To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
bumbum
moko moze to wspomoże Cię choć wizualnie https://www.wielkiezarcie.com/recipe43411.html
i jeszcze to https://www.wielkiezarcie.com/recipe60945.html
moko.
Dzięki dziewczyny, te same przepisy podesłała mi weda na pw! Bardzo mi to pomoże!
Użytkownik usunięty
Weda robi fajne autka więc wg jej wskazowek na pewno ci ciacho wyjdzie.icon_smile.gif
Busia
Wczoraj robiłam tort dla męża na 30 urodziny, oto efekt

moko.
świetny!
weda
Blue,czerwienie sie przez ciebie ale ...dzieki za komplement
moko,powodzenia w zygzaku
Busia,świetny ci ten tort wyszedł!!

ja teraz będę siezmagała z my little pony oraz tortem z misiem,uff,uff,już mi głowa paruje od myślenia

Blue,ja cos mam chyba z gg nie tak ale chciałam ci napisać,ze świetnego Clifforda zrobiłaś !!szalenie mi się podoba !! czy rysowałaś go sama? wyszedł zarąbisty
Użytkownik usunięty
Tak, siama.icon_wink.gif A wypełnienie to piping gel plus barwnik.icon_smile.gif Z gg masz wszystko w porządku, dzieciaki urzędowaly wczoraj na grach w necie i mi wiadomosc do archiwum poszła.icon_smile.gif)
marghe.
Busia, rewelacyjny.

weda
aha,znaczy ja juz wiem,widocznie moje tez buszujÄ… po grach i mi wszystkie wiadomosci archiwizuje,oj,ja im dam
pipping gel powiadzasz,hmmm
ale talencior do rysowania to ty masz,piękny Clifcio ci wyszedł
Agnieszka.zg
CYTAT(Blue @ Wed, 22 Feb 2012 - 14:22) *
Tak, siama. icon_wink.gif A wypełnienie to piping gel plus barwnik. icon_smile.gif Z gg masz wszystko w porządku, dzieciaki urzędowaly wczoraj na grach w necie i mi wiadomosc do archiwum poszła. icon_smile.gif )


a ten piping gel to które kolory? bo jesli czarny to prosze mi tu podpowiedziec czy miałaś problem jak kładłas go na boki? a tak poza tym to znalazłam przepis na ten piping ale tam jest glucosa płynna czy to konieczne czy może byc ta w proszku?
Użytkownik usunięty
Jego się raczej nie kładzie na boki. Wypełnia się nim witraże, rysunki. A co do przepisu nie pomoge, bo kupiłam gotowy.icon_wink.gif
Agnieszka.zg
nikt nie robił???
Agnieszka.zg
no to jeszcze świeże
Użytkownik usunięty
Agnieszka, zrobilaÅ› piping gel?icon_smile.gif
gozar
Wklejam mój ostatni. Nie tak efektowny jak Wasze, ale dzieciaki były zachwycone, szczególnie rurkami, do tego stopnia że rurki zjadły a tort pozostawiały icon_wink.gif Lukier plastyczny nie doszedł mi na czas, więc wykorzystałam pomysł z bloga Marge. icon_wink.gif
Agnieszka.zg
CYTAT(Blue @ Tue, 28 Feb 2012 - 16:45) *
Agnieszka, zrobilaÅ› piping gel? icon_smile.gif


nie robiłam akurat to do pisania to mam takie mazaczki ale piping gel i tak zrobie przy najblizszej okazji
milutka
No i znowu zonk, zrobiłam tak

CYTAT
milutka bierzesz 50 ml wrzątku rozpuszczasz w tym 3 łyżeczki żelatyny potem dodajesz 3 łyzeczki glucozy a na koniec ok 800 g cukru pudru i ugniatasz do potrzebnej konsystencji


i nadal nie wychodzi, jest suchy, nie chce się wyrabiać 21.gif
timon
ale fajne te Wasze torty, chętnie skorzystam z przepisików;)
gosiagosia
CYTAT(milutka @ Wed, 29 Feb 2012 - 20:27) *
No i znowu zonk, zrobiłam tak
i nadal nie wychodzi, jest suchy, nie chce się wyrabiać 21.gif


wody dodaj icon_smile.gif
milutka
CYTAT(gosiagosia @ Thu, 01 Mar 2012 - 09:54) *
wody dodaj icon_smile.gif



Dzięki Gosia tak dzisiaj zrobiłam , bo wczorajszy lukier wywaliłam, bo się wkurzyłam.

Jeszcze z 50 tortów i się wprawię w dekoracji 06.gif



Agnieszka.zg
MILUTKA
ja mam identyczny przepis. nie wiem jaką masz glucose ja w proszku ale nie dodaje od razy 800 gr pudru tylko ok 500 a potem dosypuje tyle zeby była masa plastyczna.nie dodaje juz wiecej wody.
Tuni
Milutka, boski torcik icon_smile.gif
gosiagosia
milutka, myslalam ze wkleilas zdjecie tortu, ktory masz zamiar zrobic szkolac sie najpierw na tych 50ciu, a tu sie okazuje ze to Twoj pierwszy icon_eek.gif


boski jest!

ja jutro bede robila, ale kupilam oplatki, wiec gory ozdabiac nie bede icon_wink.gif
milutka
CYTAT(gosiagosia @ Thu, 01 Mar 2012 - 20:05) *
milutka, myslalam ze wkleilas zdjecie tortu, ktory masz zamiar zrobic szkolac sie najpierw na tych 50ciu, a tu sie okazuje ze to Twoj pierwszy icon_eek.gif
boski jest!


Fajnie, że się podoba icon_smile.gif to mój trzeci 06.gif pierwszy na rocznicę rodziców był, drugi to mysz dla mamy a ten trzeci icon_smile.gif

Ciężko operuje się tym lukrem, trzeba ostrożnie bo się łamie, rozkleja, pęka .

Agnieszka tak zrobiłam , najpierw 500g pudru i ta woda z żelatyną i glukozą, mimo to nie chciało się kleić, musiałam dodać wody. A glukozę mam w proszku, kupiłam u nas w almie.
moko.
Chciałam donieść, ze Blue jesteś WIELKA.
Twoja masa malinowa do tortu jest bombastyczna!

Przetestowałam dziś tę masę i biszkopt, zeby wiedzieć jak będzie smakował tort na TEN wielki dzień.

Ale mam pytanko:
NasÄ…czasz biszkopt, pod tÄ™ masÄ™?
Ja raczej nie będę tego robić, bo boję się, ze mi masa plastyczna zwilgotnieje.

p.s
szkoda, ze maliny sÄ… taaakie drogie 21.gif
justin
CYTAT(Blue @ Wed, 08 Feb 2012 - 13:27) *
Agnese, Milutka, wysłałam.



Blue, chciałam prosić o przepis na zachwalaną tutaj masę malinową. Czy truskawki też by się nadały ? Mam jeszcze pomrozone maliny i truskawki więc przed nowym sezonem mogłabym je wykorzystać icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(moko. @ Sat, 03 Mar 2012 - 15:12) *
Chciałam donieść, ze Blue jesteś WIELKA.
Twoja masa malinowa do tortu jest bombastyczna!

Przetestowałam dziś tę masę i biszkopt, zeby wiedzieć jak będzie smakował tort na TEN wielki dzień.

Ale mam pytanko:
NasÄ…czasz biszkopt, pod tÄ™ masÄ™?
Ja raczej nie będę tego robić, bo boję się, ze mi masa plastyczna zwilgotnieje.

p.s
szkoda, ze maliny sÄ… taaakie drogie 21.gif


Moko, ja zawsze nasączam biszkopt ale ja 99% tortow robię na bazie bitej śmietany i nią też smaruję boki i wierzch. Nasączam amaretto lub rumem. Spokojnie możesz troszkę nasączyć, tort nie bedzie taki suchy. Jak zabezpieczysz masą maślaną boki, to nic ci nie popłynie pod lukrem.

Justin, jak najbardziej możesz dać truskawki mrozone, ja wiekszść mas robię wlasnie z truskawkami.icon_smile.gif A przepis ci zaraz wysle na pw.
bumbum
milutka na widok klauna uśmiechnęłam się pełną gębą,aż żal byłoby mi go zjeść icon_biggrin.gif
minka.
Blue czy ja sie tez moge usmiechnac o przepis na mase? 02.gif
milutka
CYTAT(anndzia @ Sat, 03 Mar 2012 - 20:20) *
milutka na widok klauna uśmiechnęłam się pełną gębą,aż żal byłoby mi go zjeść icon_biggrin.gif


szybko poszedł 06.gif nawet mimo masy cukrowej słodki nie był bardzo icon_smile.gif
Mafia
Donoszę, że mój pierwszy tort udekorowany masą cukrową wywołał sensację. 06.gif

Co prawda poszłam na łatwiznę i góry nie smarowałam w ogóle niczym, tylko na biszkopt położyłam masę. icon_smile.gif

Blue, zdradzisz i mi ten tajny przepis? Może w maju dla odmiany choć raz przemycę inny tort niz z bitą i brzoskwiniami. 06.gif
Żabolek
Hej!
Kuba niedługo ma urodziny. Wymyślił sobie ze chce tort na którym musi byc cos z bajki auta albo Tom i Jerry. W zeszłym roku był tort w kształcie Zygzaka i w tym chciałabym cos innego. Macie jakies pomysły? Myślałam o torze wyscigowym ale jak zrobic małe figurki Zygzaka i jeszcze jakiegos samochodu??? Jestem całkowitym beztalenciem plastycznym i w życiu zrobiłam może ze 3 torty . A może można gdzies kupic takie figurki z masy cukrowej?
W zeszłym roku wyszło mi takie cos (skrzyżowanie Zygzaka ze Złomkiem 29.gif )



Uploaded with [URL=https://imageshack
Mafia
Żabolku, zrobiłabym tor wyścigowy z lukru i postawiła na nim małe plastikowe auta (zygzak i co tam trzeba). Robiłam coś w tym stylu, ale nie miałam lukru, więc droga była z rozpuszczonej czekolady, a trawa wokół z zielonej galaretki. 06.gif
*Dora
to i ja się pochwalę swoim pierwszym w życiu tortem icon_smile.gif podczytuję was z zazdrością, bo takie cuda robicie 03.gif
więc zrobiłam Wikuli tort na 4 urodzinki icon_smile.gif lukier zamawiałam w tortowni, bo jednak wykonanie go samodzielnie przerosło moje zdolności 04.gif a efekt dwudniowej pracy był następujący 06.gif



blue czy mogę się też uśmiechnąć o przepis na słynną masę malinową blagam.gif blagam.gif blagam.gif
Agnieszka.zg
no sliczne te wasze torciki a oto moje dzisiejsze

moko.
Wasnie z siostrá skonczylysmy dekorowac tort - zygzaka.
Dramat, ile w to trzeba wlozyc wysilku, a wynik nie zawsze jest zadowalajacy.

No, ale coz staralam sie i najwazniejsza jest reakcja solenizanta.
bumbum
moko solenizant na pewno będzie zadowolony i pochwal się tym zyg zakiem
mafia wstawisz zdjęcie swojego dzieła?
isaa
CYTAT(minka. @ Mon, 05 Mar 2012 - 10:55) *
Blue czy ja sie tez moge usmiechnac o przepis na mase? 02.gif


i ja? blagam.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(Iza*Pyza @ Sat, 10 Mar 2012 - 17:59) *
i ja? blagam.gif


Wyslalam.icon_smile.gif

Agnieszko, czołg wyszedł ci zarąbisty.Ta lufę to z czego zrobiłaś? He he i nawet czołgista wystaje.Super!!
Agnieszka AZJ
CYTAT(Blue @ Sun, 11 Mar 2012 - 17:00) *
Agnieszko, czołg wyszedł ci zarąbisty.Ta lufę to z czego zrobiłaś? He he i nawet czołgista wystaje.Super!!


Mnie zachwyciła gąsienica czołgu (i wzorek na niej) 06.gif
Agnieszka.zg
CYTAT(Blue @ Sun, 11 Mar 2012 - 17:00) *
Wyslalam. icon_smile.gif

Agnieszko, czołg wyszedł ci zarąbisty.Ta lufę to z czego zrobiłaś? He he i nawet czołgista wystaje.Super!!


wszystko z masy cukrowej na szybko zamorozonej a w środku wykałaczki
milutka
CYTAT(Agnieszka.zg @ Mon, 12 Mar 2012 - 17:34) *
wszystko z masy cukrowej na szybko zamorozonej a w środku wykałaczki



a ostrzeżenie było, żeby nie jeść lufy w całości? 06.gif
ana
a możecie pokazać jak taki kawałek tortu wygląda na talerzu?
moko.
Moje mało doskonałe dzielo


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Dodam, ze tort zniknął bardzo syzbko... został się mały kawałek!

MamaJulki
CYTAT(moko. @ Wed, 14 Mar 2012 - 20:10) *
Moje mało doskonałe dzielo


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Dodam, ze tort zniknął bardzo syzbko... został się mały kawałek!


Moko a niby czemu miałabyś być niezadowlona ? piekny ten zygzak - jak spod ręki fachowca ! a w środku to śmietana z galaretką czy coś innego ?
moko.
Masa wg przepisu Blue - malinowa! (bita śmietana, maliny, galaretka)

Nie jestem zadowolona z dzieła, masa rwała mi się strasznie, za to masa marcepanowa cud, miód i orzeczki - następnym razem nie bawię się masą cukrową a marcepanową.
Sprawdziły się barwniki! super barwiły!

Mimo wszystko tort był przepyszny!
MamaJulki
a tą masę marcepanową miałaś taką gotową (jak się kupuje w sklepie z niemieckimi słodyczami) czy sama robiłaś ?

czy ja mogę też poprosić o ten przepis na masę malinową ?
bo zaczyna mi się rodzić pomysł na torcik dla Julki a już niedługo muszę go robić icon_smile.gif
moko.
Miałam gotowce - tzn. masę lukrową z tortowni w kolorze czerwonym, natomiast reszta to masa marcepanowa, zabarwiona. Masę marcepanową mi mama przywiozła ze Szkocji.
MamaJulki
a ona była może w takiej kostce - konsystencji plasteliny ?
moko.
Tak icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.