Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Przeprowadzka jak ją zorganizować

-
, prosze o pomoc
agula1980
post Sat, 06 Jun 2015 - 10:00
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 31,221

No i stało się za 3 tygodnie wyprowadzka! Wczoraj rozmawiałam z kobietą z która się zamieniamy na mieszkanie i ona powiedziała że oni zaczynają się pakować i zaczęłam się zastanawiać czy to nie czas już zacząć. Wcześniej jak się przeprowadzaliśmy to stopniowo pakowaliśmy i przewoziliśmy rzeczy więc nawet nie pamiętam tego. A teraz wszystko w jeden dzień. Jak poradzić sobie organizacyjnie? Czy już teraz zacząć się pakować? Myślałam o workach bo kartonów nie mam gdzie zdobyć. Pomóżcie!!!

Ten post edytował agula1980 Mon, 08 Jun 2015 - 18:12

--------------------

Go to the top of the page PM

Quote Post
Maadzik
post Sat, 06 Jun 2015 - 14:33
Post #2

Nr użytkownika: 16,550

GG:

Pamiętając niedawny szał przeprowadzkowy u znajomych:
Moim zdaniem jeszcze za wcześnie, teraz jest czas na zdobywanie kartonów i worków. Kartony z pobliskich sklepów, jak poprosisz z wyprzedzeniem to nie powinno być problemu ze zdobyciem. Pamiętaj o mocnej taśmie do ich zabezpieczenia
Worki są dobre na to co miękkie (oby były mocne bo nie ma nic bardziej wkurzającego jak maskotki czy buty rozsypane na klatce schodowej). Kartony przydadzą się na rzeczy ciężkie typu książki czy garnki. Delikatne fajnie przewozi się w walizkach podróżnych owinięte w ciuchy.
Podpisuj co się da - nawet jeśli wydaje ci się że ułożenie jest logiczne to i tak przy rozkładaniu coś pomieszasz i będziesz się denerwować. jak nie będzie się wam chciało to chociaż do jakiego pomieszczenia ma trafić dany pakunek.
I pamiętaj kartonów i worów mieć dużo więcej niż wydaje ci się potrzebne.
Jak dla mnie tydzień przed przeprowadzką jest idealnym czasem na spakowanie tego, czego na pewno nie użyjecie. Dłuższe pakowanie sprawi, że będziecie potykać się o pakunki. Warto przy okazji pakowania zrobić remanent w rzeczach i wyrzucić niepotrzebne.
Dwa dni przed przeprowadzką ogarnij zakupy jedzeniowe na trzy dni, obiad zresztą też bo przy spakowanych rzeczach nie będzie na to czasu ani nie będzie to wygodne. W dzień przeprowadzki też nie będzie czasu na to. Chyba że nie gardzicie pizzą i tym podobnymi smakołykami.
W przeddzień przeprowadzki spakuj całą resztę ale tak, by był do niej dostęp. Wieczorem można też rozkręcić część mebli koniecznie podpisując ołówkiem co do czego, wszystkie śrubki w woreczkach warto dokleić do jakiejś części mebla (każdy mebel powiniem mieć swój własny woreczek nawet jeśli są identyczne. Aaa, i upewnij się zawczasu że masz pasujące śrubokręty - pożyczanie ich od sąsiadów w wieczór poprzedzający przeprowadzkę może przysporzyć sporo nerwów.
Warto też uprzedzić sąsiadów, że się przeprowadzacie (awantury, że hałasujecie w trakcie noszenia szafy także nie są przyjemne) i znaleźć takiego, który w razie problemów pomoże przenieść to, co okazało się cięższe niż wyglądało.
Pamiętaj o tym, co wymaga szczególnego zabezpieczenia - przygotuj folie bąbelkową do obłożenia telewizora czy luster.
Ach, czemu ja nie wiedziałam tego wszystkiego 3 tygodnie temu...

--------------------

Quote Post
rysa154
post Sun, 07 Jun 2015 - 21:59
Post #3

Nr użytkownika: 25,743

Dopisze do tego tylko dużą ilość folii babelkowej ,niedrogo dpstepna na all.i folii takiej zwykłej.
No i jeśli bierzecie firmę przeprowadzkowa warto dzień wcześniej potwierdzić,my w toku przygotowań zapomnieliśmy i okazało sie w dzień przeprowadzki,ze nie ma dla nas auta,a inny dzień nie wchodził w grę.na szczęście znajomi pomogli.

--------------------

Quote Post
Agnieszka AZJ
post Sun, 07 Jun 2015 - 22:13
Post #4

Grupa: Administratorzy
Nr użytkownika: 1,355

GG:

Od mojej ostatniej przeprowadzki minęło kilkanaście lat, ale z patentów, które nam się sprawdzily pamiętam dwa:
1/ opisanie pudeł wg. pomieszczeń, do których miały trafić czyli u nas: kuchnia, salon, sypialnia i dziecinny - dzieki temu rozładunek przeszedł sprawnie, nie pytali mnie co chwilę "dokąd to"
2/ fantastyczne pudła - szafy, które pożyczyliśmy od znajomej będącej między przeprowadzkami, a ona miała je od swojej firmy przeprowadzkowej - wysokie i z drążkiem w środku, na którym wieszało się ubrania na ramiączkach.

Pakowanie zajęło nam dwa dni poprzedzające przeprowadzkę, dzieci zabrali dziadkowie icon_wink.gif Pudła (po bananach) z zaprzyjaźnionego warzywniaka zbierałam już od jakiegoś czasu.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)

Quote Post
agula1980
post Mon, 08 Jun 2015 - 18:19
Post #5

Nr użytkownika: 31,221

Dzięki dziewczyny za rady. Muszę porozglądać się za kartonami. Zamierzam wcześniej popakować ciuchy i buty zimowe i wywieź je do rodziców. To samo chcę zrobić z rzeczami których nie używam a bez których mogę się jakiś czas obejść jakby co. Co do mebli to mąż tez tak mówił żeby je przygotować ( rozkręcić ) dzień wcześniej. Firmy nie mamy, kolega męża będzie " nas przewoził" a inni koledzy zaoferowali się pomóc w przenoszeniu. Ja jestem osobą która lubi wszystko planować z wyprzedzeniem, nawet wakacje zamawiam pół roku wcześniej. icon_smile.gif

--------------------

Quote Post
Blable
post Thu, 19 Jan 2017 - 09:12
Post #6

Nr użytkownika: 48,734

Ja co prawda organizowałam przeprowadzkę firmy w Łodzi: https://www.przeprowadzki.lodz.pl/przeprowadzki-biur.html ale bałaganu i rzeczy do robienia było chyba nawet więcej, niż w przypadku przeprowadzki mieszkania. Niemniej jednak polecam wynająć jakąś firmę, która robi takie rzeczy. To duża pomoc.

Quote Post
tuchacz
post Thu, 19 Jan 2017 - 10:21
Post #7

Nr użytkownika: 48,735

Jeśli mogę - kiedy przeprowadzałem się z dziewczyną do wspólnego mieszkania za radą znajomego zamiast firmy transportowej po prostu wynajęliśmy sobie samochód i sami przewieźliśmy wszystkie rzeczy, wyszło taniej i w sumie byliśmy spokojni, że nic się nie stłucze/ nie zniszczy. Mogę polecić Fado Auto, oni działają w Szczecinie akurat.

Quote Post
Kumpelka
post Wed, 30 Aug 2017 - 23:54
Post #8

Nr użytkownika: 48,606

Według mnie takie wynajmowanie to dobry pomysł, bo nawet możesz zapłacić mniej aniżeli dzwoniąc po firmy transportowe. W różnych miastach są różne firmy ale taka wypożyczalnia samochodów poznań FatCar ma całkiem przyzwoite ceny a wybór samochodów dostawczych jest duży.Co więcej dokonywać rezerwacji na takie auto można całodobowo .

Quote Post
mirk@
post Sat, 21 Oct 2017 - 21:06
Post #9

Nr użytkownika: 49,602

Moim skromnym zdaniem zorganizowanie przeprowadzki calego mieszkania graniczy z cudem. Nie wiem czy wiesz ale do takiej akcji potrzeba kilku silnych mezczyzn oraz duza furgonetke. Jak mieszkasz dodatkowo na ktoryms pietrze to juz w ogole bedzie przechlapane. Pamietam jak moj maz sie kiedys podjal samodzielnej przeprowadzki .. po godzinie byl tak zdyszany, ze zwatpil w swoje umiejetnosci. Z tego co pamietam to korzystalismy z oferty Zlotnicki - https://zlotnicki.pl/oferta/przeprowadzki-mieszkan/ Na rynku dzialaja juz ponad 20 lat i podobno zadnego niezawodolonego klienta nie mieli. Jestem w stanie to uwierzyc poniewaz wszystko jest dopiete u nich na ostatni guzik.

Quote Post
śrubka
post Mon, 23 Oct 2017 - 09:24
Post #10

Nr użytkownika: 41,343

Na pewno przyda się odpowiednia ekipa od przeprowadzek, dodatkowo przydałoby się wszystko rozplanować oraz przygotować meble i inne rzeczy do podróży i je jakoś zabezpieczyć.

Quote Post
minniemouse
post Tue, 21 Nov 2017 - 14:44
Post #11

Nr użytkownika: 40,102

No właśnie, trzeba wybrać dobrą firmę transportową. Wybór ten nie jest łatwy, ale jeśli człowiek wie, na co musi zwrócić uwagę (tutaj https://celnie.pl/jak-znalezc-dobra-firme-transportowa można się tego dowiedzieć), to jest to do załatwienia.

Quote Post
Gochaaa964
post Wed, 31 Jan 2018 - 10:30
Post #12

Nr użytkownika: 50,659

Przeprowadzka to nie lada wyzwanie, dlatego zawczasu dobrze wszystko zaplanować. Myślę, że pomóc w tym mogą tego typu porady, z którymi warto się zapoznać. Zwłaszcza, jeżeli nigdy nie organizowaliśmy podobnego przedsięwzięcia.

Quote Post
Adell86
post Tue, 13 Feb 2018 - 11:04
Post #13

Nr użytkownika: 51,414

My pożyczyliśmy auto od moich rodziców.
Zaczęłam od stopniowego wyjadania z lodówki czy zamrażarki i pakownia rzeczy, których się nie u żywa na co dzień. mi się wydaje, że najlepiej się właśnie przenosi w kartonach albo torbach płóciennych, unikaj foliówek.

Quote Post
celina20
post Tue, 22 May 2018 - 13:32
Post #14

Nr użytkownika: 44,782

Przeprowadzkę najlepiej sobie porządnie rozplanować, bo bez tego będzie wielki problem. Dużo zależy też ile ma się rzeczy, ponieważ ja wyprowadzając się od rodziców miałam tylko 3 kartony więc mogłam sobie to spakować w jeden dzień. Problem z pakowaniem jest jak ma się dużo rzeczy, bo przy następnej przeprowadzce tak dobrze już mi nie poszło. Kilka rzeczy się zagubiło w ferworze przeprowadzki. Jedyny plus, że mieliśmy wynajętą firmę przeprowadzkową. Najważniejsze to zaopatrzenie się w dużo folii bąbelkowej icon_biggrin.gif opisanie pudeł i kartonów. My jeszcze przyklejaliśmy takie jakby bileciki na to co było w workach żeby było wiadomo co gdzie później wstawić. Tutaj jest kilka dobrych porad dotyczących przeprowadzki więc może komuś się przyda.

Quote Post
> Przeprowadzka jak ją zorganizować, prosze o pomoc

Start new topic Reply to this topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sat, 23 Jun 2018 - 09:56
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe