To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

DEKUPAÅ»

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
moko.
Proszę o wszelkie instrukcje dot.dekupażu a mianowicie: Co potrzebne jest by tworzyć takie cuda - materiały, wyjaśnienie pojęć np krak?
Póki co tyle chce wiedzieć..... i moze tutaj będą nam nasze artystki pomagac?
śmieszek
Polecam tÄ… stronkÄ™ https://cafeart.pl/index.php?option=com_con...d=38&Itemid=214
Dużo wyjaśnia i ma zdjęcia "krok po kroku" icon_wink.gif
werjula
Mnie tkze od jakiegoś czasu intryguje ta technika ale na razie tylko się przygladam .Podglądam sobie prace dziewczyn na pewnym forum,ale bardzo nie podoba mi się ich podejście do amatorów.Kilka osób wzajemnie się adoruje a innych tylko krytykują.A gdy zapytasz o jakieś podstawowe rzeczy to zaraz wywalaja posta.Chociaż jest tam kilka ciekawych linkow.
w zasadzie sama technika decu wydaje sie dośc prosta ale pewnie w praktyce wyglada to inaczej.Może kiedyś spróbuję ,na razie "gniotę" aniołki z masy solnej.
Cleo
mogę [powiedziec, ze obserwujac ostatnio czesto w galerii uczestniczki kursow decoupage, ejstem pod wielkim wrazeniem- mielismy jzu 10 letnia dziewcyznkę i ponad 60-letnią panią, a posrodku 20-30-40 latki. wszystkie sobie swietnie radzily i wychodzily z zajec z takimi cudami, że szok. moze i ja w koncu spróbuję hehe;)
i
tu masz link do info o tym, co to jest, skad sie wzielo itd:
https://www.artizana.pl/code/glowna.php?ID=...=600&wersja=pol
Sel
Spróbuj tutaj poszukac jakichs informacji:

https://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=58
Monique
to samo jest na www.kaiem.pl, wchodzisz na forum, wczesniej sie trzeba zalogowac, i tam sa rozne techniki miedzy innymi o decoupagu, wszystko wyjasnione krok po kroku, do tego takie cudenka, ze sie podlamalam i na razie nic nie robie, bo chyba do takiego poziomu nie dojde. Moko jesli chodzi o potrzebne rzeczy to z tego co wiem, potrzebne sa farby akrylowe, serwetki z interesujacymi cie motywami, krak jednoskladnikowy(daje efekt pekniec), i lakier chyba akrylowy. Oczywiscie jest tych srodkow znacznie wiecej, do cieniowania, do postarzania, ale o tym trzeba poczytac. DObra jest strona o ktorej pisala śmieszek, tam w zasadzie jest wszystko o decoupagu.
Cleo
sa media do spekan - jedno i dwu-skladnikowe (dwa rozne rodzaje spekan!), no i potrzebna patyna, by wydobyc spekania:)

slucajcie-zrobilam tÄ… technika DWIE szafki! ja! sama! a miaam 3 z ZPT!
Tobatka
Jeśli chodzi o krak, to czemu wszyscy o tym jednoskładnikowym??

Kraków jest kilka rodzajów..
Ale zasadniczo można podzielić na te, które dają efekt popękanej porcelany (spękania jednokolorowe wypełniane proszkiem dla podkreślenia) i te, które dają efekt starego drewna (takiej łuszczącej się farby, lub spękania dwukolorowe).

