To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zajęcia dla czterolatka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sulichna
Czy Wasze czterolatki chodzą na jakieś dodatkowe zajęcia? Jeśli tak, to na jakie? Taniec, zajęcia plastyczne, jakiś sport? Chciałabym zapisać gdzieś moją córeczkę ale czy to nie za wcześnie?
Sulichna
Żyrafo
Moja córa choć ma tzry latka chodzi od pół roku na angielski. Jest super, mała jest zachwycona, bawi się, poznaje nowe dzieci... Nie jest za wcześnie o ile to na co wyślesz dziecko będzie zabawą. Zabawą, która podoba się Twojemu maluchowi, a nie tylko Tobie.
eJustynka
Rany, 2,5latka na angielski icon_question.gif Mój Bastek jest w tym wieku i ledwo radzi sobie z polskim icon_wink.gif
Żyrafo
Smoczyna mówi całkiem nieżle, ale chodzą tam dzieci które mówią niewiele lepiej niż moja młodsz córka (ghhhh, bababababababa, mmmmmmmmmma... icon_biggrin.gif )- ale nie wiem na ile korzystają z tych zajęć. Dla nich jest ważne to, że się bawią. Co im tam język.

Może spróbuj najpierw się zorientować co Twoja córeczka lubi - jest coraz więcej zajęć "przedszkolnych" dla dzieci nawet od 1 roku życia. To chyba najlepsze na początek. Zajęcia trwają ok. 2 godzin i jest tam przeważnie i trochę zabaw ruchowych, śpiewania, prace plastyczne, czytanie wierszyków... Wszystkiego po trochu. W Warszawie takie zajęcia organizuje Zielona Ciuchcia i mogę je z czystym sumieniem polecić. Ale widziałam też ogłoszeń wiele innych przedszkoli o podobnych zajęciach.

Moim zdaniem warto malucha gdzieś posłać, nie koniecznie ze względu na rozwijanie umiejętności, talentów czy odkrywanie pasji, ale ze względu na kontakty z innymi dziećmi.
Sulichna
Dziewczyny, chyba źle przedstawiłam sprawę. Moja córka chodzi do przedszkola, a ja miałam na myśli jakieś zajęcia poza przedszkolem. Sprawa się jednak sama rozwiązała bo od tego roku w przedszkolu mogę zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe i wybrałam dla niej "zajęcia twórcze". Na razie na próbę, zobaczymy czy się jej spodobają.

Sulichna
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.