To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czerwiec/Lipiec 2004 - cz.II

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
skanna
mamuśka.chłidzw- 14 czerwca Idalia 3070g, 56cm. naturalnie
Aneea- 17 czerwca MaciuÅ› 3050 g i 55 cm naturalnie
AgaJ- 22 czerwca Zosia 2800g i miala 52 cm cesarka
Kasiek11- 17 lub 18 czerwca Karolinka. waga 3750 , długość 55 cm, cesarka
Ez- 20 czerwca Maciuś ważył 3550 g i mierzył 60 cm cesarka
Mamami- 25 czerwca MaciuÅ› 3380g i mierzy 54 cm cesarka
Agusiao - 5 lipca KubuÅ› 4150g i 57 cm. cesarka
kasiakorpik - 5 lipca Maks 4720g i 61 cm. naturalnie
A*G*A- 8 lipca Amelia 3700g i 57 cm. naturalnie
Kocurek- 14 lipca Dominisia 4300g i 62 cm
Roberta - 14 lipiec Igor naturalnie
Agnieszka- 19 lipiec Jakub 3400 g 54 cm naturalnie
Monga - 22 lipiec KrzyÅ› 4150 g 56 cm naturalnie
Moonk- 23 lipiec Alicja 3230 g 51 cm naturalnie
gagatek- 23 lipca Karol 3250g, 58cm
Mariola- 26 lipiec Miłosz 3480 g 56 cm
Alatanta-26 lipca Konrad 19 lipiec 3800 g 55 cm naturalnie
AniaR- 26 lipiec Bartek 3380 g 54 cm cesarka
AguÅ›- 27 lipiec WojtuÅ› 3850 g 57 cm cesarka
karoleenka - 23 lipiec Natan 3400 g 55 cm naturalnie


No, to macie pole do popisu icon_wink.gif

skanna, Wasz moderator
Agusiao
Ez właśnie przeczytałam w jakieś gazecie że pod koniec 5 miesiąca ( a Maciusz się zbliża do niego wielkimi krokami wink.gif ) chłopcy osiągają wagę od 6,4-9,5 kg. Tak więc nie masz się co marwtic ta wagą. A co do badań to przestań się zamartwiać na zaps icon_exclaim.gif idź i zrób te badania - zobaczysz że wszystko będzie dobrze. wink.gif
ez
jestem pierwsza icon_smile.gif
Agusiao
CYTAT(ez)
jestem pierwsza icon_smile.gif


ha ha ha ja byłam pierwsza icon_lol.gif wink.gif
ez
To mnie pocieszyłaś, ale kurcze nie myślałam, że tylko na piersi dziecko może osiągnąć takie rozmiary icon_rolleyes.gif
kasiakorpik
Ez oj może może znam takiego co na 4 m-ce już ważył 10 kg wink.gif teraz ma 9 m-cy i waży 14kg i wszystko z nim ok icon_razz.gif
Mariola***
Czy to spotkanko urodzinowe naszych dzieciaczków w przyszłym roku to ma się odbyć we Wrocławiu? I nie lipiec, może.
Ez - podobno piersią nie da się przekarmić,zreszta sama wiesz to najlepiej. Jak chcesz się uspokoić do końca to zrób małemu te badanie, a i tak wszystko jest ok. Po prostu duży chłopiec z niego i tyle.

Monga - jak tam nocka? Ja dzisiaj spałam od 22.00 do 0.37. A potem to już tylko...dystrybutor icon_eek.gif
Kurka, nie wiem jak ja do pracy wrócę, jak Miłosz nadal tak będzie cycusiał. Po ścianach będę łazić przecież.
Miłoszek dzisieaj trenował przewracanie się na bok(ale tylko lewy)Plecki, bok plecki, bok.
A wczoraj , ulubiona zabawa to było siadanie i ryp do tyłu i tak w kółko. Uderzał siłą bezwładności w mój mostek głową,ze musiaąłm mu poduszkę podkładać.
A...i jeszcze jedno, teraz jak odwrócę sie do niego w nocy plecami to już mnie nie kopie tylko łapie za włosy i ciągnie. Mały spryciula wink.gif
karoleenka
Mariola, Monga ale macie nocna jazde z chlopakami... icon_eek.gif Ja teraz jestem straszliwie niewyspana a co by było gdyby Natan w nocy jeszcze nie spał icon_confused.gif icon_eek.gif współczuje..
Mariola-my mamy ten sam problem z Natanem co Wy jesli chodzi o dzienne spanko-on jest nauczony do spania w wózku na spacerach i to dłuugich, a teraz pogoda gorsza z dnia na dzień i dziecko sie nie wysypia-jest zły i marudny, ja padam od noszenia, zabawiania ( mąż pracocholik...)usypiam godzinę a on śpi 30 min icon_confused.gif Ale pomimo deszczu męża wysłałam na spacer-musze go wykorzystać jak wkońcu jest popołudniu w domu!

Moonk, Monga, Ez- to kiedy sie spotkamy? Szkoda, że pogoda nam sie popsuła icon_cry.gif bo mogłybysmy jakis wspólny spacerek zaliczyć.

Kasiu- Maks nadal sie budzi ok 23? Bo Natan tak! icon_evil.gif juz nawet na ploty i kolacje z mężem nie możemy sie urwać-a to mnie tak ładowało...

Ez-nic sie nie martw-my przecież tez jestesmy różne, dziecko dziecku nierówne - tylko sie cieszyć, że Maciuś ma apetyt i pięknie rosnie a co do reszty wszystko w swoim czasie-(bo jesli do chodzenia jest przyjmowana rozpietość od 9m-do 16 m chyba icon_confused.gif) ja mysle , że luzik i nie męcz dziecka jakimiś strasznymi ćwiczeniami icon_eek.gif słuchaj sie lekarzy w rodzinie icon_smile.gif
A współczuje problemów z piersiami-kurczę myślałam, że im dłużej karmimy tym mniej przebojów z piersiami, że to sie wszystko pieknie reguluje...

Moonk-ale śliczne zdjęcie-jak tak patrzę na Wasze parki, Twoją , Kocurka Mamami to aż ...ale jeszcze poczekam z 2 lata bo wpierw to chcę sie wyspać!!!
karoleenka
Jeszcze zapomniałam sie was zapytać- czy pilnujecie glówek waszych dzieci tzn mam na mysli to , żeby spały raz na jednej stronie główki raz na drugiej? Natan spi prawie zawsze na prawej stonie..no i ma tam główke spłaszczoną icon_confused.gif icon_sad.gif To sie wyrówna jak bede go pilnowała czy mam sie tym nie przejmować bo samo sie unormuje? Co Wy z tym robicie? I jak mam zmusic go do spania na lewej stronie jak on sam potrafi przewracać głowke ? icon_eek.gif
AniaR
Karoleenka, moj Bartek tez zawsze odwraca glowe w jedna stronę (w lewo). W nocy chyba nic nie zrobisz, bo i tak się odwróci (no chyba że mu bedziesz podkladala cos pod głowkę z tej złej strony, np. zwinietą pieluchę żeby nie mogł odwrócić). Ja tak nie robię bo moj sie strasznie złości... ale w dzien probuję go zmuszać do odwracania głowy w drugą stronę - z tej pokazuję zabawki, siadam obok niego itd.
Chociaż czasem woli sie gapić w pustą białą ścianę a głowy za cholerę nie odwróci icon_sad.gif

hmm... mam jeszcze intymne pytanko: czy to normalne że nie dostałam jeszcze okresu? Moja laktacja jest tak znikoma że wątpię aby to ona zatrzymywała miesiączkowanie....
jak z tym u was icon_redface.gif icon_rolleyes.gif
mamuśka.chłidzw
Aguś musisz poprosic chyba Kocurka o tą lampkę, bo w tym sklepie byla tylko jedna( kosztowała 35zł).Sklep w Kielcach miesci sie w pawilonach handlowych miedzy Toporowskiego a Klonową (ul.Jesionowa), obok przystanku MZK.Taki zwykły z artykułami gospodarstwa domowego.

muszę się tez pochwalić :Ida przekreca się z pleców na brzuszek.Po czym jest bardzo nieszczęśliwa, bo zostaje jej rączka pod spodem i nie może się podnieść.Wczoraj byliśmy na kolejnym 3 szczepieniu.Waży 6680.

[b]KasiaKorpik
nie wprowadzam na razie nic.Powiedziałam pani doktor, że zamierzam opóżnić ponieważ brat miał alergię pokarmową do drugiego roku życia prawie.Generalnie zalecenia są takie ,aby wprowadzać od 7 m.Pani doktor powiedziała,że nie ma przeciwskazań i ona jest za.Mała dobrze wygląda więc może być na samym cycusiu poki co. Nie panikowałabym ale ona właśnie miala już objawy alergii pokarmowej i musialam zmienić dietę, wrócić do tej podstawoej dla noworodków.Poza tym nie chce jej fundować smarowania maściami, aby zeszło to świństwo.szkoda dziecka ,no i nie ma takiej potrzeby,bo ja jestem teraz na wychowawczym i na razie nie spieszy mi się do pracy..Nie wiem, ale cieszę się że mogę być z nią w domu.

Ez nie martw się waga dzidziawy.Ja też miałam małego smoka.Jak miał 3 miesiące ważył 8 kg i przybierał 1,5 kg na miesiąc.Dodam, że do 6m karmiłam piersią,odciągając dla niego jak mnie nie był po 2 butelki mleczka maminego.też się martwiłam,że może za gruby, ale pani doktor powiedziala,że jesli jest tylko na piersi to nie moge go przekarmić.Poza tym jeśli pani doktor uważa,że neurologicznie jest w porządku to myslę,że zacznie robić wszystko w swoim czasie.[/b]
mamuśka.chłidzw
CYTAT(AniaR)
hmm... mam jeszcze intymne pytanko: czy to normalne że nie dostałam jeszcze okresu? Moja laktacja jest tak znikoma że wątpię aby to ona zatrzymywała miesiączkowanie....
jak z tym u was  :oops:  :roll:

no własnie po odstwieniu tabletek dostałam coś w rodzju mini okresu na początku października, a teraz zima.Tez sięzastanawiam co jest?
jescze trochę i nie wytrzymam pójde do gina.to nie laktacja bo okres po porodzie juz miałam.
Kocurek
Lampkę widziałam w sklepie "Wszystko za 4 zł", tych sklepów u nas na podkarpaciu jest mrowie icon_rolleyes.gif
Hihi, pytam się pani czemu w takim razie ona nie kosztuje 4 zł, a ona mi mówi : "a bo nie - tak jakoś".
Hm, mam nadzieję że to o taką Wam chodzi (rybki w środku wewnątrz lampki są jakby jedna w drugiej i płyną). Bo na Allegro wypatrzyłam takie cóś i to nie taka ta lampka:
https://www.allegro.pl/show_item.php?item=34022046

Aguś chętnie Ci ją kupię, żaden problem. Może da się coś u baby stargować? (ja się targuję prawie w każdym sklepie icon_lol.gif )

Jak chcecie się spotkać w lecie we Wrocku, to jestem za icon_smile.gif
Mężuś tu studiował i na pewno chętnie odwiedzi to miasto - sentyment ma wielki, a i znajomi jeszcze jacyś są
icon_wink.gif

CYTAT
ponieważ pobiłyście wszelkie możliwe rekordy jeśli chodzi o długość wątku


Może jakiś medal czy cóś?
icon_wink.gif
monga
No wróciliśmy szczęśliwie do Wrocławia przedwczoraj, wzcoraj byliśmy na badaniu słuchu - wszystko ok, ale za 3-4 mięsiące kontrola z racji tego, że miałam grypę w czasie ciąży.

Aguś Będę brała udział jak zdążę - nie wiem do kiedy będzie icon_smile.gif

Mariola Noce u mnie cały czas bez zmian, koleżanka z pracy też zasugerowała, że może to ząbki icon_confused.gif W dzień dzisiaj Krzysiowi zdarzyło się przespać jednym ciągiem prawie 2 godziny icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Nie przypominam sobie kiedy takie wydarzenie miało ostatnio miejsce o ile kiedykolwiek miało icon_confused.gif

Takie lampki (chyba takie) o których rozprawiacie też widziałam w sklepie wszystko od 4 zł - w Częstochowie jak byłam teraz.

Co do spotkania naszego wrocławskiego lokalnego, faktycznie pogoda nam się zepsuła i nie sądzę prawdę mówiąc, żeby było cieplej.

A co do spotkania wrocławskiego to akurat nie myślałam o Wrocławiu, ale nie mam nic przeciwko, żeby było tutaj icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Na razie do lata jeszcze sporo czasu, więc można wszystko w miarę na spokojnie dograć icon_lol.gif

Krzysia stopę zmierzyłam, ok. 9cm, ale tak się wiercił, że bardzo około
PATIszon
Mam pytanie do Skanny
Po co zamykasz watek kiedy ten sie ladnie rozrasta? Kurcze, to milo jak watek tetni zyciem, a stron przybywa i przybywa? Czemu dlugie watki sa zamykane? Bardzo mnie to ciekawi icon_rolleyes.gif
skanna
No choćby po to, żeby łatwiej było coś w nim znaleźć jeśli będzie się chciało odgrzebać jakieś informacje w przyszłości. Przerzucanie 60 stron w poszukiwaniu konkretnego postu może być nieco męczące icon_smile.gif
gagatka
U mnie cały dzień leje i nie byłam na spacerze. Nie lubię siedzieć w domu.
Na dodatek Karol ciągle marudzi (zapomniałam, ze źle reaguje na maliny icon_redface.gif ). jest niespokojny. Mam nadzieję, że to nie kolejne zakażnie ukł. moczowego (okazało się, że Karol ma refluks i stąd moje obawy)

Aniu R
CYTAT
hmm... mam jeszcze intymne pytanko: czy to normalne że nie dostałam jeszcze okresu? Moja laktacja jest tak znikoma że wątpię aby to ona zatrzymywała miesiączkowanie....
jak z tym u was

Starszą córeczkę karmiłam 20miesięcy, przez 16 nie miałam okresu

Monga
Jakie badanie słuchu robiłaś Krzysiowi? Nas czeka badanie ABR wykonywane w czasie snu.
kasiakorpik
Co do letniego spotkania Toruń to też piękne miasto icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Właśnie wróciliśmy z imprezy (imieniny koleżanki ) Maks cały czas grzecznie spał icon_biggrin.gif zaliczył dwa posiłki przez sen icon_razz.gif To jego pierwsza prawdziwa impreza icon_smile.gif Za to teraz jest wyspany i pięknie się do mnie usmiecha icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Ja okresu na razie nie miałam i szczerze mówiąc nie tęsknię icon_wink.gif
ez
Ja to nieraz mam wyrzuty, że Maćka tak wszędzie ciągam, ale za bardzo nie mam wyboru. Za to zaliczyliśmy już razem 3 imprezy icon_smile.gif 2 spotkania fundacji, 3 zebrania w przedszkolu icon_smile.gif
Będzie towarzyski chłop. Maciek śpi, a jak nie śpi to siedzi na moich kolanach i patrzy na mówiących, strasznie mu się podoba jak ludzie mówią i zawsze skręca głowę w kierunku tego co zaczyna gadać
monga
CYTAT(gagatek)
Monga
Jakie badanie słuchu robiłaś Krzysiowi? Nas czeka badanie ABR wykonywane w czasie snu.