Te pierwsze są dwuskładnikowe, te drugie mogą być dwu lub jednoskładnikowe...
Monique
slyszalam od kolezanki ktora sie bawi decoupagem ze dwuskladnikowy strasznie smierdzi no i przy dzieciach raczej odpada bawienie sie dwuskladnikowym. No ale jak ktos ma jakis garaz czy cos to dwu jest super, widzialam ze spekania wychodza super.
Monique
Cleo, jak mozesz to pochwal sie tymi szafkami, bo jestem ciekawa jak wychodza takie duze rzeczy. Moj maz powiedzial, zebym sie za male rzeczy nie brala, tylko moze od razu drzwi lodowki bym zrobila icon_biggrin.gif , zartownis icon_lol.gif
Litka
Może koleżanka krak pomyliłam z lakierem, bo poliuretanowy rzeczywiście śmierdzi a krak dwuskładnikowy nie, mi przypomina zapach farby do rozjasniania włosów icon_wink.gif
marchewka
CYTAT(Monique)
slyszalam od kolezanki ktora sie bawi decoupagem ze dwuskladnikowy strasznie smierdzi no i przy dzieciach raczej odpada bawienie sie dwuskladnikowym. No ale jak ktos ma jakis garaz czy cos to dwu jest super, widzialam ze spekania wychodza super.


e....kraki nie śmierdzą (używam Stamperii)icon_biggrin.gif raczej lakier wykończeniowy- no i kwestia jaki bo też nie wszystkie.
Monique
pewnie masz racje nac, ja na razie nie uzywalam wiec sie odzywac nie powinnam, no ale tak slyszalam o tych dwuskladnikowych. A przy okazji, jakiego lakieru uzywasz?Chcialabym kupic jakis taki lakier coby sie i do decoupagu nadal i do masy solnej?Mozesz cos podpowiedziec?
marchewka
Monique icon_biggrin.gif Używam Bondexu -wodnego akrylowo-poliuretanowego lakieru parkietowego i mimo że poliuteran to nie śmierdzi i do masy nadaje się.Mam też Syntilor ale to już w 100% mega-śmierdziuch ale do masy też jak najbardziej.
Monique
nac jeszcze jedno pytanko: czy ja ten bondex to w "liroy merlin" dostane? chcialabym wiedziec coby po calym miescie nie latac, czasowa za bardzo nie jestem, a chcialabym skierowac sie tam gdzie jest na pewno, kupic i miec z glowy.
Tobatka
Dostaniesz icon_smile.gif Ja widziałam tam w każdym razie icon_smile.gif
marchewka
Ja właśnie w "Liroju" nabyłam owego Bondexa.Tak naprawdę pojechałam po lakier Domalux ale niestety nie było to wziełam ten.Z moich obserwacji wynika że najcześciej używane lakiery akrylowe to: Domalux, Flubber,Faust.
Monique
Dzieki wielkie dziewczyny, teraz juz przynajmniej polakieruje w koncu moje masosolne wypociny:). I moze w koncu odwaze sie cos w decoupagu zrobic.
AnnieLo
Ja tez uwielbiam decoupage, wlasnie sobie zalozylam decoupageowego (i nie tylko icon_wink.gif ) bloga, z tworzonymi przeze mnie cudakami, zapraszam serdecznie: https://artemarte.netblog.pl/
Jeszcze skromnie, ale ze ostatnio wena tworcza meczy - bedzie przybywac "cudakow". icon_wink.gif
Jesli macie pytania lub sugestie - piszcie!
Tobatka
Lakier Faust ponoć żółknie na potęgę po kilku ledwie warstwach... Na kolorach tego nie widać, ale na białym tle bardzo...
Monique
Dziewczyny odkopuje watek dekupazowy, ostatnio "dekupazowanie" zrobilo sie modne, nawet w tv o tym mowili. No ale ja nie o tym. W koncu sie odwazylam cos zaczac robic, no i o malo sie od pierwszych krokow nie zniechecilam. Chodzi mi o crak do spekan jednoskladnikowy. MIalyscie z nim do czynienia? moje pytanie: w jakich ilosciach i w ktorym momencie nalezy go na te ciemniejsza farbe nakladac? Bo ja nalozylam dos cienka warstwe na zupelnie wyschnieta farbe na przedmiocie i wyszly mi $%$*&#$# icon_evil.gif spekania straszne malutkie a w niektorych miejscach to wcale nie powychodzily. No i co z tym fantem zrobic,doradzcie, bo mi sie odechcialo w ogole kraka uzywac icon_confused.gif
Ika
CYTAT(Monique)
Bo ja nalozylam dos cienka warstwe na zupelnie wyschnieta farbe na przedmiocie i wyszly mi $%$*&#$# icon_evil.gif  spekania straszne malutkie a w niektorych miejscach to wcale nie powychodzily. No i co z tym fantem zrobic,doradzcie, bo mi sie odechcialo w ogole kraka uzywac icon_confused.gif


Jak nałożysz cienką warstwę, to spękania będą malutkie. Musisz nałożyć grubszą - ale też nie za grubą. Średnią. Kwestia wyczucia.

