To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie pieluszki jednorazowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

EwaKarolina
Jako przyszla mama mam mnostwo watpliwosci. Dzis rano przyszlo mi do glowy pytanie: Jakie pieluchy jednorazowe dla mojej Dzidzi. Jeszcze mam czas z zakupem, ale koszty sa pewne, wiec jak radza niektorzy po paczce co miesiac. Do sierpnia sie troche uzbiera wink.gif
Tak, wiec proponuje ankiete i bardzo prosze o jakis komentarz uzasadniajacy wybor.
Pozdrawiam Ewa
Joanna_T
My używamy pieluszek Aro z Makro. Jest to zresztą ta sama firma, co Tip z Reala czy dada z Biedronki. Są to pieluszki dobre, chłonne i ja nie mam zastrzeżeń, choć latem nie używam ich ze względu na to, ze są foliowe. Latem używamy "papierowych" TESCO w fioletowym opakowaniu.
A za Aro przemaiwa jeszcze cena-za 2x 64 szt. płacę 55 zł.
ulcik
my używamy fioletowe Tesco icon_smile.gif

ulcik
CrazyMary
Na dzień fioletowe Tesco, na noc Pampersy.
agak
Tylko Pampers, po innych Szymkowi momentalnie odparza siÄ™ pupa.
aluc
przez pierwsze półtora roku Huggies, bo Pampersy uczulały, teraz Pampersy, bo delikatniejsze
Pecia
Bella icon_biggrin.gif
sa bardzo dobre i tansze niz Pampersy
Renia
My tylko Pampers. probowaliśmy Bella ale Majka dostałą czerwonych krostek, a poza tym nie mają tak dobrej chłonności jak pampersy.
Atena
Pamersów bo moim zdaniem są najlepsze.
Próbowałyśmy Huggiesów i Belli ale nie są tak chłonne i jakoś dziwnie zwisają na pupie.Poza tym są czały czas wilgotne,nawet po małym siknięciu.Pampersy też zupełnie suche nie są ale napewno bardziej suche niż Bella i Huggiesy.

A tak w ogóle to sądzę,że pieluszki Bella i Huggies to są nie złe pieluszki!


Atena
Aldoniec
Na samym początku Pampers , następnie Huggies Freedom, a teraz (Taszka ma 17 m-cy) fioletowe Tesco.

Po innych występowały odparzenia, a Pampers po nocy jest wg mnie zimny, sama nie chciałabym spać w suchych, ale zimnych gatkach icon_wink.gif
grzałka
Jak Ania była pieluchowa to Huggies Freedom, czasami, jak była wyjatkowo korzystna promocja to Pampers. A teraz na noc zakładamy jej to, co jest w promocji (Huggies, Pampers, Happy)
EwaKarolina
Dzieki za wszystkie odpowiedzi, na poczatek popatrze co jest w promocji, jako ze nic nie odradzilyscie zdecydowanie, pierwszy miesiac to bedzie testowanie.
Czekam na kolejne opinie
Pozdrawiam Ewa
Esther@
My od początku Pampersy i Huggiesy, te które akurat były w promocji. Potem trochę eksperymentów robilismy, ale wszystkie inne odpadały w przebiegach - foliowe od razu jak tylko zobaczyłam Zosi skórę po nich, a inne zwykle przeciekały. A może to myśmy się już tak rozpuściły po tych Pampresach icon_wink.gif
A jak chodzi o testowanie, to chyba lepiej jak dziecko jest trochę starsze, a na początek rzeczywiście kupić te najlepsze. Bo te pierwsze miesiące czy tygodnie ta skórka jest tak delikatna, że warto zainwestować icon_smile.gif
Potwora
Jak Maksio był malutki to Huggies na zmianę z Pampersami (Newborn były naprawdę super!), potem najbardziej pasowały nam Pampersy, teraz przeszliśmy na Bellę Happy - według mnie ich jakość jest porównywalna do Huggiesów a cena w wiele niższa, Pampersy są natomiast najbardziej chłonne ale ponieważ przymierzamy się do odstawienia pieluch na chłonność nie zwracamy już takiej uwagi icon_wink.gif
Marghe
Huggies, ale nie "standard" tylko "freedom".
Czasami Pampersy.
KIedyś mielismy coś co sie chyba nazywało Bambino - doskonałe na jakieś 5 minut:)).
M.
AdusiaR
Tylko Pampers, a jak córka była juz strasza i tylko na noc pieluszkę zakładalismy to aro (dostępne chyba tylko w Makro)
EwaKarolina
Jeszcze raz dzieki jestescie wspaniale, jeszcze sie bede wypytywac na inne tzmaty icon_wink.gif . Na razie poszukam promocji na pampersy new born i huggies. Mam czas do sierpnia ....
Pozdrawiam Ewa
Libi
Pampers i tylko pampers. Inne jakoś mi nie podpasowały.
katiek
Na początku tylko Huggies freedom(Pampersy uczulały). Teraz też Fiol. Tesco, Bella,Huggies soft&dry
alatanta
.....
EwaKarolina
To ja jeszcze jedno dodatkowe pytanie, zeby wszystko zostalo w jednym pieluchowym temacie icon_wink.gif
Jaka jest zuzywalnosc pieluch ?? Jezeli chce zrobic zapas najmniejszego rozmiaru: 2 - 5 kg. To czy mam sobie tak policzyc : na 30 dni po 8 sztuk dziennie to 240 pieluch ??? czy to wystarczy ?? i potem juz chyba wiekszy rozmiar bo dzidzia urosnie do ponad 4 kg...
pozdrawiam serdecznie Ewa
Cleo
rety, tylko 11 procent uzywa Huggies icon_surprised.gif jak ja mialam miec mIchasiÄ™, tot ez robilam taka sonde na edziecku i nam wyszlo ze wlasnie Huggiesow wszyscy uzywaja icon_smile.gif ciekawe:)
do dzsi uzywamy Huggiesów, chyba ze nie chce nam sie leciec do TEsco- wtedy Pampersy z Biedronki. Michasi je lubi ze względu na obrazki, ale sorry- gregory: pampersy przesiąkają! wiem, wiem- w świetle reklamowej gigant-kampanii Pampersa to niemozliwe, ale..nam się zdarza BARDZO czesto taka wpadka. A z Huggies-NIGDY. A juz prawie 2 lata uzywamy.
Pamietam, że chyba dla noworodka Pampersy byly lepsze niż Hug., ale teraz chyba Hug. ma cos tez takiego w ofercie. Poza tym Huggiesy sa jakeis bardziej miekkie, lepiej sie ukladaja i maja lepsze zapiecia z boków.
icon_smile.gif
cleo

PS aha tylko Huggies-Freedom, bo te Standard kiepskie!
alatanta
......
Potwora
CYTAT(Cleo)
rety, tylko 11 procent uzywa Huggies  :o  jak ja mialam miec mIchasiÄ™, tot ez robilam taka sonde na edziecku i nam wyszlo ze wlasnie Huggiesow wszyscy uzywaja icon_smile.gif ciekawe:)
do dzsi uzywamy Huggiesów, chyba ze nie chce nam sie leciec do TEsco- wtedy Pampersy z Biedronki. Michasi je lubi ze względu na obrazki, ale sorry- gregory: pampersy przesiąkają! wiem, wiem- w świetle reklamowej gigant-kampanii Pampersa to niemozliwe, ale..nam się zdarza BARDZO czesto taka wpadka. A z Huggies-NIGDY. A juz prawie 2 lata uzywamy.
Pamietam, że chyba dla noworodka Pampersy byly lepsze niż Hug., ale teraz chyba Hug. ma cos tez takiego w ofercie.  Poza tym Huggiesy sa jakeis bardziej miekkie, lepiej sie ukladaja i maja lepsze zapiecia z boków.
icon_smile.gif
cleo


PS aha tylko Huggies-Freedom, bo te Standard kiepskie!



Cleo, nie żywię jakiejś szczególnej sympatii do jakiejkolwiek marki pieluchowej, ale muszę przyznać, że u nas sytuacja była odwrotna, Pampersy nigdy nie przemogły, nigdy kupka sie wyleciała, nigdy nie było odparzonej pupy, a po Huggiesach owszem, szczególnie po nocy.
Od czego to zależy - nie wiem icon_rolleyes.gif
kattka
Ile Maluszków tyle opinii. Do roku używaliśmy tylko pampersów bo wszystkie inne uczulały lub odparzały dupcię Arturka. Teraz używamy na zmianę pampers- Bella Happy, z tym że w nocy tylko pampers. Bella nie jest tak chłonna i Młody w tej pieluszce nie wytrzymuje nocy.Mój Maluszek na początku zużywał 8-9 pieluszek na dobę.
Proponuję kupić 2 paczki newbornów, a potem przejść na większy rozmiar.
Cleo
ojejku Ola- to rzeczywiscie ciekawe:) u nas po nocy Huggiesy sie sprawdzaja idealnie, a powiem Wam że Michasia potrafi wypic przez noc 2 aventowskie niekapki picia! icon_eek.gif
za to raz w kryzysie finansowym posatnowilismy kupowac pieluszki Dada czy jakos tak- bez sensu! trzeba je bylo co chwile zmieniac, oddzielalły sie warstwy, a MIchaska sie wsciekała i chciała je zdejmować...
cleo
jl101
olek tylko huggies freedom, po pampersach do tej pory (1,7 roku) uczulenie okropne ma.
pozdr
justyna
jagoda2
A ja Krecikowi juz od miesiąca (czyli od drugiego miesiąca życia) kupuję pieluchy Wickie's z Kauflanda - cena jest powalająca - 29 zł za 80 sztuk i niczym nie ustępują innym pieluchom. Może tylko tym, że nie mają rzepów tylko przylepiec i istnieje "niebezpieczeństwo" zasypania go pudrem. Ale ja pudru nie używam więc wszystko jest ok. Zakładam je nawet na noc - i spokojnie, ani nie przeciekają, ani nie są mokre w środku. Nie wiem jak by wyglądały gdyby mały pił w nocy - może nie wytrzymały by ponad 6 godzin.
Zaczynałam od Pampersów Newbornów - szybko z nich wyrósł, tylko dwie paczki zużyłam, później kupowałam na zmianę Pampersy i Huggiesy aż w końcu otworzyli nam Kauflanda na osiedlu icon_biggrin.gif
javo
My kupujemy Pampersy, Huggiesy kiedyś na próbę.

W którymś momencie stwierdziliśmy że coś nie bardzo pasuje z tymi rozmiarami, bo teraz Tomek ma lekko ponad 9 kilo, a już idzie chyba czwarta paczka '5', '4+' kupiliśmy tylko raz. Czy to normalne, że używamy większych pieluszek, czy tak po prostu jest że opis wagi na pieluchach swoje a rodzice swoje?
Adelajda
icon_confused.gif
Myssia
Kacper po wszystkich dostawał uczulenia i jedynie Bella mu odpowiada
rudix
na początek polecam ci PAMPERS 1, jedyne wchłaniają także kupki (oczywiście częściowo), jak dziecko z nich wyrośnie to raczej Huggies, bo mają taśmę ściągającą i nic (no czasami jak maluszek fuknie to nic nie powstrzyma potoku icon_biggrin.gif )nie wydostaje się poza pieluchę. A przy okazji to chciałem się was zapytać: kiedy przestaliście stosować "drugą pieluchę" dziecku.
katiek
JakÄ… "drugÄ… pieluchÄ™"????
marghe.
CYTAT(katiek)
JakÄ… "drugÄ… pieluchÄ™"????


własnie.
M.
Myssia
Może chodzi o zakładanie dzidzi drugiej pieluchy, żeby nóżki były bardziej na boczki. Znajome dzieci miały tak zalecane. Ale nie wiem, to niech Rudix powie czy to miała na myśli. Jeśli tak to moje dzieciątko nie musiało mieć i mam nadzieję nie będzie musiało. Ale synek koleżanki miał do 3 msc-a.
Pozdrawiam
Adelajda
Hm,hm druga pielucha?Ale to chyba ewentualnie po USG stawów biodrowych,kiedy okaże się coś nie tak?O takim rutynowym zakładaniu drugiej pieluchy nie słyszałam.
Myssia
To lekarz zaleca
pirania
A ja kupuje bambino air comfort 9 zlotych za 20 sztuk i jestem zachwycona icon_wink.gif))
siłaczka
To jeszcze powiedz Gosiu gdzie je kupujesz. Bo na chrzciny chrzestna przywiozła paczkę takich pieluch i całkiem całkiem były. Ale nigdzie ich nie widziałam. To takie papierowe a nie foliowane?
pirania
kupuje je w lokalnym sklepie przy agorze.
tak takie papierowe syna raz w nocy tylko pzrwewijam i nic nie przemaka.
siłaczka
Lokalny sklep przy agorze Gosiu miła mnie nie interesuje wink.gif . Miałam nadzieję, że to jakaś Biedronka czy inny Leclerc wink.gif .
pirania
ekachno moge w biedronce sprawdzic bo mam pod bokiem icon_wink.gif))
I w leclercu tez icon_wink.gif))
ewentualnie mozemy wpasc do lokalnego sklepu przy agorze i wykupic zapas icon_wink.gif))

a tak w ogole to znalazlam ich strone internetowa i napisalam zapytanie. Kto wie moze sie odezwa icon_wink.gif
KM
Stosujemy huggiesy chociaż nie są rewelacyjne. Kacper ma zawsze uczulenie pod ściągaczem na pleckach i pod zapięciem (przylepcem). Zapięcia z h. freedom nie uczulają za to obcierają nóżki gdy ściągnie się falbanka czyli w przypadku mojego wiercipięty zawsze. I jeszcze jedno, używamy tych od 7 do 16 kg. Kacper waży nie całe 10 a nocy w jednej pieluszce nie prześpi bo mu się przelewa icon_rolleyes.gif
Wymieniłam same minusy ale i tak w porównaniu z innymi przez nas wypróbowanymi są najlepsze.
rudix
CYTAT(adelajda)
Hm,hm druga pielucha?Ale to chyba ewentualnie po USG stawów biodrowych,kiedy okaże się coś nie tak?O takim rutynowym zakładaniu drugiej pieluchy nie słyszałam.


gwoli wyjaśnienia to rudix to płeć brzydka icon_biggrin.gif a wracając do "drugich" pieluch, to chodzi właśnie o tetre zakładaną po to aby dziecko wykształciło sobie panewki w stawach biodrowych, zakłada się ją od urodzenia, żeby uniknąć zakładania uprzęży (w skrajnym wypadku zwichnięcia stawu). dopiero po ok 3 mies. jeśli USG nie wykarze nie prawidłowości to się drugą odstawia. tak mnie uczono i czytałem w mądrej literaturze, a tu widzę, że zaraz posądzicie mnie o zabobony. żadna z was nie zakładała "drugiej" pieluchy - dziwne icon_exclaim.gif
Kocurek
Mój syn był szeroko pieluchowany do ok. 6 tygodni, kiedy to poszliśmy do ortopedy na USG stawów biodrowych, i pieluchowanie okazało się zbędne - stawy były o.k. A szerokie pieluchowanie, czyli tzw. "drugą pieluchę", kazali zakładać w szpitalu po "manualnym" badaniu stawów.

Co do pieluch: używaliśmy Pampersów - zero odparzeń itp. rzeczy - teraz, jak od dwóch lat już nie używa pieluch w dzień, a zakładam mu jedynie na noc - kupuję "byle co", byle było z włókniny (przegrzewanie jąder u chłopców jest niewskazane, a te foliowe pieluchy to taka "zaparzarka" icon_smile.gif - aktualnie mamy fioletowe Tesco. Zdarzały się Bella, i pieluchy z DyskontuPlus (te uczulały). I wcale nie są złe icon_smile.gif
Jednak gdy Misiu był malutki, próbowaliśmy Huggies i Libero - zasikiwał się co najmniej dziwnie: albo miał mokre plecy, albo wyciekło gdzieś z boku, zdarzał się nawet mokry brzuch. Przy Pampersach takich ekscesów nie było
icon_razz.gif
ulla
CYTAT(KacperkaMama)
Stosujemy huggiesy chociaż nie są rewelacyjne. Kacper ma zawsze uczulenie pod ściągaczem na pleckach i pod zapięciem (przylepcem).


Kiedyś testowałam pieluszki, nie wiem jakie, ale jeżeli ze ściągaczem to chyba rzeczywiście Huggins. I moja mała tak samo zareagowała. Myślę jednak, że nie było to uczulenie, a odparzenie, przez to że zbyt ściśle przylegało. Odparzenie pojawiało się po nocy, bo już się nie budziła i jej w nocy nie przewijałam, ale w dzień za każdym razem miała zupełnie mokre (spocone) w tym miejscu plecki. Przy innych pieluszkach, które jej zwykle trochę latały, zwłaszcza jakiś czas po założeniu (bo nie usiedziała spokojnie) nigdy się nie zdarzyło. Jak dla mnie taki ściągacz jest felerny.

Pozdrawiam
Dorcias
My od początku używamy Pampersów. Nie używaliśmy co prawda innych. Ale nie odparza się po nich pupa, nie przeciekają. Cena nie jest może niska, ale uważam że są warte tej ceny. icon_razz.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.