Spisuję z kartki: badanie metodą wywoływanych otoemisji akustycznych - TEOAE - wyglądało tak jak w szpitalu, tyle że sprzęt dużo bardziej profesjonalny. No i też dziecko musiało spać - tego najbardziej się bałam, jakimś fuksem się udało icon_rolleyes.gif

CYTAT(kasiakorpik)
Co do letniego spotkania ToruÅ„ to też piÄ™kne miasto  :D  :D  :D


Nie byłam, ale wierzę icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Ogólnie to myślałam bardziej nad jakąś mała miejscowością wypoczynkową albo jakimś gospodarstwem agroturystycznym, gdzie by można było się zwalić na cały weekend na przykład. Z wiadomych względów Wrocław też mi bardzo odpowiada, szczególnie, że samochodu nie mamy icon_smile.gif

CYTAT(kasiakorpik)
Ja okresu na razie nie miaÅ‚am i szczerze mówiÄ…c nie tÄ™skniÄ™  :wink:


O to zupełnie tak jak ja icon_biggrin.gif Tak przy okazji, kiedy zaczynając brać Cerazette jest się "bezpiecznym" ? Od pierwszego dnia ?
NATI
CZEŚĆ DZIEWCZYNY !
Dziś (w sobotę ) trafiłam na końcówkę programu o niemowlakach.
Program (film) dla rodziców.
Ponoć serial - co tydzień.
Za każdym razem nowy temat.
Dziś widziałam od połowy , a był nasz i wielu temat
USYPIANIE we włsnym łóżeczku, i to przez tatusia, co nigdy nie usypiał.
Dużo płaczu, godzinami.
Mama z paniÄ… co uczy, siedzi za drzwiami i ryczy.
A tata w fotelu byjanym buja siÄ™ i klepie po pleckach.
Mały 3 godz ryczy z rączkami w górze.
Tata ma kryzysy, to pania wchodzi i mówi by się nie denerwował.
Jak dziecko powoli zasypia to trza przsetac klepać ,by sie nie przyzwycziło do spania z poklepywaniem.
Odkłada bobasa i kładzie się obok łóżeczka na materacu.
Jak dzidzia sie budzi to tylko klepie9ni podnosi) itd.
Z dnie na dzien dziecko spi coraz więcej i spokojniej.
Wszystko kręcone na żywca.
To duży skrót o czym było .
Za tydzień będę czatować przy telewizorku (na 2 rano - chyba koło 8-9)
Może puszczą cała serię kiedyś o innej godzinie ?
Popytajcie czy ktoś tego nie nagrywa bo ja chętnie przegram.
Pozdrawiam
Nati.
Agusiao
fajny był ten program tylko ja tez zdazyłam na końcówkę icon_sad.gif
kasiakorpik
Monga pomysł z wyjazdem na weekend do gospodarstwa agrot. lub miejscowości wypoczynkowej popieram z całego serca.

Ez ja też Maksa wszędzie ciągam był ze mną u fryzjera, a dziś na wyprzedaży jedno i drugie słodko przespał. Póki mogę lubięgo mieć przy sobie tzn w zasiegu wzroku icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
kasiek11
NATI, program rzeczywiście godny uwagi, choć co do metod tej pani.... napewno trzeba być bardzo zdesperowanym..........

ps w poprzednim wątku ktoś pytał o ząbki mojego synka: ma 7 lat i jedna dziurke. Mleczaki dopiero co zaczely mu wypadac
mamuśka.chłidzw
Wczoraj była u nas tesciowa zaczęla mnie molestowac ,aby wprowadzać Idzie marchewkę itp.Dobrze ,że jest osobą kulturalną, ale i tak dała mi do myślenia.

Zgadzam się z KAsiek11 w temacie programu, już kiedyś pisalysmy na ten temat.JA mięknę jak mój 2 latek mało mi nie wlazł na głowę, stwierdzi :mamo tocham cie też. icon_rolleyes.gif rozbraja mnie tym stwierdzeniem i już.Tylko ostatnio zaczynam się robić nerwowa, warczę i krzyczę icon_redface.gif

Spotkanie w gospodarstwie agroturystycznym to super pomysl. jestem za icon_lol.gif
AguÅ›
CYTAT(Agusiao)
AguÅ› niestety w niedzielÄ™ ja nie mogÄ™  MOże umówmy siÄ™ na ten piÄ…tek co icon_question.gif
Agusiao przeczytałam dużo wcześniej, ale dopiero teraz mam czas odpisać icon_biggrin.gif Niech będzie piątek. W razie czego jeśli nie piątek (mamy szczepienie i nie wiem jak Wojtuś będzie czuł się po?) to może być sobota/niedziela-i nie ma zmian planu icon_biggrin.gif Najbliższy weekend i już.

CYTAT(Mariola ***)
A...i jeszcze jedno, teraz jak odwrócę sie do niego w nocy plecami to już mnie nie kopie tylko łapie za włosy i ciągnie. Mały spryciula icon_wink.gif
icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

CYTAT(karoleenka)
Moonk-ale śliczne zdjęcie-jak tak patrzę na Wasze parki, Twoją , Kocurka Mamami to aż ...ale jeszcze poczekam z 2 lata bo wpierw to chcę sie wyspać!!!
icon_lol.gif Ja również planuję kolejne, a nawet dwójkę kolejnych ja Bozia da icon_lol.gif

CYTAT(karoleenka)
Jeszcze zapomniałam sie was zapytać- czy pilnujecie glówek waszych dzieci tzn mam na mysli to , żeby spały raz na jednej stronie główki raz na drugiej?
Wojtuś śpi tylko i wyłącznie na wznak. Dziwne prawda? Cały czas prościutko na pleckach. Nie zauważyłam by tył główki był spłaszczony.

CYTAT(Kocurek)
LampkÄ™ widziaÅ‚am w sklepie "Wszystko za 4 zÅ‚", tych sklepów u nas na podkarpaciu jest mrowie  :roll:  
Hihi, pytam się pani czemu w takim razie ona nie kosztuje 4 zł, a ona mi mówi : "a bo nie - tak jakoś".
Hm, mam nadzieję że to o taką Wam chodzi (rybki w środku wewnątrz lampki są jakby jedna w drugiej i płyną). Bo na Allegro wypatrzyłam takie cóś i to nie taka ta lampka: https://www.allegro.pl/show_item.php?item=34022046
To nie taka lampka jak tu na Allegro. Tamta miała klosz granatowy na którym były przeźroczyste rybki (tzn.klosz był przeźroczyty a później pomalowano wszystko oprócz rybek icon_lol.gif ). Po włączeniu zaczynała się kręcić a wraz z nią rybki, cały pokój był niebieski. Jeju ale się napaliłam na tą lampkę. To przez Mamuśkę bo mi przypomniała o niej icon_lol.gif

CYTAT(Kocurek)
AguÅ› chÄ™tnie Ci jÄ… kupiÄ™, żaden problem. Może da siÄ™ coÅ› u baby stargować? (ja siÄ™ targujÄ™ prawie w każdym sklepie  :lol: )
Jeśli to taka jaką opisałam to bardzo chętnie. Napisz czy to ta a szczegóły ustalimy na privie.

Aniu ja już miałam pierwszy mega okres-dłuższy o 3 dni od poprzednich, obfitszy, i codziennie byłam na prochach bo rady nie dawałam. Dostałam bo nie karmiłam regularnie.

CYTAT(monga)
CYTAT(kasiakorpik)
Co do letniego spotkania ToruÅ„ to też piÄ™kne miasto  :D  :D  :D

Nie byłam, ale wierzę icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Ogólnie to myślałam bardziej nad jakąś mała miejscowością wypoczynkową albo jakimś gospodarstwem agroturystycznym, gdzie by można było się zwalić na cały weekend na przykład.
Popieram, wówczas byśmy weekend razem spędziły. Albo powiem inaczej-nie ważne gdzie, a ważne że na cały weekend...w końcu nasi panowie też muszą się zintegrować icon_wink.gif (a to najlepiej wychodzi wieczorami icon_biggrin.gif )
AguÅ›
Agusiao jaki słoiczek dałaś Kubusiowi na początek-marchewkę?
Agusiao
CYTAT(AguÅ›)
Agusiao jaki słoiczek dałaś Kubusiowi na początek-marchewkę?


Zaczęłam od marchewki z jabłkiem BoboVity - dałam mu tylko pół słoiczka za pierwszym razem. Teraz Kuba wcina wszystko aż się uszka mu trzęsą icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Jeśli chodzi o spotaknie to u nas weekendy raczej odpadają, bo wtedy mężulek ma wolne i zazwyczaj całymi dniami nie ma nas w domu bo jeździmy i załątwiamy wszystkie sprawy kórych ja nie mogę załatwić sama icon_rolleyes.gif
gagatka
Chyba dołączę do grona mam dokarmiających swoje dzieciaczki zupkami. Powód prosty, Karol nadal (mimo przyjmowanego przeze mnie antybiotyku) robi wodniste kupki, a marchwianka to ponoć najlepszy sposób na pozbycie się problemu.

Mamuśka napisała
CYTAT
miÄ™knÄ™ jak mój 2 latek maÅ‚o mi nie wlazÅ‚ na gÅ‚owÄ™, stwierdzi :mamo tocham cie też.  rozbraja mnie tym stwierdzeniem i już.Tylko ostatnio zaczynam siÄ™ robić nerwowa, warczÄ™ i krzyczÄ™

Ja się złoszczę icon_redface.gif przy usypianiu mojej 2,5-latki. W ciągu dnia nie śpi, a brykać może do godz. 22 (czasami dłużej. Zasypianie z książeczkami może trwać nawet 1,5 godz. Wieczorem nie mam czasu dla siebie, bo po prostu padam. Stwierdzam zatem, że potrzebuję pomocy zaklinaczki icon_rolleyes.gif w usypianiu mojej starszej latorośli.
Mariola***
Karoleenka- A Natanek wcześniej spał dłużej? Bo tak sobie myślę o tym moim synku,ze on tak krótko sypia w nocy, bo może rzeczywiscie go głód budzi.

Dzisiaj też się troszkę pożalę,ale tak z przymrużeniem oka, bo generalnie chyba wszystko bym przeszła co dotyczy kaprysów mojego synusia. Oczywiście do czasu. Dzisiaj Miłosz chciał się "nosić na rączkach" cały dzień. I tak sobie go nosiłam, bo...nie dał sie nigdzie położyć i w żaden sposób niczym innym zainteresować.
A teraz trudna sztuka przede mną idę poić go mleczkiem z butli.
ez
Maciek przesypia całą noc, ale wcześniej najada sie z dwóch piersi na zapas. Pokarmu mam dostatek tak mi się wydaje, ale cieszę się, że niedługo zacznę wprowadzać różne cuda.
Powiedzcie mi dziewczyny jak zachowują się wasze dzieci na brzuszkach, Maciek leży na przedramionach i wyciąga rękę po zabawkę, ale robi to niezgrabnie. A jak u Was
mamuśka.chłidzw
CYTAT(AguÅ›)
[To nie taka lampka jak tu na Allegro. Tamta miaÅ‚a klosz granatowy na którym byÅ‚y przeźroczyste rybki (tzn.klosz byÅ‚ przeźroczyty a później pomalowano wszystko oprócz rybek  :lol: ). Po wÅ‚Ä…czeniu zaczynaÅ‚a siÄ™ krÄ™cić a wraz z niÄ… rybki, caÅ‚y pokój byÅ‚ niebieski. Jeju ale siÄ™ napaliÅ‚am na tÄ… lampkÄ™. To przez MamuÅ›kÄ™ bo mi przypomniaÅ‚a o niej  :lol:  

właśnie taką lampkę posiada moj Artur icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Ez Ida wspiera sie na raczkach lub przedramionach ,zależy czy po coś siega.Ogólnie idzie jej to bardzo sprawnie, ale ona jest starsza.jak leży w leżaczku i trzyma grzechotkę to wymachuje nia jak by to byly zawody jakieś, potem jest pac i mama podnosi.

Mariola[b] ja ostatnio mam wiekszość tych dni "noszonych",Ida płacze jak nie może zasnąć.Spiewam jej wtedy do uszka kołysanki, tulę i zasypia lub przynajmniej przestaje lakać.Czy wy śpiewacie dzidzią?

Gagatku też slyszalam od teściowej o tej marchwiance.Mowila też ,że to normuję prace brzuszka.[/b]
Agusiao
CYTAT(ez)
Powiedzcie mi dziewczyny jak zachowują się wasze dzieci na brzuszkach, Maciek leży na przedramionach i wyciąga rękę po zabawkę, ale robi to niezgrabnie. A jak u Was


Kuba przekręca się z brzucha na plecki i odwrotnie jak mu sie tylko podoba. Jak juz leży na brzuchu to opiera się na przedramieniach, wyciąga rączki po zabawki lub poprostu wkłada je do buźki i ssie pięści icon_lol.gif
aneea
CYTAT(ez)
Powiedzcie mi dziewczyny jak zachowują się wasze dzieci na brzuszkach, Maciek leży na przedramionach i wyciąga rękę po zabawkę, ale robi to niezgrabnie. A jak u Was


Moj Maciek ostatnio jak lezy na brzuchu to podnosi pupe w gore i probuje sie odpychac nogami. Zabawnie to wyglada icon_lol.gif . Poza tym podpiera sie na ramionach i rozglada wokol, albo odpycha sie jedna reka, bierze zamach noga i fruuu.. lezy na plecach icon_biggrin.gif.. niezmiennie z bardzo zdziwiona mina icon_wink.gif.
A jak w poblizu lezy zabawka to probuje do niej pelznac - zazwyczaj obroci sie o kilka stopni w bok, wyslini na maxa co ma pod paszcza, wyciagnie mozliwie najdalej rece, a pozniej to zwykle puszczaja mu nerwy icon_wink.gif).
Mariola***
Ez - mówisz,ze Maciuś najada się z dwóch piersi...Miłosz zawsze ja z dwóch piersi i dlatego podejrzewam że jest po prostu głodny w nocy.
A co do leżenia na brzuszku.To Miłosz po prostu lezy i się rozgląda.
Jak sie zmęczy to wyprawia cuda,żeby zmienić pozycje ale mu sie to nie udaje icon_sad.gif
karoleenka
oj mój Natan daleko w tyle z umiejetnościami brzuszkowymi-zreszta nie lubi:( i szybko sie złości-nie przewraca sie jeszcze na plecki i nie podnosi na ramionkach. Najczęściej unosi główke rozglada sie krótko i zaczyna kombinować z rączkami i kończu sie tym, że sie rozjeżdża i leży jak żaba i płacze:( Ale on troche młodszy..
Mariola-Natan wcześniej spał bez budzenia na jedzonko od 20 do 3..ale to już przeszłośc niestety:(
I robi sie coraz bardziej żarłoczny-do niedawna wystarczyła jedna pierś na posiedzenie a teraz domaga sie drugiej.
Ja niestety nie mogę za bardzo go brać w różne miejsca bo zawsze akurat bardzo chce byc u mnie na rękach także zawsze wypady na jakieś zakupy ciuchowe kończą sie fiaskiem bo niczego nie mogę przymierzyc icon_evil.gif a o fryzjerze narazie tylko marzę-mam długie włosy także cały zabieg to ok.4 godzin-nie umiem ściągać pokarmu zreszta mam go chyba za mało, żeby robic zapasy i narazie chodze w spietych włosach bo mam taakie odrosty:(
koszmar!
Ale mam mocne postanowienie wkońcu wykorzystac mój laktator, który pożyczyłam koleżance..
A co do spotaknia na weekend to jetem ZA ! Ale poczekajmy na lato.
Monga-w razie czego ja mam w miare duże auto także damy radę nawet na drugi koniec Polski:)
karoleenka
Aguś ja kiedys marzyłam o 4. Ale po porodzie to juz drugiego nie chciałam..teraz troche mi przeszło ale mysle,że decyzja o kolejnym nie bedzie zbyt szybka..musze zapomniec o wszystkich stresach i problemach jakie miałam na początku macierzyństwa icon_smile.gif

A i jeszcze nie mam okresu i bardzo mnie to cieszy icon_biggrin.gif
aneea
CYTAT(karoleenka)
Aguś ja kiedys marzyłam o 4. Ale po porodzie to juz drugiego nie chciałam..teraz troche mi przeszło ale mysle,że decyzja o kolejnym nie bedzie zbyt szybka..musze zapomniec o wszystkich stresach i problemach jakie miałam na początku macierzyństwa icon_smile.gif


Tia, skads to znam .. Od zawsze marzylam o 3. Po pierwszym porodzie stanopwczo stwierdzilam, ze nigdy wiecej. Powoli moj upor slabl icon_wink.gif i jakos kiedy Nadia miala 2 lata dostalam normalnie schizy na punkcie kolejnego dziecka, ciazy. No calkiem sfixowalam i co bylo robic? .. icon_lol.gif
Teraz mysle, ze dam sobie kilka lat luzu, tak ze 3-4, ale z tym nigdy nie wiadomo. Natura jest nieprzewidywalna icon_wink.gif. Zreszta nie tylko ona icon_wink.gif..
mamami
Witam po przerwie. zepsuł mi sie kompik i zostałam odcięta od netu icon_evil.gif

Maciek lezac na brzuchu opiera się na przedramionach albo macha rekami jakby pływał co nie przeszkadza mu mieć tłów podniesiony jakby się podpierał icon_lol.gif Nie umie się przewracać na plecy, za to coraz cześciej umie z pleców na brzuch.

Moje dzieciątko budzi sie już tylko raz do jedzenia nocnego ino ze mamusia przyzwyczajona do częstych pobudek wstaje kilka razy icon_lol.gif
Jak śpie z nim (czyli zawsze) to nigdy nie odwracam się od niego plecami, ostatecznie śpię na wznak.

W końcu udało się nam zaszczepic (wyniki juz prawie dobre). Maciuś waży 7100 g. i ma głowę ogromna (hihi 44 cm).

Spotkanie urodzinowe to jak najbardziej dobry pomysł.
Agusiao
a ja się pochwalę nowa umiejętnością mojego synka icon_biggrin.gif icon_lol.gif
otóż dziś podczas śniadanka Kuba odsunął moją rękę od butli i sam ją sobie trzymał icon_eek.gif Gdy chciałam mu pomóc to zaraz się denerwował icon_rolleyes.gif wink.gif
ez
Moje dziecko nie umie jeść z butli i nie wiem jak to będzie, na razie jestem w domu więc tylko pierś, 2 próby karmienia butlą zakończyły się fiaskiem icon_sad.gif
Za 2 tygodnie zaczynam wprowadzać deserki może wtedy się ruszy. To dziwne ale z moich doświadczeń i obserwacji wynika, że dzieci karmione butelką szybciej sie rozwijają
moonk *
wiecie ponieważ mam zalecenie podawać Ali trilac i enterol (na zmianę ) to ściągam tak z 20 ml, mieszam z tym proszkiem z kapsułek i podaje jej to z butli pierwsze 2 dni to tragedia ale wczoraj już pięknie ssała, dziecko musi byc odpowiednio głodne icon_wink.gif myślę że nauczenie dziecka ssania z butli to nic takiego strasznego... icon_lol.gif i icon_smile.gif my będziemy wprowadzać pierwsze soczki dopiero jak Aliśka skończy 5 miesięcy...
Mariola***
karoleenka -A domowym sposobem nie dasz rady zrobić sobie kolorek?
mamami -przy jednym karmieniu, to masz wymuszoną pozycję w sumie niedługo, a ja jak czasami karmić muszę, no powiedzmy ze karmić...Kiedy Miłosz ma cyca w buzi całą noc prawie, to leż tak zeby mu nie wypadł icon_eek.gif Pokręcenia kregosłupa mozna dostać.

