To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

buty dla malucha

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

adgam
Witam,
moja córka ma już roczek i zaczyna chodzić. Chciałabym kupić jej dobre buty, by uchronić ją przed ewentualnymi klopotami związanymi m.in. z wykrzywianiem stópek. Czy ktoś może poradzić mi jakiś model, firmę...
gładka
Bartka poleci ci każdy ale za buty zapłacisz ponad 100PLN. Najważniejsze żeby buty były skórzane, ze sztywnym zapiętkiem a dla takiego maluszka to jeszcze za kostkę. Zresztą ja kupuję dla mojej czterolatki buty za kostkę. W tym tygodniu kupiłam w Daichmanie skórzane świetne pantofelki za 39 PLN. W CCC mają takie buty firmy Gufo czy Guffo i niektóre ich buty są świetne nie ustępują wcale bartkom a cena też około 40PLN a zimowe 60-70PLN. Pamiętaj że kapcie dla dziecka to taka sama ważna sprawa jak buty na wyjście. Śmieszą mnie mamusi które kupują bartki na wyjście i kapcie "wsuwki" . Ja do przedszkola kupuję kapcie "memo" za prawie 200PLN bo ortopeda powiedział że najlepsze (wysoko usztywniane) no i Zuzia chodzi w nich 8 godzin dziennie a na wyjście kamasze albo sandałki za 40PLN. Powodzenia!
Atena
Bez zastanwienia polecam Gucie.
Moja Myszka chodzi w nich do dnia dzisiejszego i w tych bucików stawiała pierwsze kroki.

www.buciki.pl


Atena.
agama76
a ja polecam buciki - kapcie firmy Tombut lub Postep (te pierwsze maja mieksza podeszwe). Najpiekniejsze moze nie sa ale wlasnie zabezpieczaja przed wykrzywianiem stop. Moj mlodszy synek gdy zaczal chodzic zawijal jedna stope do srodka i to tak bardzo ze az sie o nia potykal. Bylismy u ortopedy ktory powiedzial ze na razie wszystko jest w porzadku a Michalek wykrzywia stope bo ma taka tendencje i musi sie jej pozbyc bo wykrzywi (zdeformuje) sobie stope. I do tego celu polecil nam wlasnie kapcie Tombut. Pomoglo, w tych bucikach synek sie nie potykal a dzis ma prawidlowe zdrowe stopy. Co do Memo - koszmarnie drogie a dokladnie na takiej samej zasadzie skonstruowane sa buty Tombut. Moj starszy synek niestety nie ma prawidlowych stop i ortopeda obok cwiczen zalecil Memo z szara wkladka. W sklepie okazalo sie ze Memo sa na Jozia zdecydowanie za szerokie, nie trzymaja mu dobrze stopy - ponoc mozna to bylo probowac poprawiac u producenta ale nie zdecydowalismy sie na to. Rehabilitant w sklepie zwrocil nam uwage ze buciki Tombut sa robione na tej samej zasadzie (sztywna plaska wewnatrz podeszwa w obcasem Thomasa od spodu, sztywny zapietek), sa troszke nizsze za to duzo lepiej trzymaja stope (sa węższe i sznurowane na calej wysokosci) a wkladka z Memo idealnie do nich pasuje. I tak zrobilismy - za 40 zl kupilismy Tombut (zamiast 200 zl za memo!) i do nich zalecona przez ortopede szara wkladke.
pozdrawiam

Aga
adgam
a co myślicie na temat butów dziecięcych reeboka, moi znajomi bardzo je sobie chwalą, nie dość, że atrakcyjne cenowo, to jeszcze przetestowane przez specjalistów, może ktoś z Was przetestował je na własnym dziecku?
mama Zuzy
Dagmarcia
Atena a czemu ty siÄ™ dwoisz icon_question.gif icon_lol.gif
Ja polecam Gucie
Kocurek
A ja polecam buty z Postępu. Nietanie, i może mało urodziwe, ale rewelacyjne.
sdw
Aja, moim zwyczajem upierdliwym, s pomędrkuję wink.gif O butach mogę długo i namiętnie, co niektóre wiedzą.

Pierwsza podstawowa zasada - but winien być dostosowany do kształtu stopy. Na nic książkowe mądrosci, atesty i znaki firmowe jeśli buty nie będą dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Po drugie, trzeba pamiętać żeby źle dobranym butem nie zkłócać prawidłowego rozrostu stopy. Czyli, krótko mówiąc, but powinien byc około centymetra dłuży od stopy, na tyle szeroki żeby nie uciskał ale na tyle wąski, żeby dobrze trzymał stopę.

Nieprawdą jest, że zapiętek powinien kończyć się powyżej kostki. Przy zdrowej, prawidłowo rozwijającej się stopie, nie jest to konieczne. Na pewno butki powinny chronić kostki przed deformacja ale zupełnie wystarczą buty do kostek.

Noski winny byc na tyle szerokie, by nie ściskały paluszków ani nie ograniczały ich ruchjów. Dobrze jest także, by wyściółka buta (a przynajmniej kapcia) nie była profilowana (i znów, trzeba pamiętać, że zdrowej stopy nie trzeba stymulować, sama wie, co ma robić i jak sie rozwijać wink.gif ).

Podeszwa buta musi być dość plastyczna ale na tyle gruba żeby chodzenie po kamykach nie dawało dyskomfortu. Buta powinno się dość łatwo zgiąć w rękach ale nie zwinąć w rulonik wink.gif Zdecydowanie polecam podeszwy kauczukowe, nie ślizgają się, zazwyczaj są odpowiedniej grubości i sztywności (o matko, co za styl icon_eek.gif ).

Pierwsze buciki, mimo wszystko, powinny być sznurowane, łatwiej je wówaczas dopasowac do stopy.

Obcas około pół centymetra wyższy niż podeszwa (dopuszczany i centymetr wink.gif ) natomiast nie powinien być zupełnie płaski.

Jeśli miałabym polecać konkretną firmę to do użytku domowego jednak poleciłabym tombut. Postępy mają wyższe cholewki i sa sztywniejsze, lepsze dla stópek, z którymi już coś sie zaczyna dziać. Tombut natomiast ma w ofercier kapcie dla nózek zdrowych z niższą cholewka. No i tombut nie jest profilowany, postęp przeciwnie.

A najlepiej to i tak chodzić boso icon_lol.gif
Deborah
Witam. Mieszkam w Polsce od 2 lat, jestem Polka z pochodzenia i do tej pory mieszkalam w Wielkiej Brytanii. Musze powiedziec, ze badzo cenie sobie polskie buciki dla dzieci, byly dla mnie zupelna nowoscia. Ale najczesciej wybieram wlasnie Reeboka, bo ma fajne, lekkie wzory i nieraz jest tanszy niz inne firmy. Kiedys nie wchodzilam do sklepow tych lepszych firm sportowych, bo wydawalo mi sie, ze wszystko jest tam bardzo drogie i nie ma duzego wyboru, a tymczasem jest zupelnie inaczej, zwlaszcza jezeli chodzi wlasnie o Reeboka.
Dorka
CYTAT(agama76)
a ja polecam buciki - kapcie firmy Tombut lub Postep (te pierwsze maja mieksza podeszwe).  
Aga

Popieram, są jeszcze bardzo podobne do tych z Postępu buciki polskiej firmy z Gdańska Nemo wink.gif podobna nazwa do Memo, ale to całkiem inna firma. Cenowo podobnie jak Postępy, ale chyba jeszcze bardziej sztywne i mają trochę grubszą podeszwę.
U nas niestety wymagały (zalecenie ortopedy) dodatkowego podklejenia u szewca od wewnetrznej strony podeszwy.
Buty Tombuta można kupować przez internet https://www.tombut.com.pl/
Choinka
Witam Was serdecznie,
widzę, że niektóre z Was też mają fioła na punkcie butów. Ja osobiście nie mogę odmówić - sobie - kolejnej pary... a co za tym idzie moją Natalkę zaszczepiam tym bakcylem właściwie od pierwszych tygodni! I wiecie co, najchętniej kupowałabym jej takie same buty jak sobie - skoro wiem, że są dla mnie wygodne - będą i dla niej. Któras z Was wspomniała o Reeboku. Test butów Reeboka dla prawie półtorarocznej Nati wypadł jak na moje oko bardzo pozytywnie - nie ma oporów przed ich założeniem i nie awanturuje się, co niestety było w przypadku innych butów, może poza wyjątkiem bucików z Ecco. A najfajniejszą rzeczą jest to, że dostałam dla siebie takie same buty Reeboka, jak kupiłam Nati!! Poluję teraz na Dr. Martens - czy któraś z Was słyszała, żeby były robione dziecinne modele?
dosia1
ja niedawno stoczyłam bój z mężem o buciki. Ja uważałam ze nasz roczny synek powinien po domu chodzic bez a mąż że w bucikach. Spór rozstrzygnął nasz pediatra. kacper ma chodzić po domu w butach. No więc kupiliśmy mu w sklepie ortopedycznym buciki memo starter(79zł).Nie podobało mi się to, że buciki są na rzepy a nie wiązane, ale sprzedawca zapewniał nas że to ok. Na początku wszystko było ok. Mały fajnie w nich drepta i nawet byłam zadowolona. Ale teraz buciki się trochę rozciągnęły i mam wrażenie ,że rzepy już tak nie trzymają. do tego kupiliśmy rozmiar 20 a wydaje mi się ze powinniśmy 19. Nie wiem co robić. Nie pozwolić mu chodzić w ych bucikach?Lepiej żeby dziecko chodziło w antypoślizgachCo o tym myślicie?
Pozdrawiam
Kotelka
A jakie polecicie dla roczniaka, który krzywo stawia stopy?
Mięta
Dziecko ma prawo krzywo stawiac stopy nawet do 3 rz. Spokojnie. Bez ciapow, tym bardziej że dopiero się uczy i musi sobie wywwrzyc środek ciężkości i wzmocnić mięśnie.Dobrze jest to skonsultować z ortopedą oraz fizjoterapeutą ale przede wszystkim samodzielnie obserwować. Czy jest poprawa czy nie.
Jeśli jednak masz zimne podłogi i koniecznie chcesz wprowadzić kapcie dla malucha polecam firmy takie jak
Mrugała
Befado
ewentualnie Mido

Firmy specjalizują sie w produkcji obuwia dla dzieci oraz oferują bardzo dobrej jakości buciki. Tak wiec będziesz tutaj miała pewnośc, ze obuwie bedzie dla dziecka bezpieczne oraz to jest bardzo ważne. https://e-butydladzieci.pl/producent/mido Dostaniesz buty tutaj
Blare
Dziewczyny, wasze dzieciaki też tak bardzo niszczą buty? Dla mnie ratunkiem jest klej Tadam, już kilkukrotnie kleiłam nim buty dzieci.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.