Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

dlaczego nie mozna spac na plecach ?

> 
AgucioreQ
wto, 18 kwi 2006 - 20:03
no własnie czemu ? icon_eek.gif
AgucioreQ


Grupa: Zbanowani
Postów: 2,037
Dołączył: śro, 14 gru 05 - 16:26
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 4,294

GG:


post wto, 18 kwi 2006 - 20:03
Post #1

no własnie czemu ? icon_eek.gif

--------------------
Dzwonili Do Mnie Z NieBa I Mówili ?e Uciek? Im Anio?ek - Nie Powiem Im Gdzie Jestes !
Kochane S?oneczko Joasia 17.07.2006


2150 gram i 47cm szczęścia!
mamboo
wto, 18 kwi 2006 - 20:07
Ja na plecach nie śpię, bo mi po prostu bardzo niewygodnie, ale w tej pozycji po prostu są obiążone narządy matki.
mamboo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,510
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 09:04
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 373

GG:


post wto, 18 kwi 2006 - 20:07
Post #2

Ja na plecach nie śpię, bo mi po prostu bardzo niewygodnie, ale w tej pozycji po prostu są obiążone narządy matki.

--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
AgucioreQ
wto, 18 kwi 2006 - 20:11
no tak ale mi tak najwygodniej icon_confused.gif
AgucioreQ


Grupa: Zbanowani
Postów: 2,037
Dołączył: śro, 14 gru 05 - 16:26
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 4,294

GG:


post wto, 18 kwi 2006 - 20:11
Post #3

no tak ale mi tak najwygodniej icon_confused.gif

--------------------
Dzwonili Do Mnie Z NieBa I Mówili ?e Uciek? Im Anio?ek - Nie Powiem Im Gdzie Jestes !
Kochane S?oneczko Joasia 17.07.2006


2150 gram i 47cm szczęścia!
asia77

Go??







post wto, 18 kwi 2006 - 20:28
Post #4

przepraszam ale jak to nie można spac na plecach???? na brzuchu przeciez w ciąży nie można, chyba innej opcji niz plecy nie ma? albo sie mylę. ja sypiam albo na pleckach albo na boku.
MartaMarcin
wto, 18 kwi 2006 - 20:32
W szkole rodzenia wbijają nam do głowy, że najlepiej jest spać na lewym boczku z jakimś wałkiem między kolanami. Na pytanie dlaczego, położna powiedziała, że jakaś żyła jest odciążona i maluch bardziej dotleniony- tylko dlaczego mi drętwieje biodro jak kładę się na lewym boku???
MartaMarcin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 795
Dołączył: nie, 19 lut 06 - 18:34
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,975




post wto, 18 kwi 2006 - 20:32
Post #5

W szkole rodzenia wbijają nam do głowy, że najlepiej jest spać na lewym boczku z jakimś wałkiem między kolanami. Na pytanie dlaczego, położna powiedziała, że jakaś żyła jest odciążona i maluch bardziej dotleniony- tylko dlaczego mi drętwieje biodro jak kładę się na lewym boku???

--------------------
mamuśka.chłidz...
wto, 18 kwi 2006 - 20:44
swego czasu jak mi kazali położyć się na plecach na KTG to nie mogłam oddychać, potem dostawałam skurczy. Generalnie najlepiej było na bokach, po ciążach była to znienawidzona pozycja. icon_lol.gif
mamuśka.chłidz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,955
Dołączył: sob, 21 sie 04 - 08:42
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,027

GG:


post wto, 18 kwi 2006 - 20:44
Post #6

swego czasu jak mi kazali położyć się na plecach na KTG to nie mogłam oddychać, potem dostawałam skurczy. Generalnie najlepiej było na bokach, po ciążach była to znienawidzona pozycja. icon_lol.gif

--------------------
Arturek (7.07.2002), Idusia (14.06.2004) oraz
Aleksander (2.11.2006)
Pronto
wto, 18 kwi 2006 - 21:02
Aguciorku - gdzieś czytałam, że spanie na plecach w zaawansowanej ciąży zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia hemoroidów.
Ucisk na jakąś żyłę to powoduje.

