Maluchy.pl logo    
   

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >


Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
 

Jak doprowadzić do odebrania koncesji na alkohol

-
użytkownik usunięty
post Tue, 27 Jan 2009 - 23:12
Post #1


GośćWczoraj wysmażyłam dłuuuugi post, który mi zjadło w momencie wysłania. Dziś naświetlam problem w dwóch zdaniach.

Obok mojego domu są dwa małe prywatne sklepiki sprzedające alkohol (wszystkie rodzaje, także wysokoprocenowe, ale głównie piwo i bełty). I koło tych sklepików od świtu do nocy kłębią się grupki podpitych mężczyzn. Najpierw byli to tylko miejscowi - moi koledzy z dzieciństawa, ojcowie koleżanek - sami swoi, podpici na wesoło. Teraz zaczął się napływ z zewnątrz icon_eek.gif I stoją takie grupy, a jak się idzie wieczorem to zaczepiją prosząc o 50 gr na browara icon_eek.gif , a potrzeby fizjologiczne załatwiają przy kubłach na śmieci, w ogóle nie krępując się, że ktoś patrzy.

Sklepy czynne są od 6.30-7.00 do późnej nocy (23.00, czasem dłużej). Świątek, piątek i niedzielę, tzn. c o d z i e n n i e . Także w Wigilię, Nowy Rok, Wielkanoc. Właściciel też często sam jest wstawiony. I sprzedaje alkohol nietrzeźwym.

Poradźcie, gdzie i w jakiej kolejności uderzyć, żeby atak był skuteczny. Policja, Rada Osidla, Straż Miejska? Czy potrzebuję podpisów mieszkańców? Czy ktoś taką walkę prowadził? Wygrał? Acha, tuż koło sklepów jest szkoła podstawowa i kościół, co może być pomocne przy próbie zablokowania sprzedaży alkoholu.

Będę wdzięczna za rady i linki do aktów prawnych.

Paka
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
Litka
post Tue, 27 Jan 2009 - 23:19
Post #2


Grupa: Użytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: Fri, 28 Mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


Na dole mojego bloku był spozywczak, pani nie szło zbytnio bo na samych warzywkach by zbankrutowała, starała się więc o koncesję na alkohol. Przedstawiciel naszego bloku po zebraniu podpisów zaniósł pismo do spółdzielni i potem chodził na zebrania rady osiedlowej z innymi mieszkancami i przedstawiali sprawę i stosunek mieszkańców. Pani koncesji nie dostała, sklep zamknęła. teraz mamy solarium.
Sprawa ciut tylko podobna, bo w twoim przypadku chodzi o odebranie koncesji. Pewnie bombardowanie spółdzielni pismami powinno cos dać o ile nie zostaną przekupieni. Nasza pani ze sklepu też zapłaciła ( pochwaliła mi się) ale widać za mało dała icon_wink.gif Zaintersowanie tokiem sprawy też musi być, nie wystarczy tylko napisać i czekać co się wydarzy.
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
krolewienka
post Tue, 27 Jan 2009 - 23:51
Post #3


Grupa: Użytkownicy
Postów: 1,907
Dołączył: Wed, 18 Jun 08 - 10:12
Skąd: wielkopolska
Nr użytkownika: 20,350
TU jest ustawa.

zwróć uwagę na artykuł 18, ustęp 8 i 10. w 10 - kiedy można odebrać, w 8 - kto kontroluje. musisz się dowiedzieć w urzędzie miasta lub gminy jak to u Was jest i do dzieła. spółdzielnia może pomóc o tyle, że wystąpi jako instytuacja.


popieram inicjatywę icon_smile.gif


--------------------


Go to the top of the page PM
 
Quote Post
Potwora
post Wed, 28 Jan 2009 - 13:13
Post #4


Grupa: Użytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: Sun, 13 Apr 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569
Paka - to jest trudne icon_sad.gif
Moi rodzice mieszkają w bloku, dosłownie bramę obok otwarto knajpę. Możesz osbie wyobrazić co się działo bo to zwykła żulernia była... czasem bałam się wracać do domu, klatka obsrana i obszczana, pijackie burdy... Wzywanie policji generalnie nic nie dało, petycje tez nie ( dodam jeszcze, że jedne z sąsiadów był policjantem ale bał się cokolwiek z tym zrobić, hmmm 21.gif ). Mieliśmy za to bardzo upartego sąsiada - prawnika, no i wychodził zamknięcie knajpy ale po paru latach dopiero. Dodam jeszcze, że 150 m dalej jest szkoła.

Byłaś na mojej ulicy? Też mamy dwa monopolowe, też mamy pijaków...
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
> Jak doprowadzić do odebrania koncesji na alkohol

Start new topic Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thu, 26 Apr 2018 - 01:57
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe