To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kąpiele piękności :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
kasiarybka
Nie każda z Nas ma czas, zeby pozwolić sobie na odświażające zabiegi u kosmetyczki, na które trzeba się umawiać, zaklepywać termin.....
mamy dzieci, dom i męża na głowie....czasami brakuje już czasu tylko dla siebie.
Kąpiel jest naszą codzienną odskocznią od dnia codziennego, chciałabym podzielić się z Wami sprawdzonymi przepisami na orzeżwiająco/kojące kąpiele icon_smile.gif

1. Kąpiel mleczna - podobno żona Nerona, słynna Poppea, troszcząc się o urodę, kąpała się w mleku oślic. My możemy również zafundować sobie kąpiel dobroczynnie wpływającą na wysuszoną skórę: do wody dodajemy 5 litrów mleka i trochę rozpuszczonej mąki kartoflanej.
2. Kąpiel orzeźwiająca - cztery łyżki lawendy wsypujemy do gotującej się wody, po czym naczynie z ziołami pozostawiamy na małym ogniu jeszcze na 40 minut, po odcedzeniu napar wlewamy do wanny.
3. Kąpiel pachnąca - do wanny wlewamy pachnący olejek z ulubionym zapachem - lawendowym, brzoskwiniowym czy różanym, po czym dopełniamy wannę wodą. Takiej aromatycznej kąpieli nie polecam jedynie osobom uczulonym na zapachy.
4. Kąpiel pomarańczowo-cytrynowa - wspaniale orzeźwia, a przy tym wygładza skórę. Żeby efekt był widoczny, musisz poświęcić przynajmniej 6 dorodnych owoców cytrusowych - na przykład 4 cytryny i 2 pomarańcze. Kroisz owoce na plasterki (wraz ze skórką), wrzucasz je do wanny wypełnionej wodą i ... sama się zanurzasz.
5. Kąpiel ziołowa - jest kilka sposobób na przygotowanie wonnej, ziołowej kąpieli. Do napełnionej wodą wanny możemy dodać napar z wybranych ziół albo zawiesić na kranie poniżej strumienia wody płócienny woreczek z ziołami.

Życzę Wszystkim Paniom i Panom też.....a co....
ożeżwienia po codziennych zmaganiach ze światem, ukojenia i spokoju icon_smile.gif
anonimowy
Dzieki Kasiu świetne pomysły z tymi kąpielami:)
kasiarybka
KÄ…piel przeciwstresowa
Zaparz osobno w szklankach z wrzącą wodą zioło melisy, rumianku i szałwii (po jednej torebce lub łyżce stołowej każdego zioła). Wszystkie z naparów dodaj do wanny z ciepłą wodą i zrelaksuj się w niej przez kilkanaście minut.

Kąpiel drożdżowa
Do około jednego litra słodkiego mleka dodaj 100 gram drożdży, dwie łyżeczki cukru i całość zagotuj. Tak przygotowany roztwór wlej do wanny z ciepłą wodą i zanurz się w niej na kilkanaście minut.
Ta kąpiel wspaniale oczyszcza skórę, pobudza i równocześnie rozgrzewa.

Kąpiel ujędrniająca skórę, pobudzająca i likwidująca stres
Do wanny z gorącą wodą wsyp kilka łyżeczek soli morskiej (dostępna w większości aptek) i dodaj litr mleka.
KM
Jak skorzystam to opiszę wrażenia....
Lizia
A ja mam przepis na kąpiel dla osób o bardzo suchej skórze. Na wannę trzeba wziąć:
- 1/2 kg doożdży, zalać gorącą wodą tak żeby się sparzyły
- 1 paczka płatków owsianych takich najzwykliejszych (górskie się chyba nazywają), pogotować trochę w wodzie tak, żeby z tej wody zrobiło sięcoś takiego kleistego. Przy wlewaniu do wanny płatki trzeba przelać przez gazę albo coś w tym rodzaju, żeby się odpływ w wannie nie zakleił. Można przelać wodą żeby się ten klej dokładnie wypłukał.

dobrze jest sobie tak poleżeć ze 20 min. i koniecznie nie wolno się potem spłukiwać wodą.
Daje to skórze super dawkę witaminy B i różnych innych składników.
Super ulga dla alergików i osób z problamami skórnymi
MAMI M.
watek z lekka przedawniony icon_biggrin.gif ale co tam.................