Też miałam problem ze spaniem na boku - zwykle zasypiałam na plecach z rękami nad głową. Ale teraz nie mogę, jak się położę na plecach, to mnie krzyż potwornie boli. Za to jak śpię na boku, to mnie boli skóra na biodrach, jakbym odleżyn dostawała... icon_evil.gif

Jak nie urok...
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post wto, 18 kwi 2006 - 21:02
Post #7

Aguciorku - gdzieś czytałam, że spanie na plecach w zaawansowanej ciąży zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia hemoroidów.
Ucisk na jakąś żyłę to powoduje.

Też miałam problem ze spaniem na boku - zwykle zasypiałam na plecach z rękami nad głową. Ale teraz nie mogę, jak się położę na plecach, to mnie krzyż potwornie boli. Za to jak śpię na boku, to mnie boli skóra na biodrach, jakbym odleżyn dostawała... icon_evil.gif

Jak nie urok...
deka.dentka
wto, 18 kwi 2006 - 22:29
ja właśnie śpię na lewym albo prawym boku i wkładam sobie kołdrę między nogi - jakoś tak sama z siebie wyszła najdogodniejsza pozycja do spania icon_cool.gif
deka.dentka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,183
Dołączył: pon, 27 lut 06 - 12:28
SkÄ…d: Åšwidnik Town k/Lublin City
Nr użytkownika: 5,068




post wto, 18 kwi 2006 - 22:29
Post #8

ja właśnie śpię na lewym albo prawym boku i wkładam sobie kołdrę między nogi - jakoś tak sama z siebie wyszła najdogodniejsza pozycja do spania icon_cool.gif

--------------------
Adriannna
wto, 18 kwi 2006 - 23:46
Spiac na plecach sprawiamy iz cala masa naszej macicy spoczywa na aorcie i zyle glownej dolnej oraz na kregoslupie i jelitach. Dlatego moze to powodowac bol plecow i hemoroidy. Poza tym uklad trawienny moze stac sie mniej wydajny. Moze to rowniez przeszkadzac w oddychaniu i krazeniu krwi i doprowadzic do duzego obnizenia cisnienia krwi.

Ja niestety po kilku minutach lezenia na plecach odczuwam wyrazny dyskomfort. I faktycznie oddychanie staje sie u mnie jakies takie plytsze. Podobnie jak deka.dentka sypiam na lewym lub prawym boku z koldra miedzy nogami i jak narazie ta pozycja pozwala mi przespac praktycznie cala noc...z malymi przerwami na wycieczke do toalety 06.gif
Adriannna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,030
Dołączył: pią, 25 lis 05 - 00:24
SkÄ…d: RJ/BR
Nr użytkownika: 4,124




post wto, 18 kwi 2006 - 23:46
Post #9

Spiac na plecach sprawiamy iz cala masa naszej macicy spoczywa na aorcie i zyle glownej dolnej oraz na kregoslupie i jelitach. Dlatego moze to powodowac bol plecow i hemoroidy. Poza tym uklad trawienny moze stac sie mniej wydajny. Moze to rowniez przeszkadzac w oddychaniu i krazeniu krwi i doprowadzic do duzego obnizenia cisnienia krwi.

Ja niestety po kilku minutach lezenia na plecach odczuwam wyrazny dyskomfort. I faktycznie oddychanie staje sie u mnie jakies takie plytsze. Podobnie jak deka.dentka sypiam na lewym lub prawym boku z koldra miedzy nogami i jak narazie ta pozycja pozwala mi przespac praktycznie cala noc...z malymi przerwami na wycieczke do toalety 06.gif

--------------------
Sophie 2006 i Noemie 2010 :)

Na brazylijskim luzie...
Mika
śro, 19 kwi 2006 - 00:00
nigdy mi się tak dobrze na plecach nie spało jak w ostatniej ciąży -to była jedyna wygodna pozycja wink.gif
widocznie tam w środku wszystko mi się poprzestawiało (może i ta żyła poszła inną stroną icon_lol.gif ) bo żadnych sensacji ze złym trawieniam czy hemoroidami nie miałam,a przy poprzednich ciążach gdzie spałam wyłacznie na bokach i owszem
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 19 kwi 2006 - 00:00
Post #10

nigdy mi się tak dobrze na plecach nie spało jak w ostatniej ciąży -to była jedyna wygodna pozycja wink.gif
widocznie tam w środku wszystko mi się poprzestawiało (może i ta żyła poszła inną stroną icon_lol.gif ) bo żadnych sensacji ze złym trawieniam czy hemoroidami nie miałam,a przy poprzednich ciążach gdzie spałam wyłacznie na bokach i owszem

