To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

szynkowar

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Doruśka
Macie? uzywacie?
mam ochote kupic tylko gdzie??? i ile to kosztuje??
Edi Zet :)
Dor, chyba szybkowar?
Jak szybkowar to ponoć najlepszy Zeptera. Tak twierdzi teściowa i mam takowy dostać już wkrótce. Tylko kiedy jest to wkrótce??????? icon_lol.gif
Jak dostanÄ™, przetestujÄ™ to powiem, czy on taki najlepszy..... icon_wink.gif
Doruśka
Nie Edi,szynkowar,taki garnek do robienia szynki icon_smile.gif)
poczytałąm na gazecie o przepisach na domowe szyneczki i nabrałam ochoty icon_smile.gif)
Edi Zet :)
Ojej, a ja nawet nie wiedziałam że coś takiego jest.... icon_sad.gif

icon_lol.gif
Jutta
Dorusiu, taki szynkowar był bardzo popularny jakies 20 -15 lat temu, nie wiedziałam, że ktos jeszcze o tym pamieta icon_question.gif icon_eek.gif

ach, co to za szynki z tego wychodziły icon_lol.gif
kasiarybka
Ale szyny można zrobić i bez sznkowaru icon_wink.gif
I owędzić...przynajmniej w podlaskim icon_smile.gif
Jutta
Kasia, wedzic bede chyba na balkonie icon_lol.gif
Tu chodzilo o szynki gotowane icon_lol.gif
Doruśka
No jest icon_smile.gif)
zobaczcie tutaj,jeśli naruszam regulamin to wywale

https://wedlinydomowe.pl//index.php
ulcik
Dorusia ten link nie działa ;(
Doruśka
poprawiałam
ulcik
Dorusia icon_smile.gif dzięki ! a teraz prosze o instrukcję gdzie o tym jest icon_smile.gif bo nie mam siły całości przeszukiwać ;(

ulcik
kasiarybka
CYTAT(Jutta)
Kasia, wedzic bede chyba na balkonie  :lol:  
Tu chodzilo o szynki gotowane  :lol:



icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_biggrin.gif icon_lol.gif
Doruśka
Już wiem,gdzie można kupic we Wrocławiu,jak zrobie pierwszą szynke to Wam opowiem jak smakowała:)))
ulcik
Dorusia icon_smile.gif
postaram sie dzisiaj umieścić zdjęcie naszej pierwszej szyneczki icon_smile.gif

a pasztecik z foremki silikonowej ..zrobiliśmy wczoraj i jest przepyszny .. chyba koniec z kupowaniem wędlin w sklepie:)

ulcik
ulcik
A oto szynka :






a tu wszystkie domowe wyroby icon_smile.gif icon_wink.gif

rzeżucha na pierwszym planie
a potem pasztet icon_smile.gif chlebek icon_smile.gif szynka .. mniam icon_smile.gif




ulcik
Jutta
Ulcik, robilas szynke razem z DorusiÄ… ? Ona napisala, ze wie gdzie kupic a Ty zamiescilas szynke, szybka jestes icon_lol.gif
A gdzie taka forme kupic w Warszawie ? i ile u Was kosztuje ?
ulcik
Jutta icon_smile.gif icon_lol.gif

szynkowar mam w domu ponoć od 10 lat conajmniej icon_smile.gif ale wczoraj został uruchomiony icon_smile.gif

ile kosztuje obecnie nie wiem, ale spróbuję się dowiedzieć .. ponoć jest dostępny we wrocławiu icon_smile.gif i napewno w czechach bo to czeski patent icon_smile.gif

ulcik
Doruśka
Ulcik,daj przepis co??
ja jutro pojade po ten szynkowar icon_smile.gif)
Jutta
No wlasnie Ulciku, daj przepis, niech se szare komórki odświeżę wink.gif
ulcik
Dorusiu .. ale to przepis ze strony przez Ciebie zapodanej icon_smile.gif

wieprzowe mięso - 1 kg
sól 25 g
gałka muszkatołowa
żelatyna

Mięso pokroić, posolić i odstawić do lodówki na ok. 2 godziny. Mięso wyjąć z lodówki, opłukać wodą, między kawałki mięsa natrzeć gałki muszkatołowej oraz włożyć żelatynę, dokładnie wymieszać. Tak przygotowane mięso wkładać do woreczka umieszczonego w walcu. Mięso ubijać dokładnie, aby nie pozostawić wewnątrz powietrza.
Tak przygotowane mięso od razu wkładamy do wody i gotujemy około 2 godzin. Po wystudzeniu możemy konsumować.


ulcik
Doruśka
EEEE ja myślałam,że jakis swój masz:))
ulcik
no wiesz co ...... przeciez ty mnie zainspirowałaś do ruszenia maszyny icon_smile.gif


ulcik
Doruśka
Nie ma szynkowarów icon_sad.gif(( o ja nieszczęsna icon_sad.gif(
ulcik
Dorusia .. zapakuj mięsko i ślij do mnie icon_smile.gif odeślę gotową szyneczkę icon_smile.gif

ulcik
Jutta
Ulciku Kochany icon_lol.gif
lepiej Ty sie zapakuj ze swoim szynkowarem, objedz foremki, u kazdej zrob szyneczke icon_wink.gif Twoim sladem pojedzie nastepna foremka z automatem do pieczenia chleba i bedzie wilk syty i owca cala icon_lol.gif icon_eek.gif
ulcik
aaaaaaaaa znalazłam jeszcze jedno wyjście : https://www.allegro.pl/show_item.php?item=43258271

Jutta .. ty mnie nie podpuszczaj icon_wink.gif icon_smile.gif


ulcik
Doruśka
Ulciku! ja nie wiedziałąm,ze szynkowar to taka droga rzecz icon_lol.gif ponad 100zł icon_eek.gif icon_eek.gif
ulcik
eeeeeeee wydawało mi się że to tańsze jest .. no ale na allegro wszystko jest możliwe ... jak znajdę jakiś to dam ci cynk

ulcik
Doruśka
Mam szynkowar icon_smile.gif) za 8zł icon_smile.gif) nowiusieńki icon_smile.gif)
Ulcik,dawaj jakis przepis,bo ja mam tylko ten podstawowy,który dołaczony jest do szynkowara:)
ulcik
CYTAT(Dorusia)
Mam szynkowar icon_smile.gif) za 8zł icon_smile.gif) nowiusieńki icon_smile.gif)
Ulcik,dawaj jakis przepis,bo ja mam tylko ten podstawowy,który dołaczony jest do szynkowara:)


oooooooo a skÄ…d go masz za takie pieniÄ…dze ??

przepis jest na tej stronie co mi podawałaś w tym wątku wcześniej icon_smile.gif


ulcik
Ika
Te szynki zawsze wyglÄ…dajÄ… jak salceson...?
Kurczę, kupiłabym ten szynkowar.
ulcik
Ika nie powiedziałabym że jak salceson icon_wink.gif .. to zależy od ciebie jak pokroisz mięsko ile dodasz żelatyny icon_smile.gif

grunt że są pyszne icon_smile.gif


ulcik
Ika
Ze zdjęcia tak mi wyglądało icon_wink.gif
Znaczy co, jak nie chcę salcesonowatego wyglądu, to wystarczy drobniej kroić i dać mniej żelatyny?
Kupiłabym, no... Wprawdzie nie cierrrrpię babrania się w mięsie, ale przynajmniej jedlibyśmy jakąkolwiek wędlinę...
Greta
CYTAT(Dorusia)
Mam szynkowar icon_smile.gif) za 8zł icon_smile.gif) nowiusieńki icon_smile.gif)
Ulcik,dawaj jakis przepis,bo ja mam tylko ten podstawowy,który dołaczony jest do szynkowara:)


Dorusia, gdzie kupiłaś??
ulcik
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Ze zdjÄ™cia tak mi wyglÄ…daÅ‚o  ;)
Znaczy co, jak nie chcę salcesonowatego wyglądu, to wystarczy drobniej kroić i dać mniej żelatyny?
Kupiłabym, no... Wprawdzie nie cierrrrpię babrania się w mięsie, ale przynajmniej jedlibyśmy jakąkolwiek wędlinę...


no np .. albo wręcz zmielić np icon_smile.gif

ulcik
Mika
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Ze zdjÄ™cia tak mi wyglÄ…daÅ‚o  ;)
Znaczy co, jak nie chcę salcesonowatego wyglądu, to wystarczy drobniej kroić i dać mniej żelatyny?
Kupiłabym, no... Wprawdzie nie cierrrrpię babrania się w mięsie, ale przynajmniej jedlibyśmy jakąkolwiek wędlinę...


Ika-są teraz na allegro -40zł,wysyłka free icon_wink.gif
Ika
Nie no, tyle to ja chwilowo nie mam icon_wink.gif WolÄ™ tam gdzie Dorusia icon_biggrin.gif
Ale najpierw muszę w ogóle się zdecydować icon_lol.gif
Doruśka
kupiłam na kup-sprzedaj,ale wiem,ze sie juz skończyły,bo Skanna pisała do Tego Pana co sprzedawał icon_sad.gif
szynka mi wyszła ok,ale nie rzuciła mnie na kolana icon_smile.gif oczywiscie ni edodałam soli peklowej ani zelatyny icon_smile.gif) bo ja zrobiałm z przepisu z szynkowarki,ale ma smak miesa a nie chemii:))
ulcik
sól peklowa zmiękcza mięso i jest naprawdę ok .. a żelatyna je wiąże .. spróbuj icon_smile.gif

ulcik
Doruśka
no Ulciku,jak ja juz zainewstowaam to bede próbować icon_smile.gif)
Doruśka
Ulciku! a po peklowaniu wypłukiwałaś mieso,zanim do szynkowara wcisnęłaś?
bo na soli napisali,zeby płukac i suszyć..
ulcik
CYTAT(Dorusia)
Ulciku! a po peklowaniu wypłukiwałaś mieso,zanim do szynkowara wcisnęłaś?
bo na soli napisali,zeby płukac i suszyć..


tak płukane porządnie icon_smile.gif

ulcik
pati.n
używacie nadal? sprawdza się?
okko
Ja uzywam od niedawna. Sprawdza sie. Co prawda tylko 3 przepisy wyprobowalam jak na razie ale smacznie bylo
pati.n
CYTAT(okko @ Sun, 05 Jan 2014 - 20:47) *
Ja uzywam od niedawna. Sprawdza sie. Co prawda tylko 3 przepisy wyprobowalam jak na razie ale smacznie bylo


A jaki kupiłaś? Za ile? Skomplikowane to? Bo tak chodzi za mną i nie mogę się zdecydować.
Orinoko
Okko, a możesz wstawić jakąś fotkę, jak taka szynka faktycznie wygląda? Bo coś nie wierzę tym fotkom na All...
Naprawdę warto kupić? Jak długo się taka szynkę gotuje? Czy to pracochłonne lub czasochłonne?
Czy tylko z wieprzowiny czy można też np. z drobiu coś a la wędliny drobiowe? Jak one smakują i jak długo się przechowują w porównaniu z tymi ze sklepu?
Trzeba to jeszcze jakoś wędzić? Bo czasem kupuję szynkę wędzoną, surową - po ugotowaniu w wodzie smak jest ok.
A czy taka szynka z szynkowara nie przypomina po prostu gotowanego mięsa w smaku?
Co z tą galaretkę z żelatyny, bo to mnie jakoś odstrasza? 29.gif
Kusi mnie to o tyle, że się minimalizuje ilość chemii. I zero cukru czy laktozy.
I w ogóle - wiesz co jesz icon_smile.gif
netty5
Zaciekawiłyście mnie wczoraj i wyszukałam na "utube" https://www.youtube.com/watch?v=c4RI3pJHZQM
Ta kobitka to fajnie i sprytnie robi.Podoba mi sie.
OKKO jesli to rzeczywiście tak fajnie sie robi to jestem skłonna sobie kupić.
pati.n
Ja się właśnie zastanawiam nad tym JAKI jest dobry. Taki mi sie podoba, mały, zgrabny i łatwiej go umieścić w garnku, bo te wysokie to chyba tylko w garnku do gotowania szparagów, chodziaż ta na tym filmie wsadziła do zwykłego. Tylko ten kosztuje 85, a są za 45na all, ale czy warto takie zakupić?
netty5
PATI ten co pokazałaś wydaje mi się że może być wygodniejszy do układania i gotowania.Tak mi sie wydaje.
Dziewczyny wypowiedzcie się bo mam ochotę sobie kupić.
okko
Ja mam dokladnie ten z linka od pati.n
Uwazam se na domoe potrzeby wystarcza.
Nie zdazy sie znudzic wedlina
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.