To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Tobatka
O rany, jakie Wy zdolne jesteście!

Ja już musze zacząć ćwiczyć tort w kształcie koparki czy innego dźwigu icon_rolleyes.gif icon_wink.gif Ostatnio na topie jest garaż, więc może taki tort?
Doruśka
Skanna a jaka ta barie higieniczna ,włoski zwiazane icon_wink.gif)

musze kupic aparat cyfrowy icon_evil.gif
skanna
CYTAT(Dorusia)
musze kupic aparat cyfrowy  :evil:


Dorusia, ja też nie mam. Gościom urodzinowym kazałam zabrać aparat i zdjęcia tortu zamiast zdjęć jubilatki robić.
sdw
Skanna, świetny icon_lol.gif Co już pisałam kilka dnio temu ale postu mego niet icon_eek.gif icon_confused.gif
Jutta
Bawilam sie w sobote robieniem tortów - zrobiłam 2 icon_lol.gif oba sa małe, bo z 1 duzego prostokatnego biszkoptu zrobione. Juz wiem co zrobilam zle (za ciemny marcepan) a co dobrze icon_wink.gif
Wlasciwe torty beda zrobione na 16 sierpnia - samochody dla Mate a laleczka dla mojej siostry .... ale bedzie miala mine icon_eek.gif icon_lol.gif



no i drugi:



dalsza czesc, bo sie w kadrze mie miescił icon_wink.gif

cydorka
jesusicku jutta
ale samochód
łomatko jakeś Ty to zrobiła
te rózne kolory
to sÄ… polewy?
cyd
Jutta
Nie icon_lol.gif
te rozne kolory to "ufarbowany" marcepan wink.gif

Pod tym linkiem Torty jest wszystko i zdjecia i wyjasnienia
Mika
kurza blaszka,tylko gdzie ja ten gotowy marcepan kupiÄ™ icon_rolleyes.gif

zna ktos przepis na zrobienie go w domu?
Jutta
Kupisz prawie w kazdym sklepie icon_wink.gif
chce Ci sie parzyc i mielic migdały i ucierac z cukrem icon_eek.gif icon_wink.gif icon_lol.gif
Mika
aż takiego zacięcia to raczej nie mam icon_lol.gif

to juz poszukam gotowego -muszę sie sprężyć do czwartku wink.gif
Jutta
Pozwoliłam sobie na wklejenie zdjęcia z babkową krynoliną icon_lol.gif tylko że oni na "pokrycie" sukni uzywaja jakiejśc specjalnej glazury, nie marcepanu ani masy ... buuuu ... dlatego to takie pikne i blyszczace ...



a co o tym powiecie icon_question.gif
sdw
Motyl wczorajszy icon_wink.gif



Wczorajszy motyl płonący

Jutta
Tort wczorajszy icon_lol.gif Dla Przyjaciółki na 50 urodziny wink.gif



reszta na stronie gazety
Jutta
To moje dzieła z ostatniego tygodnia icon_eek.gif impreza.gif





tort dla Taty - zapalonego wedkarza icon_lol.gif (swieczki w ilości 75 szt. zostały umieszczone na tortowym "podeście" coby dzieła nie zniszczyły wink.gif



i dla Siostry na 45 urodziny icon_lol.gif ale miała mine 04.gif

moko.
Wow Jutta icon_smile.gif
sliczne te torciki.
A elementy ulicy sÄ… z masy marcepanowej ? tak?
addera
Jutta icon_eek.gif
Może Ty będziesz zamówienia na specjalne okazje zbierała co ??
Ja będę pierwszą klientką icon_lol.gif
Tylko z dostawą chyba byłby mały kłopot icon_rolleyes.gif

Torty boskie icon_biggrin.gif
Mika
Jutta-Ty sie marnujesz icon_biggrin.gif
ja będę drugą chętną na Twoje dzieło!!!!!!! icon_biggrin.gif
sdw
Jutta, piękne icon_eek.gif No super, po prostu icon_lol.gif

Powiedz mi ty, skÄ…d tÄ™ masÄ™ marcepanowÄ… siÄ™ bierze, bo w mojej dziurze nie uwidzisz icon_confused.gif
marghe.
Jutta icon_eek.gif

a zrobisz mi samolot dla Kota?
Odpłatnie icon_lol.gif
addera
marg, dobre, dobre...
a dla mojego męża co ?
wykrywacz ? icon_eek.gif
marghe.
add.. mapÄ™? Kompas?
addera
O taki kompas głupi nie jest icon_biggrin.gif
Umiesz kompas ? Jutta ?
wink.gif
beattta
Jutta icon_eek.gif dzieła sztuki tworzysz. Może mała cukiernia, o zbyt nie musiałabyś się martwić icon_biggrin.gif
i.


Jutta, jak go zrobiłaś?
Dawaj szczegółowy przepis (niedługo mój Jurek ma urodziny).
Jutta
Dziekuje za uznanie icon_redface.gif
Wasze słowa to miód na moje zmęczone serce wink.gif

Torty na odelgłość mozna przetransportowac w "częściach" tak, jak zrobiłam z tortem Taty i siostry wink.gif Ale nie podejmuje się robic ich na zamówienie bo każdy tort to mój "kaprys" wink.gif

Tort "rybny" to 2 godziny pracy bo do końca nie wiedziełam jaki ma mieć wygląd icon_lol.gif a ten z barbi to tylko godzina wink.gif

Tort ze skrzyżowaniem powstał najpierw na papierze ale tak do końca nie wiedziałam jak go zrobić ... Początkowo chciałam zrobic droge z roztopionej czekolady, ale czekolada wylana na "próbe" następnego dnia pokryła się białawym nalotem icon_cry.gif pokryłam więc tort zielonym kremem, nastepnie dzieki linijce "narysowałam" na masie skrzyzowanie, wybrałam zielona masę a na jej miejsce włożyłam masę brazową. Białe kreseczki to lukier wylany na folie i nałożony kilka godzin pózniej na "drogę", światła zrobiłam na plastikowych patyczkach icon_lol.gif
I to wszystko icon_lol.gif

Elementy tortów samochodowego, barbiowego i rybnego

I jeszcze "tren" sukni

justin
dziewczyny, ale wy zdolne jesteście.
Zwrócę się do was o pomoc, liczę na wasze pomysły.
Na urodziny mojego małża chcę upiec biszkopt (w silikonowej foremce od Guśki icon_biggrin.gif ) w kształcie misia icon_biggrin.gif .
Proszę poradźcie, jak by tu, czym by tu ten biszkopt przyozdobić, jaka masę zrobić, czym go "pomalować" - żeby misiu ładny był?
sdw
Jutta, pozwól, że powtórzę moje pytanie odnośnie marcepanu icon_mrgreen.gif Gdzież on: Po ileż? Na wieleż wystarczy?

Przed Kingi urodzinami bawiłam się w marcepan robiony ręcznie icon_evil.gif i chiba cuś mi nie wyszło icon_lol.gif Pozreć, pożarłam ale innych zalet nie miał icon_confused.gif

I jeszcze jedno, barwniki - skąd je boierzesz? W mojej dziurze kieleckiej jedynym dostępnym od roku barwnikiem jest żółty icon_evil.gif Dodany do kremu wygląda... błeeee icon_confused.gif

Jutta, gadaj mi tu icon_lol.gif Ty wiesz, ze ja jestem skłonna do wawy po pojechać tylko po marcepan i barwnioki ale niechaj wiem, gdzie się udać a nie błądzę dni kilka w poszukiwaniu icon_wink.gif
Jutta
Tort misiowy jest podany w jednym z linków w tych postach, jak go znajdę, to Ci wkleję wink.gif

Wiolu icon_lol.gif
marcepan był dostepny w jednym z moich okolicznych sklepów, ale okazało się, że cały wykupiłam icon_eek.gif jak bedzie dostawa moge kupic i wyslać icon_exclaim.gif Paczka 200 g kosztuje 8,60 i starcza do zrobienia np. całej sukienki z trenem dla Barbi (jeszcze zostało) lub do pokrycia całego tortu rybnego icon_wink.gif zeby starczyło - po rozwałkowaniu na duży krążek wycięlam w nim dziure wielkości górnego tortu, nalozylam na tort, na to gorny tort, rozwalkowalam wycieta czesc i pokrylam góre icon_lol.gif marcepan nanosilam na papierze na ktorym go wałkowałam (przez 2 warstwy icon_exclaim.gif ) wtedy sie nie klei i łatwiej przenosić dużą częśc.
Sukienke warto zrobic z grubszej warstwy, wtedy łatwiej jest ja "modelowac" wink.gif marcepan robi się miękki przy długim trzymaniu w lodówce, dlatego można tort właściwy zrobic poprzedniego dnia a pokryc go marcepanem w dniu urodzin. Na sukience Barbiowej widac takie ciemniejsze krązki to wlaśnie nasiąkniety kremem marcepan icon_cry.gif
Sukienka została "ufarbowana" przy pomocy soku z gotowanego buraka. Barwniki kupiłam w sklepie spozywczym. Czerwony i żółty dał mi pomarańczowy. Tylko pamiętajcie, że ten sam barwnik inaczej barwi marcepan a inaczej krem ! (pisałam o tym w wątku ozdób marcepanowych icon_exclaim.gif )
sdw
Jutta, a jaki kolor marcepanu miałaś?
Tylko biały czy kolory też były?

Obawiam się, ze się uśmiechnę o ten marcepan icon_mrgreen.gif
Jutta
Toz pisalam, ze on szaro-zolty - zobacz temat "marcepanowe ozdoby" [color=blue][/color]
i.
CYTAT(Jutta)
...marcepan byÅ‚ dostepny w jednym z moich okolicznych sklepów, ale okazaÅ‚o siÄ™, że caÅ‚y wykupiÅ‚am  :shock: jak bedzie dostawa moge kupic i wyslać  :!: Paczka 200 g kosztuje 8,60 i


Jutta który to sklep?
Jutta
Ilka to ADRIA icon_lol.gif

ale marcepanu niet, bo brak w hurtowniach icon_twisted.gif sa barwniki i rozne perelki - biale, srebrne i zlote icon_lol.gif
jak gdzies znajde marcepan to dam znac wink.gif
i.
Ja dopiero na październik potrzebuję, może do tego czasu rzucą icon_wink.gif
Doruśka
tutaj zobaczcie:)

https://www.allegro.pl/show_item.php?item=61798956
Jutta
Ooo icon_eek.gif tańszy o ponad 2 zł niz w moim sklepie icon_eek.gif Taki sam jakiego uzywałam icon_exclaim.gif
Doruśka
ja kupuję we Wrocławiu po 7 zł. sprowadzany jest z Niemiec
sdw
Justin, dopiero dojrzałam, ze o misia pytałas icon_eek.gif icon_lol.gif

Ja misiowy robiÄ™ zazwyczaj tak samo, bo Baby lubiÄ… wink.gif

Najpierw piekę czekoladowy lub kakaowy biszkop (lepszy czekoladowy; idę na latwizne i dodaję czekoladę w proszku wink.gif ). Upieczony i ostudzony nasączamczymkolwiek, najlepiej rumowym wink.gif Po czem smaruję grubo powidłami śliwkowymi. Oczywista misiowy już wyjęty z formy wink.gif Po czem do tejże formy wlewam ubita na sztywno kremówkę z dodatkiem żelatyny. Po czem, wstawam do lodówy. Po czem, kiedy zastygnie, wyciagam z formy i kłade na misiowym pyskiem do góry wink.gif (szersze przylega do szerszego, pysk śmietanowy uśmiecha się u góry, pysk biszkoptowy robi za materac wink.gif ). Po czem zdobię misiowego roztopioną czekoladą i pisakami torowymi. Na brzuchu mu kędziory z tej czekolady można, uśmiech krwistoczerwony, oczyska błyskjące zielenią, etc wink.gif

faaajnyyy jessst icon_lol.gif
beattta
Barbie już kupiona icon_biggrin.gif , foremka z kominem przygotowana - jak tort wyjdzie to wstawię jutro zdjęcie icon_wink.gif
beattta
Tort czeka na solenizantkÄ™ icon_biggrin.gif



Bez problemów się nie obyło, bo miałam za niską formę na babkę i musiałam dorabiać suknię od góry plastrami ananasa wink.gif .
Dorka
Beattta Åšliczna Tortinnna wink.gif
Mika
Dorcia -chyba raczej https://img81.imageshack.us/img81/79/tort8au.jpg wink.gif

to nie tort -to torcisko icon_lol.gif super icon_biggrin.gif
Doruśka
Mika dzieki icon_smile.gif))
widzisz lajkonik to lajkonik:))
[img=https://img100.imageshack.us/img100/1941/tort20qv.jpg]

tu widok z lotu ptaka icon_wink.gif
troche niedorpacowane,bo goscie przyszli o 2 h za wcześnie icon_smile.gif))
skanna
Raczej tak icon_razz.gif

https://img100.imageshack.us/img100/1941/tort20qv.jpg
Edi Zet :)
Dżizus, jaką musicie mieć cierpliwość i jakie samozaparcie do robienia tych zamków i barbie!!! Ja nie mogłabym..... icon_wink.gif
skanna
I kto to mówi - producent pierogów z falbanką icon_twisted.gif
Potwora
Cą przecudne, wspaniałe!! Jestem pełna podziwu, nawet postanowiłam w lutym zrobic sama tort Maksiowi ( na razie myślę o gotowych krążkach biszkoptowych i bitej śmietanie wink.gif icon_lol.gif wink.gif icon_lol.gif )
Edi Zet :)
CYTAT(skanna)
I kto to mówi - producent pierogów z falbanką icon_twisted.gif


Pierogi to inna inszość, szybko, czysto i przyjemnie....icon_smile.gif
sdw
Dostałam zamówienie na zamek icon_twisted.gif Od córki mej młodszej. W zamku winna mieszkać ksieżniczka a w zamkowym ogrodzioe stac szklana trumna icon_eek.gif Dobrze byłoby również gdyby w pobliżu widać było pędzącego na koniu ksiecia icon_confused.gif Aha, księżniczka powinna mieć blond włosy do ziemi. Jadalne icon_confused.gif Solenizantka obiecała podzielić się nimi z siostrą.

Kurde, jak ja mam toto zrobić? icon_eek.gif Przyznam, ze w niejaki popłoch wprawiła mnie szklana, jadalna icon_exclaim.gif , trumna icon_eek.gif
mamboo
CYTAT(wiolontela)
Kurde, jak ja mam toto zrobić?  :shock:  Przyznam, ze w niejaki popÅ‚och wprawiÅ‚a mnie szklana, jadalna  :!:  , trumna  :shock:

Z landrynek icon_lol.gif
beattta
CYTAT(wiolontela)
DostaÅ‚am zamówienie na zamek  :twisted:  Od córki mej mÅ‚odszej. W zamku winna mieszkać ksieżniczka a w zamkowym ogrodzioe stac szklana trumna  :shock:  Dobrze byÅ‚oby również gdyby w pobliżu widać byÅ‚o pÄ™dzÄ…cego na koniu ksiecia  :?  Aha, księżniczka powinna mieć blond wÅ‚osy do ziemi. Jadalne  :?  Solenizantka obiecaÅ‚a podzielić siÄ™ nimi z siostrÄ….

Kurde, jak ja mam toto zrobić?  :shock:  Przyznam, ze w niejaki popÅ‚och wprawiÅ‚a mnie szklana, jadalna  :!:  , trumna  :shock:


Kamilka po prostu wierzy w nieograniczone zdolności mamy icon_biggrin.gif icon_wink.gif

Szklana trumna może być z galaretki, koń przerobiony z baranka wielkanocnego (są odpowiednie foremki), jadalne włosy barbie z marcepanu. Na lalkę i księcia pomysłu nie mam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.