To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pękająca skóra rąk

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Bajka
Dziewczyny, pomóżcie! Czy któraś z Was zna jakiś dobry krem lub maść do rąk. Mam straaaasznie suchą skórę, popękaną "do krwi". Wypróbowałam już większość dobrych kremów-nic nie pomaga. Mycie dłoni to tortura, nie wspominajac o zmywaniu naczyń (na szczęscie są rękawiczki). Teraz, prawdopodobnie przez te mrozy, porobiły się rany na rękach. icon_sad.gif
Maciejka
Bajko! Myślę, ze bez deramtologa się nie obejdzie. Doraźnie polecam krem Activ 90 z wit. F. Chyba Uroda go produkuje. Nie jest drogi, ale naprawdę jest dobry.
Bajka
Dzięki za radę icon_smile.gif Chyba jednak bez wizyty u lekarza sie nie obejdzie icon_sad.gif
amania
mnie na moje pękające palce u rąk, najlepiej pomaga krem ochronny z wit. A - z apteki
myszka
Bajka, u mojej siostry tak zaczęła się objawiać alergia na detergenty...

Gdyby to jednak była bardziej kwesia kosmetyczna, niż dermatologiczna, polecam krem Neutrogeny. Rewelacja.
Bajka
Niestety, neutrogena w moim przypadku sie nie sprawdza icon_sad.gif Najprawdopodobniej to atopowe zapalenie skóry icon_confused.gif
SylwiaT
też mam popękane palce dłoni, byłam u dermatologa i przypisała mi taki krem na receptę Diprosalic do smarowania miejscowego oraz Xerial 10 do smarowania dłoni. I jest lepiej.

Polecam wizytÄ™ u dermatologa.
AISA
A ja polecam kremy typu Cutibaza i Lipobaza. Teoretycznie są do twarzy ale ja smaruję nimi ręce i już jest O.K. Mam bardzo ciężkie AZS. Bez wizyty u lekarza się nie obeszło. Moje ręce były jednym wielkim strupem. Po wyleczeniu ( głównie sterydami ) stosuję kremy jak wyżej i moje ręce są już bardzo O.K.
miriam b
Tak jak Aisa...tez polecam te kremy natłuszczające....jeżeli natłuszczanie nie pomoże....kup sobie w aptece krem na pękające pięty(brzmi paskudnie:))Dernilan...i spróbuj tym:)
Potwora
Polecam też Pepanthen - ten do smarowania popękanych brodawek icon_wink.gif
Mam uciążliwy katar od prawie 3 tygodni, w okolicach nosa pojawiły mi się ranki, maść ta w ciągu dnia dała mi ulgę i zaleczyła pęknięcia icon_biggrin.gif
Bajka
Dzięki wielkie za rady icon_biggrin.gif Znalazłam przyczynę pękania skóry. Otóż, prawie codziennie jestem w bibliotece i przeglądam stare, XIX wieczne książki. KIlka dni chorowałam i nie grzebałam w tych zakurzonych tomach - skóra zagoiła się! Wprawdzie nadal jest sucha, ale myślę, że teraz wystarczy już dobry krem. Nie pozostaje mi nic innego, jak zakładać do czytelni bawełniane rękawiczki. Wyobrażam sobie miny bibliotekarek i "współczytaczy" icon_biggrin.gif
Tusiol
To jeszcze ja dorzucę Kermuren. Piękne wygładził mi stopy. A nic nie działało. Krem jest do rąk, stóp, ciała. Do kupienia w aptekach.
Stella25
Znam ten ból i to bardzo dobrze. Mi nic nie pomogło dotychczas na 100%. Latem jest w miarę OK, zimą skóra jest fatalna. Doraźnie stosuje maść z wit A i serum z wit. C U mnie prawdopobnie jest to spowodowane niedoborami witaminowymi. . Zaczęłam suplementacje m.in. witaminy D i B12. Zobaczymy, pewnie na efekty będe musiała długo poczekać.
oslo
Kupienie jakiegoś kremu nawilżającego jest chyba najlepszym wyborem - w sumie nic więcej szybko nie zrobisz. Można odwiedzić dermatologa, to zawsze jakiś krem robiony na zamówienie będzie bardziej dostosowany do Twojego problemu.
chibiusa
Próbowałyście maseczek złuszczających, ja miałam sporo miejsc na dłoniach gdzie skóra była zgrubiała, szorstka, kuiłam sobie na wypróbowanie maskę w formie rękawiczek byOlie coś takiego https://byolie.com/pl/dzialanie-epiltouch/ i efekt jest super, warto sobie raz na jakiś czas zrobić taką maskę
muppet
A może masło shea pomoże? Ono intensywnie nawilża skórę.
kaspra
Ja bym polecała coś pokroju oleju kokosowego, oleju arganowego, a najlepiej to kremy z dodatkiem tych składników, bo mają super właściwości regenerujące i odżywcze. Ja miałam z tym problem zimą, więc w domu chodziłam często w rękawiczkach gumowych, bo smarowałam dłonie tymi specyfikami i nie chciałam, by się szybko ścierały z powierzchni skóry. Bardzo to pomogło icon_smile.gif
bufcia
z serii japan beauty jest fajny krem do rÄ…k, pieknie pachnie i fajnie nawilza. uratowal mi dlonie nie raz
bufcia
z serii japan beauty jest fajny krem do rÄ…k, pieknie pachnie i fajnie nawilza. uratowal mi dlonie nie raz
bufcia
z serii japan beauty jest fajny krem do rÄ…k, pieknie pachnie i fajnie nawilza. uratowal mi dlonie nie raz
bufcia
z serii japan beauty jest fajny krem do rÄ…k, pieknie pachnie i fajnie nawilza. uratowal mi dlonie nie raz
bufcia
z serii japan beauty jest fajny krem do rÄ…k, pieknie pachnie i fajnie nawilza. uratowal mi dlonie nie raz
bufcia
z serii japan beauty jest fajny krem do rÄ…k, pieknie pachnie i fajnie nawilza. uratowal mi dlonie nie raz
bufcia
z serii japan beauty jest fajny krem do rÄ…k, pieknie pachnie i fajnie nawilza. uratowal mi dlonie nie raz
bufcia
z serii japan beauty jest fajny krem do rÄ…k, pieknie pachnie i fajnie nawilza. uratowal mi dlonie nie raz
bufcia
z serii japan beauty jest fajny krem do rÄ…k, pieknie pachnie i fajnie nawilza. uratowal mi dlonie nie raz
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.