gdzie produkty do pieczenia ciast gotowych

Ten post edytował weda śro, 20 cze 2012 - 13:32
weda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,850
Dołączył: śro, 31 gru 04 - 14:59
Skąd: z drugiej strony lustra
Nr użytkownika: 1,299

GG:


post śro, 20 cze 2012 - 13:28
Post #32

emilly,a u mnie robią bilanse,co prawda nie 3 latków ale roczniaków i dwulatków jak najbardziej
w children's centre
aha (tu dodaje edit) jeśli dziecko jest zarejesrowane w przychodni to powinno w okolicy urodzin nadejsć pocztą zawiadomienie kiedy i gdzie jest termin bilansu-nawet mapkę dla niezorientowanych dołączaja
bilans obejmuje: obserwację dziecka podczas zabawy-utzymanie np.kredki w ręku,próby rysowania,chód czy prosty,budowanie z klocków,rozmowa z matka czy ja cos niepokoi,pytania dot.diety-i równiez porady,czy dziecko mówi i ile,ważenie ,mierzenie i darmowy pakiet książeczek z rymowankami,kredkami i kolorowankami-to tyle ile pamiętam
martalko,dorota.N,ryż preparowany dostaniecie tutaj,a jakże,jest w asda,tam gdzie produkty do pieczenia ciast gotowych

--------------------
WEDA i Kubba & Bubba :

Żona pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy i opiekuje się dziećmi,
mąż wbija gwoździe, pilnuje domostwa przed niedźwiedziami i zombie
oraz zdobywa żywność na polowaniu.
lenka28
śro, 20 cze 2012 - 13:56
Hej Mamusie - Pozdrowionka z nad kubka kawy icon_wink.gif) No to wyglada na to ze moje lobuziaki to straszna drobizna icon_wink.gif Xavo waży 13,4 a Oskar tylko 12,6 - zaraz sprawdze wzrost... Chłopcy nigdy niejadkami nie byli. Warzywa, mięso - normalne obiady... Co ciekawe Oskar urodził sie lżejszy i ta różnica ciagle sie utrzymuje choć prawie zawsze je wiecej od Xavka. Taka uroda chyba icon_wink.gif Już wiem wysocy są na jakiś 88 cm .
lenka28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 213
Dołączył: śro, 23 gru 09 - 04:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 30,751




post śro, 20 cze 2012 - 13:56
Post #33

Hej Mamusie - Pozdrowionka z nad kubka kawy icon_wink.gif) No to wyglada na to ze moje lobuziaki to straszna drobizna icon_wink.gif Xavo waży 13,4 a Oskar tylko 12,6 - zaraz sprawdze wzrost... Chłopcy nigdy niejadkami nie byli. Warzywa, mięso - normalne obiady... Co ciekawe Oskar urodził sie lżejszy i ta różnica ciagle sie utrzymuje choć prawie zawsze je wiecej od Xavka. Taka uroda chyba icon_wink.gif Już wiem wysocy są na jakiś 88 cm .

--------------------
maggy
śro, 20 cze 2012 - 21:14
Lenka,Ewik - witajcie po przerwie 06.gif

dwa dni puszczałam małą bez pieluchy ,latała z gołą pupcią ,przyniosłam jeszcze jeden nocnik ,postawiłam obok i zademonstrowałam jak się siusiu robi 06.gif ,po czym wstałam ,biłam brawo ,że super teraz nikolka na drugim nocniczku zrobi i co nic 21.gif ,posiedziała wstała i stwierdziła,że teraz chce na tym co mama ok i znowu to samo czyli nic 37.gif a za chwilę kałuża na podłodze 03.gif ,i tak dwa dni wytrzymałam 48.gif ,za jakiś czas zrobimy drugie podejście 06.gif

ostatnio wybrałam się do gina,żeby cytologię zrobić ,bo dwa lata nie byłam a tam babka mi mięśniaka na monitorze pokazuje 37.gif i jak by tego było mało wczoraj dzwonią z przychodni,że w cytologii wyszedł stan zapalny bakteryjny i jutro mam się zgłosić do lekarza po recepty bo trzeba to przeleczyć 21.gif

maggy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 354
Dołączył: pią, 21 sie 09 - 08:21
Nr użytkownika: 28,738




post śro, 20 cze 2012 - 21:14
Post #34

Lenka,Ewik - witajcie po przerwie 06.gif

dwa dni puszczałam małą bez pieluchy ,latała z gołą pupcią ,przyniosłam jeszcze jeden nocnik ,postawiłam obok i zademonstrowałam jak się siusiu robi 06.gif ,po czym wstałam ,biłam brawo ,że super teraz nikolka na drugim nocniczku zrobi i co nic 21.gif ,posiedziała wstała i stwierdziła,że teraz chce na tym co mama ok i znowu to samo czyli nic 37.gif a za chwilę kałuża na podłodze 03.gif ,i tak dwa dni wytrzymałam 48.gif ,za jakiś czas zrobimy drugie podejście 06.gif

ostatnio wybrałam się do gina,żeby cytologię zrobić ,bo dwa lata nie byłam a tam babka mi mięśniaka na monitorze pokazuje 37.gif i jak by tego było mało wczoraj dzwonią z przychodni,że w cytologii wyszedł stan zapalny bakteryjny i jutro mam się zgłosić do lekarza po recepty bo trzeba to przeleczyć 21.gif



