To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dwa słowa od moderatorek :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Ika
Dziewczyny (i chłopaki icon_wink.gif ), słówko w kwestii technicznej. O wiele lepiej sprzedają się rzeczy, które można obejrzeć, a więc w miarę możliwości zamieszczajcie zdjęcia. Ale jeśli wklejacie linka, to zwróćcie uwagę, czy nie jest za długi. Takie linki czasami rozciągają stronę utrudniając życie niektórym icon_wink.gif którym szwankuje mysz, a poza tym niewygodnie się czyta post, który trzeba przewijać wszerz.
Zatem w takim przypadku bardzo prosimy wstawiac linki w URL-ki, dobrze?
Szybka instrukcja dla tych, którzy nie wiedzą, jak to zrobić:
Załóżmy, że chcę sprzedać saturator icon_wink.gif i mam jego zdjęcie. Piszę więc (bez spacji) tak:

[url = tu link do zdjęcia]SATURATOR[ /url]

I wówczas zamiast długaśnego linka bedziemy mieć króciutki niebieski napis "Saturator", po kliknięciu którego pojawi się nam zdjęcie icon_cool.gif

Z góry very dzięki icon_wink.gif
Ika
I jeszcze jedna prośba - informujcie o rzeczach sprzedanych. Ogłoszenie wtedy staje się nieaktualne i będziemy je w miarę możliwości kasować. W ten sposób nie będziemy przeciążać bazy a jednocześnie ułatwi nam to wyszukiwanie rzeczy, które chciałybyśmy kupić, bo wyszukiwarka wywali tylko rzeczy, które jeszcze są do kupienia icon_wink.gif
Wystarczy w swoim wątku z ofertą napisać "sprzedane" icon_wink.gif
mamami
I w końcu sie dowiedziałam jak nie robić linków rozciągających stronę icon_smile.gif
Ika
CYTAT(mamami)
I w końcu sie dowiedziałam jak nie robić linków rozciągających stronę icon_smile.gif

icon_wink.gif
jl101
Ika, a jak wkleic zdjecie? icon_biggrin.gif
pozdr
justyna
i.
Ja nie Ika, ale podpowiem, że zdjęcia musisz umieścić na jakimś serwerze, a potem wkleić adres zdjęcia pomiędzy
Ika
Ilka była szybsza icon_wink.gif
Dokładnie tak, najpierw album w sieci, potem linka wstawić w tagi. Wcięło mi stronkę z "żabą" - superancka do takiego szybkiego wstawiania zdjęć. Jak złapię Małgosię.Dz to wam podam adres "żaby", bo wiem, że Małgoś na pewno ma icon_wink.gif
Małgoś.dz
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Wcięło mi stronkÄ™ z "żabÄ…" - superancka do takiego szybkiego wstawiania zdjęć. Jak zÅ‚apiÄ™ MaÅ‚gosiÄ™.Dz to wam podam adres "żaby", bo wiem, że MaÅ‚goÅ› na pewno ma  ;)


Ano, Małgoś na pewno ma, bo korzysta z żaby. wink.gif
Tobatka
"Żabka" jest bomba!

A jak długo te zdjęcia ta "siedzą" (tzn kiedy link się dezaktualizuje)??
Ika
Tobi, nie wiem, jak długo... Musiąłabym sprawdzić, czy moje przetwory jeszcze wiszą w Rosowym wątku icon_wink.gif O ile pamiętam, wklejałam je z Żaby icon_wink.gif
Małgoś.dz
CYTAT(Tobatka)
"Żabka" jest bomba!

A jak długo te zdjęcia ta "siedzą" (tzn kiedy link się dezaktualizuje)??


Podobno rok. Ale czy to prawda - sama nie wiem, bo aż tak długo jeszcze z tego nie korzystam. icon_wink.gif
Tobatka
A.. Rok mi w sumie wystarczy icon_wink.gif

W onecie jest mało miejsca na zdjęcia i jak chcę wkleić nowe, to częśc starych muszę usuwać i tak... Mimo, iż mam w sumie trzy albumy icon_wink.gif
mamami
O jaka fajna żaba. A ja wczoraj musiałam remanent na onecie zrobić żeby nowe zdjecia do podpisu zrobić.
Tobatka
CYTAT(malgosia.dz)
Podobno rok. Ale czy to prawda - sama nie wiem, bo aż tak długo jeszcze z tego nie korzystam. icon_wink.gif


Masz rację. Doczytałam u nich, że rok... icon_wink.gif
Doruśka
Pytanie natury ogólnej: czy mozna pytac ,wystawiać rzeczy nie tylko dla dziecka? bo ja kurtke potrzebuje ? np.
a mogę coś swojego sprzedać?
sdw
Dorusia, jezeli to nie jest twoja praca zarobkowa, chili nie masz tych kurtek ilus tam, to mozna. Tak myślę.

Aaaa, ty kupic chcesz? icon_lol.gif
Doruśka
Tak,Wiolumchcę kupić i to tanio icon_smile.gif)) bo przepusciłam kase icon_sad.gif(
Agnisma
A można wklejać linki do allegro icon_question.gif
Ika
CYTAT(Agnisma)
A można wklejać linki do allegro icon_question.gif

Aga, ta kwestia się właśnie waży - może do czasu decyzji na razie nie wklejajmy zbyt ochoczo... icon_wink.gif
Agnisma
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
CYTAT(Agnisma)
A można wklejać linki do allegro icon_question.gif

Aga, ta kwestia się właśnie waży - może do czasu decyzji na razie nie wklejajmy zbyt ochoczo... icon_wink.gif

No dobra...to czekam icon_lol.gif Dzięki icon_biggrin.gif
sdw
Decyzja sie juz "zwazyła" wink.gif , zapadła, znaczy. I tak, linki do Allegro możemy wklejać, pod warunkiem, że sprzedajemy rzeczy pojedyncze. Do aukcji, które sa w jakiś sposób związane z zarabianiem pieniędzy na wieksza skalę nie wklejamy . Czyli :masówce mówimy zdecydowane NIE icon_mrgreen.gif
basiau
A to może zdefiniujmy pojęcie "masówka". Czy tak z 15 ciuszków po swoim dziecku to juz jest masówka czy nie? Bo prościej jest przecież wstawić jednego linka do allegro, na którym będzie strona z zawartością wszystkiego niż zakładać tu na forum 15 wątków i do każdego z nich wklejać odpwiedni link. Czy też, jeżeli tam mam te 15 rzeczy do sprzedania to juz tutaj nie zamieszczam?
Pytam jak na razie czysto hipotetycznie icon_wink.gif
jl101
basia, wydaje mi sie, ze chodzi o to, ze jak masz do sprzedania na aukcji 20 identycznych nowych sweterkow, to linka wklejac nie mozesz wink.gif
natomiast jesli masz te sweterki do sprzedania po swoich ratoloslach, to mozesz icon_biggrin.gif
czy ja sie myle?
pozdr
justyna
basiau
Justyna, no tak, masz rację. 20 identycznych ciuchów to masówka. O czymś takim nie pomyślałam icon_redface.gif.
Ika
Bingo, Justyna icon_wink.gif

Basiu, osobiście polemizowałabym, czy łatwiej zamieścić tutaj w jednym wątku 15 ubranek po swoim dziecku, czy łatwiej podać linki do 15 aukcji icon_wink.gif

Dziewczyny, umówmy się, że te linki do aukcji to tak ostatecznie, dobra? A nie w pierwszej kolejności. Żeby zaraz nie było setki postów "sprzedam saturator/buciki/sukienkę/kurtkę/spodenki.... - wystawiłam na aukcje, zobacz tutaj... i tutaj... i tutaj"... icon_rolleyes.gif
madziarex
[size=24]PRZEPRASZAM ZA GAFĘ... To nie było celowe-uwierzcie icon_exclaim.gif

icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
Ika
Madziarka icon_wink.gif w sumie nie kojarzę, za co konkretnie się tak kajasz icon_wink.gif ale nie przejmuj się, wierzymy, że większość "wpadek" jest niecelowa. Po prostu wszyscy - my z Wiolką też - uczymy się naszego nowego podforka i wyznaczamy ramy jego działania icon_wink.gif
madziarex
icon_cool.gif icon_lol.gif
sdw
To ja jeszzce słowo. dziewczyny, podajmy w ogloszeniu CENY, to naprawde ułatwia. A chyba łatwiej mieć chcemy, nie? wink.gif
Kocurek
Ja chcę się dowiedzieć, na jakiej zasadzie odbywa się moderowanie?

Skoro posty bez odpowiedzi kasowane są po jakimś czasie (dlaczego???), z odpowiedziami zresztą też (tu jeden mój akurat wisi, dodałam dopisek "nieaktualne") a np. post Cleo o butach datowany na listopad 2004 jeszcze jest??????
Czy posty z rzeczami niesprzedanymi nie mogą pozostać? i dlaczego? przecież forum ma zaledwie 2 strony?
sdw
Kocurek, posty z rzeczami niesprzedanymi mogą pozostać. Wcięło ci jakiś post? icon_rolleyes.gif

Wątek cleo wisi na prśbe forumowiczek icon_wink.gif icon_lol.gif Jako nibanalny przykład handlu internetowego icon_wink.gif

P.S. Cleo butów nie sprzedała icon_wink.gif
Ika
Wystarczyło zajrzeć tutaj by znaleźć odpowiedź na część powyższych pytań.
Natomiast co do wątku Cleo, jest on zamknięty; a pozostał nie wykasowany tylko dlatego, że był nietypowy i dziewczyny prosiły, by go pozostawić "na pamiątkę".
Wątki z rzeczami, które nie zostały sprzedane, nalezy uaktualnić przed upływem miesiąca (dopisując cokolwiek, choćby "aktualne" czy "up") i wówczas nie zostanie on skasowany.
A podforum ma 2 strony właśnie tylko i wyłącznie dzięki temu moderowaniu, bo poprzednio miał stron 6 i był bałagan nieziemski i nikt nie wiedział, co jest jeszcze aktualne a co nie.
sdw
Ja, niedoinformowany moderator, biję się w pierś i błagam o wybaczenie blagam.gif

Tak Kocurka, za wprowadzenie w błąd jak i Ikę za nieuważne słuchanie jej słów terści pełnych.
Kocurek
O.K. ze względu na tytuł wątku do którego link Ika podałaś, nie czytałam go, i dlatego nie wiedziałam o kasowaniu wątków "nie ruszanych" po miesiącu. A tytuł brzmi: "Przypominam o informowaniu o dezaktualizacji ogłoszeń!" - i do tego się stosuję icon_wink.gif
Teraz wiem, dzięki.
Ika
Racja, Kocurek, tak brzmi tytuł, ale to kasowanie wynikło w prostej linii właśnie stąd, że o tej dezaktualizacji pamiętali ledwie nieliczni... Dlatego tam zostało icon_smile.gif
Kocurek
Mniejsza z tym, moooooooże okrężną nieco drogą, ale się dowiedziałam, co chciałam icon_wink.gif
Dzięki - lubię wiedzieć co w trawie piszczy icon_wink.gif
Mama Anka
CYTAT(Ika)
Dziewczyny (i chÅ‚opaki  ;)  ), słówko w kwestii technicznej. O wiele lepiej sprzedajÄ… siÄ™ rzeczy, które można obejrzeć, a wiÄ™c w miarÄ™ możliwoÅ›ci zamieszczajcie zdjÄ™cia. Ale jeÅ›li wklejacie linka, to zwróćcie uwagÄ™, czy nie jest za dÅ‚ugi. Takie linki czasami rozciÄ…gajÄ… stronÄ™ utrudniajÄ…c życie niektórym  ;)   którym szwankuje mysz, a poza tym niewygodnie siÄ™ czyta post, który trzeba przewijać wszerz.
Zatem w takim przypadku bardzo prosimy wstawiac linki w URL-ki, dobrze?
Szybka instrukcja dla tych, którzy nie wiedzą, jak to zrobić:
Załóżmy, że chcÄ™ sprzedać saturator  ;)  i mam jego zdjÄ™cie. PiszÄ™ wiÄ™c tak:

SATURATOR

I wówczas zamiast dÅ‚ugaÅ›nego linka bedziemy mieć króciutki niebieski napis "Saturator", po klikniÄ™ciu którego pojawi siÄ™ nam zdjÄ™cie  8)

Z góry very dziÄ™ki  ;)


Jeny, ale ja gapa jestem to tu wisi ponad rok, a ja ciagle linkuje i sie zastanawiam jak one to robia ze tak fajnie pisza "cos" i sie na to wchodzi. icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
Ika
Anka icon_lol.gif Lepiej późno, niż wcale, nie przejmuj się icon_wink.gif
Jo_Ga
Mam prośbe czy można usunąć mój stary wątek? https://www.maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=28595
Duzo rzeczy sprzedałam, doszły nowe więc zrobił się bałagan. Dlatego załozyłam nowy a po co mają sie dublować i zaśmiecać forum.
JKP
Mam małą sugestię co do dodawania nowych postów na ''sprzedam''-
mianowicie jak można spychać inne wątki tym że zamieszczane są odłoszenia (kilka )przez jedna osobę dajmy na to z jednym ciuchem zamiast jeden post z kilkoma wklejonymi ofertami .Przecież można to uregulować jakimś zapisem w regulaminie.
Pozdrawiam Jola
Ika
Jola, a jak miałby brzmieć taki zapis..?
JKP
Ika nie mam pojęcia , jak mi coś wpadnie do głowy natychmiast dam Ci znać- ale sama zobacz co się dzieje na ''sprzedam'' niektóre foremki zakładają po 8 ! postów sprzedam i każdy zawiera jedno ubranko reszta jest spychana na dalsze strony , a wiele z nas już tam nie zagląda i trzeba jak tu niektóre wołać hop hop.Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie problemem .Jola icon_smile.gif
Ika
Jola, wiem, że niektóre tak robią, tylko nie mam pomysłu na rozwiązanie tego.
JKP
Ika a moze tak:
Zaśmiecanie czyli zrzucanie innych watków poprzez zamieszczanie kilku pojedyńczych ogłoszeń typu np. sprzedam zamiast kumulowanie wszystkich ofert w jednym wątku przez tego samego urzytkownika forum, jest wyrazem braku kultury i szacunku dla innych urzytkowników.
Postępowanie takie będzie uważane za naruszenie porządku na forum i potraktowane banem.


jak coś zmoderujesz to się nie pogniewam byleby odniosło jakiś efekt , dodam tylko ze takie paragrafy w regulaminach już można spotkać na innych forach -może tylko nie o tematyce dzieci
Ika
Bana może nałożyć wyłącznie administrator, nie moderator i raczej za dużo większe przewiny.

Jola, no dobrze, a w takim razie czy można założyć 10 wątków z podwójnymi ogłoszeniami? Wtedy już nie są pojedyncze...

A jeśli ktoś chce sprzedać body dziecięce i stary samochód, to ma je umieścić w jednym wątku?

Pokazuję tylko, że to jest kwestia, którą bardzo trudno ująć w ramy.
JKP
Ika chodziło mi o ogłoszenia związane z jednym tematem przewodnim np. ciuszki to jeden wątek samochody drugi , a można też ująć przykładowo w temacie''Kilka ciuszków r.128+drobiazgi''mając np. perfumy czy inne takie., a nie robić kilka wątków -samochód to inna rzecz.
Nie chciałam być złośliwa . Piszesz ze ban jest za większe przewinienia -nie rozumiem( bo do dziś znajduję ogłoszenia z linkami przedmiotów do ''allegro''
czego regulamin zabrania ).Ban nie tak zaraz tylko np. powiedzmy umownie po dziesięciu przewinieniach.
Wiem że jestem tu ''świeża'' nie mam takiego stażu jak inni urzytkownicy , ale przejrzyj proszę dziś forum ''sprzedam'' zaglądając w każde z ogłoszeń zrozumiesz o czym piszę
Pozdrawiam icon_confused.gif
Ika
Jolu, ja rozumiem o czym piszesz, ale Ty musisz zrozumieć, że moderatorzy poruszają się według pewnych zasad. Dlatego pytam, jak to ma brzmieć, taki zapis w regulaminie i pokazuję jego mankamenty - żeby nie było tak, jak z naszym rządem, który klepie ustawę, a następnie łapie się za łeb, bo jest dziurawa i nikt nie jest w stanie egzekwować prawa. Bo ma ono luki.

Nie wiem, dlaczego odbierasz to jak jakąś złośliwość. Nic takiego nie ma tu miejsca.

Ban jest uniemożliwieniem użytkownikowi dostępu do forum Maluchy.pl i dlatego nie dostaje się go za takie przewinienia. Natomiast jeśli widzisz gdzieś posty z linkami do allegro, to bardzo proszę o informację. Staram się to wyłapywać, ale nie zawsze jestem w stanie przejrzeć wszystkie wątki.
mama_dudusia
Ika,prosze napisz w skrocie(moze wystarczy)jak wkleic zdjecia sprzedawanych rzeczy.Ja chetnie ale nie umiem,a nie chce szukac za dlugo,choc pewnie juz 50 razy ktos zamieszczal instrukcje. icon_redface.gif
Ika
Mamo Dudusia, instrukcja zamieszczania zdjęć jest na podforum Sprawy Techniczne (a wydaje mi się, ze dodatkowo również na podforum Zdjęcia icon_wink.gif ). Tam najlepiej dziewczyny wytłumaczyły sposób zamieszczania fotek icon_smile.gif
mama_dudusia
Dobrze,lece tam.Przeprazam za oczywiste pytania,ale jestem nowa...wiec..troszke wyrozumialosci dla mnie,prosze icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.