To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Od kiedy zeszyt w szerokÄ… liniÄ™?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

asiunia2706
Witam, właśnie zaczynam kompletować art. szkolne dla mojego synka, który we wrześniu rozpocznie 4 klasę i zastanawiam się czy kupić zeszyty w cienkie linie czy już w szerokie? Mój syn do tej pory pisał tylko w cienkich. Czy szkoła nadal uczy przechodzenia z jednego rodzaju zeszytu na drugi?
~Luna~
Od czwartej klasy zeszyt w szerokÄ… liniÄ™.
Czy szkoła uczy przechodzenia z jednego typu zeszytu na drugi, tego nie wiem, mojego syna nikt nie uczył, sama pokazałam mu jak należy pisać w szerokich liniach.
Mnie 30 lat temu w szkole też nie uczyli jak pisać w szerokich liniach lub jak zmieścić pismo w małej kratce.
Do dziś pamiętam pierwsze lekcje w czwartej klasie z nowymi zeszytami, gdzie większość z nas nie wiedziała jak pisać, zaczęłam od napisania dużego " O " wielkiego na dwie kratki, a przy nim pozostałych liter wyrazu w niemal mikroskopijnej wielkości 06.gif , takie były początki czwartej klasy większości mojej grupy 04.gif .

W szkole mojego syna było tak, że ci bardziej biegli w piśmie mogli pisać w szerokich liniach już w trzeciej klasie.
gosiagosia
u nas juz w 2 klasie mowia, ze moga byc te zeszyty. nie wiem czy ucza, ja synowi sama pokazywala o co chodzi.
Ewela_31
U nas w 3 klasie pani pozwalała na wprowadzanie zeszytów w szeroką linię, ale to był wolny wybór dzieci - mogły, nie musiały
MamaStokrotki
U nas też od 4 klasy - moja poszła jako 6latka
wesop
W klasie mojej siostrzenicy dzieci dostają oficjalne pozwolenie od nauczyciela na zmianę zeszytów. Każde dziecko zaczyna pisać w takim zeszycie, kiedy jest gotowe.
Lilka Chmiel
U nas było tak, że pani oceniała pismo, i jeśli uczeń się postarał, zaczynał pisać w szerokiej linii. Dodatkową motywacją były dobre oceny, więc każdy się starał icon_smile.gif
polakrz
W moim przypadku było tak, że nauczycielka w 3 klasie uczyła nas takiego przejścia. Dzieci, które ładnie pisały w wąskich liniach mogły pisać w szerokich.
Allebazi6
Uczę w 1-3 i moi uczniowie od II sem. trzeciej klasy mogą wszyscy, jeśli chcą , pisać w szerokich liniach.
Przedtem mają jednak założony zeszyt do wypracowań już od października, w którym piszą w 1-2 razy w miesiącu prace na zadany temat. I tam właśnie już sobie ćwiczą pisanie w szerokich liniach, po uprzednim dokładnym omówieniu i pokazaniu na lekcji, jak to należy robić.

Po zimowych feriach decydują sami czy zeszyt przedmiotowy, codzienny do j.polskiego ma być w szerokie czy nie. Większosć woli w szerokich liniach. Ale są i takie dzieci, przeważnie z zaburzeniami grafomotoryki, które do końca III klasy na co dzień piszą w wąskich liniach. Wiem jednak, że w IV klasie sobie poradza, bo zeszyt do wypracowań domowych pozwala im zapoznać sie z innymi liniami, choć nie bardzo im wychodzi.

Tak to wyglada u mnie. jak robią inni nauczyciele, nie wiem. Na pewno w podstawie programowej jest zalecenie, by w drugim semestrze III klasy pisać w szerokich. Ale i tak każdego trzeba traktować indywidualnie.
Mięta
W szkole powinni dać wytyczne. Wszystko tutaj tak naprawdę zalezy od dziecka oraz od jego umiejętności pisarskich. Jedno dziecko nauczy się wczesniej ładniej pisac, drugie trochę później. Możesz rownież samodzielnie obserwować syna i zobaczyć jak mu to wychodzi. Nic nie szkodzi jeśli przejdzie na zeszyt z jedną linią dopiero potem.

No i polecam kompletować zeszyty w sklepach internetowych. Dobrze jest zrobić sobie po prostu zapas zeszytów tak aby potem nie dokupować pojedynczych. Szczególnie, że w sklepach online ceny są znacznie korzystniejsze. https://www.biurfan.pl/zeszyty-bruliony-cat-86 Niezłe ceny mają tutaj
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.