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Ulcia i Julcia
śro, 19 kwi 2006 - 21:29
Ja w pierwszej ciąży spałam na plecach aż do dnia porodu. Nic mi nie uciskało, nie było słabo, zero hemoroidów. Ale teraz... tylko boki, lepiej na lewym i to prawie od początku ciąży. Nawet w szkole rodzenia nie mogę wykonywać ćwiczeń na leżąco. Myślę, że gdyby coś ci uciskało, to byś to poczuła. Śpij, jak ci wygodnie.
Ulcia i Julcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 381
Dołączył: pon, 14 kwi 03 - 10:08
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 574




post śro, 19 kwi 2006 - 21:29
Post #11

Ja w pierwszej ciąży spałam na plecach aż do dnia porodu. Nic mi nie uciskało, nie było słabo, zero hemoroidów. Ale teraz... tylko boki, lepiej na lewym i to prawie od początku ciąży. Nawet w szkole rodzenia nie mogę wykonywać ćwiczeń na leżąco. Myślę, że gdyby coś ci uciskało, to byś to poczuła. Śpij, jak ci wygodnie.

--------------------
Bu?ka
Ulcia, mama Julci i Ole?ki
user posted imageuser posted image
user posted imageuser posted image
alatanta

Go??







post sob, 22 kwi 2006 - 17:40
Post #12


.....
gogo0674
piÄ…, 28 kwi 2006 - 10:34
a ja sie zastanawiałam cały czas dlaczego mnie boli kregosłup po nocy,od kiedy doczytałam ze trzeba spać na lewym boku ból minął
Dziekuje
gogo0674


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 137
Dołączył: pon, 15 gru 03 - 13:33
Skąd: koło Wrocławia
Nr użytkownika: 1,268

GG:


post piÄ…, 28 kwi 2006 - 10:34
Post #13

a ja sie zastanawiałam cały czas dlaczego mnie boli kregosłup po nocy,od kiedy doczytałam ze trzeba spać na lewym boku ból minął
Dziekuje

--------------------
Gosia mama Piotrusia ,Magdalenki i Martusi


user posted image

user posted image

user posted image
Vitalinea
piÄ…, 28 kwi 2006 - 13:15
Na plecach NIE MOŻNA SPAĆ ANI LEŻEĆ pod koniec ciąży!!! Sama słyszałam jak serce naszej córy przestało bić gdy lekarka kazała mi położyć się na wznak. Wręcz krzyczała bym szybko na bok sie położyła.... ale to pod koniec ciązy
Vitalinea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 65
Dołączył: pią, 24 mar 06 - 11:55
Nr użytkownika: 5,342

GG:


post piÄ…, 28 kwi 2006 - 13:15
Post #14

Na plecach NIE MOŻNA SPAĆ ANI LEŻEĆ pod koniec ciąży!!! Sama słyszałam jak serce naszej córy przestało bić gdy lekarka kazała mi położyć się na wznak. Wręcz krzyczała bym szybko na bok sie położyła.... ale to pod koniec ciązy

--------------------
user posted image
user posted image
Mika
piÄ…, 28 kwi 2006 - 16:16
[quote=Vitalinea]Na plecach NIE MOŻNA SPAĆ ANI LEŻEĆ pod koniec ciąży!!! Sama słyszałam jak serce naszej córy przestało bić gdy lekarka kazała mi położyć się na wznak. Wręcz krzyczała bym szybko na bok sie położyła.... ale to pod koniec ciązy

to nie serce zaczęło bić tylko w tej pozycji maluszek był za daleko od "sygnału" wysyłanego przez KTG i wykres by się nie zapisał wink.gif
U mnie dzieciaki nie raz tak "uciekały" -nawet kiedy leżałam na boku icon_lol.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post piÄ…, 28 kwi 2006 - 16:16
Post #15

