To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wrzesnien 2002

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

EwaKW
dobry pomysl z takim podzialem icon_smile.gif
EwaKW
No to mamusie chwalcie sie icon_smile.gif
Co juz umiecie czego jeszcze nie co jecie jak sie bawicie czy spedzacie cale dnie na dworze jak sie ubieracie,czym Was zaskakuja Wasze pociechy itd itd...temat rzeka icon_smile.gif
Moj kuba jest z 14 wrzesnia.Nie siedzi jeszcze sam.Chwieje sie na wszytskie strony ale powoli idzie mu to coraz lepiej.
Jego ulubiona zabawa jest szczypanie i gryzienie mamy icon_twisted.gif
Ciekawe czy to z milosci czy ma cos do mnie icon_eek.gif
Gada po swojemy puszcza baki ze sliny,(na marginesie Wasze dzieci tez tak robia?)
narazie tyle piszcie o swoich pociechach:)
pozdrawiam
Joska
...myślę, że ma coś do Ciebie... icon_lol.gif

Witaj EwaKW , buziaki dla Kuby icon_smile.gif

Mam tylko chwilkę, więc napiszę krótko.
Moja córeczka Kamilka urodziła się 01.09.02 w niedzielę icon_wink.gif

Dzisiaj skończyła siedem miesięcy!
Jeju, jak ten czas leci...
Sama jeszcze nie siedzi, kiwa siÄ™ jak Kuba icon_smile.gif
Pełza po podłodze, potrafi dotrzeć do niemal każdej zabawki, a szczególnie do nie-zabawki (zależy od motywacji icon_wink.gif ).
Potrafi klaskać! Ja śpiewam kosi, kosi łapci itd. a ona bije brawo!
Ma już dwa ząbki. I cudny uśmiech.

Pozdrawiamy serdecznie!

Asia i Kama
wilkuwilkuk
Hej!!! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Mam na imie Karina-lat 24
MAm synka Kubusia.Urodził sie 16 wrzesnia 2002
Wazył 4250g/60cm.-Nie wiem jak on ze mnie wyszedł!!! icon_surprised.gif icon_surprised.gif icon_surprised.gif
Kubus sam siedzi i sam siada.Uwielbia buszowac w chodziku!Choc pozwalam mu na to tylko pare minut dziennie!
Ciekawa jestem czy Wy tez wkladacie swoje pociechy do chodzików.
Pozdrawiam!!!Pa,pa!!! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
P.S.Jutro wracam do pracy.Jestem załamana. icon_sad.gif icon_sad.gif
[list]
EwaKW
testuje

wyszlo hura:)
dzisiaj moje dziecko nareszcie siedzi samo i przestalo sie juz tak strasznie chwiac:)
pozdrawiam
ann
Witam wszystkie szcęśliwe Mamusie.

Mam na imie Ania i jestem Mama wspaniałej Magdusi, która urodziła się 16 września 2002 roku.
Jest bardzo pogodną, żywotną i absorbującą dziewczynką. Od jakiegoś czasu już sztywno siedzi nie kiwając się na boki i smiało sięga po zabawki znajdujące się dokoła. Ma ogromny apetyt, zjada prawie wszystkie rodzaje owoców, oprócz cytrusowych, wszystkie warzywywa oprócz strączkowych i wszystkie rodzaje produktow zbozowych oprócz glutenów. Ulubionym przysmakiem są chrupki kukurydzine. Podtrzymywana za ramiona twardo stoi nie tylko na palcach ale juz na całych stópkach.
Ma juz cztery zÄ…bki i uroczy usmiech.
No dość juz chwalenia. Musze sie tez pożalić icon_lol.gif od jej urodzenia nie przespałam jeszcze ani jednej całej nocy spokojnie o czym w skrytości marzę icon_wink.gif
Pozdrawiam serdecznie.
Dużo wytrwałości i cierpliwości wszystkim Mamuśkom
ann i magdula
Małgośka
Ale tu zatrzęsienie Kubusiów!!! icon_biggrin.gif
Witam!!
Mój Kuba icon_wink.gif))) jest z 14 września.
Co umie? Doprowadzoać swoją mamę do obłędu! A tak poważnie: jeszcze sam nie siedzi, choć już tuż tuż - bo na boki chwieje się już coraz mniej. Gada ta ta ta ta ..... ("mówi tata woła brata" hi,hi - ja mu dam brata!!!!). Turla się po podłodze jak oszalały i z całej siły wali piętami o podlogę - biedni sąsiedzi! (pewnie myślą że cały czas stukam schabowe! icon_eek.gif ) Nie chce jeść zupek buuuu a ja tak lubię mu gotować i kupować słoiczki buuuu. Na początek wystarczy..............
Pozdrawiam gorąco wszystkie "wrześniowe" mamy i dzieciaczki

Małgośka
Psotka
Melduje siÄ™ Psotka z ZuzankÄ… (02.09.02)

Miał być chłopiec (lekarz zobaczył na USG jakąś "fajeczkę" icon_cool.gif) - jest słodka dziewczynka icon_biggrin.gif .
Waga urodzeniowa 3,64 kg, wzrost 55 cm.
Obecnie ćwiczy klęczenie (jakaś zakonnica czy co?! icon_lol.gif ), opanowała już raczkowanie, siedzenie ją nie interesuje.
Jada głównie cyca, choć ostatnio ćwiczymy jedzenie łyżeczką, potrafi już zjeść troszkę zupki jarzynowej z królikiem oraz tarte jabłuszka.
mama_zuzi
Witam wszystkie mamusie !
Mam na imię Monika i mam córeczkę Zuzię ( ur. 05.09.02). icon_biggrin.gif
Waga urodzeniowa to 3420 g i 56 cm. Obecnie ma 72 cm , a waży 7100 g.
od tygodnia siedzi twardo , a ostatnio zaczęła trenować chyba icon_razz.gif raczkowanie - podnosi pupę i odpycha sie do tyłu . wink.gif
Jest po prostu supcio , a najfajniej wygląda jak się bardzo z czegoś cieszy robi takiego pajacyka - macha jak oszalła rączkami i nózkami i podnosi przy tym pupę - leżąć na pleckach .
Od dwóch dni ma katarek icon_cry.gif i leczymy go coryzalią - odrazu jest poprawa icon_smile.gif .
Pozdrawiam Monika i Zuzia. icon_smile.gif
Psotka
Oj, jak tu cicho... icon_rolleyes.gif
A u mnie w końcu troszkę głośniej, mała ćwiczy głos - piszczy na różne sposoby. Kamień spadł mi z serca bo myślałam, że z nią coś nie tak - wszystkie maluchy coś tam gadały a ona nic tylko ćwiczyła raczkowanie i stawanie... Widać osiągnęła już co chciała i teraz musi się przed kimś pochwalić icon_biggrin.gif
Psotka
Moje dziecię bardzo mało mówi. Ostatnio zaczęła popiskiwać na różne sposoby. Zaskoczyła mnie wczoraj na spacerze: przechodziłyśmy koło sterty ściętych gałęzi, córa popatrzyła, uśmiechnęła się i powiedziała "kije".
To rozumiem, jak już gadać to z sensem icon_lol.gif
Mamamona
witam Mamy kampanii wrzesniowej!

moja Polcia nie siedzi sama, odwraca się na brzuszki i z powrotem w tempie ekspresowym, kręci się po kocyku wtą i wewtą czy nazad, piszczy, śpiewa, jak się budzi o świcie, drapie mnie w plecy, otwieram oczy a tam.... uśmiechnięte moje dziecię gaworzy do mnie: heeeeej....

chichocze bez powody, właśnie wyszedł jej pierwszy ząbek, wkłada sobie paluszki do buziuki tak głęboko, że ma odruch wymiotny, szaleje za naszymi pieskami, i za moim mężem, jak się obudzi i przywita swoją mamę (czyli mnie), zaraz odwraca się do niego i pohukuje: yh! yh! yh! aż się w końcu obudzi i do niej uśmiechnie, rozbraja nas zupełnie...

budzi się 4razy w nocy, ale już przywykłam, karmię ją przez sen, tylko z prawego cycka, więc czasem aż boli (jak ząbek szedł, to całą noc cyckała), nie używa smoczka i nie wiemy zupełnie jak ją tego nauczyć, cycek to jej smoczek - tylko prawy, no i paluszki w dzień....

mogłabym tak do rana.... icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

....ustępuję pola, bo wstyd mi, tylko moja Pola i Pola icon_redface.gif


mona
Styka
Cześć!
Moja Ewka urodziła się 11 września 2002r. (3380g i 55cm) przez cesarskie cięcie. Ma już całe dwa zębiska, uwielbia siedzieć (inne formy zabawy moga na razie nie istnieć icon_lol.gif ), a ostatnio kiedy się ją złapie za rączki, nie chce siadać tylko wstaje. Aha! I przesypia calutką noc icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam!
EwaKW
Czesc icon_smile.gif
Moj Kuba dalej sam nie siada icon_sad.gif Turla sie za to ekspresowo icon_smile.gif
Ma juz 7 zebow dwa nastepne ida Wydaje z siebie jakies odglosy ale do kija to mu bardzo daleko:)
pozdrawiam
elisia
ups falstart
no to jeszcze raz, witam wszystkie mamy wrześniowych dzieciaczków,
moj mały urodził sie 4 września ważył 3350 mierzył 57cm.
Teraz jest juz duzÄ… dzidziÄ….
Ma dwa ząbki, siedzi bardzo pewnie a ostatnio chyba zaczyna przygotowywać się do raczkowania. Buja się smiesznie w pozycji raczkującej , bardzo zabawnie to wyglada.
Poza tym jest strasznym smieszkiem ciagle gębula mu się jarzy icon_biggrin.gif
to na razie tyle pa pozdrawiam
anonimowy
Cześć. Przedstawię Wam moją Zuzankę, która urodziła się 17.09.2002r. Obecnie ma już 8 miesięcy, jest bardzo żywiołowa i pogodna (pod warunkiem, że mama jest w pobliżu - nie dalej niż 2 metry i wszystko przebiega po jej myśli). Doskonale pełza i zawzięcie ćwiczy raczkowanie. Najnowszą umiejętnością jest robienie "pa pa" i "halo". Macha do wszystkich ludzi napotkanych na ulicy. Do ulubionych jej zajęć należy muzykowanie (wszelkie formy - bierne i czynne) i...polowanie na kota, który, jak na razie, jest od niej szybszy. Pozdrawiamy wszystkie ośmiomiesięczniaki. Ewa i Zuzka icon_smile.gif
Psotka
Witamy ZuziÄ™ i jej mamÄ™ EwÄ™! icon_biggrin.gif
dora31
Trochę spóźnieni,ale lepiej późno niż wcale...
Urodziłem się 02.09.2002.Na USG wychodziło,że będę panną,ale ja zrobiłem wszystkim niespodziankę.
Nie raczkuję i chyba już nie będę wolę jak mnie prowadzają po nogach.
Trochę marudzą i buntują się,bo ich niby plecy od tego bolą,ale ja tak wolę i już
Dużo za to mówię i do tego całkiem wyraźnie,powtarzam wyrazy.
Poza tym nie znoszę upałów płaczę wtedy i tak mi jakoś źle brrrr.
Pozdrawiam wszystkie równolaty z mamami.
Kamil z mamÄ…
wilkuwilkuk
Czesc!
Co tutaj tak ucichlo?
Moze pochwalimy sie co nasze maluchy potrafia?
Moj Kubus nalezy do leniuszkow.Za dwa tyg.konczy roczek ale chodzic nie chce.Raczkowanie opanowal perfekcyjnie.Wiec po co chodzic na nozkach jak mozna na czterech?
Ogolnie jest bardzo pogodnym i wesolym dzieckiem.
Choc ostatnio zaczal ujawniac swoj charakterek.Zlosci sie i prezy jak tylko czegos nie dostanie.
Pozdrawiam i pa,pa!
Karina i Kubus(16.09.2002)
Mari
Cześć, moja Martynka, która dokładnie 11 września skończy roczek, chodzi od dwóch tygodni!! Bardzo jej się to podoba, mnie zresztą też icon_smile.gif Teraz jestem na etapie planowania tej roczkowej imprezy, więc odezwę się wkrotce i napiszę coś więcej, tymczasem pozdrawiam wszystkich wrześniowych maluszków i ich rodziców, pa.
monixa
I my pozdrawiamy wrześniowe maluszki icon_biggrin.gif . Aleks skończy roczek 26 września. Jeszcze sam nie chodzi ale umie wstać "bez trzymanki" i stoi tak dłuższą chwilę. no i rośnie mu szósty ząbek. Już czy dopiero? Pa Pa
monixa
hejka, co tu tak cichutko? co słychać u wrześniowych dzieciaczków? U nas niewesoło- Aleks ma zapalenie oskrzeli icon_cry.gif . Znowu. Ale humor mu o dziwo dopisuje. Ciągle ćwiczy chodzenie przy meblach lub z siostrą za rączki. A co u Was?
wilkuwilkuk
Moj Kubus 16 września skończył roczek i zaczął chodzić .W końcu się doczekałam!
Na początku września wyjechaliśmy na kilka dni nad morze.
Było super ale z niemiłą niespodzianką.
Pierwszego dnia Kubuś wylał na siebie wodę z podgrzewacza.Płacz był niesamowity ale na szczęście poparzenie okazało się nieduże.

Pozdrawiam
Karina i KubuÅ›
Kamila Tyras
Część !Tu mam Juleczki która urodziła sie 23 września 2002 o godz.17.32.Warzyła 3160 mierzyła 52cm.Dziś jula ma 13 miesięcy i 9 dni.sama chodzi.mówi kilka słówek które można zrozumieć.Jest cudna,i bardzo kochana.i musze się przyznać bardzo rozpieszczana.
Juleczka to mały zozrabiaka , gdy miała 8 miesięcy złamała nóżkę i miała jąa w gipsie.na szczęście wszystko dobrze sie skończyło.To dziś na tyle.Pozdrawiam gorąco i buziaczki od Juleczki dla wszystkich''wrześniaków" Pa
margola
Witam Wszystkie mamusie!

Jestem Małgorzata chciałam Wam powiedzieć ze 7 września urodziłam ślicznego chłopca teraz ma skończony roczek i 3 m-ce biega i wszędzie wlazi icon_smile.gif ale jest taki słodki icon_lol.gif Tylko jeszcze nie mowi. Jestem ciekawa czy wasze maluch juz mowia?
Qba
Witajcie. Mam na imiÄ™ Marta i jestem mamÄ… Kuby urodzonego 20.09.2002.
czytam sobie i patrzę a tu taka cisza???? icon_eek.gif czyżby mamy wrześniaczków nie miały czasu???
pozdrawiam
margola
Witaj Marto ! icon_lol.gif
Napisz moze cos o swoim Kubie Czy mowi juz cos? MOj Oles jeszcze nie mowi icon_sad.gif ale stara sie icon_razz.gif
Zabkow teraz tez juz ma sporo i nadal wychodza a u niego wiaze sie to z okropnym bolem i moimi nie przespanymi nocami a ile zabkow ma Kuba? I czy tez tak strasznie przechodzi zabkowanie?
Pozdrawiam serdecznie icon_biggrin.gif
bpw
Kuba obecnie posiada 12 ząbków i chwilowa przerwa - na odpoczynek - bo okropnie znosi ząbkowanie - noce nieprzespane paluszki w buzi i ogólnie brrr...
ze sposobu porozumeiwania się oczywiście najlepiej mu jest wszystko pokazać i powiedzieć daj , ale ostatnio w ramach zapotrzebowania nauczył się mówić ciacio - co oznacza ciacho. no i różne takie podstawowe - mama tata we wszystkich odmianach przyapdków icon_smile.gif dziadzia baba, icon_lol.gif - to jego ulubione słowo - jakna informatyka przystało, widzisz, lala, kółko, naśladuje zwierzątka zarówno nasze polskie jak i exportowe typu lew, wąż itp.
jest łobuziakiem - ale bardzo kochanym uwielbia pościgi w róznych formach - osobowych albo samochodowych... no i co więcej - można by poemat pisać... może w trakcie pisania jeszcze coś wydzie.
a jak u Was?
margola
Witaj Marto !
Widze ze Twoj maluch duzo potrafi icon_smile.gif Mojemu Olowi z mowieniem idzie troszke gorzej mam nadzieje ze nie dlugo zacznie mowic icon_smile.gif bo zaczyna mu juz wychodzic coraz lepiej. Za to w poruszaniu i psoceniu jest niezly ostatnio wpadl na pomysl aby wkladac plyty do komputera nauczyl sie wysuwac CD i wklada płyty. Jak mu wyłacze komputer bo bez przerwy wysuwa CD to sprawdza dlaczego mu nie wyjezdza a potem wlacza komputer taki maly madrala icon_smile.gif
Ząbków Olo ma 14 a gdy wychodzily było strasznie bo szły wszystkie naraz teraz mamy ten okres za soba czekamy na kolejny icon_smile.gif
POzdrawiam serdecznie
bpw
tak tak sprzęt wszlekiej maści mamy opracowany do perfekcji - włączanie kompa i resetowanie go w najmnije odpowiednim momencie. włączanie wi wyłaczanie TV - sprzętu grającego - lala - piloty telefony i mnóstwo jeszcze doskonałych zabw mogłabym tu pisac. zdolne te nasze dzieci - moja teściowa do tej pory nie umie nastawić swojej kuchni a Kuba ma opanowane ustawianie alarmu na 1 w nocy icon_smile.gif
a z mówieniem u nas coraz lepiej. są nowe użyteczne słowa - tuta - tutaj - szczotka ciacio itp. grunt że mama wie o co chodzi icon_smile.gif
Styka
Cześć!
Co słychać u Waszych maluchów? Mam nadzieję, że wszystkie zdrowe. Moja Ewa niestety jest zakatarzona. icon_sad.gif
Za trzy dni skończy 19 miesięcy!! (Kurcze, jak ten czas leci.) Umie już mówić zdaniami (np. "Ewcia tupie i biegnie"). icon_biggrin.gif Umie też korzystać z nocniczka prawie bez wpadek (te zdarzają się jak ogląda bajkę wink.gif ). Za to niestety trzeba mieć do niej duuuuuzo cierpliwości, bo płacze z byle powodu (a czasem w ogóle bez powodu). I ciągle zbiera jakieś siniaki, zwłaszcza na czole. wink.gif Z koordynacja ruchową u niej trochę słabiej niż z mówieniem. icon_lol.gif

Pozdrawiamy!
alusia
Hej!
Jestem mamą Oli z 14 września! A czytałam, że dwóch Kubusiów też urodziło się tego dnia.

Ola ma 16 ząbków. Czekam na "piątki". Mówi po swojemu, choć niektóre słowa już można zrozumieć. Ostatnio jej ulubioną zabawą jest chodzenie po schodach na antresolę.
Styka
My właśnie doczekaliśmy się jednej "piątki". icon_biggrin.gif Okupiłyśmy ją jednodniową gorączką i kilkudniowym postem. Nie chciała prawie wcale jeść.
Ewa ostatnio z wielką pasją rozbiera wszystkie lalki, jakie ma w domu. icon_smile.gif A chodzenie po schodach to najciekawsze zajęcie na każdym spacerze. Na drugim miejscu plasuje się zabawa w piaskownicy. icon_lol.gif

Pozdrawiamy rówieśników!! icon_biggrin.gif
alusia
Ola na drugim miejscu, po schodach oczywiście, stawia zjeżdżalnię. To jej ulubione zabawy.
A w domu - lalki, wożenie w wózku, karmienie itd.

I od jakiegoś czasu ma ogromny apetyt. Cały czas potrafi ruszać buźką.
Malgorzata
Dopiero od niedawno tutaj zawitałam icon_wink.gif
Moja Weronika urodzona 04.09.2002 ważac 4,400 kg i mierząc 57 cm przez cc. Teraz to już prawie trzyletnia pannica, gaduła niesamowita z wielką wyobraźnią.
Zdjęcie na działce w okularach takich jak mama icon_wink.gif

To już po kąpieli, gotowa do snu icon_biggrin.gif


Mam nadzieję, że się odezwiecie ipowiecie co tam u waszych maluchów icon_wink.gif
mortonka
Mój Szymi urodził sie 19 września i to był najpiękniejszy dzień,który trwa do dziś. Co rano budzi mnie słodkimi całuskami.
bajusia
Witam. mój najstarszy synek Wojtuś urodzil się 29 września 2002. ważył 3280 g i miał 56 cm. Jest cudownym, bardzo mądrym i wrażliwym chłopcem, potrafi nawet zaopiekować się najmłodszym braciszkiem icon_smile.gif pozdrawiam i przedstawiam mojego syneczka 06.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.