To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ból przy jajeczkowaniu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Lebioda
Cześć dziewczyny!
Czy Wy też miewacie bóle w okresie jajeczkowania? Ja często je miewam. Występują przemiennie raz z lewej raz z prawej strony podbrzusza. W tym cyklu ból pojawił się wcześnie bo 11 dnia. Nie wiem czy to juz było jajeczkowanie czy nie. Na wszelki wypadek kochaliśmy się z mężem. Poprzedniego i następnego dnia także. Zastanawiam się czy juz jestem w ciąży. Temperatura jest podwyższona ale jeszcze nie czas na @ więc nie mam po co robić testu (choć krąże wokół apteki). Czy i u Was bóle są znakiem jajeczkowania? Czy któraś z Was zaszła w ciąże kochając siętuż przed takimi bólami lub w trakcie? Podzielcie sięswoimi spostrzeżeniami. Będę wdzięczna za posty icon_smile.gif
Pozdrawiam serdecznie
Aśka
Sylwia1983
hej!
ja mam zawsze bóle przy jajeczkowaniu! co do zajścia w ciąże to nie jestem autorytetem bo próbujemy z mężulkiem już 3 m-ce i nic! ale co do bóli to spoko rozmawiałam z lekarzem na ten temat i stwierdził że wszystko w porządku po prostu niektóre z nas tak mają. dziewczyny twierdzą że najlepiej jest mierzyc tempkę w celu określenia jajeczkowania ale ja nie mierze bo jestem za mało systematyczna. mam nadzieję że choc trochę pomogłam!
pozdrawiam
Sylwia1983
no i zapraszam na forum wszystkich starających się! tam dziewczyny służą pomocą i wsparciem wirtualnym i ogólnie jest fajnie i miło:D
Lebioda
Tak, jak wiem że jest miło; dziś nic innego nie robiłam tylko czytałam Wasze posty. Daltego postanowiłam się przyłączyć. To nasz pierwszy miesiąc starań. Już nie mogę się doczekać wyniku icon_biggrin.gif
amo
Asiu, miewam podobne bole i wydaje mi sie, ze rzeczywiscie sa zwiazane z jajeczkowaniem. Dodatkowo, skoro temperatura poszla w gore to musi juz byc po nim. Tak wiec trzymam kciuki!
Lebioda
Dziękuję ogromnie icon_smile.gif jest 37,2 stC wiec faktycznie wyższa ale to jeszcze nie świadczy o ciąży. Tak bardzo chciałabym za pierwszym razem...
Pozdrawiam:)
alusia27
Dziewczyny, a ja mam pytanie, czy to możliwe, żeby taki ból jak przy jajeczkowaniu powtarzał się już kilka dni po owulacji??
Ja ten cykl mam jakiś inny, chyba w ogóle miałam spóźnione jajeczkowanie, a lekkie kłócie pojawiło się też około 5 dni po.
Abotak
To tzw bole srodcykliczne czy owulacyjne, z tym, ze niekoniecznie wystepuja w dniu jajeczkowania.
U niektorych kobiet moze byc na troche przed, czesciej juz po owulacji wiec trafniejsza nazwa to bole okoloowulacyjne icon_wink.gif
U mnie, gdy prowadzilam dokladna obserwacje cyklu, wystepowaly ok doby po owulacji, z innymi charakterystycznymi objawami.
Wtedy gdy sluz juz sie zmienial z przenikliwego na nieprzenikliwy(gdzies w fazie przechodniej) czyli szanse na poczecie zdecydowanie mniejsze
Zawsze po prawej stronie.
alusia27
Bogusia123456, właśnie sobie sprawdziłam kiedy ja odczuwam ból i wygląda to tak, że raz przed skokiem temperatury, a innym razem już po skoku. Bywa też tak, że są też bóle już po owulacji (przynajmniej według moich obliczeń i odczuć), ale zawsze ten ból jest w prawym boku, dokładnie jak Ty napisałaś o sobie. Ja to rozumiem w ten sposób, że chyba tylko jeden jajnik mi pracuje? Sama nie wiem, bo kiedyś, jak sięgnę pamięcią, czułam też ból i z prawej strony.
Widzę, że jesteś doświadczoną mamą, dlatego mam pytanie, czy w takim razie ból po skoku temperatury mam interpretować jako sygnał na doby czas na zapłodnienie?czy jedynie ten ból przed skokiem? (Nie mówię o bólu kilka dni po skoku, ale tak do 3 dni).
Pozdrawiam
Alutek
Alusia
Jak już tempka wzrosła to juz na pewno jest po owu.
Myslę że mają sens staranka jeszcze w dniu w którym wystapił skok temp. a potem juz nie.. icon_redface.gif
No ale najbardziej odpowiednim momentem to będzie ten dzień przed skokiem, icon_biggrin.gif
Poniewaz jak temp. sie podnosi oznacza że już działa na nas progestron, który pojawia sie własnie po jajeczkowaniu,
alusia27
Dziękuję Alutku icon_smile.gif
W takim razie nie będę sugerowała się samym bólem, ale przede wszystkim temperaturką.
Anabel89
Ja mam taki sprawdzony sposób na bóle menstruacyjne. Wyznaczam sobie dni płodne za pomocą sprawdzonego urządzenia komputera cyklu myway, i wiem mniej więcej kiedy wypadnie moja miesiączka, wówczas dwa dni przed biorę po jednej tabletce z ibuprofenem, który niweluje nasilenie hormonów odpowiadających za skurcze macicy podczas krwawienia. Komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc, gdzie dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat fizjologii i płodności kobiety.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.