To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Październik i listopad, cz.III

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
skanna
Witam w nowym wątku icon_smile.gif

parasolka
Magenta wstawiaj galerię szybko icon_lol.gif
skanna
A ja mogę? icon_wink.gif
parasolka
pytanie wink.gif
Tusiol
Muszę coś napisać, bo powiadomień nie będzie icon_sad.gif .
Ano więc i piszę.
Pozdrawiam dziewczyny w sobotni poranek icon_biggrin.gif .
Litka
To ja też pozdrawiam icon_lol.gif i melduję, że Igor naprawił się całkowicie. Po porannej pobudce i sniadanku gada do siebie i zabawek, nie rycząc przy tym. Potem drzemka. I kolejna część dnia podobnie. Płacze jak jest zmęczony i nudzi mu sie strasznie. Teraz to dopiero cieszy mnie posiadanie drugiego dziecka, bo i mam czas na domowe sprawy i na zabawę z nim.
skanna
CYTAT(Tusiolek)
Muszę coś napisać, bo powiadomień nie będzie  :( .


W kwestii formalnej - nie musiałabyś, na dole jest cóś takiego jak "Śledź odpowiedzi w tym temacie" i wystarczy to kliknąć, zadziała tak samo, jak dopisanie czegokolwiek do wątku icon_smile.gif
Tusiol
CYTAT(skanna)
CYTAT(Tusiolek)
Muszę coś napisać, bo powiadomień nie będzie  :( .


W kwestii formalnej - nie musiałabyś, na dole jest cóś takiego jak "Śledź odpowiedzi w tym temacie" i wystarczy to kliknąć, zadziała tak samo, jak dopisanie czegokolwiek do wątku icon_smile.gif


Dzięki. Cały czas człowiek czegoś się uczy icon_biggrin.gif .
ewulka73
ALE MNIE ZDZIWKO CHAPNĘŁO JAK WLAZŁAM NA STARY WĄTEK A TAM NIC NIE MA.tO ZACZYNAMY 3 CZĘŚĆ ALE NAM TA 2 SZYBKO POSZŁA.
BECIX MY OBCHODZIMY GŁÓWNIE IMIENINY A MĄŻ MÓJ MA URODZINY W WALENTYNKI JA W ANDRZEJKI MICHAŁ W ŚWIĘTO PRACY TYLKO KAMIL TAKI NIEŚWIĘTOWY ALE ZA TO 13 (CAŁY CZAS TYLKO NIE CHCIAŁAM PRZENOSIĆ I ABY TYLKO NIE URODZIĆ 01.11)
mY DZISIAJ KUPILIŚMY WÓZEK PARASOLKĘ BABY DREAMS RIDER FAJNA NAWET DO MOJEGO AUTKA SIĘ NA ŚCISK MIEŚCI DO BAGAŻNIKA.sEICENTO MA SUPER"WIELKI"BAGAŻNIK.sTWIERDZILIŚMY Z MĘŻEM ŻE JAK BYŚMY MIELI TYLKO JEDEN SAMOCHÓD TO NA WAKACJE NIE DAŁOBY RADY JECHAĆ BO W BAGAŻNIK WCHODZI TYLKO TEN WÓZEK.dRUGI SAMOCHÓD CAŁE SZCZĘŚCIE WIELKI I MA KOBYŁĘ A NIE BAGAŻNIK.
parasolka
hej co tu tak cicho icon_question.gif icon_question.gif
Becix jak po basenie icon_question.gif
Becix
CYTAT(parasolka)
hej co tu tak cicho icon_question.gif  :?:  
Becix jak po basenie icon_question.gif

Niestety - DRAMAT!!! icon_sad.gif Cały czas był ryk. icon_sad.gif Przyczyny moga być różne. Spała w samochodzie 15 minut przed wejściem do wody, została obudzona i się rozdrażniła. Po drugie może mnie inaczej odbierała w basenie, niż Tatusia. Po trzecie - była z nami tesciowa... icon_confused.gif
ewulka73
CYTAT(Becix)
CYTAT(parasolka)
hej co tu tak cicho icon_question.gif  :?:  
Becix jak po basenie icon_question.gif

Niestety - DRAMAT!!! icon_sad.gif Cały czas był ryk. icon_sad.gif Przyczyny moga być różne. Spała w samochodzie 15 minut przed wejściem do wody, została obudzona i się rozdrażniła. Po drugie może mnie inaczej odbierała w basenie, niż Tatusia. Po trzecie - była z nami tesciowa... icon_confused.gif


Ja obstawiam że to przez teściową, a tak na poważnie może ty się denerwowałaś i Monika przejęła to od ciebie,następnym razem będzie lepiej,u nas to szał ciał.
parasolka
BECIX icon_evil.gif

Lidka napisz prosze jak sprawdza sie kuchnia 5 przemian w szczególnosci w kwestii alergii Igorka, wpadła mi wczoraj w ręce książka "Odzywianie według pięciu przemian dla matki i dziecka' i zastanawiam się czy kupić
ewulka73
Zapomniałam dodać że zachciało mi się eksperymentów z jedzeniem Kamila i dzisiaj kupiłam w sklepie obiadek pt.szpinak z ziemniaczkami,no i klops parskał tak że wszystko było zielone łącznie z wykładziną.Już nigdy więcej tego nie kupię (ma to za mną niecierpię szpinaku).
parasolka
a ja uwielbiam szpinak z czosneczkiem mmm icon_razz.gif
ewulka73
Przed ciążą uwielbiałam czosnek,w tej chwili mam awersję do zapachu smaku,a kogoś kto jadł czosnek wyniucham na 10 metrów tak na mnie działa ten zapach.Mąż uwielbia czosnek a ja mu nie pozwalam tknąć nawet ociupinkę(wywaliłabym go z łóżka)
wera1000
Wszystkiego najlepszego dla Antosia synka Czupurka

Muszę się pochwalić Bartulek spał dziś w nocy 10 godzin icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif

Właśnie wróciliśmy z urodznowej imprezy u szwagra, a tu 3 część się zaczęła 23.gif
czupurek
U nas chyba zaczyna sie ząbkowanie. Antoś co jakis czas nagle zaczyna płakać. Wieczorem posmarowałam mu dziąsła bobodentem i przestał, więc to chyba o to chodzi. U Tymka zaczynało sie podobnie, tylko wtedy jako "niedoświadczona "mama nie wiedziałam o co chodzi.
A tak poza tym to czekamy na kuzyna. Moja kuzynka ma termin na poniedziałek i siedzi już jak na bombie zegarowej. Skąd ja to znam... icon_lol.gif
Becix
CYTAT(ewulka73)
Ja obstawiam że to przez teściową, a tak na poważnie może ty się denerwowałaś i Monika przejęła to od ciebie,następnym razem będzie lepiej,u nas to szał ciał.

Następnym razem wejdę z nią, jak będę już musiała. To zadanie Tomka i niech tak zostanie. icon_biggrin.gif
Tusiol
CYTAT(Becix)
Niestety - DRAMAT!!!  :( Cały czas był ryk.  :(


Nie strasz icon_exclaim.gif My też niedługo idziemy na basen. Tak bym chciała, żeby mu się spodobało.
No tak, ale nasze chcenie nie ma tu nic do rzeczy icon_sad.gif .
ewulka73
CYTAT(Tusiolek)
CYTAT(Becix)
Niestety - DRAMAT!!!  :( Cały czas był ryk.  :(


Nie strasz icon_exclaim.gif My też niedługo idziemy na basen. Tak bym chciała, żeby mu się spodobało.
No tak, ale nasze chcenie nie ma tu nic do rzeczy icon_sad.gif .

