To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pierwsza wizyta u ginekologa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Lili
Witam otóż jestem w ciąży i wybieram się do lek.tylko że będzie to moja pierwsza taka wizyta i niewiem jak ona przebiega jak wygląda badanie i jak wogóle mam się zachować ubrać? Jak mozecie to podzielcie się swoimi uwagami (z góry dziękuję)
Miki79
Lili otóż będzie to tak: lekarz najpierw przeprowadzi wywiad, wypyta o wszystko (kiedy była ostatnia miesiączka, czy regularnie miałaś m.), potem, jeżeli ma na miejscu usg to prawdopodobnie wykona badanie usg dopochwowe (takim ustrojstwem przypominającym kształtem wibrator włożonym do twojej pochwy). Zwykłe usg jeszcze by nic nie pokazało, bo jak rozumiem to sam początek ciąży. Potem lekazr zbada cię ginekologicznie (będzie wkładał ci do pochwy palce i narzędzia, nie bój się nie boli, co najwyżej narzędzia mogą być zimne). Mój na koniec jeszcze pomacał brzuch i sprawdził piersi.

Porady co do stroju: do badania musisz zdjąć cały dól, więc nie ma znaczenia co ubierzesz. Niektóre kobietki wolą zamiast spodni spódnicę i wtedy w niej idą na fotel, ale to zleży od ciebie. Ja staram się zawsze za parawanem zostawić skarpetki, bo jak zdejmę spodnie i majtki, to w samych skarpetkach komicznie wyglądam, więc je zdejmuję.
Załóż ładny stanik, jeżeli lekarz będzie chciał zbadać piersi.

A tak wogóle to życzę powodzenia i spokojnej ciąży. Napisz w którym jesteś tygodniu. Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Lili
Witam Cię Miki byłam wczoraj u lek.prywatnego o którym słyszałam pozytywne opinie i jednak potwierdziły się icon_smile.gif jestem zadowolona ze mam to już za sobą icon_lol.gif lek.bardzo konkretny miły powiedział mi że trochę za wcześnie przyszłam ale mówi to nic sprawdzimy co się dzieje zrobił USG no ale jeszcze nie biło serduszko icon_sad.gif Na kolejną wizytę mam się zgłosić za ok. mc. (Ps.dzięki za wsparcie duchowe)Pa Pa
Miki79
Lili bardzo się cieszę, że wszystko jest w porządku i gratuluję. Ja jak poszłam na pierwszą wizytę po zrobieniu testu ciążowego to też jeszcze serduszko nie biło icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Ale na następnej wizycie jak zobaczyłam ten pulsujący punkcik to się rozpłakałam. Życzę wszystkiego najlepszego.
nataliakk
A w jakim wieku jest twoja córka? Myślę że każda młoda dziewczyna się stresuje, ale to nie oznacza że się boi. Chyba że się wstydzi iść z mamą i woli sama.
pink56
chetnie sie podepne pod temat, bo za niedlugo czeka mnie taka wizyta icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.