[quote=Vitalinea]Na plecach NIE MOŻNA SPAĆ ANI LEŻEĆ pod koniec ciąży!!! Sama słyszałam jak serce naszej córy przestało bić gdy lekarka kazała mi położyć się na wznak. Wręcz krzyczała bym szybko na bok sie położyła.... ale to pod koniec ciązy

to nie serce zaczęło bić tylko w tej pozycji maluszek był za daleko od "sygnału" wysyłanego przez KTG i wykres by się nie zapisał wink.gif
U mnie dzieciaki nie raz tak "uciekały" -nawet kiedy leżałam na boku icon_lol.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Vitalinea
piÄ…, 28 kwi 2006 - 19:31
nie nie nie Mika.... nam położna potem już po wszystkim wytłumaczyła co i jak .... dlatego wiem co piszę.
Vitalinea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 65
Dołączył: pią, 24 mar 06 - 11:55
Nr użytkownika: 5,342

GG:


post piÄ…, 28 kwi 2006 - 19:31
Post #16

nie nie nie Mika.... nam położna potem już po wszystkim wytłumaczyła co i jak .... dlatego wiem co piszę.

--------------------
user posted image
user posted image
mama_oliwki
sob, 29 kwi 2006 - 20:51
pierwszy raz słyszę taką głupote
ze serce przestaje bić od leżenia na plecach
poprostu dziecko sie przekręca i tyle
mama_oliwki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,756
Dołączył: pią, 09 gru 05 - 18:05
SkÄ…d: skierniewice
Nr użytkownika: 4,257




post sob, 29 kwi 2006 - 20:51
Post #17

pierwszy raz słyszę taką głupote
ze serce przestaje bić od leżenia na plecach
poprostu dziecko sie przekręca i tyle

--------------------
*Majka*

aniołek 12tc 17.03.2001r.

OLIWKA 14.12.2002r.




ERYCZEK 08.07.2006r.




mamuśka.chłidz...
sob, 29 kwi 2006 - 20:57
hmmm może raczej chodzi o ucisk na pępowinę. Arturowi zanikały tony na KTG .Mnie sie zwyczjnie cięzko oddychało.
mamuśka.chłidz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,955
Dołączył: sob, 21 sie 04 - 08:42
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,027

GG:


post sob, 29 kwi 2006 - 20:57
Post #18

hmmm może raczej chodzi o ucisk na pępowinę. Arturowi zanikały tony na KTG .Mnie sie zwyczjnie cięzko oddychało.

--------------------
Arturek (7.07.2002), Idusia (14.06.2004) oraz
Aleksander (2.11.2006)
Vitalinea
śro, 03 maj 2006 - 18:29
róbta co chceta icon_smile.gif Wasze dzieci, Wasza sprawa...ja opinię mam wyrobioną na ten temat i jej się trzymam icon_smile.gif
Vitalinea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 65
Dołączył: pią, 24 mar 06 - 11:55
Nr użytkownika: 5,342

GG:


post śro, 03 maj 2006 - 18:29
Post #19

róbta co chceta icon_smile.gif Wasze dzieci, Wasza sprawa...ja opinię mam wyrobioną na ten temat i jej się trzymam icon_smile.gif

--------------------
user posted image
user posted image
Kasia2006
sob, 06 maj 2006 - 15:38
Vitalinea, co ty straszysz ludzi.
Dopytaj się lepiej:-) jak może przestac bić serce, od tego że leżysz na plecach:-)

Normalnie dziecko "ucieka" i aby zapis był lepszy lekarze wolą jak się leży na boku.
Wiem bo poprzednią ciąże miałam zagrożoną i na temat zapisów KTG i leżenia- wiem wszystko.

Ale tak jak napisałaś, każdy dba o swoje dziecko po swojemu, dlatego trzymam kciuki żebyś trafiła na innego informatora:-)
pozdrawiam serdecznie.
Kasia2006


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 65
Dołączył: sob, 29 paź 05 - 20:02
SkÄ…d: w-wa
Nr użytkownika: 3,942

GG:


post sob, 06 maj 2006 - 15:38
Post #20

Vitalinea, co ty straszysz ludzi.
Dopytaj się lepiej:-) jak może przestac bić serce, od tego że leżysz na plecach:-)

Normalnie dziecko "ucieka" i aby zapis był lepszy lekarze wolą jak się leży na boku.
Wiem bo poprzednią ciąże miałam zagrożoną i na temat zapisów KTG i leżenia- wiem wszystko.

Ale tak jak napisałaś, każdy dba o swoje dziecko po swojemu, dlatego trzymam kciuki żebyś trafiła na innego informatora:-)
pozdrawiam serdecznie.

--------------------
user posted imageuser posted image
user posted imageuser posted image
> dlaczego nie mozna spac na plecach ?
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 13:06
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama