Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

jak radzic sobie z alergia na roztocza?

-
a_ka9
post Thu, 13 Dec 2012 - 13:03
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 41,289

Hej dowiedzialm sie dzis, moj syn (10lat) ma alergie na roztocza. Zastanwiam sie teraz jak sobie radzic z tym problemem, bo przeciez kurz jest doslownie wszedzie... Czy teraz musimy pozbyc sie z domu wszystkich kocy, dywanow, pluszakow itp? Proszę Was o praktyczne porady.
Go to the top of the page PM

Quote Post
Gruszka
post Thu, 13 Dec 2012 - 14:42
Post #2

Nr użytkownika: 8,026

Poczytaj:
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...amp;hl=roztocza

--------------------

Quote Post
Gruszka
post Thu, 13 Dec 2012 - 20:43
Post #3

Nr użytkownika: 8,026

No cudne... icon_twisted.gif

--------------------

Quote Post
Pilawianka
post Thu, 13 Dec 2012 - 20:52
Post #4

Nr użytkownika: 23,594

Jaka dyskretna reklama. Może tak od razu adres gabinetu i cennik?
Że też komuś się chce specjalnie dla reklamy logować i to w 2 osobach.

--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

Krzyś 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im łatwiej, bo są razem,
i jest im trudniej, bo są razem."

Quote Post
agabtus
post Fri, 14 Dec 2012 - 12:42
Post #5

Gość

a_ka9 nasz Syn jest BARDZO mocno uczulony. Z jego pokoju zniknęły wszystkie łapacze kurzu - firanki, dywany, pluszaki ograniczyłam do minimum, odkurzam je i mrożę. Pościel zmieniamy raz w tygodniu, wcześniej czyszcząc ją odkurzaczem (bo po praniu zostaje jednak dużo kurzu w materiale), ma trzepany materac przy każdej zmianie poscieli + podkład p. alergiczny. I tu clou - po BOJACH stoczonych m.in. z Iką, nabyliśmy strasznie_drogi_odkurzacz i on NAPRAWDĘ pomógł. Oprócz tego, że umożliwia czyszczenie pościeli, pluszaków, trzepanie materaca, odkurzanie wszystkiego, co w otoczeniu małego alergika się znajduje, codziennie 20 minut przed snem włączamy go na tryb "czyszcenia powietrza" i kurcze... różnica jest DRASTYCZNA. Jasne, że nie da się wysterylizować całego domu, ale choćby sen w czystych warunkach naprawdę przynosi DUŻĄ ulgę.

Quote Post
extra_mamuska
post Tue, 18 Dec 2012 - 13:29
Post #6

Nr użytkownika: 41,150

nooo niestety przy silnej alergii na rotocza (a taka wlasnie ma moj syn..) trzeba się troche pomęczyć, na pewno wazne jest sprzątanie – cfzesto, na mokro, odkurzac z filtrem. Pozbadz się tez zbieraczy kurzu typu puszyste dywany, wykładziny itp.. uwaga tez na rosliny, które zbieraja kurz. Sypialnia to niezla „jadalnia” dla roztoczy, wiec często wietrz ja i zmieniaj pościel. Ogolnie polecam taka stronke odetchnijspokojnie – stamtąd biore wiele wskazowek i info bo wczesniej nie wiedzialam ze roztocza jedza naskorek z poscieli fuuuuj, pozdrawiam i zycze wytrwalosci i pokonania tej wstretnej alergii

Quote Post
Sonka
post Sat, 29 Dec 2012 - 21:40
Post #7

Nr użytkownika: 949

mam trzech alergików roztoczowych w domu, dla mnie oprócz usunięcia wszystkich kurzołapów jest zapewnienie żeby łóżko było przyjaze alergikowi, od lat stosuję pokrowce antyroztoczowe i jestesm bardzo zadowolna z efektów, ponieważ wszystkim alergikom w domu sie poprawiło icon_smile.gif pościel zawsze można wyprac, ale materaca do pralki nie można wepchnąć, więc dla mnie sprawa pokrowców była oczywista,
moge oczywiście napisac jakich pokrowców używam, ale to już na prv , żeby nie było, że to reklama icon_smile.gif

--------------------
www.tymczasowemiejscedlasonki.blox.pl, www.alergia.blox.pl, www.pokonacalergie.org

Quote Post
DamianTomaszewsk...
post Thu, 13 Jun 2013 - 11:08
Post #8

Nr użytkownika: 42,330

Alergie na roztocza są uciążliwe, a jeśli jest jeszcze zakażenie świerzbem to ten pasożyt dokonuje dodatkowym komplikacji działając nie tylko jako typowy roztocz, ale również wywołując stan zapalny skóry nosiciela.
Powód Edycji: reklama

Quote Post
coraline
post Mon, 21 Oct 2013 - 12:20
Post #9

Nr użytkownika: 43,057

U nas w domu niestety wszyscy jesteśmy na to paskudztwo uczuleni. Sprzątać trzeba nieustannie, a i tak to niewiele daje. I wszyscy używamy allergodilu - mały, mąż i ja. Ale to można dopiero od 6 albo 7 roku życia, dlatego mały dopiero niedawno zaczął. Częściej pomoga niż nie pomaga, ale idealnie też nie jest... Także sobie kichamy.

Quote Post
ludzikk
post Sun, 15 Dec 2013 - 13:55
Post #10

Nr użytkownika: 43,301

nie miałam nigdy do czynienia z alergią dopiero przy małym dziecku okazało się po badaniach że to alergia na kurz i roztocza, owszem usunęłam wszystkie dywany zostawiłam tylko dwa malutkie dywaniki które łatwo czyszczę,nie mam zbędnych rzeczy na półkach, kupiłam dziecku pościel antyalergiczną excellent, i zastanawiamy się jeszcze nad zakupem nawilżacza powietrza,widzieliśmy u znajomej chicco taki z jonizacją zapobiegający kurzeniu,lataniu tych wszystkich pyłków,już jest dużo lepiej z maluszkiem,przede wszystkim może spokojnie oddychać i spać a to już dużo,możecie tak spróbować ale oczywiście badania są wskazane;]powodzenia

Quote Post
bizneswoman
post Thu, 09 Jan 2014 - 12:46
Post #11

Nr użytkownika: 43,388

jesli tylko na zewnatrz jest mroz, to zaraz trzeba wyniesc posciel, koce, dywany i inne rzeczy, bo na mrozie roztocza giną!! pootwierac okna, zeby powietrze w domu tez sie oczyscilo, tylko cos tej zimy nie mamy...

Quote Post
emmaa
post Sun, 13 Apr 2014 - 22:00
Post #12

Nr użytkownika: 43,869

Myślę że pomocne mogą okazać się rówież informacje o działaniu ektoiny w zwalczaniu różnych rodzajów alergii. Więcej informacji o jej działaniu można znaleść TUTAJ.

Quote Post
nowikkk
post Thu, 18 Dec 2014 - 13:36
Post #13

Nr użytkownika: 45,041

Świetnym rozwiązaniem w kwestii alergii jest oczyszczacz powietrza. Nasza mała córeczka jest alergiczką i wg zaleceń lekarza kupiliśmy do domu oczyszczacz powietrza. Świetna sprawa, chociaż podchodziłem do tego sceptycznie. Urządzenie usuwa wszelkie roztocza, bakterie, wirusy i grzyby. My mamy w domu Aetaire i nie możemy narzekać. Więcej informacji w tej kwestii jest na stronie zdrowepowietrze pl icon_wink.gif

Quote Post
akacja
post Fri, 26 Dec 2014 - 20:12
Post #14

Nr użytkownika: 45,073

Roztoczy to się jednak chyba nie da całkiem zwalczyć?

Quote Post
Lilia2
post Wed, 20 May 2015 - 15:24
Post #15

Nr użytkownika: 42,839

Jest to chyba jedna z bardziej uciążliwych alergii. Bardzo trzeba dbać o otoczenie dziecka. Mam znajomą która od małego dziecka miała uczulenie na roztocza. Pamiętam jak jej mama ciągle dbała o to by dom był jak najczystszy. Jest kilka fajnych miejsc w których można uzyskać ciekawe informacje. Może jeden z takich artykułów https://www.mojealergie.pl/zabezpieczanie-s...alego-alergika/ jakoś Ci pomoże. Widziałam że jest tam też wiele innych informacji.

Quote Post
oregano
post Fri, 22 May 2015 - 15:20
Post #16

Nr użytkownika: 45,835

Coś strasznego. Męczę się ja i moje maleństwo. Ostatnio trafiłam na ciekawy artykuł o tym jak przystosować mieszkanie dla alergika. Większość z tych rozwiązań było już obecnych w moim domu, ale dla początkujących świetne źródło wiedzy: https://www.dopoznania.pl/wroclaw/pl/porady...a_alergika.html

Quote Post
doninka
post Sun, 15 Nov 2015 - 14:00
Post #17

Nr użytkownika: 46,730

pościel, koce piore co tydzień, łóżko myje co tydzień, codziennie odkurzam, zcieram kurze, dywany poszły na smietnik:) zmianiam firany co tydzień i piorę wszystkie pluszaki. Do tego na godzine wkładam je do zamrazalinika...ale to i tak mało. Rotocza są wszędzie. dlatego zdecydowaliśmy się na odczulanie. skilka lat szcepień przed nami ale efekty sa

Quote Post
Marta S
post Sat, 21 Nov 2015 - 11:03
Post #18

Nr użytkownika: 45,870

Ja proponuje zakupić ozonator i dodatkowo ozonować mieszkanie. My kupiliśmy i widać różnicę. Wydaje mi się, że nie jest to urządzenie jednak jeszcze zbytnio rozreklamowane Tu przesyłam krótki artykuł ze strony salonu gdzie ja kupiłam swój https://soczystyekoblog.pl/902/

Quote Post
WiolkaK
post Fri, 01 Jul 2016 - 13:02
Post #19

Nr użytkownika: 47,105

Walka z roztoczami na pewno nie jest łatwa, w domu trzeba dużo pozmieniać no i przede wszystkim musi być czysto. A tu nagle jakiś wyjazd i trafia się do pomieszczeń bardzo zaniedbanych. Niestety- jedyne co pozostaje ale to u starszych dzieci to odczulanie.

Quote Post
jsu
post Tue, 23 Aug 2016 - 22:58
Post #20

Nr użytkownika: 48,054

W przypadku dzieci ważne jest zapewnienie czystości nie tylko w domu, ale również przedszkolu czy żłobku. Dla zainteresowanych tematem podsyłam linka do bloga, gdzie napisałam więcej na temat naszej oferty antyalergicznego czyszczenia przedszkoli:
https://www.dom-bez-alergii.pl/blog/antyale...nie-przedszkoli

Natomiast gdyby ktoś szukał informacji o dostępnych preparatach na roztocza, to polecam autorskie opracowanie, gdzie dość szeroko i przystępnym językiem opisałam, jak działają poszczególne specyfiki:
https://www.dom-bez-alergii.pl/blog/prepara...k-dla-alergikow

Quote Post
> jak radzic sobie z alergia na roztocza?

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tue, 22 May 2018 - 23:18
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe