To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Implanty zębów - co sądzicie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Papillotka
Co sądzicie o dobrowolnym wstawianiu sobie implantów zębowych? Uważacie to za coś pozytywnego? Pytam, bo ostatnio przeszłam zabieg wstawiania takowego i spotkałam się już z różnymi stanowiskami - często skrajnymi. Otóż, miałam spory problem z górną szóstką leczoną dawno temu kanałowo. Babrała się straszliwie. W końcu lekarz stwierdził, że nic już się nie da zrobić i że dalsze leczenie jest po pierwsze ryzykowne (bakterie, które się szybko namnażały), a po drugie ząb jest już tak słaby, że może się złamać. Przedstawił mi wszystkie możliwości i implant był wg mnie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Mimo to długo się zastanawiałam, ale oddałam się w łapki mojego dentysty. Wstawił mi implant firmy Nobel biocare, solidny i doskonale dopasowany. Jak najbliżsi znajomi się pytali o wrażenia - i opowiadałam im jak taki zabieg wygląda itd, to część znajomych pochwaliła wybór i wspierała, a druga część stwierdziła, że to fanaberia, że w 4 literach mi się poprzewracało i że będę tego żałować. Kto sądzi podobnie - łapka w górę.
wiklinowa
Ja też przymierzam się do wstawienia implantów i nie uważam tego za żadną fanaberię. W przypadku braku zęba po jednej stronie, gryzie się bardziej na drugiej, przez co staje się ona bardziej obciążana i narażona na ukruszenia.
weronika_fala
Jak kogoś stać na implanty to czemu nie?
Stella25
też myślę, że to fajny pomysł, nie tylko implanty zębów których widać, ale także tylnich. Zapominamy, że zęby, gryzienie wpływa na całe trawienie pokarmówi i ich przyswajanie.
Jak najbardziej ZA.
Stella25
A ile placiłaś za taki impant jeśli można wiedzieć icon_smile.gif
Krycha84
Implanty zębów potrafią odmienić życie! Moja mama straciła ząb i bardzo z tego powodu cierpiała, mało się uśmiechała i nie miała w ogóle pewności siebie. Zafundowałam jej implant na urodziny i kobieta odmieniona! Odzyskała swój dawny blask icon_smile.gif Dlatego zawsze będę głosić, że implanty zębów to jak najbardziej dobra inwestycja! Skorzystałam z oferty tego stomatologa: Implant zęba Poznań - prawdziwy specjalista! Jak ktoś mieszka w Poznaniu lub okolicach to zachęcam icon_wink.gif
PannaKota
Nie wiem dlaczego ktoś miałby to uważać za fanaberię, przecież to dla zdrowia!
pszczolkamaja
Tez nie rozumiem, jak mozna uznac implant za fanaberię, tym bardziej gdy jego wstawienie wymagane jest ze wzgledow zdrowotnych. Przeciez zadbane zeby to obecnie takie minimum jeśli chodzi o wyglad, wiec warto o to dbac. Tez mam wstawiony implant, mialam wypadek i pan doktor nie widzial zadnego innego wyjscia niz implant. Zabieg wykonał doktor Borowski z gabinetu Stomatologia Borowski w Starachowicach. To byl moj pierwszy tak powazny zabieg, ale ciesze sie, ze dalam rade.
DoradcaDentalFraternity
Witajcie,
Jestem Waszym doradcą online. Pojawiłam się na tym forum w ramach kampanii informacyjnej Dental Fraternity. Chciałabym odpowiedzieć na wszelkie pytania, związane z metamorfozą uśmiechów.
ChÄ™tnie porozmawiam o implantach stomatologicznych, a w szczególnoÅ›ci z implantach zygomatycznych, które sÄ… ratunkiem dla wszystkich, którzy myÅ›lÄ…, że sÄ… skazani na protezy. Moi drodzy – jest na to rozwiÄ…zanie! Zapraszam do dyskusji w tym oraz pokrewnych wÄ…tkach.
Jestem do Waszej dyspozycji.

Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl
primaverka
Namawiam moją mamę na implanty, jak na razie z marnym skutkiem. Proszę mi powiedzieć, czym różnią się zwykłe implanty od tych zygomatycznych? Czy warto dołożyć więcej?
bubbles00
czym się różni ta metoda? jak pacjenci opniuja?
Merskiusz4
Moja żona ma podobny problem co autorka tekstu. Zastanawiamy się właśnie nad implantem żeby bez sensu nie leczyć zęba z którego i tak już nic nie będzie. Takie implanty zygomatyczne są bardziej naturalną metodą w implantologii czy gdzie leży różnica?
DoradcaDentalFraternity
CYTAT(primaverka @ Mon, 08 Apr 2019 - 18:18) *
Namawiam moją mamę na implanty, jak na razie z marnym skutkiem. Proszę mi powiedzieć, czym różnią się zwykłe implanty od tych zygomatycznych? Czy warto dołożyć więcej?

Witaj primaverka
Podstawową różnicą między implantami jarzmowymi a standardowymi jest zastosowanie. Implanty zygoamtyczne stosowane są u pacjentów, u których występują znaczne lub całkowite braki w uzębieniu i nie ma możliwości założenia standardowych implantów. Kolejną różnicą jest wygląd. Implanty zygomatyczne zaliczają się do grupy długich. Czy warto dołożyć więcej ? To już zależy od samego pacjenta jak i kwestii finansowej. Jednak jeżeli osobie zależy na ładnym uśmiechu to wydaje mi się, że jest on wart każdej złotówki.

CYTAT(bubbles00 @ Tue, 09 Apr 2019 - 09:49) *
czym się różni ta metoda? jak pacjenci opniuja?

Witaj bubbles00
W przypadku implantów zygomatycznych i standardowych przed przystąpieniem zabiegu należy wykonać badania. Jednak przed zabiegiem z zastosowaniem implantów jarzmowych, konieczne jest poszerzenie diagnostyki obrazowej o zatoki, zwłaszcza szczękowe. Dodatkowym plusem jest fakt, że implanty zygomatyczne od razu są na tyle stabilne, że można natychmiast zamocować na nich odbudowę protetyczną

CYTAT(Merskiusz4 @ Tue, 09 Apr 2019 - 13:39) *
Moja żona ma podobny problem co autorka tekstu. Zastanawiamy się właśnie nad implantem żeby bez sensu nie leczyć zęba z którego i tak już nic nie będzie. Takie implanty zygomatyczne są bardziej naturalną metodą w implantologii czy gdzie leży różnica?

Witaj Merskiusz4
Najlepszym rozwiązaniem takiego problemu będzie udanie się do specjalisty, który oceni i być może podpowie jakieś rozsądne rozwiązanie. Być może jest możliwość wstawienia standardowego implantu. Jednak należy pamiętać, że o implanty też trzeba dbać jak o swoje własne uzębienie.

Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl
bubbles00
Czyli tego samego dnia co zabieg wychodzę z nowymi zębami?
DoradcaDentalFraternity
CYTAT(bubbles00 @ Mon, 29 Apr 2019 - 09:39) *
Czyli tego samego dnia co zabieg wychodzę z nowymi zębami?

Witaj bubbles
Właśnie tak ! Gdy zabieg zostanie zakończony pacjenci bez problemu mogą wrócić do domu. Nie wolno jednak zapomnieć jednak o regularnych kontrolach podczas okresu rekonwalescencji. Po tym okresie pacjencji zapominają, że mieli jakiekolwiek problemu z uzębieniem i cieszą się nowym uśmiechem icon_smile.gif
Anna
Doradca Online Dental Fraternity
dentalfraternity.pl
Mięta
Przede wszystkim nie mozna stwierdzic na podstawie rentgena, czy musze miec nadbudowe kosci. Do tego w zuchwie bardzo plytko przebiega moj nerw i wsadzanie implantu bedzie skomplikowane. Na gorze mam z kolei nisko zatoki tak, ze implanty bylyby wkrecone w zatoke, co spowodowaloby zapalenie i trzeba by je bylo wyjac. Trzeba by bylo zrobic zabieg (sinusoidalnego) podciagniecia zatok. Miala to ktoras z Was?

Troche siÄ™ tego obawiam.
Osaka
Mam ojca z problemem podobnym i teraz jak o tym czytam to jestem w niemalym szoku jak to wyglada icon_surprised.gif Ile mniej wiecej taki zabieg w ogole kosztuje?
Kotelka
Wiecie oczywiscie,ze ubytek zęba to nie tylko kwestia kosmetyczna? Przez to, że stracicie jeden zab możecie mieć problem z przesuwaniem sie zębów oraz może Wam polecić cała szczęka. Oraz zmienić się rozstaw zębów. Tego Wam na pewno nie polecam.

Jeśli chcecie zdecydować się na miejsce, w którym wstawicie implant sugeruję nie kierować sie jedynie ceną. Warto jest zorientować się jakie mają tam systemy implantologiczne, poczytać sobie opinie w sieci.

Jeśli miałabym polecić dobry gabinet to byłby to K2 Dental w Gdańsku https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/o.../implantologia/ (mają dwie filie w Trójmieście, druga ich filia znajduje się w Gdyni).
StosujÄ… tam nowoczesne systemy implantologiczne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.