To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

NAsze lektury cd.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70
marghe.
nowy watek na zyczenie Reszki icon_smile.gif
semi
Czytam Herbatniki z jagodami Izabeli Sowy. Nie podoba mi się, ale doczytam do końca - tak mam icon_biggrin.gif .
Edi Zet :)
"Wejść tam nie można" Ewy Błaszczyk i Krystyny Strączek.
Cyt. z obwoluty:
"........ to intymny portret artystki, popularnej aktorki, matki, której dziecko doznało ciężkiego urazu mózgu.
Ewa Błaszczyk odsłania kuluary swej pracy scenicznej, życia osobistego, a także codziennego doskonalenia najtrudniejszej z podejmowanych ról"
Polecam. Warto, naprawdę warto.
M.Madziarek
Hej icon_smile.gif
A wiec nowy wątek icon_smile.gif
Czy ktos już nabył, czyta najnowszą książkę Dana Browna "Zwodniczy punkt" (o ile dobrze tytuł pamietam icon_redface.gif ) ?

Missy z podrowieniami (z nieswojego komputerka )
grzałka
a ja sobie nową Masłowską zamówiłam, jutro przyjdzie icon_smile.gif
a
Może to nie całkiem nowości z dzisiaj, ale z wczoraj - tak icon_smile.gif :

"Kroniki Rodzinne" T. Parsonsa-dobrze się czyta, jeśli komuś podobały się poprzednie jego książki, to się nie zawiedzie;

"Rzecz o moich smutnych dziwkach" G.G. Marqueza, ma klimat, przeczytałam w jeden wieczór;

"Rzeka tajmnic" D. Lehane - świetna, wciągającą, przerażająca. Żałuję strasznie, że doskonały film zrobiony na jej podstawie przez Eastwooda z Seanem Pennem pokazywałi w Polsce w jednym kinie przez jeden dzień icon_sad.gif

"Cień wiatru" C. R. Zafona - polecam po prostu jako wycieczkę po powojennej Barcelonie i jej klimatach.

Pozdrawiam icon_smile.gif

D.
marghe.
rzeka tajemnic jest na kasetach
Edi Zet :)
CYTAT(delicieuse)
Może to nie całkiem nowości z dzisiaj, ale z wczoraj - tak icon_smile.gif :

"Kroniki Rodzinne" T. Parsonsa-dobrze się czyta, jeśli komuś podobały się poprzednie jego książki, to się nie zawiedzie;

"Rzecz o moich smutnych dziwkach" G.G. Marqueza, ma klimat, przeczytałam w jeden wieczór;

"Rzeka tajmnic" D. Lehane - świetna, wciągającą, przerażająca. Żałuję strasznie, że doskonały film zrobiony na jej podstawie przez Eastwooda z Seanem Pennem pokazywałi w Polsce w jednym kinie przez jeden dzień icon_sad.gif  

"Cień wiatru" C. R. Zafona - polecam po prostu jako wycieczkę po powojennej Barcelonie i jej klimatach.

Pozdrawiam icon_smile.gif  

D.

No, Deli, nie muszą być nowości, ale nawet starocie, byle było warto icon_smile.gif
Ja zakupiłam za 9,90 Parsons'a "Mężczyzna i żona". Poprzednie dobrze się mi czytalo. Łatwo i przyjemnie.
Lehane - polecam "Wyspę skazańców". Świetna. Czyta się na wdechu w jedną noc. Moim zdaniem lepsza od "Rzeki tajemnic".
"Cień wiatru" - jedna z najlepszych pozycji ostatnich miesięcy.
A teraz z Marghe zaczynamy sagę Jose Freches'a "Talizman z Nefrytu". Ja zakupiłam pierwszy tom pt. "Niebiańskie konie", a Marghe "Złota ryba". Zapowiada się interesująco. To opowieści o Chinach starożytnych III w p.n.e. "Saga przesycona poezją i erotyzmem icon_wink.gif , wprowadzająca czytelnika w świat chinskich obyczajów, mitologii i astrologii"
a
CYTAT(marg.)
rzeka tajemnic jest na kasetach


wiem, wiem, ale nie lubię filmów w domu oglądać-takie zboczenie wink.gif

D.
marghe.
rozumiem. Ale ten chyba warto.
Efektów specjalnych brak icon_wink.gif
a
CYTAT(marg.)
rozumiem. Ale ten chyba warto.
Efektów specjalnych brak  :wink:


icon_smile.gif
Inca2
Obecnie na tapecie Twarz-Koontza icon_biggrin.gif
Arwena.
Najnowszy Pratchett "Bogowie, honor i Ankh-Morpork"
adzia
A ja Mistrza i Małgorzatę. Strasznie mi wstyd, że tego dotąd nie czytałam icon_smile.gif Umieram ze smiechu icon_smile.gif
a
Powrót do przeszłości - "Dzieci z Bullerbyn" ostatnio przeczytałam po latach. Niesamowite w tej książce (poza tym, że jest cudowna icon_smile.gif ) jest to, człowiek zapomina podczas czytania, że to dorosła Astrid Lindgren ją napisała, ale nie mała Lisa lat 7 icon_smile.gif A poza tym można się na prawdę nieźle pośmiać!
myszka
Z tych rozbawiających to "Konopielka".
Z tych przeczytanych kilka razy - "Wyznania gorszycielki" (biografia Ireny Krzywickiej, ostatniej (?) kochanki Boya-Żeleńskiego).
hawah
"Biel z dodatkiem czerni" czyli "wywiad -rzeka" z o. Maciejem Ziębą OP, biografia opowiedziana gawędziarskim stylem, losy również niebanalne, mocno powiązane z gorącą historią Polski lat 70/80; szczerze polecam wielbicielkom tegoż gatunku.
marghe.
OLiweczka :
Sound- Spalona żywcem
Safiya- Żyję dzęki wam.
To dwie książki, świadectwa. Gorąco polecam. Do kupienia w Świecie ksiązki, a ostatnio widziałam też w Tesco
kww
"Rzecz o mych smutnych dziwkach" - G.G. Marquez, ksiazka czyta się sama.
lina m.
Pielewin - "życie owadów'
reszka
Książki Maeve Binchy.
Po kolei, jak leci.
To naprawdę niezły kawałek babskiej literatury, w najlepszym tego słowa znaczeniu.
Nie patrzcie na okładki - sa tragiczne, ale zawartość - fajowa.
Dorka
CYTAT(Reszka)
Książki Maeve Binchy.
nie pamiętam żadnego tytułu , choć przeczytałam kilka, ale nazwisko autorki zapamietałam, bo jak na "babskie" czytanie ksiązki niezłe były.

Po raz pierwszy przeczytałam coś Marii Nurowskiej - "Panny i wdowy-zdrada", i mile byłam zdziwiona, dobrze mi się czytało.
marghe.
Reszko, to był mój bład. Przepraszam

witaj w klubie fanek icon_smile.gif

chyba mam wszystkie
Doruśka
a ja kocham "kubusia puchatka" ale nie disneyowskiego,tylko takiego starego.z grafikowymi ilustracjami..
Maciejka
Grochola, Osobowość ćmy. Dobrze się czyta. I ku mojemu zdziwieniu nawet się na końcu popłakałam ze wzruszenia, choc zakończenie kiczowate i zbyt bajkowe, ale ja to w sumie lubię. icon_biggrin.gif
aluc
no więc zabrałam się wreszcie za Wyzwolenie zwierząt Petera Singera...
nie jest to lektura przyjemna, zdaje się, że nawet zaowocuje pewnymi zmianami w życiu rodziny icon_confused.gif

BTW, sposób, w jaki zmanipulowano między innymi w GW wypowiedziami Singera, rownież cytatami z tej książeczki, przyprawia mnie o mdłości
IzaS
Wczoraj byłam w bibliotece icon_biggrin.gif . Zaczęłam "Zwierciadło pęka w odłamków stos" Agathy Christie.
kamami
Przeczytałam Platformę Houellebecqa- podobało mi się bardzo. Chyba przeczytam Cząstkie elementrane tego autora.
CYTAT(aluc)
no więc zabrałam się wreszcie za Wyzwolenie zwierząt Petera Singera...
nie jest to lektura przyjemna, zdaje się, że nawet zaowocuje pewnymi zmianami w życiu rodziny  :?  

Po lekturze tej książki zachciało mi się przestawić siebie i rodzinę na wegetarianizm, ale obawiam się, że bym sobie z tym nie poradziła. Jedyne wyjście to zaopatrywać się w mięso w gospodarstwach ekologicznych. Bo najwięszke wrażenie po przeczytaniu tej książki było takie ile oni tej chemii ładują w te zwierzaki. A później jeszcze w przetwórstwie.
kamami
agabr
Kamami "czastki elementarne " sa swietne.b
addera
S.Dali - Dziennik geniusza
czytam
marghe.
CYTAT(addera)
czytam


eee myślałam, ze piszesz wink.gif

Kuchnię Azjatycką
Kuchnię Jarską i
Sałatki
czytam icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
addera
CYTAT(marg.)
CYTAT(addera)

czytam


eee myślałam, ze piszesz wink.gif


czytam icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif


wiesz, mozna jeszcze obrazki oglądać, żeby się intelektualnie nie zmęczyć icon_razz.gif


a że kiedyś cos napiszę, to tez niewykluczone 04.gif
lena77
ja sie ciesze,ze jest taki watek o ksiazkach.juz mi sie (na razie)nie chce czytac o kolkach, rozstepach.
bez ksiazek nie wyobtazam sobie zycia.nawet na porodowce mialam ze soba (zagadki kry,inalne z sherlockiem holmesem-uwielbiam go,choc traci myszka).ostatnio czytalam "kube rozpruwacza" amerykanskiej autorki(dziennikarka sledcza)-niestety na razie nie moge podac jej nazwiska,bo maz czyta w.........pracy i nie sprawdze.lubie takie historie.z ksiazek bardziej ambitnych po raz kolejny siegnelam po Doline Issy Milosza i znow jestem zachwycona. jakis czas temu zaczytywalam sie w Remarque'a "Luku tryumfalnym", czy w "kochaj blizniego" oraz ""cieniach w raju".po takiej lekturze zawsze potrzebuje porzadnego gniota,by wypoczac. siegam wtedy po jakies powiesci kryminqalne(kiedys chcialam byc detektywem)-ostatnio eliyabeth george ,kto z was jest bez grzechu,+ma ponad 500 stron,ale czytam wytrwale.
pirania
6tego kube rozpruwacza tez czytalam swietne icon_wink.gif

teraz czytalam gulag Anne Appelbaum.
adzia
Gosia, dobry ten Gułag? Mój ojciec ma to bym se pozyczyła.

Ja własnie świeżo po "Rzeczypospolitej kłamców " Łysiaka. Czytał ktoś? Trochę nadinterpretowane, ale kurczę niezłe.
kamami
CYTAT(agnieszkabryndza)
Kamami "czastki elementarne " sa swietne.b

Zgadzam się. Po tej książce "Platformy" już nie warto czytać.

CYTAT(adzia)
Ja własnie świeżo po "Rzeczypospolitej kłamców " Łysiaka. Czytał ktoś? Trochę nadinterpretowane, ale kurczę niezłe.

Ja po lekturze tej książki odniosłam wrażenie, że autor ma olbrzymi kompleks Michnika. I trudno mi powiedzieć czy to jest żonglerka cytatami, czy rzeczywiście prawda.
Teraz "Monte Cassino" - M. Parker
kamami
addera
"Rzeka tajemnic" - dzięki uprzejmości marghe wink.gif
cydorka
ja czytam Rodzinną Historię Agaty Tuszyńskiej

zabierałam sie z zapałem, zawiodłam się...
ale kończe, bo zawsze kończe

cyd
a
"Pachnidło" P. Suskinda. Książka cudo.
Właśnie w księgarniach pojawiło się nowe wydanie w twardej oprawie "Świata Książki". Polecam icon_smile.gif
marghe.
CYTAT(delicieuse)
"Pachnidło" P. Suskinda. Książka cudo.
Właśnie w księgarniach pojawiło się nowe wydanie w twardej oprawie "Świata Książki". Polecam icon_smile.gif

ha!
Muszę odebraĆ przesyłke i zabieram sie za Pachnidło
myszka
CYTAT(Cydorka)
ja czytam Rodzinną Historię Agaty Tuszyńskiej

zabierałam sie z zapałem, zawiodłam się...
ale kończe, bo zawsze kończe

cyd


Właśnie wczoraj oglądałam tą książkę w Empiku. Byłam napalona, bo kiedyś czytałam Tuszyńskiej biografię Krzywickiej i bardzo mi się podobało. Ale w końcu odłożyłam...
pirania
CYTAT(adzia)
Gosia, dobry ten Gułag? Mój ojciec ma to bym se pozyczyła.

Ja własnie świeżo po "Rzeczypospolitej kłamców " Łysiaka. Czytał ktoś? Trochę nadinterpretowane, ale kurczę niezłe.


Dobry ten Gulag. Ja nie lubie tego typou ksiazek, ale dobrze mi sie czytalo. Wciaga ta cegla.
M.Madziarek
"Zwodniczy punkt" Dan Brown icon_smile.gif
kamami
Przeczytałam Wszystkie języki świata - Zbigniew Mentzel. Dobre. A Monte Cassino ciągle czytam.
kamami
Dorka
Haliny Popławskiej "Szkaplerz wandejski" - fabulyrazowana powieść oparta na prawdzie historycznej i dokumentach z epoki. Zupełnie inaczej pokazuje rewolucję francuska niż to czego co nas uczyli kiedyś w szkołach.
Z tego tematu polecam też Pawła Jasienicy "Rozważania o wojnie domowej" -kiedyś bardzo mnie ta książka poruszyła. [/b]
Arwena.
W ostatecznej desperacji kończę "Anię z Zielonego Wzgórza". Jeszcze tylko 20 dni icon_surprised.gif
Adusiowa Mama
właśnie skończyłam "Cyfrową twierdzę" icon_smile.gif
ulla
Ja nie bardzo mam co czytać..bo mam robić coś innego. Z braku laku poczytuję "Germanie w słuzbie zachodniorzymskiej w V w. ne." M. Wilczyńskiego (to książka naukowa i specyficzna, bo to biogramy wybitnych "Germanów", ale jeżeli ktoś ma antyczne lub późnoantyczne ciagoty i zainteresowania, to polecam, bo mimo specyficznego charakteru, fajnie się czyta), na przemian z Lagerkvistem...którego uwielbiam, a które mnie wybitnie dołuje.
Ale co tam, w perspektywie wakacje...może na zielonej trawce mi się poprawi...
i.
Ja wreszcie wracam do życia. Ostatnio uczyłam się namiętnie do egzaminu (który zdałam )
Także teraz czeka na mnie stos lektur, a że urlop mam od dzisiaj zamierzam go maksymalnie wykorzystać.
Dorka
Doroty Terakowskiej "Dobry adres to człowiek" i właśnie skończyłam Borysa Akunina "Pelagia i czarny mnich"- kryminał prowincjonalny icon_wink.gif , mmh mi się podobał, chętnie poczytam inne części przygód dzielnej mniszki Pelagi.

I ponownie Maria Nurowska, tym razem "Hiszpańskie oczy".
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.