To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

A Mamy z Meksyku?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Asiula
Czy sa Mamy z Meksyku? Ja jestem Polką podobnie jak i moja Mężowina, w Meksyku byliśmy w podróży poślubnej - i dostałam fisia na punkcie kraju i historii......



pozdrawiam
Coffee
ojojoj ja tez choruje na Meskyk
bardzo bardzo podoba mi sie kraj, ludzie i jezyk
icon_lol.gif
w Meksyku sa dwie nasze Polki
wyjechaly jako male dzieci z rodzicami..z Krakowa
teraz dorosle kobiety, jedna ma juz dziecko, graja w telenowelach meksykanskich
chyba u jednej-Dominiki, z wywiadem byla Martyna Wojciechowska, jak program byl o Meksyku.
dumna babcia z Krakowa oglada wnuczki w tv...one tez odwiedzaja Polske icon_wink.gif
Ludwika Paleta

Dminika Paleta
Asiula
Wow, zdecydowanie Dominika!!! wink.gif

Z braku "rodowitych" polskich meksykanek poopowiadamy sobie o różnych ciekawostkach, jak sie kiedyś spotkamy. Ja ze swej strony oferuję grubaśny album ze zdjęciami i slajdy.

pozdrawiam serdecznie
Asiula
p.s.

z ciekawostek to za przewodnika służył mam kuzyn Mrożka ( tego Mrożka) wink.gif
Coffee
hej Asiula
obie sa siostry i obie graly w telenowelach
ogladalas jakas?
lecialy u nas w polskiej tv
ja nie ogladam takich filmow ale...jesli wiem, ze one graja to ogladam z sentymentu hehe

no bardzo chetnie poogladalabym te zdjecia!
gdzie byliscie??? dokladnie?
jakie sa koszta takiej podrozy icon_redface.gif

moj wujek, ktory mieszka z ciocia w Kanadzie, jada na te gwiazdke do Meksyku!!!!
ach ale im zazdroszcze
moge liczyc na widokowke i fotki potem icon_wink.gif)

mowic o cieplym Meskyku u nas dzis pada snieg icon_razz.gif

moze powklejamy tutaj zdjecia ciekawe ktore znalazlysmy w necie icon_smile.gif no i fakt piszmy jak najwiecej o tym kraju
a wiesz bardzo bardzo podoba mi sie hiszpanski, kupilam nawet na allegro kurs ESKK mam andzieje, ze jak wydobede sie z egzaminow znajde czas na nauke jezyka!!! podoba mi sie bardzo mowa wlasnie meksykanska nie typowo hiszpanska, ale cos
lepiej to niz nic icon_biggrin.gif polecam ten kurs, jesli nie znasz jezyka..sa chyba dwa poziomy!

planujesz tam kiedys wrocic?
Coffee
LUDWIKA PALETA
FILMOGRAFIA
ZAJRZYJ TEZ TUTAJ, SA JEJ FAJNE FOTKI Z SYNKIEM icon_wink.gif
LUDWIKA



DOMINIKA PALETA

GALERIA
anonimowy
Coffe,

seriali takich nie oglądam. Po pierwsze ba czasu zaledwie mi wystarczy żeby rzucić okiem na te które lubię ( np. LOST lub M).
Ale dziewczyny ( Paletki) bardzo, bardzo Å‚adne - niech im sie wiedzie....


W Meksyku byliśmy dawno, bo w 2001 roku .... Pojechaliśmy z Logos Tour ( robią bardzo fajne wycieczki po całym świecie). Była to wycieczka Meksyk - Kuba.
W Meksyku bylismy w Mexico, Guadalupe, Teotihuacan ( piramidy Słońca i Księżyca - EXTRA), wdrapaliśmy sie nawet na jedną!, Choululi - tam jest piramida, która była przez Hiszpanów zburzona a później zasypana ziemią. Ponoć jest największa na ziemi patrząc na obód podstawy - wchodziliśmy dośrodka, błądząc jej korytarzami. Potem Puebla - takie typowe miasteczko meksykańskie, Cuernaveca, podziwialiśmy wulkany, Taxco - miasto srebra i na końcu Acapulco. W międzyczasie byliśmy kilka dni u Fidela - Kraj przecudny choć bardzo biedny, ludzie fantastyczny.
Pisać co widzieliśmy nie będę bo zajęłoby to cały dzień i jeszcze trochę icon_wink.gif
Mieszkany w Wraszawce, więc jeśli kiedyś będziesz zapraszam na opowieści i oglądanie zdjęć, a i jakaś Tequila sie znajdzie icon_biggrin.gif .

Co do kosztów to na temten czas kosztowało to ok. chyba 4-5 000 zł.
Warunki zakwaterowanie nie były jakies super typu 5*, ale całkiem przyzwoite - my nie mielismy zastrzeżeń. Byliśmy zbulwersowani zachowaniem naszych współtowarzyszy podróży. Byli to różni ludzie młodsi i starsi, profesorowie, lekarze i tacy "normalni", ale niektórzy zachowywali sie skandalicznie - np. wiecznie nic im nie odpowiadało, chociaz opiekum ( Kubańczyk polskiego pochodzienia dwoił sie i troił, żeby wszystkim dogodzić), kłocili sie miedzysobą. A do szału mnie doprowadzil taki lekarz, który powiedział, że nie będzie oglądał sterty kamieni, gdy mielismy zwiedzać Muzeum Kultury Meksyku icon_evil.gif . Ja tu prawie z nabożeństwem......... I różne takie numery. Po prostu słoma z butów, aż wstyd mi było, że jesteśmy razem......

Bardzo chętnie tam wróciłabym, rozszerzając zwiedzanie na Cancun ( szczególnie w porze przesilenia.....) i może jeszcze Peru i Boliwia też..... Ach..... może kiedyś....

Twój pomysł co do wklejania różnych ciekawostek - super!
Hiszpańskiego nie znam, a szkoda. Niestety jestem Kobieta pracującą z dwójką dzieci więc na przyjemności mam mało czasu....
Zazdroszę Twojemu Wujostwu, że sie tam wybierają. Jeżeli miałabyś zdjęcia cyfrowe z tej wyprawy..... to ja bardzo chętnie zerknę.... icon_redface.gif

pozdrawiam Cię cieplutko, po meksykańsku....
Asiula
To byłam ja, wylogowało mnie....

Buziaczki
Coffee
jak mi sie pochwali fotkami to ci pokaze icon_wink.gif

dzieki za zaproszenie
w Warszawie w zyciu bylam dwa razy icon_redface.gif ale meza brat pracuje tam w tygodniu= na weekendy wraca do domu
to mzoe keidys sie wybierzemy
byloby super
tylko u nas z tym malym dupkiem to sa wyprawy hehe
w jakim wieku amsz dzieci?
pozdrawiam
Asiula
Na zdjęcie Twojego synka patrząc - myslę, że w podobnym co Twój:
Starszy Kuba - 3 lata, młodszy Mateusz 9 miesięcy.

A Twoje Małe?

Zapraszam
Coffee
Maxim ma 2.5roku icon_wink.gif)

dzieki za zaproszenie jestes mila
ja rowniez zapraszam w moje okolice.mieszkam kolo Torunia
bywasz tu czasami???
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.