To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

majowe dzieciaczki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Aga H
No więc pozwolę sobie założyc wątek, bo chyba jeszcze nie odzywał się nikt rodziacy w maju. Moja Emilka urodziła się 2 maja, o 4.50, jeśli pojawi się wcześniejsze majowe maleństwo to oddam palmę pierwszeństwa.
pozdrawiam wszystkie mamy i dzieci i czekam tu na następne maluchy.





Aga H
Emilka ur. 02-05-2006


Anns
Kamilek ur. 08-05-2006


Anna Maria
Pawełek ur. 10-05-2006


ania82
Michałek ur. 10-05-2006


oluchaKalisz
Agatka ur. 11-05-2006


>ggabrysia
PiotruÅ› ur. 13-05-2006

Jagienka/b]
Filipek ur. 22-05-2006


[b]MartaMarcin

Martynka ur. 22-05-2006


Anna74
Fabian ur. 22-05-2006

AgaTH
Jakub ur. 22-05-2006

martita
Lidka ur. 23-05-2006


maggie
Antonio ur. 24-05-2006


mamcia25
Oliwcia ur. 26-05-2006


wrocławianka
<Justynka ur. 28-05-2006


cirrostratus
Justynka ur. 30-05-2006


serenity
[b]Ewunia ur. 30-05-2006
SylwiaK
Gratuluję. Jestem lutową marcówką, ale tak mi się miło zrobiło jak zobaczyłam ten nowy wątek, że musiałam zaznaczyć swoją obecność icon_smile.gif
elza1977
witaj

mój synek kończy dziś 3 miesiące ale odzywam sie żeby Ci tu na razie nie było smutno samej
Aga H
Smutno samej mi nie jest, bo i czasu na smucenie mało. Ja jestem kwietniową majówką, więc taż jekoś dziwnie.

Mam nadzieję, że sie niedługo majówki posypia i będzie weselej.
SandraGR
CYTAT(Aga H)
Smutno samej mi nie jest, bo i czasu na smucenie maÅ‚o. Ja jestem kwietniowÄ… majówkÄ…, wiÄ™c taż jekoÅ› dziwnie.  

Mam nadzieję, że sie niedługo majówki posypia i będzie weselej.

No niech sie sypia, tych z kwietnia , tak jak pamietam troche jest icon_smile.gif
A tymczasem pozdrawiam Twojego żolwika od mojej żabki icon_smile.gif Zyskal miano zabki, bo jedno bioderko wymaga wiekszej uwagi, wiec kiedy tylko sie da jest w pozycji żabki.

Sandra
Aga H
to moja dziewczynka:

Five
AGa H, nie martw się już nie długo posypie się tu takl dużo majóweczek, że nie nadążysz czytać wszystkich postów wink.gif Emilcia piękna icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif i ma włoski icon_smile.gif i wogóle wygląda na starszą icon_smile.gif
Tuni
Majówka wita majówkę.
Z tą różnicą, że mój majowy Skarb lada dzień skończy roczek icon_razz.gif
Aż się dziwię kiedy to zleciało.
Dużo zdrówka dla córeczki i samych pięknych dni
Five
właśnie zrozumiałam Tunisiek po tym co napisałaś, że ja też mam majową Emilkę icon_smile.gif Tylko moja jest z pierwszego i 2002r icon_wink.gif jakoś ciągle zapominiam, że ona jest z maja, bo miała się urodzić w kwietniu, a z resztą ostatnio do nieczego nie mam głowy icon_rolleyes.gif
Tuni
No to Piatka witaj w klubie majowych mam icon_smile.gif
Prawda, że majowe dzieciaczki kochane są icon_razz.gif
Five
CYTAT(Tunisiek)
No to Piatka witaj w klubie majowych mam icon_smile.gif
Prawda, że majowe dzieciaczki kochane sÄ…  :P
akurat Moja majowa dziewiusia to największy rozrabiak raczej listopadowa Natalka i październikowa Wiktoria są trochę grzeczniejsze, ale że kochanusia to prawda icon_smile.gif
anita b.
Aga, maj to bardzo fajny miesiÄ…c na urodziny icon_smile.gif

Gratuluję gorąco i przesyłam uściski dla ślicznej Emilki!

Mam nadzieję, że okołoporodowo wszystko ci się poukładało/ poukłada icon_smile.gif
Five
Aga jak się wyrobisz to powklejaj więcej zdjęć tej ślicznotki icon_smile.gif
MartaMarcin
Jestem ciekawa czy ja tu kiedykolwiek dołącze, bo w takim tempie w jakim moja córcia chce przyjś na świat to załapie się na czerweic 21.gif
Five
a na którego masz termin?? nie martw się najwyżej urodzisz w czerwcu icon_smile.gif popatrz na przykład o takiej pięknej dacie 06.06.06 icon_biggrin.gif
MartaMarcin
Termin w zasadzie mija 17.05, czyli za 9 dni. Ale u mnie nic się nie dzieje, nawet nic nie zaczyna dziac ja chyba poprostu będę wiecznie w ciąży.
Five
nie martw się icon_biggrin.gif przecież na razie prawie nikt jeszcze z majówek nie urodził, przecież widzisz jak w tym wątku jest pełno osób icon_rolleyes.gif
śmieszek
Aga, śliczna masz coreczke.

Marta, głowa do góry - ja też mam wrażenie, że wiecznie bedę w ciąży icon_wink.gif
Aga H
Tak jak prosiłyście kilka fotek. ostatnia jest jeszcze ze szpitala.





Dziś mała pierwszy raz dostała smoczek, bo ja stwierdziłam, że czas się trochę pouczyć, sesja za chwilę, więc małą trzeba czymś zająć. i tak od 2 godzin zamiast spać ciągnie smoka. a jak ten wypadnie, to dszybko woła, żeby jej podać z powrotem. mam tylko nadzieję, że tetj smoxzkowej decyzji nie będę żałowała.
śmieszek
Jest słodka icon_biggrin.gif
Moja starsza corka używała smoczka. Nie żałowałam tej decyzji i drugiej też już smoka kupiłam.
MartaMarcin
Śmieszek przynajmniej nie jestem odosobniona w odczuciach ciążowych. A tak swoją drogą ciekawe co u rozdwojonych??
aminka
aga, świetna Emilka icon_smile.gif
iff
Aga Gratuluje! Emilka jest przesliczna!
Florcia
a tez bym chciała wkleic zdjęcie mojego Skarbka icon_smile.gif ale nie wiem jak icon_smile.gif, podpowiecie? icon_smile.gif
Pozdrowionka icon_smile.gif
Jagienka
Ja czekam żeby dołączyć do tego wątku majowych mamuś. Jeśli mój brzdąc poczeka do 22 maja będziemy mieć cesarkę wolałabym żeby poczekał bo wtedy będzie mój lekarz a jak już muszę być krojona to niech przynajmniej zrobi to ktoś kogo znam i wiem że zrobi to dobrze.
Pozdrawiam
Aga H
Jagienka, w takim razie czeman tu na ciebie, ale mam też nadzieję, ze inne majowe mamy odezwą sie wcześniej.

Dziewczyny, dzieki za pochwały. Mała rzeczywiście jest cudna, śpi głównie w nocy i to sobie u niej cenię najbardziej. O 20 kąpiel, potem długo przycycu itp, ale juz około 23 śpi i śpi aż do 7 rano z jedną godzinną przerwą na jedzenie, więc za bardzo nie narzekam. A teraz juz kończę, bo chyba poczuła się samotna i mnie woła.
|Nika|
CYTAT(Florcia)
a tez bym chciała wkleic zdjęcie mojego Skarbka icon_smile.gif ale nie wiem jak icon_smile.gif, podpowiecie? icon_smile.gif
Pozdrowionka icon_smile.gif
musisz najpierw np. zmniejszyć zdjęcie w paincie i potem je zapisać. Wejdź na stronę https://imageshack.us/ i i daj przeglądaj i znajdź to zdjęcie gdzie je zapisałaś potem daj host it, i czekaj aż się załaduje, potem potem jeśli zdjęcie jest dość małe wklej kod Hotlink for forums (1) a jeśli jest większe wklej Thumbnail for forums (1) i ten kod wklej tutaj icon_smile.gif mam nadzieję, że Ci się uda icon_smile.gif Jeśli nie to pisz, spróbuję Ci inaczej wytłumaczyć icon_biggrin.gif
Florcia
Nika icon_smile.gif baaaaardzo Ci dziękuję icon_biggrin.gif
też mam nadzieje, ze mi sie uda icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
pozdrawiam! icon_smile.gificon_smile.gif
florcia icon_smile.gif
Jagienka
Mają mamą jestem ale jeszcze w systemie 2w1, mam nadzieję, że mój maluszek jeszce sobie troszkę poczeka.
Pozdrawiam
Aga H
mała dała się oszukiwać smoczkiem tylko jeden dzień, teraz już się jej nie podoba, sprytna jest icon_wink.gif
Za to ja nie wiem, jak wrócę na studia. W ten piatek pierwszy egzamin, a ja jeszcze nie zaczęłam sie uczyć. Chyba go sobie zostawię na jesień i zacznę porządnie przygotowywać się do następnych. Ale jeśli Emilka bedzie spać tylko tyle ile śpi teraz, to ja sama nie wiem, kiedy dam radę wyrwać się na studia.

Dziewczyny, ile mleka trzeba odciagnąćna jeden posiłek dla takiego malucha?? Odciaganie słabo mi idzie i nie wiem, czy będę mogła ją zostawiać i jeździć na zajęcia...

pozdrawiam i czekam na nowe mamy i dzieciaczki
myszowata
Moja mała je z butli średnio 90-120ml na raz. Ale są dzieci, które jedzą znacznie więcej bo i po 150ml, wczoraj moja mała wypiła na raz 180ml i był koncert bo przesadziła i brzuszek ja bolał icon_sad.gif
Ja teraz odciÄ…gam i zostawiam tak ze 180 a ile z tego zje to jej sprawa icon_wink.gif
A tym, że Ci nie idzie się nie przejmuj tylko próbuj dalej. Ja z laktatorem porozumiałam się dopiero ze dwa tygodnie temu bo wcześniej udawało mi się raptem 10 czy 20 ściagnąć z jednej piersi icon_sad.gif a teraz spokojnie idzie 80 albo 100 icon_wink.gif tak więc i ty się nauczysz.

No z tym, że moja malutka skończyła juz 2 miesiące więc na pewno je znacznie więcej niż twoja icon_confused.gif
olciaa_a
Ja tez chcialam pogratulowac malej icon_smile.gif Sliczna dziewczynka icon_smile.gif Tez bym juz chciala miec swojego maluszka ale jeszcze troche musze poczekac icon_wink.gif
ann_ma
W końcu mogę się uaktywnić tutaj - już rozdwojona...
Pawełek urodził się 10 maja o godz. 23.05 - na świat przyszedł pośladkami - czym wymęczył swoją mamusię.
O przepraszam - to nie dziecko - to lekarz ją wymęczył... taki trudny był ten poród.
A wszystko przez lekarzy którrzy nie chcieli zrobić cesarki bo jestem wieloródką a najmłodsza pociecha (przedostatnia) urodziła się z wagą 4000 gram.
Pawełek natomiast wg USG przewidywanie miał mieć wagę 3700 gram - i z taką też się urodził. Ale gdy wczoraj oglądała go położna środowiskowa to się zdziwiła bo pupa niewielka ale główka jest duża - i mogła się zaklinować - było duże ryzyko!
Poza tym jak zobaczył moje krocze to też się złapała za głowę - tak fatalnie mnie zszyli icon_mad.gif .
Z jednego cieszę się niezmiernie - że już jestem po wszystkim, a synek jest sliczny i zdrowy!
Aga H
gratulujÄ™ i witam serdecznie.

Cieszę sie, ze mój poród nie był tak straszny, poszło szybko, bezboleśnie, choć z nacięciem. Tylko położne wyparły małą, bo mi to nie wychodziło. Nie wiem czemy, ale cieszę sie, że wszystko poszło ok.

Teraz już jesteśmy w domu, mała zachowuje sie dość przyzwoicie icon_wink.gif - chodzi spać po północy, ale jak już zaśnie to na minimum 4-5 godzin.

Nadal bardzo słabo idzie mi odciąganie. W ten weekend chcę jechać na zajecia na studiach (na noc do domku oczywiście), a mam odciagniete dopiero 250ml. Malutko, nie wiem, ile jeszcze dam radę odciagnąć. Najwyżej pójdę tylko na ćwiczenia, a oleję wykłady icon_wink.gif
ania 82
Witam icon_lol.gif
Nareszcie moge dolaczyc do Was z moim misiem icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif od niedzieli jestesmy w domku icon_lol.gif icon_lol.gif
pozniej moze napisze wiecej
Pozdrawiam
Misia 29
Gratuluję serdecznie wszystkim majowym mamusiom, a w szczególności Tobie Anna Maria icon_biggrin.gif .Dużo zdrówka dla waszych pociech i dla was icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
ann_ma
icon_biggrin.gif Dziękuję - teraz mam w domu urwanie głowy, starsze dzieci są chore, syn już doszedł do siebie ale córka ledwo zdążyła przyjąć rano ostatnią dawkę antybiotyku a na wieczór od nowa gorączka 39 st.C. icon_eek.gif
W nocy mnie woła, przyszła do mnie - mamusiu ja chcę do Ciebie, a ja właśnie karmiłam malutkiego Pawełka... Poryczałam się bo oczywiście czuję że dopada mnie babyblues - za każdym razem musi mnie to chwycić icon_exclaim.gif icon_question.gif - tak mi szkoda mojej córci ale dla noworodka taka infekcja mogłaby się źle skończyć, musiała iść z tatusiem do swojego pokoiku... Co z tego kiedy nadal słyszałam jak żałośnie popłakuje... icon_cry.gif
Dzisiaj rano było już lepiej - na szczęście - rozmawiałam z córeczką i zrozumiała że nie mogę w tym momencie się nią opiekować tak jak malutkim Pawełkiem... Tak bardzo kocham swoje dzieci - wszystkie bez wyjątku - że nieba bym im uchyliła... W trudnych chwilach możemy na siebie liczyć i o to chyba chodzi... Tylko kiedy dzieci są małe - my rodzice mamy olbrzymie obowiązki zapewnić im poczucie miłości,bezpieczeństwa, zrozumienia, czułości, szacunku...
Jednakże to wszystko zwróci się na pewno w zwielokrotnionej sile...
Jagienka
Anna Maria dobrze zrobiłaś że porozmawiałaś córką. Zazdroszę Ci tak dobrej rodzinnej atmosfery a wierz mi wiem co mówię bo ja jestem teraz matką swojej matki i niedługo będę matką dla swojego synka. NIestety STARSZE "DZIECKO" (czyt. matka) nie rozumie że nie mogę się nią zajmować że ona jest dorosła i musi pewne rzeczy robić sama. Czemu tak jest nie wnikam tutaj bo to nie czas ani miejsce poza tym nie chcę nikomu psuć humoru. Boję się tego jaką mamą ja będę dla synka ale mam nadzieję, że tak dobrą jak Ty.
Pozdrawiam CiÄ™ gorÄ…co i....
Anns
To i ja dołączę
Kamilek urodził się 8 maja
53 cm i 3100g
poród był ciężki i w ostateczności zakończony cc ale najważniejsze że już po bo nie mogliśmy sie doczekać (termin był na 23.04)
teraz grzecznie śpi ale nie ma tego snu za dużo w ciągu dnia
dobrze że chociaż w nocy da pospać icon_smile.gif
Aga gratuluję - doczzekałaś się szybciej niż ja
Anns


A oto Kamilek

(zainteresowanym proponuję kliknąć na zdjęcie - otworzy się w większym formacie)
bukalka
Ależ słodki maluszek cudo aniolek.gif
Majowym dziewczynom gratuluje brawo_bis.gif brawo_bis.gif koniec obijania się icon_lol.gif i stanowczo więcej zdjęć icon_exclaim.gif
Five
gratuluję coraz więcej tu mamusi icon_biggrin.gif
Aga H
Anns, rzeczywiście, "troszkę" szybciej niż Ty. Cóż, to maluchy sobie wybierały termin, a nie my, ale na szczęście wszystko się skończyło dobrze. Serdecznie ci gratuluję.

Ja jestem właśnie po pierwszym zjeździe po porodzie. Mała została z babcią, a ja robię sie zazdrosna, moja mama strasznie się wczuła i nawet gdy ja byłam w domu, to ona ją usypiała, myła... chyba się robie zazdrosna. Ale nic to, będzie dobrze, bo już jej powiedziałam, o co mi chodzi i chyba się dogadamy.
Pozdrawiam
Inek
śliczne macie te maluchy icon_smile.gif też bym takie chciała mieć...
wroc
Witam ...
moja dziewczynka ma szanse zostać majówką - termin 30 maj - ja już nie mogę sie doczekać, znoszę jajo z niecierpliwości.
Pytanie do Anns
Wyczytałam , że Twoje dziecko urodziło się 15 dni po terminie - czy to jest bezpieczne?
Anns
Wg mnie to nie jest bezpieczne,
ale lekarze nie chcieli uwierzyć w datę ostatniej miesiączki i w długość cykli, ponieważ nie miałam żadnych objawów porodu - brak skurczy i brak rozwarcia - to uważali że to jeszcze nie termin
dopiero z książeczki zdrowia dziecka dowiedziałam się że wody były już zielone
7 dni po terminie należy zgłosić się do szpitala,
podejmą próbę wywołania za pomocą oxytocyny i ewentualnie kolejną i kolejną a po trzeciej już cięcie
w moim przypadku po drugiej oxytocynie pojawiły się skurcze niestety rozwarcie na 1 cm - męczyłam się bardzo, zwłaszcza mając świadomość że może to jeszcze długo potrwać aż w pewnym momencie tętno dziecka gwałtownie spadło i nagle zrobił się wokół nas chaos i prędziutko zabrali nas na cesarkę
dziecko było owinięte pępowiną - dziwne że nie zauważyli tego na usg kilka dni wcześniej ??

gdzie będziesz rodzić? i z której części wrocławia jesteś??
pzdr
Jagienka
Od wczoraj jesteśmy w domu.Aklimatyzujemy się, mały Filipek jest super, urodził się w poniedziałek 22 o 10.55 warzył 4.200kg i mierzył 55cm.
Jak dojdę do pełni sił to się odezwę.
droplet
GRATULACJE DLA JAGIENKI I FILIPKA!!!
Trzymałam kciuki mocno. Proszę jak szybko wróciliście icon_biggrin.gif Piękne wymiary icon_wink.gif Gratuluję z całego serca i czekam na wieści.
blaire
GratulujÄ™ wszystkim majowym mamom!
Anns, pępowiną dziecko może się owinąć nawet w ostatniej fazie porodu. Kilka dni wcześniej wszystko mogło być w porządku.
A co do zielonych wód-nie tylko przenoszona ciąża jest powodem. Ja jedno i drugie dziecko urodziłam 2 tyg przed terminem. I w obu przypadkach wody były zielone, a maluchy owinięte pepowiną. Ale bardzo ruchliwe dzieciaczki mam. W brzuchu brykały do ostatniej minuty. I nie mam wątpliwości co do kompetencji lekarzy wykonujących usg-właśnie z tego powodu. icon_smile.gif
Życzę wam spokojnych, przespanych nocek icon_smile.gif
Aga H
coraz nas więcej... i bardzo dobrze. drogie mamusie, wszystkiego najlepszego z okazji naszego świeta.

ja właśnie siedze z moją misią na rękach więc trochę niewyraźnie piszę
właśnie przechodze pierwsze zapalenie piersi - koszmar
uciekkam, bo mała krzyczy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.