KAPIEL CYNAMONOWA

na wanne potrzebujemy paczuszki cynamonu,ktory to zalewamy wrzatkiem.gdy sie zaparzy,powstanie takie cus niby kisiel. icon_lol.gif wlewamy do wanienki i lezymy relaksujac sie.pieknie pachnie ,oczywiscie jesli ktos lubi zapach cynamonu.na koniec splokujemy prysznicem,dokladnie,bo zafajdany recznik gwarantowany.kapiel ta poprawia koloryt skory,ujedrnia ja i rozgrzewa icon_biggrin.gif
MAMI M.
niestety nie dysponuje polskimi znakami w klawiaturze,wiec wybaczcie gdzieniegdzie dziwolagi slowne icon_redface.gif
Adi2

Ja proponuję mleczna kąpiel(Afrodyta zdaję się takie spa sobie ceniła).Karton mleka 2% na wannę ciepłej nie za gorącej wody-leżeć 20 minut.
joaba

mleczna kąpiel wypróbowałam-super
mamcia79
oj jak ja tęsknię za tym czasem kiedy miałam czas dla siebie, mogłam wylegiwać się w wannie, pół dnia poświęcić dla siebie aby poprawić sobie humor icon_smile.gif teraz to muszę męża prosić aby wyszedł gdzieś z małym albo wieczorkiem, ale wtedy to człowiek tylko czeka aby położyć się spać icon_smile.gif

dla mnie również kąpiel mleczna to rewelacja. mąż ył troszkę zdziwiony co robię ale było naprawdę super.
obecnie z braku czasu serwujÄ™ sobie normalny prysznic lub kÄ…piel.
Bururum
Niezłe pomysły. Ja jak dotąd stosowałam tylko peeling z kawy po kąpieli - super ujędrnia i napina skórę, podobno tez pomaga na celulit, chociaż ja robię od przypadku do przypadku więc nie zauważyłam 06.gif Trzeba kilka łyżeczek kawy zalać wrzątkiem, ale tak, żeby ledwie ją przykryło. Jak się trochę zaparzy i ostygnie, to możemy dodać oliwki, albo smarować się samą kawką. Peeling rewelacyjny, ale zostaje syf w wannie okropny 37.gif
StokrotkaAnna
kąpiel mleczna z płatkami owsianymi plus peeling kawowy - to super sprawa! tylko ja kupuję mleko kozie , słyszałam ze lepiej działa.
motylaNoga
Ja tam wlewam zwykłe:) Kiedyś wlałam do wanny dwa kartony mleka i zapomniałam,że to jedyne, które były w lodówce. Jak wrócił mój narzeczony to była mała afera- nie mógł uwierzyć,ze wlałam mleko do wanny:) Dobrym sposobem jest też dodanie do kąpieli odrobine olejku eukaliptusowego, to świetnie oczyszcza skórę i odblokowuje pory
BluMore
ciekawy pomysl motylaNoga:)
ilopawl
Pozazdroszcze bo my mamy tylko prysznic i tak małą łazienke, że wanna się nie zmieści rycze.gif
FajnaMama
Dzisiaj w takim razie kąpiel ziołowa - na stresik idealna - zobaczymy, ale nie moge doczekać się wieczoru.
Danuśka
Moja kąpiel piękności to:

Åšwiece
oliwka
sól lawendowa
i duużo piany

Wszystko mi odchodzi po takiej kÄ…pieli icon_smile.gif
edi38
A ja ostatnio zrobiłam sobie absolutnie odpężającą kąpiel z płynem Original Source o zapachu czekolady i mięty. Leżałam sobie i czytałam książeczkę, a mój mąż mi białe winko donosił. Cudownie się odprężyłam i bez wydawania mega kasy na spa poczułam się baaaardzo dopieszczona icon_smile.gif
bagietka
zazdroszczę, bo ja mam prysznic tylko - ale sama chciałam, wiec teraz mam icon_wink.gif ale Original Source też znam - ja mam żele pod prysznic z tej firmy, faktycznie super icon_smile.gif
Amelya
CYTAT(Eliza_ @ Mon, 01 Mar 2004 - 16:52) *
A ja mam przepis na kąpiel dla osób o bardzo suchej skórze. Na wannę trzeba wziąć:
- 1/2 kg doożdży, zalać gorącą wodą tak żeby się sparzyły
- 1 paczka płatków owsianych takich najzwykliejszych (górskie się chyba nazywają), pogotować trochę w wodzie tak, żeby z


raj!! musze cos takiego zrobic! icon_smile.gif))
skore mam na ciele jak wior icon_smile.gif
cybermama
CYTAT(edi38 @ Wed, 13 Apr 2011 - 11:42) *
A ja ostatnio zrobiłam sobie absolutnie odpężającą kąpiel z płynem Original Source o zapachu czekolady i mięty. Leżałam sobie i czytałam książeczkę, a mój mąż mi białe winko donosił. Cudownie się odprężyłam i bez wydawania mega kasy na spa poczułam się baaaardzo dopieszczona icon_smile.gif


to prawda w domowym zaciszu również można sprawić sobie mega przyjemność i zadbać o siebie niczym w SPA
najważniejsze jest tylko to aby znaleźć trochę czasu dla siebie choć wiem jakie potrafi to być trudne szczególnie gdy się ma małe dzieci
polecam artykuł usunięte przez moderatora
timon
ja uwielbiam dużo pachnącej piany w kąpieli:) no i peeling kawowy samorobny polecam;)
zerisa
a jak sie robi taki peeling?
airone
icon_smile.gif
Basiaka
Kąpiele piękności to świetny pomysł. Zazwyczaj stosowałam tylko olejki, ale teraz na pewno skorzystam z Twoich sposobów!:)Dziękuję.
NinQ
Kąpiel w mące? No nie to nie dla mnie hehe wystarczą mi świeczki i olejki eteryczne icon_smile.gif
kirke
polećcie dziewczyny coś peelingowego icon_smile.gif
lynette
ja lubiÄ™ peelingi z Avonu, z planet spa sÄ… godne polecenia icon_smile.gif
skala
a jakiÅ› domowej roboty ?
anno
A czy to prawda że od ciepłych kąpieli można pogłębić cellulit?tak mi dermatolog powiedział a mnie wierzyć się nie chcę!!
Arlagia
Moja babcia kiedyś zawsze mi powtarzała żebym twarz myła letnią wodą a latem bardzo chłodną, że dłużej zachowam młodość. Coś w tym jest. Gorące kąpiele źle wpływają na funkcje naszej skóry. Jednak zimą czasem je stosuję bo jestem zmarzlakiem.
alutka80
Dobrze wiedzieć, zacznę tak robić
anuszka007
CYTAT(zerisa @ Tue, 04 Sep 2012 - 15:59) *
a jak sie robi taki peeling?


parzysz 3/4 szklanki kawy mielonej (3/4 to sama kawa, wody dodajesz tyle, zeby mogło sie zaparzyc) zaprzasz, jak wystgnie dodajesz odrobinę oliwy zabierasz pod prysznic i lecisz icon_smile.gif
Marionau
Ja sobie wrzucam do kąpieli kapsułki z olejem z wiesiołka. Staram się przynajmniej 2 x/tydzień.
[edit: moderacja]

Polecam icon_smile.gif 04.gif

m
Mamman
CYTAT(Marionau @ Mon, 18 May 2015 - 23:38) *
Ja sobie wrzucam do kąpieli kapsułki z olejem z wiesiołka. Staram się przynajmniej 2 x/tydzień.
[edit: moderacja]

Polecam icon_smile.gif 04.gif

m


A mogłabyś zdradzic, jaki kapsułek używasz? Bo tak to niewiele mówi;/
AlaMak24
Marinaou własnie mogłabys sie podzielić jakie to konkretnie są ? icon_smile.gif
JolaPraska
Peeling kawowy jest świetny! Wystarczy trochę kawy, miodu i dodaję trochę żelu pod prysznic, skóra potem jest niesamowicie gładka icon_smile.gif
Marionau
CYTAT(Mamman @ Mon, 27 Jul 2015 - 20:36) *
A mogłabyś zdradzic, jaki kapsułek używasz? Bo tak to niewiele mówi;/


Dokładnie to jest olejek do kąpieli z wit A E i olejkiem z wiesiołka. Producent GAL.