--------------------
maggy
czw, 21 cze 2012 - 20:10
zapomniałam dodać ,że zaczął się u nas bunt dwulatka i to w dosłownym tego słowa znaczeniu 06.gif ,Nikola chce wymusić wszystko płaczem albo wiszczeniem na cały głos,a w najgorszym wypadku waleniem głową o podłogę 37.gif ,oczywiście nie ulegam jej zachciankom ,staram się ją uspokoić ale nie zawsze mi to wychodzi,dzisiaj już śpi bo tak ryczała ,że nie pozwoliłam jej dłużej oglądać bajki aż z płaczem na sofie usnęła
Macie może jakieś rady na małych buntowników?
maggy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 354
Dołączył: pią, 21 sie 09 - 08:21
Nr użytkownika: 28,738




post czw, 21 cze 2012 - 20:10
Post #35

zapomniałam dodać ,że zaczął się u nas bunt dwulatka i to w dosłownym tego słowa znaczeniu 06.gif ,Nikola chce wymusić wszystko płaczem albo wiszczeniem na cały głos,a w najgorszym wypadku waleniem głową o podłogę 37.gif ,oczywiście nie ulegam jej zachciankom ,staram się ją uspokoić ale nie zawsze mi to wychodzi,dzisiaj już śpi bo tak ryczała ,że nie pozwoliłam jej dłużej oglądać bajki aż z płaczem na sofie usnęła
Macie może jakieś rady na małych buntowników?


--------------------
Martalka
pią, 22 cze 2012 - 10:38
CYTAT(maggy @ Thu, 21 Jun 2012 - 20:10) *
Macie może jakieś rady na małych buntowników?


tak! czekać aż im minie 04.gif

A tak serio może czasami zadziałać odwracanie uwagi.
Wcześniejsze informowanie o tym co nastąpi.
Dawanie realnych wyborów..

Mam już zmierzony wzrost Milki. wysoka to ona nie będzie icon_wink.gif
Ma 83cm.

lenka, u nas tez mocno lżej się zrobilo od stycznia... Mieszkamy nadal w Londynie.

maggy, chciałabyś w dwa dni icon_wink.gif
Mam książkę 3 day potty training jak czytasz po angielsku.

Ja robię podejścia co jakiś czas. Z różnych powodów nie idzie nam to: ja zalatana, a Mi ma w nosie mokre spodenki- zero reakcji...


U mnie była HV (nareszcie!) do Jaśka. I przy okazji dała tabelki abym sama pozaznaczała co Mila i Damian umieją.
Ale czerwonych książeczek nie mają. I jak mówi, mieć nie muszą...


Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post pią, 22 cze 2012 - 10:38
Post #36

CYTAT(maggy @ Thu, 21 Jun 2012 - 20:10) *
Macie może jakieś rady na małych buntowników?


tak! czekać aż im minie 04.gif

A tak serio może czasami zadziałać odwracanie uwagi.
Wcześniejsze informowanie o tym co nastąpi.
Dawanie realnych wyborów..

Mam już zmierzony wzrost Milki. wysoka to ona nie będzie icon_wink.gif
Ma 83cm.

lenka, u nas tez mocno lżej się zrobilo od stycznia... Mieszkamy nadal w Londynie.

maggy, chciałabyś w dwa dni icon_wink.gif
Mam książkę 3 day potty training jak czytasz po angielsku.

Ja robię podejścia co jakiś czas. Z różnych powodów nie idzie nam to: ja zalatana, a Mi ma w nosie mokre spodenki- zero reakcji...


U mnie była HV (nareszcie!) do Jaśka. I przy okazji dała tabelki abym sama pozaznaczała co Mila i Damian umieją.
Ale czerwonych książeczek nie mają. I jak mówi, mieć nie muszą...




--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
maggy
pią, 22 cze 2012 - 11:31
Martalka - mój młody do ukończenia podstawówki do tych niższych należał,zresztą często mi marudził czemu to on taki mały 06.gif ,a teraz to normalnie ja sama oczom nie wierzę ,że mi taki dryblas wyrósł 29.gif ,ba on jeszcze rośnie 37.gif

oj z czytaniem po angielsku to u mnie nie najlepiej to wychodzi 43.gif

no nic damy ramy radę ,zrobimy jeszcze pewnie kilka podejść 06.gif ,zakupiłam całą torbę majtek i będziemy działać 04.gif

A jak tam mały Jasio się Wam chowa ?

