To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kawa w ciąży

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sabinkaduchess
Hej, dziewczyny! Widziałam ostatnio w rossmanie kawę zbożową mama coffee. Jestem ciekawa Waszych opinii o niej. W sumie mogłam kupić saszetkę, żeby spróbować, ale to pewnie jutro. Któraś z Was próbowała? Czy rzeczywiście smakuje jak prawdziwa?
WandaKamecka
Moja córka jest w ciąży i ostatnio byłam u niej i piłyśmy tę kawkę. Jeśli dobrze pamiętam to była o smaku toffi. Mi smakowała. Piłam z mlekiem.
sabinkaduchess
Hm… Ale podobna w smaku do prawdziwej, czy czuć, że jest zbożowa?
WandaKamecka
Powiem Ci, że ja nie czułam różnicy między nią a normalną rozpuszczalną. Moja córka też bardzo zadowolona, bo konsultowała z lekarzem, że lepiej ograniczać kofeinę w ciąży, a na pewno podczas karmienia brzdąca.
sabinkaduchess
Właśnie dlatego o nią pytam, bo nie wyobrażam sobie poranka bez filiżanki kawy. OK, w takim razie spróbuję. Tym bardziej, że sprawdzałam, że jest w niej sporo kwasu foliowego, a to na pewno mi się przyda. Dzięki!
kuna87
Ale z tego co wiem to można małą kawę.. Byle by nie przesadzić i nie pić non stop
sabinkaduchess
Owszem, filiżankę można, tylko wiesz, jeśli taką filiżankę pijesz każdego dnia, to kofeina może niepotrzebnie pobudzać malucha. Nie wiem, ja mogę przeżyć bez kawy przez ten czas icon_smile.gif Udaje mi się bez alkoholu, więc dam radę i z kawą icon_wink.gif
WandaKamecka
Otóż to! A w dodatku pijąc mama coffee to nie trzeba jej słodzić, bo jest smaczna sama w sobie. Wiadomo, że im mniej niepotrzebnych węglowodanów dostarczamy tym lepiej.
rowan_berry
Znam mama coffee i bardzo lubię icon_smile.gif Piłam w ciąży i później jak karmiłam też. Najlepsza moim zdaniem jest waniliowa, do tego spienione mleko i mogłabym w ogóle do normalnej kawy nie wracać icon_wink.gif Zauważyłam też, że ma wpływ na laktację, co też potwierdziła mi położna, mówiła, że odkąd pamięta kobiety piły zbożówki jak karmiły icon_smile.gif
Laluna
CYTAT(rowan_berry @ Mon, 23 Oct 2017 - 10:16) *
Znam mama coffee i bardzo lubię icon_smile.gif Piłam w ciąży i później jak karmiłam też. Najlepsza moim zdaniem jest waniliowa, do tego spienione mleko i mogłabym w ogóle do normalnej kawy nie wracać icon_wink.gif Zauważyłam też, że ma wpływ na laktację, co też potwierdziła mi położna, mówiła, że odkąd pamięta kobiety piły zbożówki jak karmiły icon_smile.gif



Raczej ma tak znikomy wpływ na laktację, że położna aktualizująca wiedzę w miare regularnie nie powinna tak mówić icon_smile.gif
sabinkaduchess
A ja się nie zgodzę, bo przecież produkty zbożowe i błonnik pomagają w laktacji i to jest aktualna wiedza. Wiadomo, że ssanie dziecka decyduje o poziomie laktacji, ale zdrowa dieta, której kawa zbożowa jest elementem pozwala na produkowanie lepszej jakości mleka bez uszczerbku na zdrowiu kobiety.
Farnes
Tak naprawdę nie musisz się ograniczać tylko do kawy zbożowej. Możesz pić też zwykłą, ale delikatną i najlepiej z mlekiem, żeby była jeszcze łagodniejsza. Na przykład kawy nespresso możesz kupić w "lżejszym" wariancie i pić bez obaw icon_smile.gif
Peggie
ja piję zbożową Inkę, jest bezpieczna dla kobiet w ciąży bo bogata jest w różne zboża.
Elimaja
O tyle dobrze, że gdy chce mi się iść spać to po prostu idę spać i nie muszę pić kawy. Rano piję zieloną albo zbożową i to mi w zupełności wystarcza icon_smile.gif
DietetykNaWalizkach
Jestem dietetykiem klinicznym i prowadzę poradnię dla przyszłych mam. Kilka dni temu przejrzałam badania naukowe z ostatnich lat aby odpowiedzieć na pytanie - czy w ciąży można pić kawę (taką zwykłą, nie zbożową z Rossmanna). Jeśli jesteście ciekawe to zapraszam do lektury TUTAJ
Brigit
Zgadzam się, nie ma przeciwwskazań do picia kawy w ciąży. Nie wiem skąd biorą się takie zabobony.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.