To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dopajanie herbatkÄ…

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

MartaL
Moje maleństwo jest w dzień na piersi, a w nocy na butli. Lekarka zaleciła podawanie płynów. Po mleczku nie ma na nie ochoty, zwłaszcza że jest noc i je śpiąc. Jak je więc podać i ile?
Nawiasem mówiąc w dzień tez nie chce. Na początku wykazywala pewne zainteresowanie, ale teraz wypluwa smoczek i chce mleka. Co robić?
norka
MartoL ja na Twoim miejscu bym nie dopajała, zwłaszcza w dzień , bo dzidzija odrzucić może pierś tak jak mój Bąbel. A mleczko mamusi moim skromnym zdaniem powinno wystarczyć , zwłaszcza , że na początku karmienia leci praktycznie woda , a dopiero w trakcie jedzenia pokarm staje się bardziej kaloryczny. Dlatego jak zobaczysz , że dzieciątko chce pić to podaj pierś na pewno ugasi pragnienie.
OlivkaMamaNorbercika
CYTAT(norka)
MartoL ja na Twoim miejscu bym nie dopajała, zwłaszcza w dzień , bo dzidzija odrzucić może pierś tak jak mój Bąbel. A mleczko mamusi moim skromnym zdaniem powinno wystarczyć , zwłaszcza , że na początku karmienia leci praktycznie woda , a dopiero w trakcie jedzenia pokarm staje się bardziej kaloryczny. Dlatego jak zobaczysz , że dzieciątko chce pić to podaj pierś na pewno ugasi pragnienie.


Popieram to co napisała norka.
Myssia
Mój synek, obecnie ma prawie 4 msc-e, pija herbatki - hipa z koperkiem, ale on jest wieeelki chłop, ponad 8 kg wagi i nawet nasi pediatrzy i neurolog pochwalili mnie za dopajanie. Mam tłusty pokarm, nie badałam ale widać i dzieciątko przez to szybciutko robi się tłuściutkie.
Pozdrawiam
aga_clue
Mój syn ma 3,5 miesiąca i już waży ponad osiem kilo icon_eek.gif . Lekarka zaleciła dopajanie, zwłaszcza w nocy. Czy to znaczy, że mam zastępować karmienie butelką z herbatką czy po podkarmieniu piersią dopiero dać butlę icon_question.gif A jeżeli mam zastępować normalne karmienie to czy wszystkie nocne karmienia (jest ich tak ze 3) czy może tylko jedno icon_question.gif
aga_clue
Przez nieuwagę zrobiłam nowy temat zamiast podłączyć się do dopajania.. ups icon_redface.gif
Gosia515
Cześć ja mam czteromiesięcznego synka i karmie go piersią ale w ciągu dnia daje mu dwie butle(jedną na noc) i próbuje mu wcisnąć herbatke ale on zabardzo za nią nie jest(lekarka mówiła żeby dopajać jak najwięcej).Jakoś nie widze żeby wolał butle zamiast piersi wrecz przeciwnie uwielbia cycusia i nie może bez niego żyć icon_biggrin.gif Pozdrawiam
anna32
Prosze podzielcie sie ze mna info czy wasze dzieci karmione butelka sa czesto dopajane, co lubia pic i jakie ilosci. Mój 4,5 miesieczny synek od 3 tygodni na butelce, od tygodnia wprowadzam mu zupki, jablko i kaszki ale prawie w ogole nie chce pic. Daje mu wode bardzo lekko oslodzona glukoza lub gotowa herbatke koperkowa...
malinacc
Hej.Moja Oliwka ma 3,5 miesiaca jest na butelce i podaje jej herbatke rumiankowa taka dla dzieci a nawet robie zwykła ale taka słomkowa i dodaje zwykły cukier.Oliwia pije bardzo chetnie i dosc czesto a co do herbatki koperkowej to nie chciała jej pic moze zmien na rumiankowa icon_biggrin.gif .pozdrawiam
Tharna
Ja synka dopajam herbatką koperkową. Zaparzam mu w buteleczce 125 ml i dodaję 3/4 płaskiej łyżeczki cukru. Bez cukru rzucałby we mnie smoczkami - nie chciałby pić icon_biggrin.gif
Zazwyczaj podaję mu jeśli nie śpi godzinę po mleku.
Jasiucha
Moja Niunia wody z glukozą wogóle nie chciała pić.. Więc kupiłam herbatki rozpuszczalne Bobovita koperkową i rumuniankową. Pamiętam, że też nie chciała.. ale "nie odpuszczałam" - probowałam do skutku - wkładałam smoczek do buźki i drażniłam podniebienie aż pociągnęła, a potem to już poszło.. z tego co kojarze to jadła co 3godz a pomiędzy potrafiła "wytrąbić" dwie "setki" herbatki
Na wadze przybierała prawidłowo.. nigdy jej nie wydzielałam picia..



Pozdrawiam
Ryjek
Kacper ma 4,5 miesiaca i w ciagu dnia wypija mi ok. 100 ml herbatki i 60 ml soczku.
Jasiucha
CYTAT(Ryjek)
Kacper ma 4,5 miesiaca i w ciagu dnia wypija mi ok. 100 ml herbatki i 60 ml soczku.


100ml to u nas "na raz" starcza.. albo i nie.. icon_biggrin.gif
Ryjek
CYTAT(Jasiucha)
CYTAT(Ryjek)
Kacper ma 4,5 miesiaca i w ciagu dnia wypija mi ok. 100 ml herbatki i 60 ml soczku.


100ml to u nas "na raz" starcza.. albo i nie.. icon_biggrin.gif


No niedziwie sie bo Twoja córka ma 12 miesiecy, a moj Kacper 4,5 icon_razz.gif
Jasiucha
CYTAT(Ryjek)
CYTAT(Jasiucha)
CYTAT(Ryjek)
Kacper ma 4,5 miesiaca i w ciagu dnia wypija mi ok. 100 ml herbatki i 60 ml soczku.


100ml to u nas "na raz" starcza.. albo i nie.. icon_biggrin.gif


No niedziwie sie bo Twoja córka ma 12 miesiecy, a moj Kacper 4,5 icon_razz.gif


Heh.. ona "od zawsze" ma taki spuścik.. mając 4mies też potrafiła setkę herbatki wypić na raz icon_biggrin.gif I każdy jak widział jej "wyczyny" dziwił się - gdzie ona to mieści icon_biggrin.gif
majkans
Moj synek zawsze duzo pij. Teraz to przynajmniej 4 butelki po 120, 160 ml.
anna32
Czy waszym zdaniem to nie jest normalne ze moj synek NIE POTRZEBUJE dopajania - bo widze ze Wasze dzieci normalnie pija soczki lub wode koperkowa. Czy cos na ten temat wiecie albo gdzie moge sie dowiedziec? wiadomo ze podczas karmienia piersia dziecko nie musi byc dopajane bo pokarm matki wystarcza ale co jesli ja mu serwuje i mleczko modyfikowane i zupke i kaszki ..... troche to dziwne i troche mnie martwi bo on wypluwa smoczek gdy czuje ze to napoj...
Krasnalka
Anno dziecko karmione butelką POTRZEBUJE dopajania.Na początku może nie chcieć,moja Mała tez nie chciała,ale się przyzwyczaiła już.Kilkumiesięczne dziecko powinno wypijać jakieś 100ml dziennie.Może spróbuj jakiejs dobrej herbatki?
Jasiucha
CYTAT(anna32)
Czy waszym zdaniem to nie jest normalne ze moj synek NIE POTRZEBUJE dopajania - bo widze ze Wasze dzieci normalnie pija soczki lub wode koperkowa. Czy cos na ten temat wiecie albo gdzie moge sie dowiedziec? wiadomo ze podczas karmienia piersia dziecko nie musi byc dopajane bo pokarm matki wystarcza ale co jesli ja mu serwuje i mleczko modyfikowane i zupke i kaszki ..... troche to dziwne i troche mnie martwi bo on wypluwa smoczek gdy czuje ze to napoj...


Moje zdanie jest takie:
1 - Zupka to też w pewnym sensie płyn icon_biggrin.gif
2 - Dopajanie napewno jest potrzebne w ciepłe dni, gdy zwiększa się zapotrzebowanie na płyn
3 - Gdy dziecko oddaje twarde stolce też jest sygnałem, że należy je dopajać

Podobno dziecko powinno wypijać w ciągu całego dnia nie więcej niż wypija jednorazowo mleka.. ale teoria teorią - bo są dzieci które piją bardzo mało a są takie które wydawałoby się, że nie mają umiaru - tu przykład - moja córcia zawsze piła o wiele wiele więcej i nic złego się nie działo icon_biggrin.gif

CYTAT
wypluwa smoczek gdy czuje ze to napoj..

Próbować nie zaszkodzi.. może się któregoś razu przekona icon_biggrin.gif

Pozdrawiam
Ryjek
Moje dziecie niepije mleka w dzien, a za to nadrabia soczkiem i hebratka icon_smile.gif Dzisiaj wyduldał mi ponad 100ml soczku icon_smile.gif Kacper w dzien je przewaznie 2 razy kaszke ryzowa na jego mleku + zupke +deserek icon_smile.gif A mleko je po kapieli, przed 23 i o 3 w ncoy. I na tym sie konczy jego jedzenie z butli icon_smile.gif
AgaOlga
Hej, mi polozna mówiła, ze tzreba dopajac przy sztucznym karmieniu. Moja 6m-ca córcia wypija 100ml herbatki koperkowej Hipp do poludnia i 60-100ml (zalezy od niej) herbatki rumiankowej wczesnym wieczorem. 2 x zamist ruminkowej podałam jej z owoców lesnym, za 1 razem wypila tylko 20 ale za 2 juz 80ml i teraz zamieniam jej smaki co 2 dzien.
Chciałabym sie dowiedzic, jak zastepowaliscie mleko, jakimi ilosciami jedzenia, bo ja swojej oldze zabrałam 2 mleka i teraz je:
ok 7godz -170 ml mleka+1lyzeczka kaszki
ok 9 -100 ml herbatki koperkowej
ok 11:30 - słoiczek zupki a wiec 120-130g zalezy od firmy
ok15 - 170 ml mleka +1lyz. kaszki
ok 17 - słoiczek owoców
ok 19 - 50-100 ml herbatki
ok20:30 - 200 ml mleka +1lyz. kaszki
ja to bym jej dawala po 200 mleka caly czas (albo i wiecej:) ale moj M (maz) mówi ze i tak ma dosyc. Jak wyglada (wygladało) to u was, strasznie mnie to ciekawi....... z góry dziekuje za poswiecona chwilke icon_lol.gif
Ryjek
AgaOlga U mnie jedzeniem Kacpra bywa róznie icon_smile.gif Ale przewaznie ok:


9-10 - 60-90 ml kaszki ryzowej owocowej na mleku Bebilon pepti (ze wzgledu na skaze)

11-12 - zupka - 1/2 słoiczka lub cały (zalezy od Kacpra icon_smile.gif )

13-14 - kaszka ryzowa owocowa na mleku jak w/w/

16-17 deserek 1/2 soiczka lub cały lub całe starte jabłuszko

19-20 150 ml mleka z 3 miarkami kleiku ryzowego

23-24 90-120 ml mleka z 2 miarkami kleiku

3-4 90-120 ml mleka z 2 miarkami kleiku
AgaOlga
dzieki Ryjek icon_biggrin.gif
kaitik
Czy dopajacie swoje maluchy woda? Moja cora jak pije tylko mleko to robi raz dziennie kupe, nie ma ani zatwardzenia, ani rozwolnienia. Jak tylko dam jej cos do picia oprocz mleka nawet 20 ml to od razu robi kilka razy dziennie wodnista kupe.
I nie wiem czy mam ja dopajac czy nie. Moja mama twierdzi ze jak dziecko je tylko mleko z butli to trzeba dawac dodatkowo wode.
Gruszka
Sa różne szkoły icon_wink.gif z przewagą na dopajanie w gorętszych miesiącach. Ja w lecie dawałam wode i herbatki, teraz czasem herbatkę - jak widzę, że ewidentnie coś by chciała, a dopiero jadła. Jesli np w mieszkaniu jest sucho od kaloryferów to chyba tez wypdałaoby dac cos do picia.
gosiata1
Ja zaczęłam dopajać,kiedy mała przeszła na butelkę,dawałam jej herbatkę.Mała teraz raczej pije soczki ,a herbatki bardzo mało.Spróbuj dać herbatkę,bo może od wody ma właśnie wodnistą kupę.
Paola
Według mojej wiedzy, dzieciątko karmione butelka troszkę trzeba dopajać, ja dawałam synkowi herbatkę nawet jak karmiłam piersią. Potwierdzam słowa przedmówczyni, spróbuj podać taką ziołową herbatkę dla niemowląt.
mama_do_kwadratu
Dziecku wystarcza pierś- pokarm sam dostosowuje się do potrzeb dziecka etc. (raz rzadszy, raz gęstszy).
LilySnape
Dopajam, nawet do 250 ml dziennie. Zero zaparć, dziecko lubi pić, jest OK icon_smile.gif
Gruszka
CYTAT(mama_do_kwadratu @ czw, 07 lut 2008 - 12:48) *
Dziecku wystarcza pierś- pokarm sam dostosowuje się do potrzeb dziecka etc. (raz rzadszy, raz gęstszy).

Mama_do_kwadratu - ale to nie jest wątek o piersiach icon_wink.gif tylko o butlach - a butla raczej lubi pływać icon_wink.gif
mama_do_kwadratu
Boże, ślepam- wybaczcie icon_mrgreen.gif
Gruszka
CYTAT(mama_do_kwadratu @ piÄ…, 08 lut 2008 - 14:01) *
Boże, ślepam- wybaczcie icon_mrgreen.gif

06.gif
TAQILLA
Są dzieci, które nie potrzebują dopajania i nic na siłę nie trzeba robic. Skoro córa tak a nie inaczej reaguje na wodę czy inne płyny niż mleko to ja bym sie nie upierała przy dopajaniu.
Olivia dopiero gdzieś w wieku 6 miesięcy zaczęła pijać coś innego niż mleko i to tylko i wyłącznie łyżeczką. Butla zarezerwowana jest na mleko 29.gif Nawet w lecie nie chciała pić wody ani herbatek więc jej nie zmuszałam. Z tym, że mleka w te gorętsze dni piła dwa razy tyle co normalnie i tym chyba zastepowała sobie picie.
Do tej pory nie udało nam sie wypić więcej niż 150ml płynów innych niż mleko na dobę.
Tylko raz Mała wypila blisko 300 ml w ciągu dnia, ale była wtedy chora i generalnie TYLKO piła tego dnia.
LilySnape
Kurcze, zobacz, jakie dzieci są różne... Mój synek był dopajany po urodzeniu prawie pól na pól herbatki i mleka - a zaparcia miał do 4-go miesiąca!
TAQILLA
CYTAT(LilySnape @ pon, 11 lut 2008 - 09:00) *
Kurcze, zobacz, jakie dzieci są różne... Mój synek był dopajany po urodzeniu prawie pól na pól herbatki i mleka - a zaparcia miał do 4-go miesiąca!


A my praktycznie nie wiemy co to zaparcia ani kolka.... 06.gif
Teraz nawet gotowany ryz czy marchewka nie robia wiekszego wrażenia na mojej córce 08.gif
kamila2409
u nas nie ma mowy zeby nie przepajac. Maja jak nie dostanie czegos innego do picia to mi cie krztusi i wymiotuje bo tak gestnieje jej wlegma. to samo miala moja szwagierka ze swoim synem. ja podaje do picia glukoze, bo mala nie chce pic herbatki. Maja ma 3 miesiace icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.