Wpływa kojąco na skórę (ze względu na zawartość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych)
Witaminy A i E polepszają działania regenerujące i pielęgnacyjne kosmetyku
Witamina E wychwytuje i dezaktywuje wolne rodniki - wpływa na hamowanie procesu starzenia się skóry

Polecam!
lenna
Olejki są super, ale zawsze wannę trzeba szorować mocno po nich. Ja lubię pianę, ale wiem, że lepsza by była kuracja nawilżająca.
Gogirl
CYTAT(Marionau @ Mon, 18 May 2015 - 23:38) *
Ja sobie wrzucam do kąpieli kapsułki z olejem z wiesiołka. Staram się przynajmniej 2 x/tydzień.
[edit: moderacja]

Polecam icon_smile.gif 04.gif

m


Ja też używam tego olejku do kąpieli, tylko z drzewa herbacianego. Staram się 2/3 x na tydzień. Potem wklepuję balsam do ciała.0
Fiefiora
CYTAT(Marionau @ Sat, 29 Aug 2015 - 18:09) *
Dokładnie to jest olejek do kąpieli z wit A E i olejkiem z wiesiołka. Producent GAL.

Wpływa kojąco na skórę (ze względu na zawartość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych)
Witaminy A i E polepszają działania regenerujące i pielęgnacyjne kosmetyku
Witamina E wychwytuje i dezaktywuje wolne rodniki - wpływa na hamowanie procesu starzenia się skóry

Polecam!


Dermatolog powiedział mi żeby wystrzegać się produktów od tego producenta bo oszukuje strasznie!
Gogirl
CYTAT(Fiefiora @ Thu, 24 Sep 2015 - 23:41) *
Dermatolog powiedział mi żeby wystrzegać się produktów od tego producenta bo oszukuje strasznie!


a możesz podać jakieś konkrety, argumenty, bo akurat ja jestem bardzo zadowolona. zresztą moja siostra też.
klaudia84
Te kapsułki z Gala mają w swoim składzie parafinę - to samo no np. w Oilatum i jest to bardzo dobre rozwiązanie dla ludzie o skórze wrażliwej. Ja po takiej kąpieli nie stosuje już żadnych balsamów.
Mamman
CYTAT(Marionau @ Sat, 29 Aug 2015 - 20:09) *
Dokładnie to jest olejek do kąpieli z wit A E i olejkiem z wiesiołka. Producent GAL.

Wpływa kojąco na skórę (ze względu na zawartość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych)
Witaminy A i E polepszają działania regenerujące i pielęgnacyjne kosmetyku
Witamina E wychwytuje i dezaktywuje wolne rodniki - wpływa na hamowanie procesu starzenia się skóry

Polecam!


dobra, przekonałaś mnie icon_smile.gif
kera
CYTAT(Bururum @ Wed, 27 Jan 2010 - 15:27) *
Niezłe pomysły. Ja jak dotąd stosowałam tylko peeling z kawy po kąpieli - super ujędrnia i napina skórę, podobno tez pomaga na celulit, chociaż ja robię od przypadku do przypadku więc nie zauważyłam 06.gif Trzeba kilka łyżeczek kawy zalać wrzątkiem, ale tak, żeby ledwie ją przykryło. Jak się trochę zaparzy i ostygnie, to możemy dodać oliwki, albo smarować się samą kawką. Peeling rewelacyjny, ale zostaje syf w wannie okropny 37.gif

ale kawa Å‚atwo siÄ™ splukuje. Ja sie jedynie martwie ze moze sie zapchac. Ale tez slyszalam ze raz na jakis czas kawa rurom dobrze zrobi:)
julia92
Witam, zainspirował mnie ten temat i na pewno dzisiaj zrobię sobie jakaś odprężająca kąpiel. Pozdrawiam.
aszka-87
Nie mam już wanny icon_sad.gif i to jest dla mnie takie przykre..nie mam się gdzie wykompciac.
m_iska
peelingi z kawy swietnie działaja icon_wink.gif a wy wlewacie oliwke czy oliwe z oliwek do tej wody? haha icon_biggrin.gif
aniapurna
CYTAT(MarikaAndal @ Tue, 06 Dec 2016 - 16:32) *
O boże, a nie lepiej wybrać się do porządnego salonu spa? https://www.polskiespa.com.pl na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje o salonach SPA w Polsce. Polecam icon_smile.gif

aniapurna
Właśnie dziś dopadło mnie przeziębienie i zamierzam zrobić sobie kąpiel z olejkiem sosnowym do aromaterapii.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.