U nas w grupie na 11 dzieci tylko jedno płacze i to od pierwszych zajęć chociaż Kamil na ostatnich zajęciach pod koniec już był bardzo zmęczony i troszkę pomarudził.
Becix
Ona też wcześniej się tak jak dziś nie zachowywała. Czasami trochę sobie pomarudzi. Ale dziś przeszła samą siebie! Nawet cycusia odmówiła po zajęciach. icon_sad.gif Zasnęła w drodze do domu i obudziła się po 1,5 godziny strrrrasznie głodna. icon_smile.gif
Magenta
Oj, jak to miło było na bieżąco móc sledzić wątek. Teraz zabiegana jestem /praca icon_twisted.gif / i co jakiś czas nadrabiam zaległości.

W kwestii nocnego spania są drobne postępy - nie karmię Miśka przy każdej pobudce, czasami pogłaskam i zasypia znowu, ale najczęściej wyprowadzam się do dużego pokoju, zamykając drzwi od sypialni i udaję, że nie słyszę marudzenia. Po chwili Misiek zasypia. Może i wredna jestem, ale wiem że nic mu nie jest, po prostu przyzwyczaił się do pobudek /ospa/ i teraz mu ciezko się odzwyczaić. Poza tym teraz, kiedy pracuję, też muszę być wypoczęta, bo inaczej chłopaki w szkole mieliby ze mną ciężką przeprawę wink.gif .

Magenta
Litka
Parasolko, Igorowi chyba pasuje ta dieta Pieciu Przemian. Po 3 dniach stosowania zaczął przesypiać całe noce bez pobudki, uczulenie na buzi zeszło mu całkowicie. Miał tez takie suche plamy na nochach i przedramionach, takie jakby liszaje i wszystko mu zeszło. Dokarmiam go co prawda jeszcze nutramigenem, ale i tak sądzę, że większy wpływ na polepszenie stanu skóry ma ta dieta. Za 2 miesiące wprowadzę mu kaszki wg. Pięciu Przemian. Teraz juz pije herbatkę zrównoważona.

Acha i polepszyła mi się laktacja jak umieszam icon_lol.gif sobie własną herbatkę.
parasolka
Lidka to moze zainwestuje w ksiazke, tylko nie kumam czy to ty stosujesz te diete i Igorowi lepiej? chyba tak to mam rozumiec? a co z nabiałerm icon_question.gif
Jedrula niestety dalej wysypany i to juz tylko na buzi, czuje ze to juz nie jest wysypka po 3dniowce tylko uczulenie, odstawilismy fenistil w kroplach i o! a ja nabiał jem i śledziki, moze to te śledziki pod pierzynka hmm, no i nie wiem - dawac fenistil czy trzymac diete?
Pod wzgledem spania wróciło do normy czyli jedna pobudka w nocy i druga nad ranem
Magenta myśle ze dobrze robisz z tym wynoszeniem sie do drugiego pokoju, Misiek w ten sposób przestanie sie budzic kiedy niegłodny jest wink.gif
Becix mysle ze jak Tata wejdzie z Monika do wody bedzie ok, przyzwyczaiła się do konkrentego trzymania, ruchów, ty nie za pewnie sie czułas i młoda sie zdenerwowała
Mysle o kawie w srode u mnie, co wy na to icon_question.gif ,dam znac po wtorkowej wizycie u lekarza
Becix
CYTAT(parasolka)
Mysle o kawie w srode u mnie, co wy na to  :?: ,dam znac po wtorkowej wizycie u lekarza

Super, super! Tylko pamiętaj, że ja piję bez mleczka. icon_wink.gif

No właśnie. Nie jem nabiału 3 dni i albo mi się wydaje, albo kupki zrobiły się bardziej zółte. Jeszcze trochę poczekam i pobserwuję.

Lidko! Gratuluję "naprawienia się" Igorka! icon_smile.gif Zazdroszczę!
Moja Misiunia się dziś budziła 2 i 5 rano. Na razie jest "nienaprawialna". icon_sad.gif Może zrobię wkrótce tak jak Magenta i wyprowadzimy się od niej z pokoju?

Ależ dziś ohydna pogoda w Gdańsku! Wieje i pada śnieg. Brrrrr... icon_mad.gif
parasolka
CYTAT(Becix)
 
Moja Misiunia się dziś budziła 2 i 5 rano. Na razie jest "nienaprawialna".  :( Może zrobię wkrótce tak jak Magenta i wyprowadzimy się od niej z pokoju?

no to chyba troche sie naprawiła, bo było gorzej przeciez pare dni temu icon_question.gif u mnie te same godziny icon_wink.gif

znacie ksiazke "zabawy fundaMentalne" - jak oceniacie icon_question.gif , chce kupic bo juz mi brak pomysłów jak rozwijająco bawić sie z J
Litka
Parasolko tak ja ją stosuję i karmię Igora, i myslę, że przez to mu lepiej, że pije moje mleko zrównoważone. A od 5 miesiąca sam będzie wcinał kaszki zrównoważone i jarzynki przyprawione odpowiednio.
ewulka73
CYTAT
Acha i polepszyła mi się laktacja jak umieszam  sobie własną herbatkę.


Lidka a zdradź ten przepis na herbatkę może i u mnie zadziała.
Kamil dzisiaj po raz pierwszy wcinał deserek-morele zżarł bo inaczej nie można powiedzieć cały słoiczek i jeszcze mu było mało.Za to jarzynkę wciągnąl dopiero po deserku bo przed nie chciał.A my już po imprezce.
Litka
Gotujesz 1,5 litra wody, do wrzątku dodajesz 1/2 łyżeczki tymianku po minucie szczyptę ( czyli też prawie 1/2 łyżeczki)anyżu i po minucie szczyptę imbiru. Cały czas podczas wsypywania ziół ma się to gotowac na małym ogniu.
Całość gotować 3 minuty.
ewulka73
CYTAT(lidka)
Gotujesz 1,5 litra wody, do wrzątku dodajesz 1/2 łyżeczki tymianku po minucie szczyptę ( czyli też prawie 1/2 łyżeczki)anyżu i  po minucie szczyptę imbiru. Cały czas podczas wsypywania ziół ma się to gotowac na małym ogniu.
Całość gotować 3 minuty.

A to jest zdatne do picia ?Spróbuję i zdam relacje czy pomogło.Tylko muszę sobie te przyprawyu zakupić bo ja takich w życiu nie używałam.A gotujesz na zwykłej wodzie czy na mineralnej?
A co do odchudzania mój małżonek przez miesiąc schudł 9 kg i gdzie tu sprawiedliwość no gdzie?I jeszcze mi gada że jak karmię to muszę jeść,a mi po mału się odechciewa z jednej strony karmić ,ale jak później przestanę to się za siebie wezmę i jeszcze będą ze mnie ludzie.
Litka
CYTAT(ewulka73)
A to jest zdatne do picia ?


icon_razz.gif icon_razz.gif smakuje prawie jak herbatka Hippa, z tą różnicą, że tu wiesz co pijesz icon_razz.gif
Tusiol
CYTAT(parasolka)
znacie ksiazke "zabawy fundaMentalne" - jak oceniacie icon_question.gif , chce kupic  bo juz mi brak pomysłów jak rozwijająco bawić sie z J

Ja czytałam o niej. I mam wrażenie, że warto. Też się zastanawiam.

Co do kawki dam znać. W sumie pasuje mi, ale babcia imieniny ma. Ale może uda się pogodzić dwie rzeczy. Z Wrzeszcza miałabym bliżej icon_biggrin.gif . Bardzo bym chciała.
Tusiol
https://www.zabawyfundamentalne.pl/produkty.html

A to link do zabaw.

Pozdrawiam. Jutro muszę wstać o 5 30. Dość leniuchowania. Czas do pracy. Ciekawe, ile razy jeszcze w nocy Bartuś się obudzi (tfu tfu tfu).
Becix
CYTAT(Tusiolek)
Jutro muszę wstać o 5 30. Dość leniuchowania. Czas do pracy.

Współczuję. icon_sad.gif Jak musiałam wstawać do pracy o 6, to był dla mnie koszmar. Tym bardziej, że mąż wstawał o 8, bo ma do pracy na 9 i do tego blisko. Ja o 22 padałam na pysk, a on jeszcze rześki był... icon_mad.gif
Jestem strasznym śpiochem i jak się nie wyśpię, to mam dzień do tyłu. Ale lubię za to siedzieć w nocy na maksa. No cóż! Taki charakter - jestem sową. Wczoraj położyłam się dość późno, bo około 2. Monika obudziła się jak zwykle przed 8 rano gotowa do zabawy. Byłam nieprzytomna, jak się nietrudno domyslić. Położyłam ją obok siebie w łóżku i z na wpół zamkniętymi oczami podtykałam jej tylko grzechotki i gryzaczki. Pobawiła się godzinkę i zasnęła. Spałyśmy do 11. icon_redface.gif
A dziś poszła spać po kąpieli (przed 20) i do tej pory śpi. Coś tam niby marudziła w międzyczasie, ale ją przetrzymałam (sposobem Magenty icon_wink.gif ) i na razie śpi. A ja oczywiście zamiast tez się położyć, to siedzę przy kompie i czytam "Język niemowląt". Durna baba! icon_rolleyes.gif
nedka
Witam w nowym wątku.
Buziaki dla wszystkich!
stasyl
Ale się stęskniłam za Wami icon_biggrin.gif
Mieliśmy wirusa w kompie, potem chrzest Hanusi.
Ale już jestem.
Pozdrawiam Wszystkich, dziękuje za życzenia dla Hanuli
i pamięć.
Dużo zdrówka dla Wszystkich dzieciaczków, które kończyły
trzy, cztery a może już pięć miesiączków.
U nas także zaczeło się ząbkowanie.
Hanusia nadal przesypia całe nocki.
Do pracy wracam 4 kwietnia, niestety... icon_sad.gif
Tusiol
5 30 piękna godzina icon_biggrin.gif . Można obserwować, jak się za oknem jasno robi.
A mały chyba czuje, że mama rano musi wstać. I szaleje całą noc. Budzi się co chwilkę, ale nie na jedzonko, ale na pogłaskanie po buzi. Brak pogłaskania oznacza mega ryk. Juz wolę go pogłaskć niż uspokajać rozbudzonego Bartunia. Niby wystarczy dotknąć policzka i zaraz jest cisza, czyli nie trwa to długo, ale tak ileś razy w nocy.....

Dziewczyny ja odpadam ze spotkania icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif . Jak nie urok to .... Misiek od wczoraj pocharkuje noskiem. Ale niestety nie od suchego powietrza. Ma gilonki w nosie i tak około 37,5. Na razie nie jest źle. Nawilżam noska, maść majerankowa pod nos. A ja tak bym chciała icon_sad.gif .
Becix
Ojejku! Tusiolku! Szkoda! Dużo zdrówka dla Bartusia! przytul.gif

Monika nadal robi zielonkawe kupy. Ale katar jakby przeszedł. Czyli może faktycznie nabiał był powodem alergii. Tylko co z tymi kupkami? Czy to może organizm jeszcze się nie oczyścił? Trochę się martwię, ale jeszcze poczekam. Nie jem nabiału dopiero 4 dni.
Becix
[size=18]Wszystkiego najlepszego dla Sandry, córeczki Bianki, z okazji ukończenia 5 miesiączków!
parasolka
100 lat dla Sandry
Bianco odezwij się, no i Aniu, Sasenko, Grzałko, i inne piszcie
Miluczku a Ty już wracaj
Stasyl miło że o nas nie zapominasz
a i Wera, Mareeana i nawet Ewulka zamilkła co się dzieje icon_rolleyes.gif , Magenta zaczeła prace więc jest usprawiedliwiona /ale napisz jak tam 8 marca?/
Blue a jak tam wysypka u Michałka?
smutno tu icon_cry.gif
Mam nadzieje że zobaczymy się jutro - napisze po południu, ale jeśli jeszcze komuś nie pasuje to może też być piatek
ewulka73
[size=18]Wszystkiego najlepszego dla Sandruni

Wczoraj byłam trochę zalatana,musiałam pojechać do miasta pozałatwiać kilka spraw,wieczorem jak usiadłam przed kompem to już mi się nie chciało pisać.Ale dzisiaj jestem wolna i mogę trochę popisać.Rzeczywiście niektóre dziewczyny zamilkły ale tylko na naszym wątku. No cóż trudno widocznie już się znudziłyśmy. Dzisiaj obieram kurs na lekarza, muszę z Michałem iść na bilans 10-latka a przy okazji zważę Kamila(mam nadzieję że przybrał lepiej niż ostatnio)Nie pisałam bo myślałam że to błahostka ale Kamil miał ostatnio zaczerwieniony pępek i lekarka zapisała mi maść z antybiotykiem, parę dni porobiłam tą maścią ale efekt był taki sobie więc przestałam i przeczytałam ulotkę a tam jak wół napisane żeby nie stosować u dzieci do 11 roku życia icon_eek.gif I jak tu wierzyć lekarce że wie co robi.Dzwoniłam do położnej a ona stwierdziła że mam robić 70 procentowym spirytusem jak u noworodka i że niedokładnie wysuszałam pępek po kąpieli.Od wczoraj robię spirytusem i jest już lepiej na szczęście.A do pediatry to straciłam już zaufanie.J co teraz? Druga lekarka jeszcze głupsza.
parasolka
moze sie tak nie nastawiaj do lekarki, ja tez uzywam np masci ktore nie sa dla tak małych dzieci, a poleconych przez pediatre, czasem producenci przesadzaja z ostroznoscia / czasem/ albo nie maja badan na maluchach
ewulka73
CYTAT(parasolka)
moze sie tak nie nastawiaj do lekarki, ja tez uzywam np masci ktore nie sa dla tak małych dzieci, a poleconych przez pediatre, czasem producenci przesadzaja z ostroznoscia / czasem/ albo nie maja badan na maluchach


I tak nie mam wyjścia co do tej lekarki , ale już następnym razem będę czytać ulotkę.Do tej pory z Michalem chodziłam do znajomej pediatry ale to na drugim końcu Poznania w podbramkowej sytuacji póję do niej prywatniei jeszcze mam Michała alergolog w zanadrzu ona ma pierwszą specjalizację pediatra.
Macarena
[size=18]Wszystkiego najlepszego dla Sandruni !!!

CYTAT(parasolka)
Mam nadzieje że zobaczymy się jutro - napisze po południu, ale jeśli jeszcze komuś nie pasuje to może też być piatek


Fajnie by było jutro się spotkać, bo ostatnio jestem strasznie zalatana.
Cały weekend spędziliśmy na odwiedzinach - 2 latka mojej chrześniaczki i pół roczku drugiej chrześniaczki. Obie wizyty bardzo udane, dzieci bawiły się wspaniale i nie chciały wracać do domu. Nawet Mateusz nie był zanadto uciążliwy. Pozwolił mi troszkę posiedzieć, porozmawiać i poobjadać się ciastami icon_redface.gif

Litka
[size=18]Sandruniu całuski !
Becix
Matuniu! Dziękujemy za słodziutkie życzenia! icon_lol.gif
Beata i Monika icon_biggrin.gif
Becix
Parasolko! Mnie pasuje spotkanie i jutro i w piątek. Właściwie to bardziej piątek. wink.gif A jak tam Jędruś?? Zdrowy??
wera1000
Mam nadzieję, że dotrzemy jutro na spotkanie. Tak chciałabym żeby już było cieplej wink.gif

Dziewczyny brakuje na forum Miluczek, chyba o nas nie zapomniała.

Parę dni temu Bartulek przewrucił się na boczek a dziś daliśmy mu troszkę soczku jabłkowego, mały się pokrzywił ale się nie rozpłakał icon_biggrin.gif

O kurde właśnie zaczęło śnieżyć icon_eek.gif
Macarena
A my od piątku zajadamy jabłuszko. Mati się troszkę krzywi ale połyka dzielnie, za kilka dni dam mu marchewkę. Uczulenia nie widać na jabłuszko, to dobrze bo Ola źle znosiła wszelkie owoce. Miała straszną wysypkę od razu po zjedzeniu na buzi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.