To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ból kręgosłupa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

angela26
Witam, jestem w ciąży i wieczorami często boli mnie kręgosłup. Co robić aby uniknąć tego bólu lub jak sprawić aby ból był mniej dokuczliwy ?
jakuna
To prawda, że spanie na lewym boku z poduszką pomaga. Koniecznie to musi być lewy bok, bo spanie na plecach albo na prawym boku może być niebezpieczne, przeczytałam, że gdy śpi się na prawym boku, to uciskana jest żyła główna dolna. A to może powodować niedotlenienie płodu albo zawroty głowy i omdlenia u matki. Dlatego trzeba uwazać!
orzeszka
Najlepiej odciaza kregoslup basen.. dobrze jest chodzic conajmniej dwa razy w tyg i plywac zabką z zanurzeniem glowy albo na plecach.. Ja tak robilam obie ciaze i bylo super.. W obecnej niestety dziecko ulozylo mi sie gdzies przy nerwach w kregoslupie i basen juz nie pomaga ale pomagaja sesje w kapsule floatingowej w Jura floating w Częstochowie. Polega to na lezeniu godzine w slonej wodzie co odciaza kregoslup stawy i miesnie, pomaga w rehabilitacji i zapaleniach stawowm odpreza umyslowo i poprawia krazenie. Dla mnie te sesje sa ratujace i nie wiem co by bylo gdybym ich nie miala.. zaplakalabym sie chyba z bolu
ElaKiela
Bóle pleców mają bardzo różne podłoża. Warto jest wybrać się do specjalisty, który będzie w stanie wykluczyć poważne schorzenia.
madziamama12
Świetnym pomysłem w przypadku bólów kręgosłupa, czy też stawów jest basen. Ja osobiście bardzo dużo pływałam w ciąży, bo to pomagało odciążyć zmęczony po całym dniu odcinek lędźwiowy.
marikakosa
W tym wypadku powinnaś udać się do specjalisty..może bóle mają charakter nerwicowy. Musisz jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.
AnitaT
Zainwestuj w poduszkę ciążową Pomaga wygodniej się ułożyć, odciążyć kręgosłup i kark i daje oparcie brzuszkowi;) Ja swoja miałam z SuperMami i byłam z niej bardzo zadowolona
ksentona
A może jakieś masaże albo zabiegi? Znam bardzo dobre centrum rehabilitacji Kriosonik w Warszawie.Tam na pewno by pomogli w takiej sytuacji.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.