To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Agnieszka.zg
ja wszystkie barwniki mam w proszku
weda
w paście nie mam,muszęnad tym pomyśleć

Agnieszko,a dobrze ci się w kremie rozpuszcza taki barwnik? jednolicie barwi?
Agnieszka Kamila
mam pytanie odnośnie lukru plastycznego,
można nim pokryc cały tort ale tez robic ozdoby na niego, no ale jak to jest, lukier wysycha i ozdoby są twarde, a lukier na torcie? jak go kroić jesi zaschnie, a moze jest jakas metoda żey nie zasechł,
Chcę wiedzieci jak fizycznie się zachowuje to cudo
Użytkownik usunięty
CYTAT(Agnieszka Kamila @ Sun, 26 Jun 2011 - 23:43) *
mam pytanie odnośnie lukru plastycznego,
można nim pokryc cały tort ale tez robic ozdoby na niego, no ale jak to jest, lukier wysycha i ozdoby są twarde, a lukier na torcie? jak go kroić jesi zaschnie, a moze jest jakas metoda żey nie zasechł,
Chcę wiedzieci jak fizycznie się zachowuje to cudo


Lukier smaruję po skończeniu pracy tłuszczem. Wtedy nie ma problemu ani z utratą koloru, ani z kruszeniem się icon_smile.gif
weda
też robię tak jak [użytkownik x]
smaruję przeważnie oliwką z oliwek
Bluśka
Flo, zrobilam twoj krem z brzoskwiniami z puszki i stwierdzam, że wersja truskawowa jest nie do pobicia. Brzoskwinie po zmiksowaniu i dodaniu do masy traca caly smak, jedynie kolor jest brzoskwiniowy.icon_wink.gif Juz nie bede wiecej kombinowala i trzymala sie wersji truskawkowej.icon_wink.gif
flo
Bluska, dobrze wiedziec o tych brzoskwiniach, ale szkoda, ze tak wyszlo. Nie pomyslalam o tym, ze moglyby stracic smak. Ale z malinami robilam i na 100% smak pozostaje icon_smile.gif
Bluśka
Flo, ja myślę,że po prostu brzoskwinie są za mdłe do tego kremu, truskawi są kwaskowate.Ostatnio jak zdrobilam w wersje truskawkową, to żeżarli ciasto w jeden dzień a teraz dwa dni minely i pół zostało.icon_wink.gif Fota poniżej. Jedna warstwa jest z orzechami i smakuje naprawdę super. icon_smile.gif




Mam jeszcze prośbę. Podpowiedzcie, jaki zrobić tort z okazji narodzin maluszka( za tydzień się urodzi), nie wiem czy to chlopiec czy dziewczynka. Wierzch na pewno bedzie z masy marcepanowej ale jak go ozdobić??
Bluśka
Oki, oki, nikt mi nie doradził więc sama wymyśliłam ozdoby na tort. Zrobię min. buciki, tylko teraz mam dylemato czy lepiej z masy cukrowej czy z marcepanowej? Nie chcę by się kapcie icon_wink.gif zrobily, mają być sztywne.icon_wink.gif
Agnieszka.zg
CYTAT(Agnieszka Kamila @ Sun, 26 Jun 2011 - 23:43) *
mam pytanie odnośnie lukru plastycznego,
można nim pokryc cały tort ale tez robic ozdoby na niego, no ale jak to jest, lukier wysycha i ozdoby są twarde, a lukier na torcie? jak go kroić jesi zaschnie, a moze jest jakas metoda żey nie zasechł,
Chcę wiedzieci jak fizycznie się zachowuje to cudo
u mnie jest tak że cała masa jest twarda ale kroi się bez problemów, nie kruszy się .a ozdoby na torcie są niestety twarde i generalnie nikt ich nie je - słuzą bardzie ozdobie niż do jedzenia
Agnieszka.zg
CYTAT(Bluśka @ Thu, 30 Jun 2011 - 09:59) *
Oki, oki, nikt mi nie doradził więc sama wymyśliłam ozdoby na tort. Zrobię min. buciki, tylko teraz mam dylemato czy lepiej z masy cukrowej czy z marcepanowej? Nie chcę by się kapcie icon_wink.gif zrobily, mają być sztywne. icon_wink.gif

polecam tę stronkę ja z niej korzystam.


https://cakecentral.com/cake-decorating-photos.html
flo
Bluska, ja bym zrobila kapcie z masy cukrowej. Do wiekszych figurek uzywam specjalnego kleju CMC. Tort smacznei wyglada. Mase orzechowa uwielbiam icon_smile.gif

Ja na powitanie maluszkow robie najczesniej takie cos (baba maslana + ozdoby)


Szczegolnie jak mama jest na diecie icon_smile.gif

Agneszka.zg niezla stronka icon_smile.gif
Bluśka
Ło matko, Flo oświeciłas mnie, przecież te buty muszę przykleić. 29.gif Co to jest za klej, ktorego używasz i czy na półkach z ozdobami i innymi rzeczami do tortów go dostanę?
Baba fajna, na pewno mniej roboty niż przy torcie ale mam zamówienie na tort.icon_wink.gif Wymysliłam własnie te buciki i jeszcze zrobię przez 1/3 tortu wstązeczkę i ulepię różyczki. Fotkę oczywiscie potem wleję, by się pochwalić jak wyszedł.icon_smile.gif
flo
Bluska, to jest cos takiego. Jesli czesto robisz torty z masa cukrowa, to moze ci sie przydac. To popraia elastycznosci masy a rozrobione z niewielka iloscia wody sluzy jako klej. Moze stac okolo 6 miesiecy w lodowce. Pewnie mozna tez uzyc bialka, ale ja surowych jajek w jedzeniu unikam.

Zdjecia chetnie obejrze icon_smile.gif
weda
blue,polecem ci przejrzenie e-bay ,tam widziałam klej spożywczy bo jak widzę i się domyślam to możemy sobie rękę podać w profesji ?? tyle ,że inne regiony uk

polecam ci również masę cukrową do ulepienia bucików,mercepan chyba zbyt miękki
ja dzidzię na tort chrzcinowy (był tu wklejany) robiłam z pianek marschmallows,na parę dni przed imprezą,fajnie mi figurka stwardzniała ,przyklejałam ją do tortu kremem tym co był w srodku
aha i była jak najbardziej jadalna,nie za twrda i nie kruszyła się

Żoanna
[użytkownik x] blagam.gif


Ja dziś PIERWSZY RAZ W ŻYCIU zrobiłam mase cukrową,
Zrobiłam kilka figurek,wyszły nawet nieźle-nie chwaląc się 29.gif ale bardzo wyschły i są kruche.
Czy Wy też tak macie?

Weda,jak robiłaś figurkę dzidziusia?
Żoanna
A czy masa tak szybko zasycha i zaraz się kruszy?czy to tylko ja?
jak skończyłam wyrabiać to była plastyczna, troszkę bardziej miękka niż plastelina.
Bluśka
Weda, dzieki, zajrzę na e-bay, bo w sklepach nigdzie nie ma tego kleju. No i coby się nie męczyć, zakupiłam 1kg gotowej masy cukrowej.Wychodzi zdecydowanie taniej niż własnoręczne lepienie i babranie się z cukrem pudrem żelatyną itp. Z piankami marschmallow dalaś mi do myślenia, czy one są bardziej plastyczne niż lukier?(chodzi mi konkretnie o lepienie figurek).
Użytkownik usunięty
CYTAT(Bluśka @ Tue, 05 Jul 2011 - 22:04) *
Weda, dzieki, zajrzę na e-bay, bo w sklepach nigdzie nie ma tego kleju. No i coby się nie męczyć, zakupiłam 1kg gotowej masy cukrowej.Wychodzi zdecydowanie taniej niż własnoręczne lepienie i babranie się z cukrem pudrem żelatyną itp. Z piankami marschmallow dalaś mi do myślenia, czy one są bardziej plastyczne niż lukier?(chodzi mi konkretnie o lepienie figurek).


W tortowni jest Bluśka, ja niedawno nabyłam (za 16,90) tortownia.pl

anusia, ja kupuję lukier, więc nie mam pojęcia o masie cukrowej własnej roboty. Lukier cudownie reaguje na dodatek tłuszczu.
weda
Blue,jak dla mnie to lepiej mi robić z pianek,wygodniej mi
ale skoro piszesz,ze gotowa wychodzi taniej...muszę popróbować
gdzie kupiłaś aż kg?

na e-bay są przeróżne cuda do dekoracji,coś jak na tortowni polskiej (formy,wykrawaczki,gotowe figurki,no...dużo tego ,o,przeróżne barwniki etc)
ja tam zakupiłam właśnie formę do dzidziusia ,tylko niezbyt wygodna jest bo są jakby dwie połowy dziecka,które potem zlepiałam razem i wychodzi dzidziuś do góry dupcią obrócony,ja go jeszcze przystroiłam kapelusikiem i pieluszką
i ten dzieć był właśnie z marschmallow ,dobrze się zlepiało wszystko razem po posmarowaniu odpowiednich części wodą (niedużo)

anusia,nie jestem pewna ale może dałaś zbyt dużo cukuru pudru ? lub za szybko jego porcję na raz? bo to trzeba stopniowo i do odpowiedniej konsystencji
Użytkownik usunięty
Weda, 1kg masy cukrowej kupisz w Adzie, 05kg też są.icon_smile.gif Idę zobaczyć na ebayu te foremki dzidziusiowe.Ostatnio mnie dziewczyna molestowała własnie o takiego spiacego dzidziusia, przykrytego kołderką ale zgrabnie zmieniłam jej gusta. 08.gif Jak dla mnie ulepienie własnoręcznie takiej figurki graniczy z cudem, mimo,że mam zdolności plastyczne. 29.gif
weda
kurcze,kilogramowych nie widziałam,tylko 0,5
jednak mnie się lepiej pracuje na piance niż tej gotowej masie,raz zakupiłam ją w tesco i do położenia na torcie była w miarę ok ale do figurek nie bardzo

patrz,a ja zdolnosci plastycznych nigdy nie miałam a wykonuję te torty artystyczne (jak to mój m.mówi) na zlecenie

dzidziusia,mimo,że z formy to lepiłam 3 x i dopiero ten 3 mi wyszedł w miarę ok

a jeśli robisz co robisz zarobkowo to w formę sie zaopatrz bo wcześniej czy póżniej będziesz miała takie zlecenie
chociaż dzidziusie to ciężko trafić,ja miałam akurat farta ,chociaż ta moja forma pozostawia wiele do życzenia,raz widziałam taką fajną ,z której wychodzi caly dzieć a nie dwie jego połówki (ale durna,przegapiłam aukcje)

p.s. są gotowe dzidziusie,do zakupienia ale dość drogie jak na jednorazowy zakup
Użytkownik usunięty
WEda, znalazlam na e-bayu formę silikonową śpiacego dzidziusia, za niecałe 8funtów.Wyglada, że cały dzieć z niego wychodzi już uformowany. Facet ma inne ciekawe formy silikonowe, różnych figurek.icon_smile.gif
weda
daj linka,może być na pw ????
Użytkownik usunięty
ok, pw wysłane.icon_smile.gif
weda
wielkie dzienks
Agnieszka.zg
weda
ale super krówka
Żoanna
ja się na wstępie obronię,że najpierwsiejszy raz w życiu robiłam masę cukrową i figurki z owej.

mój dzidziuś z marcepana 06.gif











i pierwszy tort dla miłośnika zwierząt.
czyly - małpka,ara modra,drzewołaz karłowaty, mysz, anakonda, żółw i gawial










Użytkownik usunięty
Torcik z okazji narodzin dziecka.W środku bita śmietana i masa jablkowa, wierzch masa marcepanowa, figurki z masy cukrowej.



flo
Agnieszka.zg swietna krowa icon_biggrin.gif

Anusia, jak na pierwszy raz, swietnie ci wszystko wyszlo. Dzidzius slodki icon_smile.gif

Blusia, bardzo ladny i skromny torcik icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
Anusia, torcik bardzo ładny a dzidziuś naprawdę super, ja bym takiego nie ulepiła. Dupcia z przedziałkiem, paluszki, icon_eek.gif jestem naprawde pod wrażeniem.
Użytkownik usunięty
Blue, STRASZLIWIE podoba mi się Twój tort! Jest jak dla mnie po prostu idealny, ani za bardzo wypasiony, ani za mało. A brzmi tak, że mam ślinotok 29.gif

Agnieszka, super krówka!!! DZięki za poddanie patentu dla kolegi icon_biggrin.gif

anusia... dupcia z przedziałkiem super, ale to pikuś. Jak zobaczyłam małpkę ze wzniesioną łapką i potomstwem 37.gif Dajesz radę, Dziewczyno!
Użytkownik usunięty
[użytkownik x], dzieki za komplementa.icon_smile.gif
weda
Blue ja ci juz pisałam ,że jestem pod wrażeniem,super twój tort

anusiu,strasznie fajnie wyszły ci te ozdoby a tort taki wesoły jest...

Blue,ty masz chyba inną asdę niż ja bo byłam w dwóch i ni huhu,kilogramowej masy nie ma
no,nic w braku laku zakupiłam 2Xpół kilo ,to tak na czarną godz jakby trzeba było coś na szybko zmajstrować
Żoanna
Bardzo dziękuję za miłe słowa icon_redface.gif

Agnieszka śliczna krówka,zawsze wujek google ją wyrzuca i nawet się zastanawiałam nad nią...nastęnym razem.

Blue,piekny..sczególnie butki.
Przyjaciółka zostanie mamą więc odgapię

Masa wyszła mi średnia.kruszyła się i wyglądąło to jak baranek wielkanocny.

Chyba trza dodać tej gumy targantowej.
Używacie?
gdzie to kupujecie?

[użytkownik x],małpka z małą świnką chciałaś powiedzieć 29.gif ale tak naprawdę Marcel był zauroczony malutką małpką.
a łapka na wykałaczce 04.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(anusia12 @ Wed, 13 Jul 2011 - 21:17) *
[użytkownik x],małpka z małą świnką chciałaś powiedzieć 29.gif ale tak naprawdę Marcel był zauroczony malutką małpką.
a łapka na wykałaczce 04.gif


Ej, anuś... A Ty widziałaś kiedyś świnkę z DŁUGIM, PROSTYM ogonkiem??? No ten ogonek mnie zmylił! I uszy! Świnki mają ostro zakończone uszy! I kręcony ogonek! icon_biggrin.gif

A z wykałaczką to się domyśliłam. Ale i tak przypadam do stóp!
Użytkownik usunięty
CYTAT(anusia12 @ Wed, 13 Jul 2011 - 22:17) *
Masa wyszła mi średnia.kruszyła się i wyglądąło to jak baranek wielkanocny.

Chyba trza dodać tej gumy targantowej.
Używacie?
gdzie to kupujecie?


Anusia, ja mam taki przepis na mase cukrową. Czasami robie ale przyznaje sie bez bicia, ze taniej mi wychodzi kupić gotową.icon_wink.gif

-800g cukru pudru (mozliwe ze bedzie potrzebne mniej, stopniowo dodawać)
-3 łyżeczki glukozy
-3 łyzeczki żelatyny
-50 ml gorącej wody
Do goracej wody wrzucic żelatyne i wymieszac dokladnie.Nastepnie dodajemy glukoze.Na stolnice wysypac ze 3 szklanki cukru pudru i wlewac powoli zelatyne.Mieszamy i zagniatamy, dosypujac reszte cukru. Do lukru mozna dodac odrobine masla, wtedy lukier bedzie bardziej plastyczny. Gluzkoza jest niezbedna w tym przepisie, inaczej lukier nie wyjdzie.
Agnieszka.zg
Blue nie wiem jak u ciebie ale ja mam podobny przepis do twojego i cała ta porcja idzie mi na jedengo torta a z gotowej masy bym tyle nie zrobiła. u mnie koszt tej robionej to ok 12 zł. a w sklepie jedna porcja jedego koloru to ok 12 zł. i wiadomo ze jedna porcja nie starczy a i inne kolory przecież potrzebne,wiec sama wolę zrobić i barwic tyle ile mi potrzeba
Użytkownik usunięty
Ja na tort zawsze daję masę marcepanową a figurki lepię z cukrowej. Ceny mniej wiecej w przeliczeniu na złotówki: gotowa masa marcepanowa 5zł, gotowa masa cukrowa 0,5kg też 5zł. icon_smile.gif
Agnieszka.zg
no to u mnie gotowa masa w hurtowni 12 zł chyba za 0,5 kg, w sklepie jeszcze nie spotkałam
a to moje najnowsze....
ladynia
a ja zamowiłam uroczy tort w cukierni (reklama) na saskiej kępie, nie wiem jak tu wstawic zdjecie, wiec polecam adres (reklama)


post edytowany przez moderatora icon_smile.gif
Tigerek
buuuuu ... reklama
weda
dziewczyny,czy macie jakiś sprawdzony przepis na wiśniowy krem do tortu??? po necie krąży kilka ale nie wiem ,który wybrać
mamka74
Witam. Właśnie do Was dołączyłam. Od jakiegoś czasu próbuję robić torty w różnych kształtach. Mam nadzieję że się nie obrazicie jak narazie troszkę Was podczytam. W miarę możliwości i swojej skromnej w tej dziedzinie wiedzy będę się udzielać. Jeśli chcecie o coś zapytać chętnie odpowiem. Pozdrawiam Agnieszka.
mamka74
Oto kilka moich torcików










ten robiłam dla dzieci naszych przyjaciół




a ten na naszą dzisiejszą rocznicę ślubu



Agnieszka.zg
bardzo fajowe te twoje torciki a co uzywasz jako barwnika?
mamka74
Kupuję gotowe lukry plastyczne w Tortowni. Twoje zdjęcia też tam widziałam ale chyba pod innym troszkę nikiem. Moich też parę jest i też pod innym.
Agnieszka.zg
CYTAT(mamka74 @ Tue, 30 Aug 2011 - 21:47) *
Kupuję gotowe lukry plastyczne w Tortowni. Twoje zdjęcia też tam widziałam ale chyba pod innym troszkę nikiem. Moich też parę jest i też pod innym.
he he no zgadza sie tylko ja robie sama lukier bo ten gotowy to drogo wychodzi
Inkusia
Agnieszko a jest tutaj gdzieś przepis na lukier? Jesli nie to mogłabys zdradzić jak go zrobić? Jak dotąd robiłam tylko zwykły, a w ogóle to tort smarowałam wkoło kremem 37.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.