Ja właśnie dziś w nocy zrobiłam swój pierwszy dekupażyk icon_mrgreen.gif to się mądrzę icon_mrgreen.gif
Tobatka
Dobrze mówi, dobrze icon_smile.gif Ćwiczyć, ćwiczyć, nie poddawać się po pierwszym niepowodzeniu. Tylko wtedy można wyczuć środki icon_smile.gif
asdfghjklzxcvbnm
Mam nadzieję, że wytłumaczę z czym ja mam problem.
Farba "spodnia" ok. Krak OK. A jak maluję farbą "wierzchnią" to mi takies mugi wychodzą i oprócz spękań- widać farbę spodnię przez te smugi...
Czy to kwestia gęstości farby wierzchniej???
Monique
fakt, ze jak ja nakladalam wierzchnia to tez mi smugi zostawaly, ale probowalam je zatuszowac gabka(qrde, nie wiem jak to opisac, tak dotykalam gabka z farba w tych miejscach w ktorych byly smugi) ale nie w miejscach kraka bo zamaza sie spekania. No ale pewnie sa tu dziewczyny co maja wiecej do powiedzenia w tej kwestii. Ja jakos troche boje sie tego kraka ze znow cos nie wyjdzie i robie postarzania technika schabby chic(chyba tak to sie pisze?)No ale w koncu musze sie do tego kraka przemoc icon_biggrin.gif
N@dj@
CYTAT(AnnieLo)
Ja tez uwielbiam decoupage, wlasnie sobie zalozylam decoupageowego (i nie tylko icon_wink.gif  ) bloga, z tworzonymi przeze mnie cudakami, zapraszam serdecznie:  https://artemarte.netblog.pl/
Jeszcze skromnie, ale ze ostatnio wena tworcza meczy - bedzie przybywac "cudakow".  :wink:  
Jesli macie pytania lub sugestie - piszcie!


AnnieLo no prosze! nie widzialam! sliczne te lusterka! robisz cos jeszcze?
ulcik
aa jednak jest wÄ…tek o decoupag'u icon_smile.gif

ja wczoraj zrobiłam pierwszą skrzyneczkę icon_smile.gif jak to miło relaksuje icon_smile.gif

www.mojedecu.blox.pl icon_smile.gif

u
marchewka
fajne skrzyneczki:) kolor super - pomocnicy tyż a raczej pomocniczka 06.gif
Agatkie
Natchniona zbliżającymi się warsztatami dekupażu na Zlocie i jutrzejszym Dniem Matki wyprodukowałam takie oto dwie butle (dla mamy i dla teściowej). Proszę o krytykę i wskazówki. To moje początki (tzn. już kleiłam puszki, ale one były trochę inaczej robione).



Tobatka
Agatkie, bardzo Å‚adne butle icon_smile.gif
Agatkie
Dziękuję. Mam nadzieję, że pokażesz mi jak poradzić sobie z krakiem (którego używałam, ale bez efektu...) i jak cieniować icon_smile.gif
Kocurek
A ja robię różności, opierając się tylko co-nieco na technice dekupażu, bo nie używam kraka. No nie podobają mi sie te spękania, źle mi się kojarzą. Robiłam tak jajka wielkanocne, a teraz dwa zegary. Pomyślę i o butelkach icon_wink.gif
Agatkie
Kocurku, mi też nie zawsze podobają się spękania. Nie lubię gdy spękany jest cały przedmiot, lubię natomiast gdy krak położony jest tylko w niektórych miejscach i ogólnie komponuje się z całością. Podziwiam niektóre prace w sieci i bardzo mi się podobają. O! Lubię jeszcze gdy krak jest użyty po to by podkreślić inną fakturę fragmentu przedmiotu. Do niedawna kraki wogóle mi się nie podobały, bo lubiłam tylko formy proste, wręcz geometryczne, kanciate lub obłe, bez zdobień itd. Ostatnio jednak (to po ciąży chyba) zaczęły mi się podobać zupełnie inne rzeczy.
Ludek
Dianie bardzo się spodobał dekupaż i chciałaby na zakończenie roku przedszkolnego, zrobić pamiątki dla Pań.
Wymyśliłam sobie, że zrobimy takie małe obrazki ze zdjęciem Diany z Panią. Tylko gdzie mogę kupić takie szkiełka jak miała Tobatka na zlocie?

A może podsunięcie jakieś inne pomysły na pamiątkę?
Agatkie
Ludku i zrobiłyście coś ciekawego z Dianą? Pochwalcie się icon_smile.gif
Cleo
WYciagam wątek dekupażowy, bo w moim osobnym nikt mi nie odpisał nienie.gif (no dobra-Ulcik na GG dała radę brawo_bis.gif ).

A pytanie mam o jedna nowość- jest takie medium do tworzenia efektu marmuru - czy ktoś z tego korzystał, czy to trudne do wykonania? Jakies pułapki czyhają?icon_wink.gif
Jest tez papier -że niby'marmur', ale musiałabym cała dużą szafkę okleć i trochę się boję, czyz takim dużym sobie poradzę bez zagięć np., i z przycinaniem np. wokół szuflad...
Użytkownik usunięty
Wykonałam w tym roku kilka dekupaży, zdążyłam sfotografować dwa...

Pudełko na wino (z winem w środku hehe) dla Przyjaciółki, która kocha podróże...


Oraz pudełko dla Teścia - karciarza icon_smile.gif
Agatkie
[użytkownik x], super! Szczególnie mi się podoba to dla teścia. Powiedz mi, czy ten widoczek był w tym obramowaniu czy sama wstawiałaś?
cubusmama
Piękne cuda tu pokazujecie.
Ja ostatni raz bawiłam się dekupa... w dniu wyjazdu na porodówkę, ale chyba wygrzebię z szafy moje bambetle i znów sobie pomauję. Supe, że jest taki wątek. Szkoda, ze wcześniej nie znalazłam icon_sad.gif
odynka
szkoda ze tak malo tu piszecie bo mi strasznie chce sprobowac deco;)
Agatkie
Odynko, próbuj! Koniecznie!
odynka
tylko co mi potrzeba zeby zaczac? i odnowic taki stary stolik?
Agatkie
Na poczÄ…tek:
- papier ścierny, żeby starą farbę lub lakier wyrównać, zmatowić lub zeskrobać - to zależy ile tego jest i w jakim stanie
- farba akrylowa - taka jak Ci siÄ™ podoba
- papier z wzorkami lub serwetki (wolÄ™ papier)
- klej
- jak jesteś mocniej utalentowana to możesz jeszcze zaopatrzeć się w farby akrylowe do podcieniowania naklejki
- jeśli chcesz uzyskać efekt postarzenia to takie medium do spękań: krak. Jka będziesz chciała coś wiecej na ten temat to potem Ci napiszę
- no i lakier do wykończenia całości.

Jak o czymś zapomniałam to proszę o dopisanie 06.gif

A! Już wiem: zapomniałam o pędzelkach icon_smile.gif. Do kraka od razu sobie odłóż dwa tylko do niego, bo muszą być suche.
Cleo
Odynka, ja niedawno taki stay stolik w kuchni odnowilam i choc zadna ze mnei artystka, to wiele osob w tej mojej okropnej kuchni patrzy na stolik i pyta, gdzie kupilam:)
tak, ze serio- to jest dla kazdego technika.

PRzygotuj sobie na poczatek:
-papier scierny albo szlifierkę na prąd jak masz, nożyczki, pędzle (do nakladania farby, do nakł. kleju, do lakierowania)
-szmatkę do wytarcia pyłu i szmatkę do przetarcia na wilgoytno--do sucha powierzchni
-potem miej kolo siebie: farbę akrylową (nie musi byc specjalna do dekupazu, choc są takie, wiec sama zdecyduj---Tobatka mi tu poradizla kiedys Pastelowa Orchidee Duluxa chyba i faktycznie jest ładna, jasna, daje taki efekt odświeżenia wlasnie), papier do dekupazu z wzorem, ktory chcesz widziec na stoliku (ja najbardziej cenie papiery i wzory z firmy To-Do), klej - ja uzywam do dekupazu, ae gdzies dziewyczny radza jakies tansze zamienniki, lakier - fajny jest wodny, bo nei smierdzi, ale nie mzoesz z nim razem niektorych rzeczy stosowac (np. lakieru do spękan, bo sie nie pojawią) i ja klade wiecej warstw takiego,a potem raczej uwazam zze stawianiem goracych, rysujacych powierzhnie rzeczy. Mozesz wiec kupic lakier syntetyczny.
Nie musza byc specjalnie do dekupazu te lakiery, choc sa fajne niektore- np. w sprayu.

Jak jest przeswitujacy, cienki papier i nei chcesz, zeby farba wylazila/prezswitywala przez wzor, to warto jeszce miec taka white base (ja takiego produktu to do uzywam), ktorÄ… smarujesz na spodzie ten wyciety motyw.


Mozesz oczywiscie wejsc w temat glebiej i zakupic: podklad pod farbę i rozne tam bajery pt. chemia do spękań (taki efekt popękania sie robi), patyna, posypki złote i inne, lakiery postarzajace rozne itp.
Ale to co wyzej, wystarczy spokojnie na tzw, dekupaż klasyczny i bedzie git:)

Mozsz tez uproscic sobie i tansza wersje zrobic, czyli np. nie kupowac specjalnego papieru, tylko np. jakeis wycinkiz pism starych, stare kartki czy pocztowki nakleic, ale musza byc dosc cienkie, bo grubsyz papier bedzie wymagal wiecej warstw lakieru itd. Z gazet fajnie tez wychodzi- mozesz je postarzyc;) herbata/kawa, opalic nad ogniem i takie kawalki naklejac.

Wejdz do jakichs netowych sklepow z akcesoriami do dekupazu - czesto sÄ… tam tzw.'zestawy startowe' czy cow stym guscie- bedziesz miala chyba wtedy najpotrzebniejsze rzeczy, choc mozesz tez zostac naciagnieta icon_wink.gif na cos ineokniecznie niezbednego...
odynka
a polecacie dziewczyny jakies konkretne firmy?
tak bym chciala Nellce lozko ozdobic:D a ten stolik w roze chyba zrobic;)
Cleo
Odynka, ja zrobiłam lekki dekupaz na regaliku ichasi (ma teraz wróżki:) ) i ten stolik w kuchni, i szafki u rodziców.
Poleca firme To Do. Probowalam roznych, ale tylko an tych materialach najfajniej mi sie pracuje i wzory tez mi sie najbardziej podobajÄ…. a papier-superowy- nawet jak sie pognie, to spoko sie go uzywa, rozporostowuje itd.
odynka
Cleo pokaz swoje dziela prosze ladnie:D
Adriannna
Ja tez zrobilam cos ostatnio...w sumie w weekend.

Pudelko po chipsach, ktore mialo mi sluzyc do trzymania pedzli, ale Sophie juz je "podwedzila" na swoje kredki,



Skrzynka na kluczyki. Kupilam kiedys na targu z zamiarem pomalowania po czym calkowicie o niej zapomnialam. Przypomniala mi sie niedawno i ja postanowilam troche upiekszyc



To moje pierwsze prace i musze przyznac, jestem z siebie dumna, poniewaz efekt koncowy mnie sama zaskoczyl.
Cleo
Adrianna- śliczne!
odynka
ach jaka piękna skrzynka - mam jedną ale... ja chce taka piękna po prostu:D
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.