Mig4 - jak imprezka urodzinowa?


Paula - jak zdrówko?
maggy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 354
Dołączył: pią, 21 sie 09 - 08:21
Nr użytkownika: 28,738




post pią, 22 cze 2012 - 11:31
Post #37

Martalka - mój młody do ukończenia podstawówki do tych niższych należał,zresztą często mi marudził czemu to on taki mały 06.gif ,a teraz to normalnie ja sama oczom nie wierzę ,że mi taki dryblas wyrósł 29.gif ,ba on jeszcze rośnie 37.gif

oj z czytaniem po angielsku to u mnie nie najlepiej to wychodzi 43.gif

no nic damy ramy radę ,zrobimy jeszcze pewnie kilka podejść 06.gif ,zakupiłam całą torbę majtek i będziemy działać 04.gif

A jak tam mały Jasio się Wam chowa ?

Mig4 - jak imprezka urodzinowa?


Paula - jak zdrówko?

--------------------
Abunieczek
wto, 26 cze 2012 - 00:08
maggy, fizycznie ok, gorzej psychicznie ale to nie miejsce na sceny osobiste 41.gif

odezwę się jak w miarę się pozbieram..... happy happy birthday dla naszych kolejnych dwulatków 06.gif
Abunieczek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 706
Dołączył: sob, 01 maj 10 - 12:55
Skąd: z zacisznego kącika....
Nr użytkownika: 32,794




post wto, 26 cze 2012 - 00:08
Post #38

maggy, fizycznie ok, gorzej psychicznie ale to nie miejsce na sceny osobiste 41.gif

odezwę się jak w miarę się pozbieram..... happy happy birthday dla naszych kolejnych dwulatków 06.gif

--------------------
Czerwcówka 2010
_______________

Abunieczek
wto, 26 cze 2012 - 15:06
No i humorek się poprawił, wkońcu ktoś oddzwonił w sprawie pracy icon_smile.gif nareszcie wyjdę do ludzi 06.gif 06.gif 06.gif


A propo buntu dwulatka, Abi podłapała od swojego brata ciotecznego i jak ją skrzyczę to mi fakosa pokazuje 29.gif co prawda palcem wskazującym, bo środkowy jej ciężko wystawić ale mnie ścina z nóg jak to widzę, do tego czasem się jej wyrwie "d..pa" zawsze mówiła pupa ale braciszek ją skrupulatnie poprawił jak się ta część ciała poprawnie nazywa 37.gif

Ten post edytował Abunieczek wto, 26 cze 2012 - 15:06
Abunieczek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 706
Dołączył: sob, 01 maj 10 - 12:55
Skąd: z zacisznego kącika....
Nr użytkownika: 32,794




post wto, 26 cze 2012 - 15:06
Post #39

No i humorek się poprawił, wkońcu ktoś oddzwonił w sprawie pracy icon_smile.gif nareszcie wyjdę do ludzi 06.gif 06.gif 06.gif


A propo buntu dwulatka, Abi podłapała od swojego brata ciotecznego i jak ją skrzyczę to mi fakosa pokazuje 29.gif co prawda palcem wskazującym, bo środkowy jej ciężko wystawić ale mnie ścina z nóg jak to widzę, do tego czasem się jej wyrwie "d..pa" zawsze mówiła pupa ale braciszek ją skrupulatnie poprawił jak się ta część ciała poprawnie nazywa 37.gif

--------------------
Czerwcówka 2010
_______________

Martalka
wto, 26 cze 2012 - 16:09
Paulina, a to nie bunt dwulatka tylko durni "nauczyciele" icon_wink.gif Pogoniłabym takich, tak jak sama pogoniłam szwagra który nauczył naszego B, że nie mówi się "chce kupkę" tylko "chcę sr..ć" 21.gif Dzieci chłoną i tyle..
Bunt to co innego. Niezależnego od nas-rodziców. Etap rozwojowy. Rozwijanie i ćwiczenie "niezależności" dziecka i prawa decydowania o sobie.


napisz coś o pracy!!! gratulować można????? icon_smile.gif

Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post wto, 26 cze 2012 - 16:09
Post #40

Paulina, a to nie bunt dwulatka tylko durni "nauczyciele" icon_wink.gif Pogoniłabym takich, tak jak sama pogoniłam szwagra który nauczył naszego B, że nie mówi się "chce kupkę" tylko "chcę sr..ć" 21.gif Dzieci chłoną i tyle..
Bunt to co innego. Niezależnego od nas-rodziców. Etap rozwojowy. Rozwijanie i ćwiczenie "niezależności" dziecka i prawa decydowania o sobie.


napisz coś o pracy!!! gratulować można????? icon_smile.gif



--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
> Czerwcowych dzieciaczków odsłona druga, Nowe przygody, radości, problemy. Nowa część Czerwcówek 2010
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 13:18
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama