To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Cukrzyca ciążowa!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiask
Niestety, ale dowiedziałam się dzisiaj, że mam cukrzycę ciążową. Wyniki fatalne - po godzinie 216 mg/dl (12, 0 mmol/l). Muszę przejść na ścisła dietę i udać się do Poradni Chorób Metabolicznych.
Dziewczyny!! Kto miał lub ma doświadczenia z cukrzycą ciążowa??? Prosze o jakieś porady - co jeść, jak jeść, na co zwracać uwagę.
Właściiwe powinnam była się spodziewać tej cukrzycy, bo poprzednio też miałam, ale wtedy wyniki były lepsze i wystarczyła dieta.
Kurcze, zmartwiłam sie icon_sad.gif
grzałka
Była o tym sporo, wrzuć w wyszukiwarkę. Może tym razem też wystarczy dieta? Ja miałam w drugiej ciązy po godzinie 220 i wystarczyła sama dieta, a nawet jeśli nie to insulina też nie jest straszna. Kontrolowana cukrzyca nie wpływa na dziecko.

Plusy cukrzycy ciążowej- pilnujesz diety i zdrowo sie odżywiasz icon_smile.gif

Minusy- niestety wzrasta ryzyko cukrzycy w przyszłości i to mnie martwi
yoko
Kasiask jesli chcesz to podesle Ci diete dla kobiet z cukrzycą ciężarnych. Sam,a przechodziłam przez to dwukrotnie. Musisz pilnować diety i 4 razy dziennie sprawdzac poziom cukru za pomocą glukometra. Jesli chcesz szczegóły to pisz yoko25@wp.pl

Pozdrawiam, Yoko
Użytkownik usunięty
Też miałam cukrzycę przy drugiej ciąży. Wynik po godzinie - 197, więc całkiem niedaleko do Ciebie. Wystarczyła dieta i pilnowanie tego co jem. Na mnie też niesamowicie wpływał stres. Fakt, nakręcam się jak budzik. A im bardziej się nakręcałam, tym cukier miałam "lepszy". Poza tym to naprawdę nie tragedia! Poradnię cukrzycową olałam po trzeciej wizycie, ponieważ za każdym razem zmieniał się lekarz, który to nie miał pojęcia o tym, co mówił poprzedni. Dietę dostałam od swojego ginekologa. Glukometr pożyczyłam sobie sama. Bo w poradni nie byli chętni do wydania go. Nie pytali mnie o dietę, nie dawali ŻADNYCH wskazówek co do żywienia. W sumie czepili się tylko jak rzep posiewu z kanału szyjki, którego to nie zechciałam sobie u nich zrobić. Tak naprawdę cukrzycą interesowali się z tego wszystkiego najmniej :-/ Dla ciekawości... uczęszczałam do poradni AM przy Karowej. Naprawdę, to nie dramat. Mój Synek urodził się zdrowiutki, bez problemów makrosomicznych, bez hipoglikemii!!! Życzę powodzenia i... spokoju icon_smile.gif
kidimim
Ja te przerabialam to dwukrotnie. Za drugim razem od 6 tzg.) prowadzil mnie ten sam lekarz i odrazu kazal robic test obciazenia glukoza. Jak chcesz pisz na priv, ja nie moge pisac, bo klawiatura szwankuje icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif Nie mam polskich liter, a zamiast z mam y gdy naciskam klawisz z, to wyskakuje mi y i odwrotnie icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
OlivkaMamaNorbercika
Dziewczyny a czy miałyście jakieś objawy mogące świadczyć o cukrzycy icon_question.gif Ja w obecnej ciąży mam taki dziwny, nieprzyjemny smak w ustach po zjedzeniu czegokolwiek słodkiego icon_confused.gif Wręcz jest mi niedobrze i mdli mnie.
Moja mama ma cukrzycę typu B, więc należę do grupy ryzyka icon_confused.gif
W pierwszej ciąży test obciążenia glukozą 50g wyszedł mi bardzo dobrze. Teraz (za tydzień) mam zrobić badanie po spożyciu 75g glukozy.
Użytkownik usunięty
Dziwny smak w ustach, nienaturalne pobudzenie przy niskim cukrze (miewałam i 50) oraz nienaturalna senność przy hiperglikemii. Suchość i taki dziwaczny posmak w ustach - też.
kasiask
Taki dziwny smak w ustach po zjedzeniu czegokolwiek słodkiego to mnie przesladuje od początku ciąży. Nie wiązała tego z cukrzycą, ale birąc pod uwagę moje wyniki, może się z tym wiązać. icon_sad.gif
grzałka
nie, nie miałamżadnych objawów sugerujących
yoko
Kasiu!
Podeslalam Ci dietkę dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Miłej lektury i bezproblemowego dalszego brzuchowania.
Bedzie dobrze, trzymam kciuki i pozdrawiam wszystkie "słodkie" dziewczyny.

Yoko

PS> [użytkownik x] o ile dobrze pamietam do dietkę dostałaś ode mnie poprzez naszego wspolnego doktora. Pamietam jak mnie prosil o dietke dla swojej pacjentki. icon_smile.gif))))))))
kasiask
Yoko! Dietke dostałam! Bardzo dziękuję. Dzisiaj stałam się "szczęśliwym" posiadaczem glukometru i będę się kłóć po kilka razy dziennie. icon_sad.gif
AdusiaR
kasiask ja również nie mialam zadnych objawów cukrzycy ciążowej, a jakie wielkie bylo moje zdziwienie gdy po 1h wyszło mi 186.
Dostalam ze szpitala glukometr i 4 x dziennie mierzyłam cukier oczywiście stosując diete. Początki nie byl łatwe, ale jakoś sobie poradziłam.
Użytkownik usunięty
yoko, czy ja się mylę, czy to ode mnie dostałaś namiary na naszego wspólnego Doktora? icon_lol.gif Uzależnia, co nie? icon_wink.gif

Możliwe, że dietka pochodziła od Ciebie icon_smile.gif W każdym razie dostałam ją od... wiesz kogo icon_wink.gif
kidimim
Ja się trzęsłam jak miałam za niski poziom. Przy za wysokim nic nie odczuwałam.
yoko
CYTAT([użytkownik x])
yoko, czy ja siÄ™ mylÄ™, czy to ode mnie dostaÅ‚aÅ› namiary na naszego wspólnego Doktora?  :lol:  Uzależnia, co nie? icon_wink.gif

Możliwe, że dietka pochodziła od Ciebie icon_smile.gif W każdym razie dostałam ją od... wiesz kogo icon_wink.gif


[użytkownik x]!
Namiary na naszego doktorka dostałam już przy pierwszej ciązy czyli w styczniu 2000 roku od mojej świadkowej także niestety nie od Ciebie. Ale jakie to ma znaczenie najważniejsze że jest super doktorkiem i tyle.
A co do dietki to chyba nawet kiedys o tym juz gadałyśmy i wtedy jakoś wlasnie wyszło że to ode mnie bo generalnie on sam nie miał takiej dietki. Przy pierwszej ciązy gdy miałam cukrzycę dietkę dostałam z Banacha z instytutu diabetologii. A potem jak on sie o tym dowiedział to poprosił o ksero i wsrod swoich pacjentek rozpowrzechniał ją. I tyle

Pozdrawiam,
Yoko
Użytkownik usunięty
Żadnego znaczenia nie ma! Tak tylko mi się nasunęło, więc klepnęłam icon_wink.gif Też poznaliśmy się w 2000 roku icon_biggrin.gif Śmiałam się, że w lutym mieliśmy piątą rocznicę icon_lol.gif Owszem. To jest super Lekarz icon_smile.gif

A co do dietki. To w takim razie ślicznie dziękuję icon_smile.gif
adka75
Czy ja tez mogłabym prosić o tą dietkę. Po dzisiejszym dniu jestem szczerze załamana. Po godzinie cukier 193, mój gin od razu dał skierowanie do szpitala (czy lekko nie przesadził) W poprzednich ciążach nie miałam cukrzycy.
kasiask
Napisałam do Ciebie na priv.
josh
CYTAT(yoko)
Kasiask jesli chcesz to podesle Ci diete dla kobiet z cukrzycą ciężarnych. Sam,a przechodziłam przez to dwukrotnie. Musisz pilnować diety i 4 razy dziennie sprawdzac poziom cukru za pomocą glukometra. Jesli chcesz szczegóły to pisz yoko25@wp.pl

Pozdrawiam, Yoko


Witam
Ja co prawda z troszkę "innej bajki" ale czy i ja mogę się uśmiechnąć po tą dietę?
agatamaryniak@o2.pl

pozdrawiam serdecznie
aska
ja też mam cukrzycę, ale wykrytą bardzo wcześnie bo już w 7 tygodniu. Teraz jestem w 18 tygodniu ciąży. Od kilku tygodni muszę brać insuline.
Dziewczyny, poinforowano mnie, że w zasadzie wszystkie przypadki cukrzyc ciążowych są kierowane do porodu na patologię ciąży na Kopernika.
Proszę powiedzcie gdzie wy rodziłyście i jakie na przebieg porodu wpływ miała cukrzyca?
Użytkownik usunięty
Ja rodziłam na Solcu (oczywiście icon_wink.gif ). Miałam cc. Cukrzyca była maleńkim dodatkiem do powodów, dla których mnie pocięli icon_smile.gif
aska
[użytkownik x], a czy brałaś insulinę?
Czy od razu wiedziałaś że będzie cc? Nie wiem jak będzie ze mną, jedni twierdzą, że przy cukrzycy w 90 % poród kończy się cc?
Użytkownik usunięty
Nie, nie brałam insuliny. Wystarczyła dieta. Decyzja o cc była powodowana głównie moim nadciśnieniem, indukowanym w przysłowiową sekundę, faktem że pierwszy poród był cc, tym, że Tymek wychodził na usg na dużysia icon_smile.gif Cukrzyca z tego, co mi mówiono sama w sobie nie jest powodem do wykonania CC. Prowadzi często do makrosomii płodu, a to bywa wskazaniem. Ale mogę się mylić.
kasiask
A ja od dzisiaj jestem na insulinie. 3 x dziennie przed głownymi posiłkami. icon_sad.gif
ijaa_ijaa
kasiask wlepili ci insulinÄ™ icon_question.gif icon_sad.gif

Dobrze, że to już końcówka ciąży. Krócej się będziesz kłuła. Powodzenia i zdrówka życzę.[/b]
kasiask
No wlepili. icon_sad.gif
Chociaż wyniki nie cukru nie były jakoś strasznie podwyższone, ale pani doktor stwierdziła, że trzeba. Nie będę się z nią spierać, bo się na tym nie znam. Tyle dobrze, że udało mi się wymixować z pobytu w szpitalu i skończyło się tylko na szkoleniu. Następna wizyta za tydzień. Zobaczymy co wtedy powie.
Użytkownik usunięty
Kasiu, jeśli Twoje cukry znacznie przekraczały te 140 po posiłku, to słusznie. Bo po urodzeniu Dzidziuś może mieć hipoglikemię. Więc lepiej chuchać. Będzie dobrze! Insulina nie ma wpływu na Maluszka icon_smile.gif Ściskam!
OlivkaMamaNorbercika
Dziewczyny a do ilu jest górna norma poziomu cukru, godzine podaniu 50g glukozy icon_question.gif
Mojej koleżance wyszło 121. To chyba trochę za dużo icon_question.gif icon_confused.gif
kasiask
121 jest w normie icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
Norma godzinę po 50 g (i po 75 też) i po posiłkach jest DO 140.
OlivkaMamaNorbercika
Kasiusk, [użytkownik x] dziękuję za odpowiedzi icon_exclaim.gif icon_smile.gif
Powiem o tym koleżance, bo nastraszyłam ją, że chyba ma troszke podwyższony ten cukier.
Majo (Majeczki)
Mnie lekarz powiedział, że normy to:

po 50g po godzinie do 140 ( ja mam 156 icon_cry.gif )
po 75g po dwóch godzinach do 180 ale ponoć ostatnio lekarze podwyższają tę granicę do 200

teraz czeka mnie jeszcze 75g Nie znoszÄ™ tej glukozy 29.gif
kamilakamel
Jak chcecie zobaczyć objawy cukrzycy ciążowej to zapraszam na podlinkowaną stronkę.
Sami z drugą połówką to przechodziliśmy i wiemy, że może to być stresująca sytuacja.
snikersikowa
ja też chętnie uśmiechnę się do tej diety
Mięta
Dziewczyny mam stwierdzoną cukrzycę ciążową. Jakie urządzenie do pomiaru poziomu cukru byście polecili?
pella34
CYTAT(trula @ Tue, 23 Jul 2019 - 10:23) *
Zerknij sobie na accu cheek. Bardzo dobry glukometr.


Potwierdzam..moja siostra ma cukrzycę i korzysta z takowego urządzenia. Sama kilka razy mierzyłam sobie poziom cukru " dla testu" . Małe i poręczne urządzenie
chibiusa
Mnie mój ginekolog zaskoczył bo powiedział ze cukrzyca ciążowa może być tez spowodowana nadmiarem żelaza i jeśli nie ma się anemii to nei ma sensu dodatkowo suplementować żelaza, ja brałam mamadha premium w ciązy, to suplement bez żelaza, ale miałam hemoglobinę w normie więc nie trzeba było dodatkowo nic brać
Kotelka
Też mam diabetolog mówił że można jeść wszystko prócz słodyczy ale z umiarem a jak się chodzi i się porusza to tak cukier momentalnie spada mam nadzieję że pomogłam icon_smile.gif

Dobre działąnie na obniżenie poziomu cukru mogą mieć zioła, jak na przyklad liście morwy bialej. Sa w składzie tych ziół na obniżenie poziomu cukru: https://kredensziolowy.pl/produkt/glikoherbs/ Sa przy tym bezpieczne dla kobiet w ciąży.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.