To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

już nie wiem co mam robić?!!!!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mmyszka
witam o dziecko staram się od ok 2 lat 1 rok bez pomocy lekarza a ten drugi rok wraz z pomocą lekarza kazał mi zrobić badania
glukoza w surowicy 80 mg/dl
tsh 1,32 uIU/ml
ft3 3,58 pg/ml
prolaktyna 14,80 ng/ml
badania cytologiczne - papanicolaou II GR.
FSH-11,2 mIU/ml
LH-6,02 mIU/ml
męza wyniki nasienia są takie:
ph 9,0
objętość 1,8 ml
barwa kremowa
il.plemników 32900 w mm3
il.plemników w ejakulacie 59,220 mln
o ruchu progresywnym szybkim 23,760 mln
o ruchu progresywnym zwolnionym 14,760 mln
o ruchu drgającym w miejscu 6,120 mln
plemniki martwe 14,580 mln
o budowie prawidłowej 75 %
leukocyty 8000/mm3
erytrocyty 2000/mm3
to są badania jakie zrobiłam zażywałam CLOSTIBEGYT ( PRZEZ 6 CYKLI) , DUPHASTON,LUTEINA. PROGYNOWA 21 MITE

TERAZ STWIERDZIŁ DOKTOR ŻE NASTĘPNYM KROKIEM MUSI być laparoskopia i nacięcie też jajników by były lepsze owulacje , proszę mi napisać czy to jest już ostateczny krok czy jest jeszcze coś co powinnam brać -czy jeszcze są może inne jeszcze środki które mi pomogą a może coś mi poradzicie co mam robić .moze jeszce jakieś badania wykonać
dodam że mam 28 lat . miesiączkę mam co 28 dni i trwa 3 dni
dzieki
BATTMANNKA
Witam!
Bardzo dobrze Cię rozumiem bo przechodziłam dokładnie przez to samo co Ty.
Ja dostałam jeszcze oprócz tego BIOGONADYL domięśniowo coś ok. 10 dnia cyklu razam Z clostilpegytem i w następnym caklu zaszłam w ciążę, a też mi mówili, że laparoskopia tylko pomoże.

Warto zaznaczyć, że wcześniej trochę wyluzowałam, bo nadmiar tych wspomagaczy czasem wcale nie pomaga.
BATTMANNKA
Zapomniałam dopisać, że próbowałam przez 2,5 roku w tym 1,5 z konkretną pomocą lekarzy.

P.S. Łykaj FOLIK bo lada dzień......
mmyszka
wiesz co ja zapomniałam dopisać że miałam robiony też zastrzyk . a co do foliku pomaga on choć troszkę ??
BATTMANNKA
kWAS FOLIOWY RACZEJ NIE POMAGA ZAJŚĆ W CIĄŻĘ -CHOCIAŻ MOŻE POŚREDNIO- ALE ZAPOBIEGA WADOM CEWY NERWOWEJ U DZIECKA.
KAŻDA KOBIETA KTÓRA PLANUJE CIĄŻĘ POWINNA GO BRAĆ
mmyszka
biorę go i zaczełam brać wiesiolek bo ja nie mam sluzu poprostu zawzze sucho a do zaciążenia chyba musi być śluz
BATTMANNKA
generalnie śluz szyjkowy występuje zawsze, tylko ten płodny wygląda dosyć specyficznie- i tu masz rację- bo jest go zdecydowanie więcej, co daje uczucie nawilżenia, poza tym jest przeźrroczysty i rozciągliwy. Opisuje się go, że wygląda jak biełko jaja kurzego.

Czasem niektóre kobiety dokładnie wiedzą, kiedy mają płodne dni obserwując właśnie śluz i badając szyjkę:
gdy jest okres okołoowulacyjny to szyjka jest krótka, miękka, o konsystencji płatka ucha(tak, tego na głowie), otwiera się dalikatnie, że można włożyć opuszek palca.

Ale się rozpisałam, sorry.......
cottonka
mmyszka
na niepłodności zjadłam zęby
Wiesz wynik FSH jest dosyć wysoki. A FSH świadczy o wygasaniu jajników. Myśle z epowinnaś udać sie do dobrego specjalisty albo do Kliniki leczenia Niepłodności bo 2,5 roku to duzo czasu.
Zanim sei wybierzesz proponuje ci zacząć jesć przynajmniej castagnus (reguluje cykl, ładnie wpływa na jajeczkowanie a także na pojawienie sie płodnego śluzu).
Czy robiłaś monitoring cyklu? badałas drożność jajowodów?
margot26
cześć dziewczyny, jak ja Was świetnie rozumiem!!
cottonka, co do castagnusa, to brałam gp przez przepisowe 90 dni (jak zalecają w ulotce) i nic się nie zmieniło... monitoring cyku (ponad pół roku) i badanie drożności jajowodów też mam już za sobą... i powoli tracę nadzieję... staram się o tym nie mysleć ... a i tak co jakiś czas wracam na forum...
patka18x2
czesc dziewczyny 10 dnia mojego cyklu miesiaczkowego dostalam straszne bole w dolnej prawej czesci brzucha wiec w czwartek wybralam sie do mojego ginekologa on zrobil mi USG i powiedzial ze wszystko jest oki mimo ze przez chwile sie wpatrywal w jedno miejsce na tym ekranie i przepisal mi amotaksin dis i za 7 dni mialam sie zgosic do kontroli no i sie zglosilam mimo ze mam regularne cykle miesiaczkowe to mi przepisal luteine dopochwowo po jednej tabl.rano i wieczorem przez 7 dni.dzisiaj jest 4 dzien brania tych tabl. boje sie ze moge byc w ciazy bo w czesniej sie kochalam z moim chopakiem ale myy sie kochamy bez zabespieczenia ale specjalnie sie nie staramy o dzidzie i boje sie tego ze moze mi sie miesiaczka rozlregulowac sie icon_sad.gif czy ktoras z was byla w podobnej sytuacji??? prosze o szybka odpowiedz bo zwariuje:(pozdro
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.