To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie pieluchy wybrać ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lidziam
Realizując tematykę szkoły rodzenia (internetowa prenalen) natknęłam się na temat pieluch. Do tej pory byłam przekonana, że jednorazowe pieluchy są najlepszym rozwiązaniem dla dziecka, ale pojawia się pytanie czy aby na pewno? Skład chemiczny takich pieluch jest przerażający, a przecież delikatna skóra dziecka będzie miała z nią kontakt prawie przez 24 godz. na dobę. Znalazłam alternatywę w postaci pieluszek wielorazowych i tu moja prośba, czy mogłybyście podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie tych pieluszek? Jak reaguje dziecko, w ile szt. powinnam się zaopatrzyć?
barbara.g
Przy pierwszym dziecku wykorzystywałam jedno- i wielorazówki. Oczywiście zaczęliśmy od jednorazówek, ale szybko okazało się że pieluszki takie są b. uczuleniowe na dłuższą metę, wietrzenie pupy nic nie pomagało icon_sad.gif. Przerzuciliśmy się na zwykłe bawełniane i to było dobre posuniecie. Skończyły się rumieńce i wypryski. Oczywiście w ten sposób dodałam sobie więcej pracy, ale coś za coś.Miałam 30 szt. takich pieluszek, ale przy wykorzystaniu suszarki, jeśli suszy się powiedzmy naturalnie to dobrze byłoby zwiększyć ilość do 45-50 szt.
dorka.9
My stawiamy na jednorazówki, myślę, że to najlepsze rozwiązanie. Nie wyobrażam sobie abym miała prać, suszyć i prasować pieluchy.
majka_k
My wybraliśmy pieluszki wielorazowe ze względu na zdrowie dziecka. Zakupiliśmy 50 szt. ponieważ suszymy na balkonie. Następne dziecko również będzie korzystać z takich pieluszek.
marian2
W takich sprawach to tylko się moja żona zna.Ja w ogóle się nie znam.

_________________________________________________
balustrady schodowe wewnętrzne
miska.kwit
Nie rozumiem dlaczego tylko kobieta ma podejmować decyzję wyboru pieluszek, a niby mężczyzna nie powinien przewijać dziecka? Myślę, że powinniśmy wybierać taki produkt, który będzie zdrowy dla naszego dziecka i mało szkodliwy dla środowiska, a tak na marginesie w krajach zachodnich odchodzi się od pieluch jednorazowych.
krzywa.m
Warto zwrócić uwagę również na pieluszki z bambusu lub muślinu. Są bardzo przyjazne skórze, są wytwarzane z naturalnych surowców i mają mniejszą zawartość pestycydów. W okresie lata pieluszka bambusowa chłodzi natomiast zimą dodatkowo ogrzewa. W sklepach jest obecnie duży wybór pieluszek i otulaczy, tylko trzeba wiedzieć czego człowiek szuka.
Blare
Mamusie, a używa któraś z Was u swojego maluszka pieluch Huggies? To pędźcie do Carrefoura, bo ja dzisiaj kupiłam kilka opakowań, mają fajną promocję na nie:) Jeśli chodzi o jednorazowe, to przetestowaliśmy naprawdę różne i jestem ogromnie zadowolona właśnie z tych.
Krafik
CYTAT(Blare @ Mon, 18 Nov 2019 - 19:10) *
Mamusie, a używa któraś z Was u swojego maluszka pieluch Huggies? To pędźcie do Carrefoura, bo ja dzisiaj kupiłam kilka opakowań, mają fajną promocję na nie:) Jeśli chodzi o jednorazowe, to przetestowaliśmy naprawdę różne i jestem ogromnie zadowolona właśnie z tych.

Ja ostatnio kupiłam bo w moim osiedlowym sklepie mieli tylko Huggies i powiem Wam, że naprawdę jestem zaskoczona ich jakością - prędzej jakoś nawet nie zwracałam na nie uwagi ale teraz chyba będę je kupować tym bardziej, że jak mówisz jest promocja
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.