Ale dzisiaj w nocy obrałam inną taktykę. To ja położyłam się za jego plecami, po tym jak zjadł, żeby nie cycał wieczność. miłosz dszukał cycusia oczywiście, potem wpakował sobie kołderke do buzi, ale to nie było to, potem ja juz usnęłam, on równiez.
I moze to bedzie sposób na mojego "cycusiowego" synka. Nakarmię go i pójde z drugiej strony spać. Przeciez jak tak będzie cycał to mu sie zęby popsują.
moonk- ja chyba tez bede wprowadzć jedzonko jak Miłoszek skończy 5 miesięcy. Chciałabym jeszcze przedłuzyć swój czas w domku,zeby iśc do pracy jak skończy 6 miesiecy.To juz jadłby cos innego.
Kocurek
CYTAT(NATI)
CZEŚĆ DZIEWCZYNY !
Dziś (w sobotę ) trafiłam na końcówkę programu o niemowlakach.
Program (film) dla rodziców.
Ponoć serial - co tydzień.
Za każdym razem nowy temat.


Kiedy i na jakim programie to leci? Bo ja nie oglądam telewizji w ogóle icon_eek.gif
A jak będę wiedzieć konkretnie to włączę (hihi, chyba że to na pr.1 TVP to nie mam).

Dominika też "trzyma" butlę, ale robi to z takim zaangażowaniem, że aż ją sobie wyrywa i potem jest huk icon_lol.gif Dlatego przy karmieniu wyrywamy sobie wzajem flachę icon_wink.gif albo trzymam jej jedną rękę pod pachą a drugą w wolnej dłoni (na której leży) co i tak wychodzi na to, że jednej ręki mi brak icon_lol.gif

Poza tym na noc "najada się" z flachy (robię gęściora-kleik na mleku) i moja ukochana córeczka budzi się najdalej za 3 godziny głodna icon_lol.gif . No to w nocy (tylko pierś) mam średnio 4 karmienia. Ale nic to, wybaczę jej wszystko icon_smile.gif

Lampka taka Aguś jak piszesz, z tym że części plastikowe korpusu lampki mają kolor stalowy. Mieli też pioruny różne i takie świecące struny też icon_surprised.gif
gagatka
Załączyłam zdjęcia moich brzdąców.

Karol dostał dziś po raz pierwszy marchew. Nie był zachwycony icon_confused.gif . Mam nadzieję, że pozbędziemy się problemu. Jutro robię posiew kału, może to wyjaśni skąd te wodniste kupy. Na dodatek okazało się, że główka robi się trochę "miękka". Jestem podłamana. Z Agatką chodziłam do lekarza tylko na szczepienia, a z Karolem... ciągle.

Mariola napisała
CYTAT
Ale dzisiaj w nocy obrałam inną taktykę. To ja położyłam się za jego plecami, po tym jak zjadł, żeby nie cycał wieczność. miłosz dszukał cycusia oczywiście, potem wpakował sobie kołderke do buzi, ale to nie było to, potem ja juz usnęłam, on równiez
icon_lol.gif kombinuj, ja już nie mogę. Śpię z dwójką icon_eek.gif dla bezpieczeństwa Karola jestem w środku icon_smile.gif.

Karoleenka napisała
CYTAT
Aguś ja kiedys marzyłam o 4. Ale po porodzie to juz drugiego nie chciałam..teraz troche mi przeszło ale mysle,że decyzja o kolejnym nie bedzie zbyt szybka..musze zapomniec o wszystkich stresach i problemach jakie miałam na początku macierzyństwa
bezpośrednio icon_eek.gif po pierwszym porodzie chciałam drugiego dziecka, ale nie potrafiłam (i chyba nie chciałam)odstawić Agatki od piersi, dlatego tak długo (???) nie zawitało kolejne dziecię. Teraz po drugim porodzie nie zdecydowałabym się tak łatwo (Karol był owinięty pępowiną i urodził się w zamartwicy). Myślę, że pozostaniemy z dwójką. Chyba, że .... wink.gif
Agusiao
Gagatku fajniutkie te Twoje brzdÄ…ce icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
mamami
gagatku obaj moi chłopcy cudem unikneli zamartwicy. Michała w pore wyciągnięto przez CC a Maciek tylko dzięki mojemu przewrażliwieniu urodził sie zanim pępowina zdążyła zaciągnąć się na szyji jeszcze w moim brzuchu.
Zastanawiam sie nawet czy to nie jakieś uwarunkowanie genetyczne że produkuje za długie pępowiny bo to dziwny zbieg okoliczności że obaj byli dość solidnie poowijani.
Agusiao
CYTAT(mamami)
gagatku  obaj moi chÅ‚opcy cudem unikneli zamartwicy.


a co to jest ta zamartwica icon_question.gif icon_question.gif
mamami
Jesli dziecko dostaje 0-3 pkt Appgar to się określa że jest urodzone w zamartwicy. jednym słowem jest to brak podstawowych funkcji życiowych, na szczescie maluszki sa silne i czesto po reanimacji szybciutko dochodzą do siebie.
moonk *
dziś doszłam do wniosku że moja dzidzia ma małą główkę icon_confused.gif
wzrost i waga powyżej 97 a główka 75 (41 cm)
jak to jest z siatkami centylowymi jeśli wzrost i waga sa w podobnym centylu to o ile centyli może się różnic obwód główki?
czy lekarze Wam sprawdzają rozwój dzieciaczków na wizytach na siatkach centylowych?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.